Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje

ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje Saveti u vezi sa kupovinom modema, mrežne opreme…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2011, 22:55   #1
akobasmora
Član
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 77
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom ADSL-wireless ruteri: TD-W8950ND ili TD-W8960N

Rešio sam da uzmem ADSL ruter sa wireless-om.

Moj laptop zbog kojeg i uzimam wireless ruter podržava N kapacitet (802.11n/g/b).

Samo taj jedan pomenuti kompjuter će koristiti wireless , i uglavnom za
obično surfovanje, bez obimnih downloadovanja (kad to radim, onda nakačim na kablić).

Geografija stana: najveća udaljenost laptopa od rutera ne bi trebalo da pređe 5 ili 6 metara , ali između rutera i laptopa će najčešće da budu dvoja vrata i dva zida, uz još neke komade nameštaja koji se sastoje od pločastog materijala i stakla.
Dakle, prava linija između planiranog mesta za ruter, i planiranog mesta za upotrebu laptopa, seče pod pravim uglom nekoliko barijera.
Ne znam da li to treba da me brine, jer sasvim dobro detektujem signale koji dolaze iz komšiluka , i po nekoliko kuća dalje od mene.

Rešio sam se za TP-Link jer ga svuda ima, i mnogi su mi (pa i ovde na forumu) rekli da su korektni uređaji.
Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
...U tom slčaju će ti i najobičniji platsikaner od 4-5 hiljada dinara odraditi posao...
Dva modela koji podržavaju N kapacitet wireless-a su:TD-W8950ND i TD-W8960N , prvi trenutno košta 4350 din a drugi 4890 din.

Po ovim cenama mi nije nikakav problem da uzmem i ovaj sa najvišom cenom.

Da li je za moje opisane uslove neki(ili oba) od ova dva modela:
a) pravi izbor
b) promašaj
c) overkill
c.1) ako su oba overkill , da li mi je pametnije da uzmem TD-W8901G ili TD-W8910G

Dakle, moje pitanje nema cilj: "hoću da uštedim, da li mi treba najbolji..." , već me zanima isključivo po pitanju praktičnosti:
Da li stvarno dobijam nešto više sa ovim najboljim/najskupljim ?
akobasmora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2011, 10:24   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: ADSL-wireless ruteri: TD-W8950ND ili TD-W8960N

Ova dva prva su težak overkil ako ih koristiš samo da bi konektovao laptop na net. Čak su i druga dva takođe overkil. Ali pošto tebi treba Ruter sa ADSL mogućnošću povezivanja onda uzmi koj god od ova dva druga uređaja. U slučaju da ti adsl uređaj koji trenutno koristiš ima LAN portna seni možeš i još dodatno da uštediš kupovinom klasičnog rutera sa WAN portom i da ga direktno povežeš na modem. U tom slučaju možeš da gledaš i TL-WN340G koji je oko 2 crvene
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
ADSL ruter HG510 i D-Link Wireless ruter - pomoc Mane90bg Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 6.7.2010 20:29
Koji ADSL Router za deljenje konekcije? stefan_bre Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 6.5.2009 18:46
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49
Wireless ADSL Gateway -> Desktop + Laptop stevan1986 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 13.11.2007 19:12


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com