Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2005, 17:53   #101
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Uh, jedva . Morao sam na brzinu da probam da nešto otkucam.
Ajd' pozdrav svima.
Sale KG je offline  
Stara 7.11.2005, 21:10   #102
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Marko_L kaže:
A druga stvar, ipak sam odrastao uz ovaj časopis, pa ima tu i neke semantike koja je vezana za ove stare brojeve
Ovaj... semantike???!!! Ivica? Ivica?! IVICA?!!! )
VojaM je offline  
Stara 7.11.2005, 21:25   #103
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije


Isti Voja kakvog pamtim sa BBS Politika
Elem, manimo se tog mambo-džambo skretanja sa teme.Razumeli ste šta sam hteo da kažem
Dakle, oćel' biti nešto od starih brojeva u online arhivi, ili barem na CD-ju ili DVD-u ? a ? a ? a ?
Marko_L je offline  
Stara 7.11.2005, 21:55   #104
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Marko_L kaže:

Isti Voja kakvog pamtim sa BBS Politika
Ovaj... kakvog me to pamtiš? I koj' ti ono beše? (Idemo na lične poruke)
Citat:
Elem, manimo se tog mambo-džambo skretanja sa teme.Razumeli ste šta sam hteo da kažem
A ti pazi šta pišeš
Citat:
Dakle, oćel' biti nešto od starih brojeva u online arhivi, ili barem na CD-ju ili DVD-u ? a ? a ? a ?
Pa, sem onoga što ima na sajtu, sumnjam.

Piši na editors at sk co yu i predloži. I... ko zna?
VojaM je offline  
Stara 7.11.2005, 23:02   #105
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.162
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.921 puta na 2.857 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Pa jedan čovek se ponudio u IO portu da skenira sve brojeve koje poseduje i pusti u cirkulaciju, ali ga Kuzma odvrati od toga, curse him...
voodoo_ je offline  
Stara 8.11.2005, 0:26   #106
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Ovaj... kakvog me to pamtiš? I koj' ti ono beše? (Idemo na lične poruke)
Tih vremena se sećam kao kroz maglu, mada ako se ne varam ti si bio onaj vickasti sysop koji je prosipao svakakve dosetke po BBS-u Što se mene tiče, ja sam bio jedan od "voajera" , tj. od onih koji uglavnom prate diskusije bez da se ubacuju.Ipak sam bio samo klinac od nekih trinaes' leta koji je tek uleteo u svet komunikacija.
Citat:
A ti pazi šta pišeš
Ok, unajmiću kolektora za moje buduće postove
Citat:
Piši na editors at sk co yu i predloži. I... ko zna?
Ili u prevodu "Mož' se žališ, ali ćemo struju svakako da vam isečemo".Nego, ajde da se dogovorimo.Koliko spajalica treba čovek da vam donese na poklon, pa da može malo da zvirne u tu arhivu (poneću i sopstvenu pincetu za okretanje stranica ).Šalim se, nego da ne bi sad davio ljude mejlom (daviću ih ovde ), ako neko od urednika čita ovo, nek se izjasni da li je ikako moguće napraviti neku akciju pod nazivom "Istorija SK-a na kompakt CD-u"
Citat:
Pa jedan čovek se ponudio u IO portu da skenira sve brojeve koje poseduje i pusti u cirkulaciju, ali ga Kuzma odvrati od toga, curse him...
Pa dobro, ne znam na šta je mislio pod "pustiti u promet" (ili nemam taj broj, ili mi je promaklo to pitanje, u kom je to broju bilo ?), ali samostalno svakako ne dolazi u obzir, ipak su autorska prava u pitanju.
Marko_L je offline  
Stara 8.11.2005, 0:56   #107
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.162
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.921 puta na 2.857 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Ma kakva autorska prava
A i taj je glup što je uopšte pitao, ja da sam bio na njegovom mestu skenirao bih samoinicijativno i narezao svim svojim drugarima... i za jedno mesec dana, taj disk bi imalo pola Beograda
voodoo_ je offline  
Stara 8.11.2005, 10:59   #108
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Talking Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Marko_L kaže:
Evo ja se dobrovoljno prijavljujem da ako treba ručno prekucam sve tekstove starijih izdanja .
Dobrovoljno se prijavljuješ da to uradiš bez ikakve novčane nadoknade? Verujem da bismo onda mogli da se dogovorimo. Tipujem da ćeš da se smoriš posle trećeg broja.

Citat:
Marko_L kaže:
Ili kad već pričamo o tome.Koliko bi bilo izvodljivo da ta stara izdanja iskenirate i izdate na CD-u ili DVD-u uz časopis, pa nek košta i 200 dinara ?
Mislim da nije preveliki problem, osim pomenutog skeniranja. BTW, radio sam arhivu NIN-a na CD-u. Oni su to imali u elektronskom obliku (manje-više). Pre svega, ogroman je posao odštampati svaku stranu u PDF, plus su oni imali po 10-tak strana u broju koje su morale da se skeniraju. Sve to izgleda lepo i krasno u glavi, dok se ne prihvatiš posla.

Poslednja ispravka: Chivan (8.11.2005 u 11:19)
Chivan je offline  
Stara 8.11.2005, 16:07   #109
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Chivan kaže:
Dobrovoljno se prijavljuješ da to uradiš bez ikakve novčane nadoknade? Verujem da bismo onda mogli da se dogovorimo. Tipujem da ćeš da se smoriš posle trećeg broja.



Mislim da nije preveliki problem, osim pomenutog skeniranja. BTW, radio sam arhivu NIN-a na CD-u. Oni su to imali u elektronskom obliku (manje-više). Pre svega, ogroman je posao odštampati svaku stranu u PDF, plus su oni imali po 10-tak strana u broju koje su morale da se skeniraju. Sve to izgleda lepo i krasno u glavi, dok se ne prihvatiš posla.
Pa gledajte koliko ima interesanata, zasto ste takvi. Dobro bi to islo, ali zasto nam ne kazete problem? Necete ili?
vladale je offline  
Stara 8.11.2005, 18:13   #110
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
vladale kaže:
Pa gledajte koliko ima interesanata, zasto ste takvi. Dobro bi to islo, ali zasto nam ne kazete problem? Necete ili?
Receno ti je, 100+ strana * 12 meseci * 15tak godina = previse vremena i previse posla za premalo.

Realno nikome ne trebaju tekstovi iz 91ve ili 97me.

Ok, ima dobrih tekstova ali zar ih vise nema ?
Ko je toliko "lood" da uzme i cita broj iz 93ce, gde se prica o tome kako radi Pentium i koja igra zahteva 16MB RAM-a ?

Nemoj da se lazemo, niko.
Sasa je offline  
Stara 8.11.2005, 19:13   #111
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Dobrovoljno se prijavljuješ da to uradiš bez ikakve novčane nadoknade?
Pa dobro, kafu ne bih odbio, koliko da ostanem budan
Citat:
Verujem da bismo onda mogli da se dogovorimo. Tipujem da ćeš da se smoriš posle trećeg broja.
Koja je kvota ?
Citat:
Receno ti je, 100+ strana * 12 meseci * 15tak godina = previse vremena i previse posla za premalo.
Pa dobro sad, treba to malo smanjiti.Nije SK oduvek imao 100 strana + za vreme sankcija je bilo i dvobroja tako da nije baš svake godine bilo 12 brojeva
Citat:
Realno nikome ne trebaju tekstovi iz 91ve ili 97me.
Slažem se, meni su recimo potrebniji oni tekstovi od pre 91'-ve
Citat:
Ok, ima dobrih tekstova ali zar ih vise nema ?
Ma ima, ali budimo realni, SK se poslednjih nekoliko godina trudi da se dopadne mnogo širem krugu korisnika računara, tj. nekako ze razvodnjio, što je u neku ruku i normalno, jer je u međuvremenu mnogo ljudi pokupovalo računare (pa čak i oni koji su me do pre samo par godina mrko gledali, misleći u sebi "Evo onog malog što će mu oči otpadnu od buljenje u ekran i kucanje po ono sokoćalo" ), a osrednji i advanced korisnici su nekako pali u drugi plan.Opisi hardvera i drugih džidža-bidža jeste ok, i mene što šta od toga zainteresuje, ali će njih u najvećem broju slučajeva moći da kupe upravo ovi, gle ironije, koji te tekstove najmanje i razumeju ...(to bi continued in next post zbog ograničenja broja karaktera, btw, sredite ovo nek bude bar 5000 )
Marko_L je offline  
Stara 8.11.2005, 19:35   #112
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Takvi će posle pročitanog opisa da se zapitaju samo ovo "Ma dal je to taj PentiJum 4 što ima komšija ili nije ?".Ok, i ovo je u neku ruku normalno, tehnologija ide dalje, sve više ljudi može da je koristi, bez da zna mnogo o samoj toj tehnologiji.No međutim, ima onih koji žele da znaju više, da potpuno ulete u svet kompjutera, a odgovorno tvrdim da to ne može bez osnovnog poznavanja istorijata računara.A gde to naći, e pa upravo u starijim izdanjima SK-a.Ne znam koliko vam sve ovo što pričam deluje logično ili nelogično, ali svi ti stariji tekstovi i dalje imaju neku vrednost, osnovna arhitektura računara nije baš toliko promenjena.Sure, sada imamo fensi procesore, fensi kućišta i druge fensi džidža-bidže, ali su to i dalje samo ulazne i izlazne jedinice
Ono što (valjda) pokušavam da kažem je da ti tekstovi i dalje vrede, neki čisto istorijski (kao recimo tadašnji opisi hardera i softvera), neki edukativno (tekstovi o programiranju, arhitekturi, ROM i RAM rubrika, koja baš i nije toliko stara, al ajde...), neki čisto zabavno (Cvet kompjutera, rubrika koja je nekako zamrla, čini mi se da je zadnja bila negde 2002. godine i slično), ali kad se sve to sabere...mislim da vredi imati u kolekciji.
Citat:
Ko je toliko "lood" da uzme i cita broj iz 93ce, gde se prica o tome kako radi Pentium i koja igra zahteva 16MB RAM-a ?
Može da bude, ali ne mora da znači.Od kada sam, ne znam ni sam zbog čega, skin'o Win UAE (emulator AMIGA računara), mislim da se nikad više nisam izigrao.Ah bolan nostalgija, Another World, Flashback, Chuck Rock, Brutal Sports Football...brrrrrrrrr
Marko_L je offline  
Stara 8.11.2005, 20:52   #113
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

PODHITNO da ubacite da se kao recimo na Bench-u vidi u kojem topicu sam postovao (ne samo ja, nego bilo ko ). Imate isti softver, znaci moze.

Sopstvene postove ne mogu da nadjem.
Ne mogu bas da pamtim u kojim sam sve topic-ima postovao.

Cenim da je ovo bas dobar i konstruktivan predlog usmeren na povecanje kvaliteta koriscenja foruma.

Hvala na paznji.
Ogi je offline  
Stara 8.11.2005, 21:03   #114
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Ogi kaže:
PODHITNO da ubacite da se kao recimo na Bench-u vidi u kojem topicu sam postovao (ne samo ja, nego bilo ko ). Imate isti softver, znaci moze.

Sopstvene postove ne mogu da nadjem.
Ne mogu bas da pamtim u kojim sam sve topic-ima postovao.

Cenim da je ovo bas dobar i konstruktivan predlog usmeren na povecanje kvaliteta koriscenja foruma.

Hvala na paznji.
Nema šta da ''ubacuju'', ta opcija ima ali treba samo lepo gledati
Sale KG je offline  
Stara 8.11.2005, 21:06   #115
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Ogi kaže:
PODHITNO da ubacite da se kao recimo na Bench-u vidi u kojem topicu sam postovao (ne samo ja, nego bilo ko ). Imate isti softver, znaci moze.

Sopstvene postove ne mogu da nadjem.
Ne mogu bas da pamtim u kojim sam sve topic-ima postovao.

Cenim da je ovo bas dobar i konstruktivan predlog usmeren na povecanje kvaliteta koriscenja foruma.

Hvala na paznji.
Imas "find all posts by USERNAME". Ne znam da vbulletin podrzava ista vise.

btw. Sta bre ti na Benchu. Ti si odande leteo kako god si se registrovao.
Tesko da si bio dovoljno da se upoznas sa osnovnim funkcijama foruma
Sasa je offline  
Stara 9.11.2005, 11:04   #116
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Sale KG kaže:
Nema šta da ''ubacuju'', ta opcija ima ali treba samo lepo gledati
Vidi stvarno, a ja sam navikao na tacku. Ok, nista onda.
Ogi je offline  
Stara 9.11.2005, 20:02   #117
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

A jel može oni koji imaju reputaciju 7+ da dobiju avatare i potpise?
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 10.11.2005, 19:12   #118
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Evo, imam ja jedan sjajan predlog (barem ja mislim da je sjajan)...
Naime, jel bi mogla da se napravi rang lista grafichkih kartica.
No, da ne bude ko na "benchu", vec sa malo vise i mnogo svezijim informacijama...
Ono sto bi ta tabela trebalo da sadrzi pored imena graf. karte je sledece:
Broj poena u 3dmarku 03 (na default-u, rez 1024x768), zatim 3dmarku 05 (na default-u, 1024x768), i na kraju osnovne komponente konfiguracije na kojoj je testirano (proc, ploca, ram). Naravno, tabela treba da bude "descending", tj. silazna, gde ce na vrhu biti najjache karte, a na dnu najslabije.
Ne morate da pisete ime proizvodjaca, da ne bi zbunjivali, jer sigurno i ne biste mogli da istestirate "bas" svaku kartu koja je trenutno u prodaji, pa i da imate mnogo dobre volje (a imate je sigurno bar osrednje, mislim na dobru volju).
Ovo bas i nije mali posao, a ako vam je lakse mozete jednostavno sakupiti informacije o kartama koje ste vec testirali za chasopis pa ih svrstate u tabelu, ali bitno je da tu budu sve serije koje su trenitno u prodaji od ATi-ja i nVidije. Pretpostavljam da bi Sasa mogao da uradi tezi deo ovog posla, a i da mu neko pripomogne...itd.
Mislim da bi ovo dosta koristilo sve vishe narastajucoj igrackoj populaciji ovde na forumu.
Eto, toliko od mene.. za sada.
Shang Tsung je offline  
Stara 10.11.2005, 23:33   #119
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.162
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.921 puta na 2.857 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

E da, najzad da dobijem odgovor iz prve ruke : kako ste nekada davno hvatali screenshotove igara sa Amige da bi ih ubacivali u časopis? U onim baš matorim SK-ovima iz '91-'92 slike su bile iskrivljene ko da su slikane fotoaparatom, ali u kasnijim brojevima ('95, '96, '97) su ko sa monitora... dakle šta ste im radili, priznajte odma'?
voodoo_ je offline  
Stara 11.11.2005, 23:25   #120
absonic
Član
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 285
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

imam ja pitanje, ne znam da li je i dalje tako, al' kad sam se ja registrovao sto nije moglo sa yahoo mail-om ili gmail--om, vec samo s' ovi placeni e-mailovi
absonic je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forum, forum sk, predlozi, sugestije, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena izgleda SK foruma Ivan-94 Forum o forumu 449 26.10.2011 21:13
Forum apgrejdovan na verziju 3.8.2 - bagovi, utisci, predlozi M.C. Forum o forumu 195 7.11.2010 1:04
Pretplata (aprililililililililililili....) GoranSTX Forum o forumu 342 5.4.2007 0:45
Avatari illidan Forum o forumu 57 17.1.2007 14:15
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com