Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2014, 10:50   #81
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Јасно је мени на шта си ти мислио, али то је дефакто из Unreala, то "multikill". Са тог снимка, само "perfect" и "humilation" си из Квејка, све остало је Unreal
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2014, 12:39   #82
Okac
Novi član
 
Član od: 28.1.2008.
Lokacija: Ovča_Beograd
Poruke: 19
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Јасно је мени на шта си ти мислио, али то је дефакто из Unreala, то "multikill". Са тог снимка, само "perfect" и "humilation" си из Квејка, све остало је Unreal
Jes' bre.

A i polovina mapa u QL kao da je iz UT kopirano.
Okac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2014, 2:02   #83
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

I tako ja slucajno naletim na ovaj topic i razmisljam da skinem Quake posto sam svojevremeno bio vise nego dobar Quake igrac ali nisam igrao dugo i krenuo da vidim sta nudi Quake Live...

I samo sam video ovo i prekinuo instalaciju :

Instagib: Free for All mode or TDM where players start with only a Railgun. There are no powerups around the map (i.e. health, ammo, weapons). Instagib servers are unranked. Instagib is one shot one kill.

Mod sa ubedljivo najvise skila nije rankovan...smesno.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2014, 3:52   #84
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Re: Quake Live!

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
I tako ja slucajno naletim na ovaj topic i razmisljam da skinem Quake posto sam svojevremeno bio vise nego dobar Quake igrac ali nisam igrao dugo i krenuo da vidim sta nudi Quake Live...

I samo sam video ovo i prekinuo instalaciju :

Instagib: Free for All mode or TDM where players start with only a Railgun. There are no powerups around the map (i.e. health, ammo, weapons). Instagib servers are unranked. Instagib is one shot one kill.

Mod sa ubedljivo najvise skila nije rankovan...smesno.
Pa nisam bas ubedjen da je tu najvise skilla, aim da, ali to nije ni pola Quakea. TDM je, meni licno, vrhunac Quakea ali zahteva uigranu ekipu (ili makar ljude koji znaju sta rade) a tu je i Duel. Takodje, ne znam koliko dugo nisi igrao, ali sada se igra znatno bolji Quake nego onaj iz 2000-e Ima bas dosta dobrih igraca, cesto dobijem propisne batine, o Pro igracima (Stermy, Strenx, Killsen) i da ne pricam, a dolaze i oni povremeno, bude zabavno
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2014, 12:19   #85
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Quake Live!

Uzeo da igram ovo pre par dana, opikam jednu-dve partije po danu najvise. Pucacine na foru Quake-a nisam igrao godinama, a ni tad nisam bio nista posebno, ali za divno cudo nisam potpuni noob ni ovako neuigran

Najvise pikam Free for All, najzabavniji mi
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2014, 11:47   #86
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Quake Live!

Mnoge stvari na QL ranks mi nisu jasne. Зашто се не уклањају играci варалице са топ листе za одређену државу? Jos jedan nas igrac je banovan. Usao u top 20 za srbiju za FFA. Imam ga u listi drugova. И како је могуce да neki tamo igrac буде у топ 10 на светском нивоу са другом заставом? I njega imam u listi drugova. Или играч који је био у ФФА четврти на свету са старим налогом. Сада са новим налогом је око 4000 места у ФФА. А негова прецизност је 42%. Ja se ubih od igranja a preciznost mi je 18,92%. И зашто такав играч игра са играчима из тир 4 ранга? Mada se tako najbolje napreduje. Najbolje se pumpaju refleksi i preciznost. Igrao sam desetak meceva sa tim madjarom. Moj skor je 10 u najboljem slucaju a on ubije 50-cu. Sada igra sa drugim nalogom sa drugom zastavom. Preciznost mu je 42%. Naravno da sa takvim igracem ne mogu da se nosim. Da se pohvalim da sam usao u top 20 za srbiju za TDM. Kucam iz Ubuntu Mate pa sam nesto i iz prevodioca prekopirao pa je ispalo ovako mesano.

Poslednja ispravka: acinic (9.11.2014 u 11:56)
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2014, 21:11   #87
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Meni se čini da QL ranks uzima u obzir mečeve na public serverima a to onda dovodi do nepravilnog rangiranja. Npr. prosečan pickup igrač je daleko iznad proseka za public mečeve. Kada se takav igrač pojavi na public serverima, može strahovito velik ELO da nabije po meču. Ja igram pickup isključivo i onda je mnogo teže postići pozitivan ELO dobitak. Kod TDM-a nebalansirani timovi takođe igraju ulogu. Ako se nalaziš u mnogo jačem timu imaćeš mnogo veći ELO dobitak što nema nikakve veze sa tvojim skill-om. Kada bih igrao isključivo public mečeve, mogao bi da izbijem prvi na listi za našu zemlju bez problema. Toliko o rangiranju. QL Stats ima realnije rangiranje ali rangira isključivo na osnovu pickup mečeva. Ima tu i pokušaja varanja rangiranja tipa stari likovi sa novim nalozima koji se na početku visoko kotiraju dok im se malo ne usrednji rang.

EDIT:

Sad gledam tvoju statistiku. Na nekim mestima imaš +100 ELO dobitak. To je nezamislivo na pickup mečevima... -100 da ali +100 nema šanse
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bvitnik na korisnoj poruci:
acinic (11.11.2014)
Stara 9.11.2014, 22:00   #88
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Ql ranks funkcionise po ELO sistemu, dakle, ako pobedis nekoga sa vecim rejtinog, vise poena, ako izgubis od nekoga sa manjim, gubis mnogo, mnogo vise. To je jos vise popularizovalo ragequit dve runde pre evidentnog poraza. Tako novi accoutni sa ELO 1300 na brzaka skupe i po 1000 poena sa 50-ak pobeda (ako je neki igrac dobar). Unranked se nekada nije ni bodovao, ne znam kako je sada. Uopste nemoj da obracas paznju na to, vec uzivaj u igri. Ima partija kada se pozove tabela, pa se kickuju igraci sa malim ELOm ali to je sada retkost. Cheatera koliko hoces, LG 55, to je provereno nemoguce (igrao sam protiv doktora LGa, Strenxa, imao je 38 i naravno da me je sabio, lepo iskustvo)
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
acinic (11.11.2014)
Stara 9.11.2014, 22:04   #89
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ql ranks funkcionise po ELO sistemu, dakle, ako pobedis nekoga sa vecim rejtinog, vise poena, ako izgubis od nekoga sa manjim, gubis mnogo, mnogo vise.
A kako to funkcioniše u TDM-u? Pogotovo ako su nebalansirani timovi?
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2014, 19:27   #90
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Arrow Re: Quake Live!

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Sta je konkretno unakazeno u odnosu na original?
Meni je samo novi glas bezveze. Suština je ista! Varalice mogu da budu oni koji imaju nalog otvoren 2014 i preciznost oko 30%. Toliku preciznost nije moguće ostvariti za tako kratko vreme pa da si i bogotac. U igri ne mogu da prepoznam ko vara!


https://bitbucket.org/fx_/quakelivelauncher

Kod mene ne radi. Nije mi nešto mnogo bitno. Ne igram ništa na Gnu Linuxu. Ako nekome radi neka napiše kakve su performanse.?
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2015, 20:19   #91
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs down Re: Quake Live!

Lud j.. zbunjenog. Poslao sam pismo na support@quakelive.com zato sto su mi zatvorili profil. Navodno zbog varanja. Sto naravno nije istina. Dobio sam sledeci odgovor:

Hello,


Name Tag: Igre
Account Action: Permanent Account Closure
Offense: Use of third party software to obtain an unfair advantage within the game; Circumventing ban

This account has recently been involved in actions deemed inappropriate for QUAKE LIVE by the In-Game Support staff. This decision was made after a thorough investigation of the situation as a whole.

For further information, please review the QUAKE LIVE policies and Terms of Use Agreement. We understand that these policies may seem harsh, but they are in place to ensure that every player is able to fully enjoy their time in QUAKE LIVE. Thank you in advance for respecting our position.


The QUAKE LIVE Abuse Support Team
Sasparillo

Od softvera sam koristio samo ExtraQl i Game Assistant 2. Sto nema veze sa varanjem. Koliko ja znam oba programa su legalna. I ne sluze za varanje. Da li je to zbog toga? I da li postoji mogucnost ponovnog igranja. Drugi nalog nemam posto imam samo jedan nalog? Blokiraju IP adresu ili ne? Posto ima masa igraca sa vise naloga! N Irc-u su mi rekli da ovaj lik Sasparillo nije kompetentan za sprovodjenje istrage. Odnosno da se nisam obratio na pravu adresu. Ako sam ih ja dobro razumeo! Verovatno ne zele da se cimaju oko besplatnog igraca mnogo! Da imam pro nalog mozda bih imao vece sanse da isteram pravdu. Odnosno bolju mogucnosta da dokazem nevinost!

http://www.quakelive.com/#!profile/summary/IGRE
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2015, 22:22   #92
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Stigao update od 1GB. Ima workshop, achievementi, VAC protekcija, vraćeni različiti ammo klipovi, sve arene... nisam pohvatao baš sve za ovih sat i nešto koliko sam igrao ali koliko vidim, igra više liči na stari q3, uz pogodnosti koje je imao ql... i nije više besplatna. Inače account vam je u potpunosti restartovan - statistika na nuli, nemate prijatelje, nemate klanove... ljudi pi*de po forumu al smiriće se. Gledano na duže staze čini mi se da je ovo dobra promena.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
acinic (28.10.2015)
Stara 28.10.2015, 0:51   #93
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Ja sam prebacio nalog na Steam, ne znam ni sam zasto, prestao sam da je igram. Nisu povukli dobar potez godinama, svaka promena je bila na gore.

Sent from my 6037Y using Tapatalk
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2015, 0:56   #94
simke85
Starosedelac
 
Član od: 19.11.2009.
Poruke: 1.202
Zahvalnice: 1.347
Zahvaljeno 413 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
ogisha kaže: Pregled poruke
Stigao update od 1GB. Ima workshop, achievementi, VAC protekcija, vraćeni različiti ammo klipovi, sve arene... nisam pohvatao baš sve za ovih sat i nešto koliko sam igrao ali koliko vidim, igra više liči na stari q3, uz pogodnosti koje je imao ql... i nije više besplatna. Inače account vam je u potpunosti restartovan - statistika na nuli, nemate prijatelje, nemate klanove... ljudi pi*de po forumu al smiriće se. Gledano na duže staze čini mi se da je ovo dobra promena.
Dobra promen?! Ovo je bolesno. Da mi Blizzard restartuje profil u Hearthstone-u, bombu bi im bacio na sedište.
simke85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2015, 1:54   #95
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Dobra promen?! Ovo je bolesno. Da mi Blizzard restartuje profil u Hearthstone-u, bombu bi im bacio na sedište.
Jbg. jeste bezveze i ja bih voleo da mi transferuju 6 godina star ql profil sa statistikama al ako je to cena da igra bude bolja (ili prosto - preživi) onda nemam ništa protiv.

Evo zvanične objave:
http://steamcommunity.com/games/2824...88990770553028
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ogisha na korisnoj poruci:
acinic (28.10.2015)
Stara 3.11.2015, 4:20   #96
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Sad hoće da prodaju totalno unakaženi Quake 3 igračima? I ovo uglavnom ozbiljnije igraju samo oni koji su igrali ovakve igre u doba kada su bile popularne. Neće im to proći...
Da je u samom startu bila paid igra pa i hajde nekako ali počela je kao potpuno F2P i onda su je godinama uništavali i sada traže novac.

I dont even
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.11.2015, 20:59   #97
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 998
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Još uvek mi nije jasno kako je to QL unakažen? Trudim se da nađem te mane al nikako (naročito ne posle poslednjeg updatea)...

A iskreno bolje je da ima fiksnu cenu nego one subscription ponude koje ograničeno traju i kojim su drali ljude, ovako svako ko je makar jednom uključio igru sada ima ful verziju bez ikakvih ograničenja.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2015, 13:29   #98
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Quake Live!

Trebao je od samog početka da ima cenu a ne da prvo urade sve što su uradili pa da tek na kraju probaju nešto "fer i pošteno".
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2019, 20:42   #99
BullyGod
Novi član
 
Član od: 11.2.2012.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 10
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku BullyGod
Određen forumom Re: Quake Live!

Igra li neko jos uvek QL?
BullyGod je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BullyGod na korisnoj poruci:
acinic (14.4.2019)
Stara 14.4.2019, 7:31   #100
acinic
Član
 
Član od: 8.7.2007.
Lokacija: Paraćin
Poruke: 362
Zahvalnice: 486
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Thumbs up Re: Quake Live!

Ja igram Xonotic. Za neki dan mi stiže nova konfiguracija. Pa ću da probam Quake Champions. QL ne igram od kako su na Steamu. Mrzi me da plaćam. Ne znam ni koja je cena igre. Ni koje je promene igra doživela.
acinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger odbija da se sign-inuje anqe1ki11er Aplikativni softver 17 16.9.2009 20:05
Best Live OS, CD Boot Predrag Stankovic Operativni sistemi 24 20.6.2007 8:44
Quake GL pomoć za promenu rezolucije! K.G. Akcione igre 1 26.7.2006 9:02
doom 3 bolji od quake 4 sasha vukelic Akcione igre 37 12.4.2006 10:31
SB Live 5.1 Dolby ili SB Live 24-bit BoomBar ŠDK - Zvuk na računaru 3 23.1.2006 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com