Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.10.2007, 17:46   #41
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
Illuvios Nais kaže: Pregled poruke
Prestigao si me za dan. Tek danas sam odluchio da prochitam taj chlanak iz NINa ("Bi hepi u aoristu") i stvarno je chudna podudarnost, pogotovo shto oba lista, koliko znam, izdaju za istog izdavacha... Jedino je pitanje koliko ranije Kuzmanovic mora da preda chlanak na shtampu, ipak je u pitanju mesechnik, a NIN je nedeljnik...
eto, napise jedan clanak na novinarskom nivou i ja taman kao 'eto, poceo covek da pise' i onda ispadne da je pokrao...
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 19:42   #42
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
Dijablo kaže: Pregled poruke
Lol Pa stavio sam smajlija to bi trebalo znaciti da se salim.
A ja nisam?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 19:44   #43
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
Illuvios Nais kaže: Pregled poruke
Prestigao si me za dan. Tek danas sam odluchio da prochitam taj chlanak iz NINa ("Bi hepi u aoristu") i stvarno je chudna podudarnost, pogotovo shto oba lista, koliko znam, izdaju za istog izdavacha... Jedino je pitanje koliko ranije Kuzmanovic mora da preda chlanak na shtampu, ipak je u pitanju mesechnik, a NIN je nedeljnik...
Tehnički nemoguće, Kolumna je predata nedelju dana pre izlaska toga u Ninu.

I molio bih manje teorija zavere.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 20:03   #44
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Teorija zavere je definitivno neadekvatan termin ovde, sve i da je upotrebljen pod navodnicima.

Edit: Upravo sam video po ostalim temama da paterfamilias ima ochigledno neki "pik" na ovu rubriku, ali to ne opravdava etiketiranje iznoshenja chinjenice da je ovakva podudarnost nesvakidashnja kao "teorije zavere"...

Poslednja ispravka: Illuvios Nais (4.10.2007 u 20:44)
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 21:16   #45
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Tehnički nemoguće, Kolumna je predata nedelju dana pre izlaska toga u Ninu.

I molio bih manje teorija zavere.
Što se tiče članka u NiN-u,ja sam pogrešio kada sam rekao da je napisao Ivan Klajn,već je u pitanju Zora Latinović ,a u članku se citiraju lingvisti Bugarski i još par njih,mislim i Klajn,između ostalih.
Ti njihovi stavovi su poznati i ranije i pre izlaska ovog članka u NIN-u,sasvim moguće da su negde već i objavljivani,a MK je jednostavno prepisao neke delove njihovih stavova.Na primer,neki stavovi Bugarskog o ulozi stranih reči su objavljeni i u udžbeniku lingvistike koji je on napisao za srednju školu(gimnaziju)
Takođe,neki delovi teksta MK neodoljivo liče na neke tekstove Jovana Ćirilova u jednoj drugoj rubrici u NIN-u,od pre nekoliko meseci,koja se takođe bavi nekim jezičkim i terminološkim začkoljicama.
Izgleda da MK čita redovno NIN i da povremeno sa neke prašnjave police izvuče udžbenik lingvistike dr.Bugarskog za jezičku gimnaziju.
U svakom slučaju,veliki napredak za MK,jer je sa veličanja nikotina i fast food-a,žalopojki zbog gorke sudbine Firera,pljuvanja po Telekomu,SBB-u,komšijama,afroameričkim "prostitutkama" iz St.Pazove i Male Krsne, prešao na "kraduckanje" ideja iz NIN-a,što je ipak nešto viši nivo.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 21:36   #46
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

if (paterfamilias == Kuzma) return "gg";
else return "facepalm";
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 21:48   #47
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

gg

Biće da su njih dvojica isto: niko ne može da te mrzi onoliko koliko sam sebe možeš da mrziš.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 22:32   #48
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Ma bilo je rasprave o tome već.
Ja lično mislim da pater nije qzma. A i ko bi bio toliko lud da pljuje po sebi onoliko.

Može biti da qzma i nije ni registrovao novi nick na forumu, nego ga posećuje kao gost (ne loguje se) i čita reakcije na svoju kolumnu. To vam nije palo na pamet.

Mućnite malo glavom. Mogućnosti su prevelike i mislim da bi tema o mk i zašto ga nema, koji nick koristi etc. brzo prerasla u najveću temu ovde tako da nema svrhe raspravljati o tome. Jednostavno ga nema, i to je sve.

Pominjanje Kuzme i njegovog kvazi nicka ovde na forumu može se bezmalo uporediti sa skoro epskim traženjem uvođenja korisničkih sličica poznatijih kao avatara.
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ForceWare na korisnoj poruci:
oluja (4.10.2007)
Stara 4.10.2007, 22:49   #49
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.932
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Moram jos da dodam (i pokvarim ovu teoriju zavere), qzma zadnjih deset dana nije u zemlji a znam da nije poneo nikakav racunar sa sobom tako da tesko moze da glumi zlog dvojnika...

oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.10.2007, 23:07   #50
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Može biti da qzma i nije ni registrovao novi nick na forumu, nego ga posećuje kao gost (ne loguje se) i čita reakcije na svoju kolumnu. To vam nije palo na pamet.
Što bi ga posećivao kao gost, kad može lepo da se uloguje na svoj account (Kuzma), pročita reakcije na kolumnu, i ode...?

Inače, mislim da Kuzma nije baš toliko lud da izigrava nekog drugog. Mis'im, zašto bi to uopšte radio?
Jedino što mi pada na pamet je da hoće da normalno diskutuje o nečemu, što ne bi mogao kao Kuzma, ali bi onda morao da dosta promeni način pisanja (da ga ne bi provalili), a to nije baš zabavno...

Što se tiče ovomesečne kolumne, za pohvalu je što je prilično zanimljivija od skorašnjih (tj. nije dosadna ), samo mu je stav malo glup. Izbegava forume zbog ljudi koji vole da izigravaju frajere? Prosto rešenje: takve može da ignoriše, a da normalno diskutuje o igrama, npr.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 0:20   #51
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
gg

Biće da su njih dvojica isto: niko ne može da te mrzi onoliko koliko sam sebe možeš da mrziš.
Otkud ti to da ja mrzim MK?ja sam pun dobronamernosti prema njemu

Šalu na stranu,kad god je MK napisao nešto normalno i ok,ja sam napisao da je to dobar/solidan tekst,i pre par meseci kada je nešto pisao o MMORPG igrama i još par puta pored toga.I ovog meseca,već sam naglasio da je njegovo pisanije korektan i normalan tekst.
To što malo "kraducka" od NIN-a,nije tako strašno,jer kada novinar nema znanje o određenoj oblasti(lingvistika) mora da "pozajmi" nečije znanje.Bolje i to nego pisati besmislice i pokazivati svoje neznanje ,neinformisanost ili pljuvati po nekome,čisto da se napiše nešto.
U svakom slučaju,MK polako napreduje,i umesto da pita svoju babu za savet(tekst o IP-"prostitutkama" na internetu koje je MK hteo da spaljuje na lomačama pre više meseci)sada MK konsultuje tekstove dr.Bugarskog,dr.Klajna,Ćirilova itd.,što je veliki korak napred i za svaku pohvalu.
Kako stvari stoje,ako ovako nastavi MK može za par godina postati pravi novinar
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 15:55   #52
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Ne bih previse o sadrzaju, sem jednog "citata" na kraju ovog posta. Medjutim, napisan je na takav nacin da koketira sa najobicnijim trolovanjem. Kao da je sracunato pisan da poslavljanjem nekoliko oprecinim tezama koje podrazava/ne podrzava izazove buru "da... *ali*" odgovora na forumu, odgovora koje ce pisati isti oni ljudi (a to su *svi*) ljudi koje "kori" u tekstu. Uopstavanja gadno naginju logickim greskama, tako da nema potrebe detaljisati...

Ne mislim da je Kuzmnanovic kopirao lingviste; ideje koje on poteze u tekstu u domenu jezika svode se na osnovna znanja.

Prilicno los tekst, koji je potegao nekoliko tema ne obradivsi ih, a zavrsio ne samo sa dobrom ribom na WC solji, vec i sa geekom koji se bije u kafani. Jea rajt, am gona biliv det. Verzija u obrnutim ulogama mi je vjerovatnija

Ali, jelte... Sve je ovo kolumna. I za kraj, malo izmjenjen tekst:

Original:
Citat:
Otud na sve forume na kojima se o necemu raspravlja ili diskutuje gledam sa podrugljivim smeskom, najcesce ne zeleci da imam virtuelni ili realni dodir sa likovima koji traze utehu kroz izigravanje face.
Malo drugacija verzija:
Citat:
Otud na sve [kolumne] [u] kojima se o necemu raspravlja ili diskutuje gledam sa podrugljivim smeskom, najcesce ne zeleci da imam virtuelni ili realni dodir sa [novinarima] koji traze utehu kroz izigravanje face.
Ima kolumna zanimljivih djelova, ali je u cjelini veoma lose napisana (banalan primjer: raspravljati i diskutovati znaci isto).
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 17:00   #53
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: 10/2007 „Trolololol”

Ne znam što ste se svi uhvatili baš tog citata. U pravu je. Rasprave (tj. prepucavanja) na forumima su uglavnom besciljne, jer svako tera svoju varijantu. Druga stvar su neke konstruktivne rasprave i razmena iskustava iz kojih nešto i može da se nauči, dok nvida vs. Ati i Intel vs. AMD kao i sve ostale vs. teme zaista nemaju neku poentu.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 17:12   #54
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
mr.marvin kaže: Pregled poruke
Kao da je sracunato pisan da poslavljanjem nekoliko oprecinim tezama koje podrazava/ne podrzava izazove buru...

Ja ovo ne razumem.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
mr.marvin (5.10.2007)
Stara 5.10.2007, 18:08   #55
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke

Ja ovo ne razumem.
Izvinjavam se: "suprotstavljanjem nekoliko oprecnih teza". Neces vjerovati, ali to su moje slovne greske

@Rocker
Problem je u ovom "sve".
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 20:47   #56
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ne znam što ste se svi uhvatili baš tog citata. U pravu je. Rasprave (tj. prepucavanja) na forumima su uglavnom besciljne, jer svako tera svoju varijantu. Druga stvar su neke konstruktivne rasprave i razmena iskustava iz kojih nešto i može da se nauči, dok nvida vs. Ati i Intel vs. AMD kao i sve ostale vs. teme zaista nemaju neku poentu.
Kako nemaju poentu? Ja sam mnogo toga naučio čitajući argumente "zaraćenih" strana u sličnim temama.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 21:28   #57
grindcore
Novi član
 
Član od: 5.10.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 Trolololol

meni se cini da je ovaj deo foruma zaista opterecen nerazumevanjem quzminih tekstova. ako se o svakoj sintagmi iz njegovih kolumni ponaosob vodi debata, nemoguce je ukazati na - ili +.
grindcore je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2007, 1:18   #58
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 Trolololol

Citat:
grindcore kaže: Pregled poruke
meni se cini da je ovaj deo foruma zaista opterecen nerazumevanjem quzminih tekstova. ako se o svakoj sintagmi iz njegovih kolumni ponaosob vodi debata, nemoguce je ukazati na - ili +.
"Pričaću vam o sebi povodom Kuzminih tekstova"
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
ForceWare (6.10.2007)
Stara 6.10.2007, 12:36   #59
Jerry McLafllin
Član
 
Član od: 7.10.2006.
Poruke: 80
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 36 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: 10/2007 „Trolololol”

Ovog puta je Gospodin Kuzmanović napisao zaista kvalitetnu i zanimljivu kolumnu.

Ne znam koliko vas je primetilo da "omasovljenje" upotrebe interneta u Srbiji(ma koliko to "omasovljenje" kilavo bilo)
vrlo jasno počinje da pokazuje sopstvene negativne efekte.

Dakle,dok je internet u Srbiji bio ograničen na određeni broj ljudi ("elitu") koji su po defaultu imali normalne ljudske osobine (kultura,pristojnost,inteligencija...)
sve je bilo u redu.
Međutim,onda su "čudo interneta" počeli da upotrebljavaju i oni drugi... I veoma su brzo postali mnogo brojniji od probitne elite...
Sada gomila nekulturnih,nevaspitanih,primitivnih i sasvim očigledno ne naročito inteligentnih likova sedi svojih kompjutera i svojim ponašanjem zagađuje Cyberspace.

O čemu se tu radi ? Napravite jedan mali eksperiment:

Idite na neki od domaćih masovnih chatova(npr.krstaricu) i prijavite se pod ženskim nickom.Ništa provokativno,nešto najnormalnije kao primer:"Milica85"
ili tako nešto.Videćete šta će se dogoditi.Odjednom će vas spopasti gomila toliko nenormalnih likova koji su u stanju da sastave takve rečenice da će vas
ispred monitora biti sramota kada ih čitate.

U svetu je upotreba interneta odavno masovna i tu je sve jasno.
Pogledajte samo komentare na "YouTube"-u. Odvratno.

Ako na nekom forumu nekome kažete da se ne slažete sa njegovim mišljenjem ili ste jednostavno nekome antipatični,može se dogoditi da dobijate
mejlove sa porukama tipa:"šta bre ti oćes ?*ebacu ti mamu i sestru a tebe ću zaklati".
Šta reći ? Upoznao sam razne ljude iz raznih socajalnih i društvenih slojeva ali takvo ponašanje ne možete videti ni na ulici.
Očigledno da je za mnoge internet postao mesto gde mogu da ispolje svoju ličnost i svoje frustracije i komplekse plasiraju na jednostavan način.

Poslednja ispravka: Jerry McLafllin (6.10.2007 u 12:43)
Jerry McLafllin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.10.2007, 14:21   #60
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: 10/2007 „Trolololol”

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Kako nemaju poentu? Ja sam mnogo toga naučio čitajući argumente "zaraćenih" strana u sličnim temama.
Šta si naučio? Tehničke karakteristike si mogao da nađeš i na sajtu proizvođača, a review određenog hardvera na gomili sajtova. Možda ti je ovde bilo lakše, ali autori tih postova ništa time nisu postigli. Da li je Garson ubedio Garrisona da ja nVidia bolja od ATI-ja? Da li je Garrison ubedio Garsona da je Ati bolji od nvidije?
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 10/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 110 16.10.2007 2:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com