Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.6.2007, 16:48   #21
Alek92
Veteran
 
Član od: 21.6.2006.
Poruke: 618
Zahvalnice: 629
Zahvaljeno 33 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
PixelTerror kaže: Pregled poruke
A jesil pomislio na to da je program možda malo manje veličine od 900 KB pa zato su rekli da je manja od 900 KB?

Nije da ih branim, jes' da su pajseri

p.s. Ima li neki program koji je IT related ili Gamer emisija ovde kod nas a da je pristojna? Ima kod nemaca na MTV Germany onaj Game One, nije loš, vole da se zafrkavaju sa retro trippovima
Imas na Kosavi/Happy onaj CyberSpace, mada je i to slabo, mnogo je monotono. A imas i na MAG-u (samo okolina Obrenovca) emisiju Game Over, malo je zakasnela s obzirom da su tek poceli ali so OK.
Alek92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2007, 17:22   #22
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

U tim emisijama testiraju se proizvodi koje im nabavljaju sponzori,
a često su ljudi koji rade te emisije istovremeno i nekakvi suvlasnici
ili vlasnici prodavnica.

Kapitaljizm.

Doduše, ne znam šta očekujete. Pogledajte emisije slične tematike
na stranim kanalima, takođe su vrlo "mlake", dosadne, a često i nepravedno naklonjene nekom proizvođaču.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2007, 17:56   #23
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
Alek92 kaže: Pregled poruke
Evo sta me cudi :

Gotovo niko sa foruma nevoli ove emisije, pa sto se onda ne organizujete, potegnete koju vezu i krenete u realizaciju svoje emisije. Velik je forum, a niste ograniceni samo na njega, mozete naci strucnjaka za svaku oblast. A tu je i SK koji bi vas najvereovatnije podrzao, potpomogao. Interesanto da vam to nije palo na pamet, a cesto se i okupljamo, cak su neki resili da probaju i osnuju bend.
Ja sam dok sam radio na jednoj lokalnoj televiziji to pokusao da realizujem. Imao sam i par radnji koje su htele da mi pomognu oko ustupanja opreme za testiranje. Cak sam nasao i varijante da sponzorisu emisiju. Medjutim gazda nije kapirao o cemu mu pricam i onda me je vratio da vodim sugavi dnevnik u 19:00 od sat vremena. Jedno vreme sam bio jedini voditelj tako da sam nekoliko meseci radio svaki dan dok se nije smilovao da ubaci jos tri voditeljke. Tada sam definitivno zamrzeo reflektore (kad leti opali pa se znojis ko prase a u sminkernici nisu culi za puder, nije bas lepo).
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2007, 21:08   #24
Proxima
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Šabac
Poruke: 285
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 31 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Ja volim da pogledam ovakve emisje, mada se slažem da se tu može čuti dosta gluposti.

Ipak, smatram ih korisnim, ako ne ništa drugo. Posebno su korisne za ljude koji ih gledaju, vide neki (ultra-mega-giga) softver i odmah ga skinuo i instaliraju pa sruše sebi sistem

Ili, vide neki mega hardver pa pohrle kod sponzora emisije ...

Šala mala

Ovakve emisije bi morale biti pre svega neutralne i nesponzorisane. Istina je da nisu, kao i veliki broj časopisa koji se bave ovom delatnošću.

Od svega, najsmešniji mi je glas kojim se vode ove emisije ... jeste li primetili kako se trude da imaju neki uvrnut, "kroz nos" govor ... hahaha
Proxima je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2007, 3:30   #25
nika100
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 541
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 55 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Isao sam na njihov sajt, i nemogu da verujem kakve sam programe nasao.
LOL!!!
Pazite ovo:
Vista Upgrade Prank v1.00 - Pazite tekst ovog programa
Da li želite da isprobate Vistu? Dovoljno je samo da preuzmete program veličine 1.9 MB, Vista Upgrade Prank!

Pokrenite ga i sačekajte da se vaš trenutni Windows „upgrade"-uje!

Zagrizli ste mamac, zar ne?

Naravno, reč je o odličnoj šali koja će vas bez sumnje vrhunski zabaviti.

Verujte nam, vredi propratiti instalacionu proceduru do kraja…



I neke gluposti tog tipa....
nika100 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 10:32   #26
AnnaM
Novi član
 
Član od: 18.1.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Uf...poduza tema...iskreno, malo mi je vise dosadilo da svi pljuju a nemaju pojma o cemu pricaju!
Svi vi mislite to ide ovako - potegnem vezu i eto emisije...a najgore od svega je sto nemate pojma koliko sta kosta - pocevsi od plata do opreme i da to isto treba zaraditi nekako.
Lepo bi bilo kada bismo svi mi mogli da radimo ono sto zelimo i da pravimo emisiju ili casopis kao sto je SK, ali jedina razlka koju svi zaboravljate je da plate za SK se isplacuju nezavisno od prodaje oglasnog prostora i casopisa, pa samim tim se moze dati objektivnost u pristupu.
Drugo, znate li ista o propisima RRA i RTS-a i drugih televizija?
Recimo, Interfejs se vodio kao informativna emisija, pa samim tim, zabranjeno je bilo davati bilo kakav komentar (navoditi testiranje i rezultate testiranja).
Znate li koliko kosta jedna HD kamera i rasveta? Koliko kosta satnica snimatelja? Koliko kosta oprema za montazu i legalan softver?
Koliko kosta prostor? Koliko kostaju telefonski racuni zaposlenih? Koliko kosta spiker/voditelj? Koliko kosta stampa? Koliko kosta sajt i odrzavanje istog? itd...Mogu da Vam nabrojim milion stvari o kojima ne razmisljate, ali je lako zavaliti se u fotelju u popljuvati svaciji rad!
Mnogo sta treba izmeniti, slazem se, i recimo, ja bih rado menjala mnoge stvari, ali pita li se neko ovde za uslove?
Svi ljudi koji rade isto imaju svoje porodice koje treba da izdrzavaju, pa ne mogu da stede "dzeparac" za opremu...Lepo je biti entzijast, ali u realnom svetu sve to izgleda malo drugacije i shvatite da sve sto ste zamislili i nije bas tako!
U svakom slucaju, smatram da treba ceniti rad i trud da se koliko toliko bar prica o tehnologijama, a neko vec negde na forumu rece, kada su ljudi u Srbiji vise zainteresovani za "farmu" tesko je skupiti budzet za rang BBC produkcije i svega sto smo zamislili kada je rec o IT-u...
Sto se mene licno tice, ja postujem sve iz branse.
SK sto se tice casopisa smatram jedinim pravim izvorom, a zna se i zasto...
Sto se tice drugih casopisa, moram reci da postujem PC PRESS, ali vise zbog pojednih strucnjaka tamo, poput Dejana Ristanovica, Gase...
Sto se tice emisija - Polarotor i Cosic su neko ime, ko je mozda prevazidjeno kao koncept, ali i svaka TV stanica ima svoje uslove koje trazi da ispunite da biste bili emitovani, jer cisto sumnjam da i neko od vas, kao i od nas ima da "pljune" milione za termin...
Moje najvece postovanje ima i uvek ce imati Zoran Modli, pre svega zbog svog vedrog duha i pozitivne energije kojom covek zraci...
Sto se tice Interfejs-a, mogu reci samo da jesmo zaljubljenici u tehnologije kojima su vezane ruke...

Sve u svemu, nadam se da ce se u nekom trenutku stvoriti uslovi da ostvarimo svoje zelje i napravimo emisiju kakvu smo oduvek zeleli...

Veliki pozdrav

Poslednja ispravka: AnnaM (19.1.2011 u 9:24)
AnnaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2011, 10:53   #27
mciggzy
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 11160 Myryewo Reputacija: ■■■■■■■■□
Poruke: 1.515
Zahvalnice: 605
Zahvaljeno 2.479 puta na 595 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Paralelno sa emisijom radis i neki kviz "uoci razliku", " sastavi rec", i eto generatora love
mciggzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 19:40   #28
Mali Mrav
Član
 
Član od: 3.7.2006.
Poruke: 281
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 134 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
AnnaM kaže: Pregled poruke
Uf...poduza tema...iskreno, malo mi je vise dosadilo da svi pljuju a nemaju pojma o cemu pricaju!

.....

Veliki pozdrav
Nadam se da si primetio/la da pises u temi koja je stara 3 god

interfejs ne pratim, tako da ne mogu da dam komentar na tu temu.
Mali Mrav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 20:20   #29
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
AnnaM kaže: Pregled poruke
Sto se tice drugih casopisa, moram reci da postujem PC PRESS, ali vise zbog pojednih strucnjaka tamo, poput Dejana Ristanovica, Gase...
Stručnjaci zvani "round-up 40 laptopova za 45 minuta" . Ma hajte molim vas. A ja sam letos za konkurentski časopis proveo mesec dana testirajući 38 procesora za uporedni test, nikad dinara nisam dobio preko redovne plate i honorara (a i to nije redovno), i opet mi ostadosmo "tamo neki hardveraški časopis" i distributeri nam se mršte što testiramo ni po babu ni po stričevima, a ovi vajni stručnjaci se rasturaju od semplova i direktnog i indirektnog podmićivanja, a časopis im je, sa informativne strane, odavno dotakao dno. Što me ne bi doticalo da ne znam da će neko, na ovu bedu i besparicu, zaista možda kupiti nešto po njihovoj preporuci, a onda će mu biti radosno.
Jedva čekam da se zaposlim u struci i pobegnem iz ovog "novinarstva", Srbijo najlepša bajko & oče i majko.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 16:21   #30
AnnaM
Novi član
 
Član od: 18.1.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Stručnjaci zvani "round-up 40 laptopova za 45 minuta" . Ma hajte molim vas. A ja sam letos za konkurentski časopis proveo mesec dana testirajući 38 procesora za uporedni test, nikad dinara nisam dobio preko redovne plate i honorara (a i to nije redovno), i opet mi ostadosmo "tamo neki hardveraški časopis" i distributeri nam se mršte što testiramo ni po babu ni po stričevima, a ovi vajni stručnjaci se rasturaju od semplova i direktnog i indirektnog podmićivanja, a časopis im je, sa informativne strane, odavno dotakao dno. Što me ne bi doticalo da ne znam da će neko, na ovu bedu i besparicu, zaista možda kupiti nešto po njihovoj preporuci, a onda će mu biti radosno.
Jedva čekam da se zaposlim u struci i pobegnem iz ovog "novinarstva", Srbijo najlepša bajko & oče i majko.
Komercijalizacija njihovog znanja i "prodaja zarad komercijalizacije" su posve druga tema...ja njih postujem kao strucnjake jos iz davnih pocetaka 90ih kada sam ja jos bila "klinka" i upoznala ih...Niko ne moze osporiti znacaj Ristanovica, Gase, Voje Antonica u onom periodu, a PC PRESS kao jedan od prvih casopisa za strucni kadar je imao svoj znacaj u delu istorije...
Svi mi koji smo pisali svasta nesto u IT i ovako i onako, znamo kakva je situacija, ali to je opet sve neka druga prica o zapustenosti i prodaji i nepostojanju gotovo nikakve stimulacije za ovaj sektor...
IT je vec godinama u krizi, ali o tome se ne prica i samo oni koji plivaju opstaju, ili oni koji imaju moc da budu nezavisni kao SK...
AnnaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2011, 16:22   #31
AnnaM
Novi član
 
Član od: 18.1.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Citat:
Mali Mrav kaže: Pregled poruke
Nadam se da si primetio/la da pises u temi koja je stara 3 god

interfejs ne pratim, tako da ne mogu da dam komentar na tu temu.
Primetila jesam...ali to ne znaci da nemam misljenje i na nesto sto je davno otvorena tema.
AnnaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 22:21   #32
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

@AnnaM
Jel tebi uopste jasno koliko RTS zaradi haracem od lopovks pretplate koju sva srecom placa sve manje ljudi tako da im nece sijat to zore ko sto ni drugima ne sija.......

ja na ni jednom javnom TV medijumu nisam video ikog i malo strucnog... sve neki kvazi doktori koji zive u 70tim, sramota ili totalna komerzijalizacija gde uvzonik opremem pise opis iste, sramota koliko je to tuzno
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 7:53   #33
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Ne verujem da će da ti odgovori pošto je prošlo dosta vremena od njenog poslednjeg i posta.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 12:58   #34
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Mozak manji od 900 KB...

Lol, Interfejs...Šta reći o njemu kad emisija služi isključivo za reklamiranje hardvera i Microsofta.Da tu i tamo ne ubace po koji izveštaj sa neke konferencije i slično, ne bi se ni razlikovala od običnog bloka reklama.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja flash memorija od 2GB? A M G ŠDK - Nosači podataka 49 1.11.2007 21:21
Koju memoriju od 1GB (potrebna pocetnicka pomoc) jonathan ŠDK - Osnovne komponente 19 11.5.2007 15:51
OCZ najavljuje napajanje od 1010W Renee Vesti 11 11.4.2007 0:10
sta od grafickih za 160e???-HITNO!!! cerakcity ŠDK - Grafika 33 30.9.2006 15:43
Manji problem sa DVD rezačem Benq DW1640 Kostarum Rex Persia Nosači podataka 3 17.2.2006 0:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com