Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > Forum o forumu

Forum o forumu Pitanja, sugestije i problemi u radu s našim forumom

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.10.2005, 16:49   #41
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
urke kaže:
Vidi, u bolesnim vidljivo/čitljivim medijima je bitno kako nešto izgleda jer popaljivom narodu bez stava o moralnim načelima više znači kako nešto izgleda nego koliko vredi. Ako misliš da ćeš da budeš mnogo-jaki-baja kad staviš sličicu nabildovanog manekena, i da će neko da se loži na tebe zbog tvog izgleda, ili da fasciniraš ljude (i hoćeš li uopšte) sa tvojim novim skupim HWom ili autom, a pri tom da pokažeš vrcave stavove pišući komentare i započinjući besmislene teme na forumima, onda si u pogrešnom svetu — treba da ideš na PINK i u GRAND, tamo to pali, tamo su ti „iskrivljeni idealisti“. Ovo je IT forum gde je bitna upotrebljivost i kvalitet sadržaja a ne „fancy leptirići“.

NHF, samo mi je pun peeeeep! nadobudnih klinaca koji misle da su popili pamet celog sveta.
Izgleda da ti je bas prepun peeeep! kojecega jer kad god nesto nije po tvojoj volji koristis krajnosti da bi nesto objasnio. Ne pale se samo "glupi ameri" na sarenilo niti jedino "popaljivi narod bez stava o moralnim nacelima" zeli avatare. I na kraju prica o pinku i grandu.

Opusti se malo, avatari jesu nesto sto karakterise svaki forum i ljudi ih vole. Ne samo oni koji gledaju Pink i Grand. Ovo jeste IT forum ali nikada nece biti mesto gde se ljudi jedan drugom obracaju sa Uvazeni gospodine, obracaju na Vi i postove pisu krajnje formalno i bez trunke za*****cije.

A i zbog sebe, spusti malo loptu sa poredjenjima i komentarima.

Ja licno ne volim sarenis i "leptirice", nisam za avatare tj. nisam da ih svako ima. Ako bude po mome, tu mogucnost ce dobiti oni koji zasluzuju svojim zalaganjem i bice vid statusnog simbola. Kao i custom title ispod.
Kapiram da se slazemo (ali ja ne pljujem ljude zato sto ih vole).

Pozdrav!

Poslednja ispravka: Sasa (29.10.2005 u 16:53)
Sasa je offline  
Stara 29.10.2005, 17:46   #42
ZverBre
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Ma kakvi avatari. Samo ce usporavati otvaranje foruma. Treba razmisljati o ljudima koji su jos uvek na modemskoj konekciji. Nemaju svi ADSL u zemlji Srbiji.
ZverBre je offline  
Stara 30.10.2005, 0:58   #43
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

@Reloader

Dobro, smiri se. Mogu i ja da imam pravo na svoje misljenje. Ne pitam se ja da li ce biti ili nece potpisa i avatara. VojaM (& Tihomir - admini) je vec odgovarao na to pitanje a njihova odluka ce biti konacna po procenama koje su tehnicke prirode... peace.
oluja je offline  
Stara 30.10.2005, 1:02   #44
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Reloader kaže:

E ***** ti srpsku filozofiju "Sto prosto kad moze komplikovano"...
Pre svega nije kulturno obracati se tim recnikom bez obzira kakve razloge imao. I dalje smatram da je kvalitet pisanja mnogo vazniji od avatara. Ja ljude pamtim po znanju a njihove avatare, pravo da ti kazem i ne secam se.
Jedno si u pravu. Jednostavnije odnosno prostije je zapamtiti coveka po avataru, nego komplikovati i pamtiti sta je doticni pisao i sta si od njega mogao da naucis.
Avatari? Sve neki zmajevi koji bljuju vatru, nocni vampiri, nabildovani Svarcenegeri...
Da se razumemo i ja imam avatar na drugom forumu i nemam nista protiv njih ako oslikavaju uzera a ne adolescentsku mastu. Avatar je u vecini slucajeva frustracija ili ono sto nikada necemo biti.
Ovo je moj licni stav i nikome ga ne namecem. Samo glasno razmisljam.
Pozdrav!

Poslednja ispravka: oluja (30.10.2005 u 1:07)
AstraLogos je offline  
Stara 30.10.2005, 1:30   #45
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

moj predlog: bilo bi zanimljivo da ispod username-a pise OS i browser koji korisnik koristi (naravno, da skripta to cita)... nije neophodno, ali bi bilo zanimljivo to videti... ko zna, mozda neko koristi Linux ili Lynx
ZoNi je offline  
Stara 30.10.2005, 3:39   #46
Johny Atos
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 439
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
urke kaže:
Vidi, u bolesnim vidljivo/čitljivim medijima je bitno kako nešto izgleda jer popaljivom narodu bez stava o moralnim načelima više znači kako nešto izgleda nego koliko vredi. Ako misliš da ćeš da budeš mnogo-jaki-baja kad staviš sličicu nabildovanog manekena, i da će neko da se loži na tebe zbog tvog izgleda, ili da fasciniraš ljude (i hoćeš li uopšte) sa tvojim novim skupim HWom ili autom, a pri tom da pokažeš vrcave stavove pišući komentare i započinjući besmislene teme na forumima, onda si u pogrešnom svetu — treba da ideš na PINK i u GRAND, tamo to pali, tamo su ti „iskrivljeni idealisti“. Ovo je IT forum gde je bitna upotrebljivost i kvalitet sadržaja a ne „fancy leptirići“.

NHF, samo mi je pun peeeeep! nadobudnih klinaca koji misle da su popili pamet celog sveta.
POSTOJI opcija da se iskljuche avatari za vas koji ih ne volite, ne vidim u chemu je problem? Ovde se ne radi o sharenilu nego o slobodi izbora, ja mogu da stavim avatara ako ocu, ti ne morash da ga vidish ako necesh (tako bi trebalo da bude...)
Nemash razloga da prichash takvim tonom. Kontam da si ti jedan jaaako tuzhan dechak.
Johny Atos je offline  
Stara 30.10.2005, 4:04   #47
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
ZoNi kaže:
moj predlog: bilo bi zanimljivo da ispod username-a pise OS i browser koji korisnik koristi (naravno, da skripta to cita)... nije neophodno, ali bi bilo zanimljivo to videti... ko zna, mozda neko koristi Linux ili Lynx
Bilo bi interesantno, ali neka sačeka malo... Neću da se blamiram sa ovim što trenutno koristim... Ovaj OS ne poštujem nikako... My case: s'ebani instalacioni diskovi (od 14 komada, našla da se s'ebu baš prva dva... )...
bobzilla je offline  
Stara 30.10.2005, 4:06   #48
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.861
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.843 puta na 1.159 poruka
Smile Re: Predlozi & Sugestije

Predlog & Sugestija

Da se okanemo daljih psihoanaliza jedih i drugih i da se pise o konstruktivnim predlozima. Sta ce (i kada) biti sa potpisima i avatarima saznacemo za par dana od Voje ili Tihomira.
oluja je offline  
Stara 30.10.2005, 9:54   #49
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
oluja kaže:
@Reloader
Dobro, smiri se. Mogu i ja da imam pravo na svoje misljenje. Ne pitam se ja da li ce biti ili nece potpisa i avatara. VojaM (& Tihomir - admini) je vec odgovarao na to pitanje a njihova odluka ce biti konacna po procenama koje su tehnicke prirode... peace.
Apsolutno sam miran i opusten. Samo vodim (konstruktivnu nadam se) raspravu

Citat:
AstraLogos kaže:
Pre svega nije kulturno obracati se tim recnikom bez obzira kakve razloge imao.
Sorry, nisam znao da je ovo forum casnih sestara

Citat:
AstraLogos kaže:
I dalje smatram da je kvalitet pisanja mnogo vazniji od avatara.
Tacno. Vremenom se izdvoje "pametni" i "glupi" ali posto pretpostavljam da ce ovde biti nekoliko hiljada korisnika kroz pola godine onda ce bez avatara to "pamcenje" malo teze da ide...

Citat:
AstraLogos kaže:
Avatari? Sve neki zmajevi koji bljuju vatru, nocni vampiri, nabildovani Svarcenegeri...
Da se razumemo i ja imam avatar na drugom forumu i nemam nista protiv njih ako oslikavaju uzera a ne adolescentsku mastu. Avatar je u vecini slucajeva frustracija ili ono sto nikada necemo biti.
Sta fali zmaju koji bljuje vatru? Meni je to 100x bolje nego avatar na kome vidimo clana foruma u fenserskoj majci i crnim naocarima. A i ne znam zasto bi zmaj bio frustracija? Zasto ti uopste imas toliku odbojnost prema tome sto neko zeli da stavi vampira recimo? Kad igras RPG igru (u stvari ne znam igras li se uopste) onda je ok biti vampir, zmaj, vilenjak itd. a kad hoces da stavis doticnog kao avatara onda je to frustracija? Pa onda po tebi je i igranje igara izazvano frustracijom ili adolescentskom mastom?

Poz. i ja razmisljam glasno
Reloader je offline  
Stara 30.10.2005, 14:19   #50
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Au,pa zar već svađa.Ja mislim da je ovo rekord.Takođe se slažem s Olujom da avatare i potpise dobijaju samo "dobri" članovi...I dosta sa svađom,nije ovo neki B-92 forum(sa će da me napadaju... :roll: )
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 30.10.2005, 16:29   #51
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

E, ajde, kavez mi se više ne ljulja, nikome nisam pričao ništa pogrdno, samo sam razmišljao glasno Nego me veoma čudi kako niste videli i pitali kad će forum da pređe na UTF-8 umesto cp1250, što je mnogo bitnije, nego da se uključe avatari. Nisam protiv avatara, ali to nije primarno. Valjda prvo treba srediti funkcionalne stvari pa tek onda ulepšavati forum. A možda i grešim, pa prvo treba srediti izgleda, a o sigurnosti i o funkcionalnosti razmišljati tek kad ljudi počnu da se žale Odo malo da gledam RTS1...
urke je offline  
Stara 31.10.2005, 2:55   #52
ZverBre
Član
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 42
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
ZoNi kaže:
moj predlog: bilo bi zanimljivo da ispod username-a pise OS i browser koji korisnik koristi (naravno, da skripta to cita)... nije neophodno, ali bi bilo zanimljivo to videti... ko zna, mozda neko koristi Linux ili Lynx
Da, treba istaci broj cipela, krvnu grupu i broj licne karte mozda medju nama ima i vanzemaljaca
ZverBre je offline  
Stara 1.11.2005, 1:39   #53
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Ma kakve te gluposti, pa nismo mi ES Dajte molim vas
vladale je offline  
Stara 1.11.2005, 18:27   #54
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

'oćel biti uskoro skinuto ograničenje sa dužine "posta" , ili dići granicu do, recimo, 3850
Viper je offline  
Stara 1.11.2005, 19:00   #55
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
Viper kaže:
'oćel biti uskoro skinuto ograničenje sa dužine "posta" , ili dići granicu do, recimo, 3850
Ne verujem.
Što, ne možeš da se izraziš u tako malo karaktera? :>
VojaM je offline  
Stara 1.11.2005, 19:03   #56
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Citat:
vladale kaže:
Ko vam je pravio ovaj srpski jezik za ovaj forum? Pazi umesto da pise Nema tema, ono pise Nikad.. Ja ne znam ko je ovaj koji je pravio ovaj prevod za forum. Editujte to!
Kupili smo program sa sve prevodom.
Nemaš pojma koliko smo već ispravili svega i svačega. I to ne samo terminologiju, nego silne štamparske greške...
VojaM je offline  
Stara 1.11.2005, 19:07   #57
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

@vladale
Inače, to "nikad" odnosi se na stavku "Poslednji put pisano" u tabeli.
Ne može se promeniti jer se onda zezne na drugom mestu gde se koristi reč "nikad".

To ti je mana ovakvih foruma koji se trude da koriste "govorni" jezik pa to onda izgleda nakaradno kad se prevede.
VojaM je offline  
Stara 1.11.2005, 19:16   #58
G.G.
Član
 
Član od: 16.10.2005.
Poruke: 86
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

predlog=sugestija => predlozi&sugestije=pleonazam

elem, predlazem sugestiju da se podesi forumski sat koji ocigledno nije automatski obavio daylight saving
Bar je tako kod mene. U CP mi stoji vremenska zona +1
G.G. je offline  
Stara 1.11.2005, 19:26   #59
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Upravo sam odgovorio putem opcije QUOTE jednom korisniku i ta poruka je umesto na kraj otisla tacno iza njegove iako je posle njegove bilo jos poruka.

To nije u redu. Obratite paznju.
Ogi je offline  
Stara 1.11.2005, 19:40   #60
Ogi
Banned
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 288
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ogi Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ogi
Određen forumom Re: Predlozi & Sugestije

Da znate da se nesto pogubio forum!!!!!!!!!

Poruke koje napisem uopste ne idu na kraj nego negde u sredinu, iza moje poslednje poruke.
Takodje, kada napisem poruku dugo vremena je uopste nema nego se pojavi tek kasnije.

Pre podne je sve bilo u redu.

Poslednja ispravka: Ogi (1.11.2005 u 19:46)
Ogi je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forum, forum sk, predlozi, sugestije, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Promena izgleda SK foruma Ivan-94 Forum o forumu 449 26.10.2011 21:13
Forum apgrejdovan na verziju 3.8.2 - bagovi, utisci, predlozi M.C. Forum o forumu 195 7.11.2010 1:04
Pretplata (aprililililililililililili....) GoranSTX Forum o forumu 342 5.4.2007 0:45
Avatari illidan Forum o forumu 57 17.1.2007 14:15
Predlozi i sugestije za SK ezenkiel O SK-u uopšte 1 6.10.2006 1:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com