Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2020, 1:40   #181
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Meni je ova igra kao scene iz Rokija 4, kad se Roki lomata po planini i trenira: žestok trening, ali ipak trening (za DS i konsekventno Sekira). Jedne večeri mi se desilo da sam naređao tri bossa bez mnogo čupanja kose. Kod jednog bossa sam neoprezno ušao u arenu i ajde, kao, da vidim kako se ponaša čisto da prilagodim taktiku, i uspem da ga odradim iz prve, bez zaginuća.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2020, 12:01   #182
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Redjaju se trofeji... sinoc pao Micolash. Lud lik, odlicno dizajniran, prica njegova, dok traje borba, zavijanje, sve top, ali sam fajt i ono trckaranje... smor.

Kirckhammer kida! Kako dobro dizajnirano oruzije! Momenat kad zabacim mac iza ledja i spojim ga u cekic kad naidjem na nesto vece...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2020, 0:07   #183
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Prokleti Orphan of Kos!!! Malo je falilo da i njega ostavim da truli na obali kao sto sam Midira u pecini. Toliko me je mlatio da je za plakanje bilo! Au smorio me strasno, ali nalupao sam ga na kraju. Druga faza mnogo laksa od prve ali sam svega 3-4x puta uspeo da dodjem do nje. Ludvig isto zeznut igrac ali daleko laksi od njega. Nisam nigde nasao onaj njegov mac. Zaboravio sam na Lorenca potpuno pa cu se vratiti sad po njegovu dusu. Posle njega samo jos German.Mariju sam sredio iz 3-4x. Ostali nisu vredni pomena. Uz Kosa jedini bas ozbiljan protivnik ona cerka kosmosa.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2020, 21:49   #184
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Predjoh jos jedan specijalitet from software kuce...

Lorence me malo umorio, nakon siroceta, pa sam ga presao uz summon... nakon cele ekipe iz DLC-a, German je bio dosta lak. Svakako odlican borac za kraj, bez nekih budalastina, dobar borac, dobri trikovi... bilo bi lepo videti i druga dva kraja ali to je to sto se mene tice od BB-a...

Jednu sam samo katakombu presao kompletnu i taj deo mi se nesto nije svideo...

Vrhunska atmosvera, bolesni likovi svi do jednog, oruzija bez premca u dizajnu ali ostajem pri onom sto sam rekao na pocetku, bolji su mi nekako ds i sekiro..

m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2020, 19:12   #185
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Bloodborne | 60fps Hack Tested:

https://youtu.be/6hDIvDPRcPA
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2020, 7:28   #186
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Navodno ce biti najavljen Bloodborne Remastered za PS5 I PC na PS5 Event-u.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2020, 12:06   #187
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Navodno ce biti najavljen Bloodborne Remastered za PS5 I PC na PS5 Event-u.
Bilo bi lepo, to i Remake Demon's Souls od Bluepoint Games

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2020, 11:09   #188
Mandragora
Član
 
Član od: 31.12.2005.
Poruke: 196
Zahvalnice: 160
Zahvaljeno 57 puta na 36 poruka
Određen forumom Bloodborne

Supposedly the remaster is being carried out by both QLOC, who did Dark Souls Remastered, and Bluepoint Games, who were behind the Shadow Of The Colossus remake.

It’s also claimed that the PlayStation 5 event will end with the reveal of the much-rumoured Demon’s Souls remake by Bluepoint Games – so even if From aren’t being kept busy by all this, Bluepoint apparently are.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2021, 17:49   #189
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Remaster najava navodno na proljece, takodje stize i na PC.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2021, 20:32   #190
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Remaster najava navodno na proljece, takodje stize i na PC.
Ovo čujemo svake godine
Bilo bi super da je istina, ali... dosad se nije pokazalo.
Iako bi BB na kompu bio takva poslastica, uh.

Najdraža Fromsoft igra definitivno
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2021, 23:02   #191
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Kako bih voleo Bloodborne i Demon Souls da dodju na racunar, uh. Platio bih e
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
doctor (24.2.2021)
Stara 24.2.2021, 15:27   #192
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Kako bih voleo Bloodborne i Demon Souls da dodju na racunar, uh. Platio bih e
Hahaha, dobar fazon sefe!
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
doctor (24.2.2021)
Stara 25.2.2021, 22:46   #193
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bloodborne

Ja sam uveren da ce Bloodborne kad tad izaci na PC. Posle uspeha Death Stranding(nije bas klasicna ekskluziva ali ajde), HZD pa i sada pomame za Days Gone i najavom dodatnih PS naslova.....jednostavno mora

Od svih PS4 naslova koje traze PC igraci, ja mislim da je Bloodborne svakome makar u prva tri


Samo mi je krivo sto sam se za dosta stvari spojlovao vec, jbg posle toliko godina nemoguce je sve izbeci
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2021, 23:17   #194
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
...Od svih PS4 naslova koje traze PC igraci, ja mislim da je Bloodborne svakome makar u prva tri ...
Meni prva četiri, svakako.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2021, 13:41   #195
nigrutin87
Član
 
Član od: 11.5.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 180
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 88 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

I ja malo da ozivim temu. Nedavno sam kupio PS4, godinama prakticno nista nisam igrao, za PC nemam kad, imali smo Wii pa sam s detetom presao tu neke platformere, sve u svemu dosta sam zardjao i daleko od nekog igraca.

I prvu igru uzmem da igram Bloodborne, nisam igrao na slepo, gledao sam ranije neke prelaze kad sam mislio da nikad necu igrati igru pa da je dozivim na taj nacin, vecinu lokacija sam znao. I danas sam dovrsio DLC i sve bosseve koji postoje, jedino nisam isao po chalice levelima.

Na kraju zavrsio oko 120. levela, Vitality i Skill 50, Strength 25, Endurance 25, Arcane 18. Koristio Hunter Axe i kasnije Ludwig Holy Blade i s njim isao do kraja. Samo sam obican pistolj koristio i Augur za parry. Mogu da kazem da sam skoro sve lagano presao, nijedan boss me nije namucio vise od 5-6 puta, mozda samo Lady Maria, Blood Starved Beast i Amelia, Orphana iz 2. sam savladao, Germana, WetNurse iz 1... Ali sam znao kakav build hocu pa je verovatno sve to uticalo na ishod, zazvrsio sam true ending.

Sjajna igra, nema sta da se doda, dovoljno izazovna, ali pravedna, od Fromsoft igara ranije sam igrao samo davno Dark souls za PC, ali preko tastature, bilo je dosta tesko pa nikad nisam zavrsio. Sad me Dark souls 3 ne privlaci ali mislim da bi vredelo da se odigra, samo ne znam da li mogu stil iz BB da prilagodim ovde. Mozda mi je BB bolji od Dark souls-a sto nema toliko izbora, buildova, oruzja, npc-jeva, covenanta, grananja prica a opet svega ima taman toliko da ne optereti igraca, svako oruzje je dobro i jedinstveno i moze lagano da se predje nekoliko puta.

Po vasem misljenju, da li je Sekiro laksi ili tezi od BB, da znam da li da se upustam u to

Poslednja ispravka: nigrutin87 (25.12.2021 u 13:49)
nigrutin87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2021, 16:57   #196
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
nigrutin87 kaže: Pregled poruke
Po vasem misljenju, da li je Sekiro laksi ili tezi od BB, da znam da li da se upustam u to
Sekiro je mozda i najlaksi od From igara cim igri pristupis drugacije od ostalih Souls naslova. Borba je mnogo agresivnija i funkcionie drugacije. Cim klikne onda ide dosta lakse. Mogucnost skrivanja, skakanja i veranja po objektima dosta olaksavaju situaciju. Ucenje na greskama je fluidnije.

Nista od ovoga ne umanjuje uzivanje niti znaci da je igra laka, naravno, cak naprotiv...Ali mislim da je Sekiro dosta laksa igra od ostalih naslova zbog odredjenih mehanika, bar meni.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
nigrutin87 (27.12.2021)
Stara 25.12.2021, 17:27   #197
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Meni Sekiro najteži, ne želim da mu se vraćam ikad
Jbni majmun, koliko sati mi je tu otišlo, ahh
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
nigrutin87 (27.12.2021), SK HQ (25.12.2021)
Stara 26.12.2021, 13:53   #198
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Citat:
nigrutin87 kaže: Pregled poruke
Po vasem misljenju, da li je Sekiro laksi ili tezi od BB, da znam da li da se upustam u to
Bio tezi ili laksi, it's a must!

From Software iskustvo ali na drugaciji nacin.Uzeo sam sada ponovo da ga igram, dok cekam Elden Ring i dosta brze sam presao igru sa Shura krajem, pa sam krenuo i drugi kraj.Borba dosta drugacija.Osecaj napada i blokiranja neponovljiv.Kombinovanje sa prostetikom cini borbu jos zanimljivijom.Za mene Ishin i Demon of Hatred medju najtezim bosevima u sve tri igre.Ali, recimo, uz odredjenu prostetiku borba sa DoH dosta laksa.BB je najlaksi.Meni bio.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
nigrutin87 (27.12.2021)
Stara 8.7.2022, 14:18   #199
NaraYan
Starosedelac
 
Član od: 11.11.2005.
Lokacija: RC
Poruke: 1.729
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 326 puta na 204 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko MSN-a korisniku NaraYan Slanje poruke preko Skypea korisniku NaraYan
Određen forumom Re: Bloodborne

Bloodborne... biće ovo podug post, odavno se spemam da napišem ešto ovde a i malo da se povrati tema.

Skoro tri ljeta imam PS4 i BB od početka.
Nisam nešto mnogo ni vremena imao ali sam bar nekoliko puta pokušavao i bio u fazonu... šta bre ovolko hajpuju pa ovo je bezveze... ali sam nekako skontao da ne treba tako da se pristupa. Nisam gledao ništa o tome nigde, čekao sam prvi trenutak da imam malo više vremena pa da mu dam šansu stvarno.

I onda, posle dve i po godine... klik! Kao da mi se u jednom trenutku otvorilo neko dodatno oko (verovatno Vilijem nešto umešao prste dok sam spavao) i video sam ovaj masterpis baš tako.

Ne treba da vam pričam da sam u tih poslednjih par meseci od kad sam krenuo da igram spržio preko 250, skoro 300 sati za sada, prešao ko zna koliko puta sa raznim bildovima (osim bloodtinge, to je sledeće) istražio možda i sve (ne verujem al ajde) osim chalice D (tu sam odradio 5-6 i smorilo me).

Mogao bih bukvalno do ujutru da pričam koliko je čaroban i odličan BB.
To mi je prva DS igra, ostale nisam igrao te vidim da me čeka još puno uživancije, imao sam predrasaudu prema DS igrama, probao sam nekada davno samo DS1 ali neadekvatno. Elden Ring ću ostaviti za neku narednu godinu dok ne isprelazim neke ostale FS igre a naročito DS.

Što se tiče samog BB... omiljena zona mi je početna. Vrlo rado se vratim da odradim complete Yharnam run. Isto tako i posle ko zna koliko prelaza volim da se spustim od Grand Cathedral skoro do Church of the Good Chalice. Nikad mi nie bio grind dosadan ovde. Dešavalo mi se da se prenabudžim u početku zbog toga što sam besomučno ponavljao ovakve runove - ne retko i od Central Yharnama krenem pa izađem kroz Forbiden Forest kod Iosefke na prečicu
Hypogean Gaol je još jedna zona gde volim da grindam (naročito u NG+ sa runama Heir), viscerale cepaš one snečere i svinje i kutriki, pa se spustim do Old Yharnama da počistim vukodlake. I Mergos Loft Middle isto tako top zona za grind kao i oba sprata biblioteke. mislim nije to baš ni grind nego jednostavno uživancija, desi mi se da po par stotina hiljada echoesa nagridnam. Ovo i treba natenane da se igra iako traje samo jednu noć
Sad mi je fora da krenem od početka sve do prve pogibije i to mi je game over

Na samom početku mi je bilo teško, Cleric Beast me cepao nekoliko puta dok ne skontaš sve što treba. Gaskoin me do dana današnjeg nije ni jedan jedini put ubio, naročito pošto sam posle provalio toy box. Blood starved beast mi je dugo bio problem npr dok nisam provalio pungent+fire+oil.. itd
U suštini, od svih likova u BB su me najviše namučili Ludvig (uvek mi težak i dan danas), u početku Blood beast (prvih dva prelaza), onaj hunter sa univerziteta, hunteri u Yahargul ona trojica (sad im se prišunjam i provalio sam da mogu jedan po jedan da se izrokaju u sred one hale ali samo vrlo oprezno), Logarius u početku malo, ali, onaj hunter za Eiline u Grand Cathedral... ebo mi sve, on i Ludvig njih sam ukupno dvojicu pokušavao više od svih ostalih ukupno generalno mi se dosta svideo DLC jer malo diže težinu, kad igraš 300 sati postaneš stvarno badass pa treba malo izazova za još jedan prelazak, i još jedan, i još jedan... U početku i prvom prelasku sam imao problema malo i sa Mergos nurse, naročito kad krene dark faza ali i to je prošlost. uSam početak Nigtmare of mensis mi isto bio problem dok nisam krenuo da begam do vrata. Ostalo mi nije bilo neki preteran problem ali mislim da je to zbog toga što sam se toliko oduševljavao pojedinim lokacijama da sam ih igrao iznova i iznova pa se malo prenabudžim i lakše je a i vežba i igranje samo po sebi. Mada ne treba da vam pričam da sam izginuo zilion puta naravno.

Najviše mrzim one suckere... e što ih mrzim... uvek me iscimaju i plaše, u svakom prelazu mi ode bar 7-8 insajta na njih i oni glavudže što te bacaju u Frenzy su mi uvek izazovni, mora brzo i precizno ko hirurg sa njima.

Ali borba u BB je više ritmički ples nego pravi fajt. Imaš one fore, Gledam kao da su note, 1/4 1/4 1/8, 1/2 pause, 1/4, 1/4... tako nekako u ritmu tepanje. Nema button mashing (osim kad treba da se eskivira ponekad haha). Kao neki smrtonosni ples, baš tako.
Da dodam samo I to da mi se naročito dopada što je u 30 slički, da je 60 npr manje bi mi bilo lepo.

A tek dizajn i atmosfera i priča... ko bi rekao da u onom gotik setingu ima toliko SFa, nešto sam skontao i sam ali celu priču i detalje sam skontao uz pomoć interneta, dosta stvari mi nije bilo jasno i propustio sam neke situacije. Ali to sam uradio nakon drugog prelaska. nisam hteo da spojlerujem sam sebe. Nisam našao neke bosseve, a npr Cainhurst sam potpuno potpuno slučajno našao šunjajući se kod onih kučića u Hemwick (to sam radio mnogo puta isto, dobri su oni executioneri za echoes ). Mada, mislim da deo priče i ukrase mi sami dodajemo te i u tome leži još jedna velika draž i malo predstavlja unikatno individualno iskustvo.

A kolko puuta sam se iseko i iscimao I pestravio isto ne treba da pričam, i dan danas mi se desi. Pošto radim do 2 ujutro, omiljeno mi je vreme posle posla da ga igram u mraku, doduše često mi nabije nivo anksioznosti ali to je i poenta.

Napravio sam tonu skrinova, videću da isprintam neki da okačim na zid jer je BB toliko dobar da možeš u bilo kom trenutku da skrinšotuješ I okačiš na zid – svaki kada je kao jedna umjetnička slika.

Ovo je mali deo onoga što bih mogao da kažem kao matori gejmer koji kuca ovaj text na brzinu Mislim da je dovoljno reći da je definitivno top 10 ikada kod mene. Možda bi bila i top 3 da nije nostalgije prema starim igrama. A možda je i nešto najbolje što sam igrao do sada da ima veze s tepanje…

Za sad toliko
NaraYan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NaraYan na korisnoj poruci:
filpan (9.7.2022)
Stara 8.7.2022, 14:28   #200
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Bloodborne

Dobrodošao!

Malo će ti teže biti da se prilagodiš dosta sporijoj borbi u Dark soulsu; ali ako ti kec bude monoton i spor, trojka je već napravila balans između DS i BB tipa igranja, očigledan je uticaj Bloodbornea jer je DS3 izašao odmah posle.
Sekiro je isto super, iako mi je najmanje drag jer me priča nije toliko privukla i nisam ljubitelj japanskog sveta i lore-a. ER ima svoju čar al iskreno, kako vreme odmiče sve manje imam želju njemu da se vratim.
DS3 mi je i dalje najbolji, sa možda najbolje napravljenim bossevima u čitavom serijalu, u DLC-jevima prevashodno.

Ima i dosta souls-like igara koje vredi odigrati, 2d pogotovo. Grime bih preporučio, recimo.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
NaraYan (8.7.2022)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bloodborne, dark souls, from software, playstation, ps4

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com