Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.11.2005, 18:58   #81
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
bobzilla kaže:
Za FF, Operu ili IE ipak bolje pristaje neki drugi naziv.
slazem se... to su brauzeri zasto bismo izmisljali novu "srpsku" rec, kad vec postoji ova internacionalna
ZoNi je offline  
Stara 2.11.2005, 20:14   #82
danez
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: negde
Poruke: 81
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Lightbulb Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
bobzilla kaže:
Zato što i oni koriste VBulletin.
Aaaaaaaaaaaaaa, to se pali
danez je offline  
Stara 3.11.2005, 21:25   #83
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Question Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
bobzilla kaže:
Jeste da znam da je tu trebalo da piše "Kliknite ovde ako vas pretraživač automatski ne prebaci...." ili nešto slično.... Ali deluje mi malo sadistički...
Pa to i piše. Ne znam zašto tebi ne izbacuje kompletnu rečenicu? Meni i u IE-u i u FF-u izgleda normalno. Da li još neko ima sličan problem?
Chivan je offline  
Stara 3.11.2005, 23:14   #84
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

1. Postoje li ikakve šanse da arhiva na netu bude dopunjena brojevima od par godina unazad (pre '98)? Sadašnja arhiva je odlična (čak sam u časovima dokolice poskidao sve opise igara koji su tamo), ali voleli bismo (mi čitaoci ) da čitamo i matore opise, za koje ne možemo da nađemo brojeve... ipak '98 nije bila tako davno...

2. Slobodno ponekad ubacite i neki konzolni opis, ne mora puno ali ako se pojavi neka odlična igra, nemojte je propustiti... naravno thrash tipa "Pokemoni XII: Veeeeery Tired" slobodno zaobiđite... znači bez namere da započinjem flame war, ali kompleksaši koji ne znaju šta će sa svojim 7800GTX, likovi koji tvrde da konzole nisu računari (krajnje interesantno, verovatno u onim plastičnim kutijama sede neki crnci koji okreću pedale) i slična closed-minded publika nije naročito merodavna niti zahvalna (čuo sam da ste dobili razne negativne komentare povodom onog broja)... dakle, nek ostane PC časopis, ali opis poneke sjajne konzolne igre tu i tamo nije na odmet...

Poslednja ispravka: voodoo_ (3.11.2005 u 23:16)
voodoo_ je offline  
Stara 4.11.2005, 1:07   #85
aRTi
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: "kod kruške"
Poruke: 117
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Jos jedan glas za dopunjavanje arhive starih brojeva na netu ! Ima gomila starih igara za koje me zanima kako ste ih ocenili,a i zanima me koje su se sve igre pojavljivale od '90 do '96 u SK-u,jer SK kupujem od kraja '96.
aRTi je offline  
Stara 4.11.2005, 16:47   #86
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
2. Slobodno ponekad ubacite i neki konzolni opis, ne mora puno ali ako se pojavi neka odlična igra, nemojte je propustiti... naravno thrash tipa "Pokemoni XII: Veeeeery Tired" slobodno zaobiđite... znači bez namere da započinjem flame war, ali kompleksaši koji ne znaju šta će sa svojim 7800GTX, likovi koji tvrde da konzole nisu računari (krajnje interesantno, verovatno u onim plastičnim kutijama sede neki crnci koji okreću pedale) i slična closed-minded publika nije naročito merodavna niti zahvalna (čuo sam da ste dobili razne negativne komentare povodom onog broja)... dakle, nek ostane PC časopis, ali opis poneke sjajne konzolne igre tu i tamo nije na odmet...
Apsolutno protiv.
Reloader je offline  
Stara 4.11.2005, 19:35   #87
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Voodoo_NBGD kaže:
1. Postoje li ikakve šanse da arhiva na netu bude dopunjena brojevima od par godina unazad (pre '98)? Sadašnja arhiva je odlična (čak sam u časovima dokolice poskidao sve opise igara koji su tamo), ali voleli bismo (mi čitaoci ) da čitamo i matore opise, za koje ne možemo da nađemo brojeve... ipak '98 nije bila tako davno...
Predlog je sasvim dobar, ali, na žalost, neizvodljiv (odnosno, veoma teško). Stvar je u tome što elektronski prelom seže unazad do '98. Do tad i postoje CD-i sa materijalom u elektronskom obliku (tekstovi i slike). Sve starije od toga postoji samo na papiru.
Chivan je offline  
Stara 4.11.2005, 20:17   #88
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

a da li ce mozda Svet igara izlaziti kao samostalan casopis? To bi bilo super, jer bi onda u SKu bilo manje igara
ZoNi je offline  
Stara 4.11.2005, 20:26   #89
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
ZoNi kaže:
a da li ce mozda Svet igara izlaziti kao samostalan casopis? To bi bilo super, jer bi onda u SKu bilo manje igara
Teško. Inače, Svet igara nikada nije izlazio kao poseban časopis (iako je bilo suprotnih komentara na ovom forumu). Svet igara je izlazio kao posebno izdanje Sveta kompjutera i to sa vremena na vreme. Mrzi me da pogledam koji su periodi u pitanju. A možda se oglase i oni koji su se time tada bavili sa tačnijim informacijama. I tada je u Svetu kompjutera bilo igrica i to u istom obimu kao i kad ne izađe Svet igara. Siguran sam da ima ljudi na ovom forumu koji su protiv toga da se izbace igrice iz SK-a.
Chivan je offline  
Stara 5.11.2005, 18:56   #90
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Predlog je sasvim dobar, ali, na žalost, neizvodljiv (odnosno, veoma teško). Stvar je u tome što elektronski prelom seže unazad do '98. Do tad i postoje CD-i sa materijalom u elektronskom obliku (tekstovi i slike). Sve starije od toga postoji samo na papiru.
Evo ja se dobrovoljno prijavljujem da ako treba ručno prekucam sve tekstove starijih izdanja .Mislim da bi arhiva tih brojeva bila jako, jako, jakoooo korisna stvar, što zbog mlađih generacija koje nisu imali prilike da poseduju te brojeve, što zbog nekih od nas kojima su ti brojevi nepovratno uništeni (imao sam celu kolekciju od 85' nadalje, falilo mi je samo 3 broja) ili iz drugog razloga nemaju te brojeve, a hteli bi.Evo ja sada recimo nemam ništa starije od 97' što znači da nema gomile fantastičnih tekstova.
Ili kad već pričamo o tome.Koliko bi bilo izvodljivo da ta stara izdanja iskenirate i izdate na CD-u ili DVD-u uz časopis, pa nek košta i 200 dinara ?
Marko_L je offline  
Stara 5.11.2005, 21:08   #91
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Marko_L kaže:
Evo ja se dobrovoljno prijavljujem da ako treba ručno prekucam sve tekstove starijih izdanja .Mislim da bi arhiva tih brojeva bila jako, jako, jakoooo korisna stvar, što zbog mlađih generacija koje nisu imali prilike da poseduju te brojeve, što zbog nekih od nas kojima su ti brojevi nepovratno uništeni (imao sam celu kolekciju od 85' nadalje, falilo mi je samo 3 broja) ili iz drugog razloga nemaju te brojeve, a hteli bi.Evo ja sada recimo nemam ništa starije od 97' što znači da nema gomile fantastičnih tekstova.
Ili kad već pričamo o tome.Koliko bi bilo izvodljivo da ta stara izdanja iskenirate i izdate na CD-u ili DVD-u uz časopis, pa nek košta i 200 dinara ?
Slazem se sa ovim, i apsolutno podrzavam! Ukoliko treba pomoc, javite se
Tu smo da pomognemo.
vladale je offline  
Stara 5.11.2005, 21:33   #92
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Trebali bi da pakujete igrice u foliju ili nekako da sprecite od otvaranja! Kupio sam ground control i bio je TOTALNO izgreban i neupotrebljiv! I naravno da izdate Starcraft, AoE ili tako neku bolju igricu pa nek kosta i 800 din... nemojte samo preko toga...
Sale013 je offline  
Stara 5.11.2005, 21:59   #93
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citajte ljudi.
Pise gore ko je izdavac i ko bira igre.
SK to nije.
Sasa je offline  
Stara 5.11.2005, 22:25   #94
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Angry Re: Predlozi & Sugestije

Ma, ignorishu moderatori primedbe o crveno-zutoj kombinaciji
koja se uklapa ko zabi brushalter
ili misle da je provokacija bojom nachin da se skrene paznja na tekst.
Moje skromno mishljenje je da greshe...
Simke je offline  
Stara 5.11.2005, 23:12   #95
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Sasa kaže:
Citajte ljudi.
Pise gore ko je izdavac i ko bira igre.
SK to nije.
Mislim da sam postovao negde na forumu, ali mi niko nije odgovorio.

CD-i uopste ne stizu u Leskovcu! Zasto? Slabo stampate SK tamo ili? U Leskovcu dosta citaju SK, posle nekoliko dana ne mozes ga naci na trafikama

Poslednja ispravka: VojaM (7.11.2005 u 14:46)
vladale je offline  
Stara 6.11.2005, 0:58   #96
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Sale013 kaže:
Trebali bi da pakujete igrice u foliju ili nekako da sprecite od otvaranja! Kupio sam ground control i bio je TOTALNO izgreban i neupotrebljiv! I naravno da izdate Starcraft, AoE ili tako neku bolju igricu pa nek kosta i 800 din... nemojte samo preko toga...
Starcraft i Age i ovako koštaju po 600 dinara u IPS-u, Mamutu, Platou... [BG naravno]
voodoo_ je offline  
Stara 6.11.2005, 2:04   #97
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

a sto nekoga interesuje arhiva tako starih brojeva? Razumem potrebu za brojevima od poslednjih 2-4 godine... sve preko toga je ipak previse staro...
ZoNi je offline  
Stara 6.11.2005, 11:58   #98
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.079
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Upravo zbog toga... brojeve stare četiri godine imam i ja, a ti matori brojevi mi služe kao lepa uspomena na vremena kada sam ljuštio igre a nisam se nervirao oko rata, sankcija itd.
voodoo_ je offline  
Stara 6.11.2005, 23:15   #99
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
ZoNi kaže:
a sto nekoga interesuje arhiva tako starih brojeva? Razumem potrebu za brojevima od poslednjih 2-4 godine... sve preko toga je ipak previse staro...
Ne bih mogao da se složim sa tim.Možda neki tekstovi i jesu neupotrebljivi zbog zastarelosti, ali isto tako ima i gomile tekstova koji su itekako i dan danas upotrebljivi.A isto tako ima i gomile tekstova koji su tako napisani da jednostavno, iako možda nemaju neku upotrebnu vrednost, bila bi šteta nemati ih u kolekciji.A druga stvar, ipak sam odrastao uz ovaj časopis, pa ima tu i neke semantike koja je vezana za ove stare brojeve
Marko_L je offline  
Stara 7.11.2005, 17:24   #100
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

To su brojevi kada je SK bio ZAKON.I tacka.
ACHTUNG je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forum, forum sk, predlozi, sugestije, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena izgleda SK foruma Ivan-94 Forum o forumu 449 26.10.2011 21:13
Forum apgrejdovan na verziju 3.8.2 - bagovi, utisci, predlozi M.C. Forum o forumu 195 7.11.2010 1:04
Pretplata (aprililililililililililili....) GoranSTX Forum o forumu 342 5.4.2007 0:45
Avatari illidan Forum o forumu 57 17.1.2007 14:15
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com