Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.2.2010, 22:45   #1
I Am
Novi član
 
Član od: 1.12.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Joomla Forum

Ne znam da li je ovo najbolja kategorija u vezi za mojim pitanjem, ako postoji bolja - nemam ništa protiv da moderatori premeste ovaj topic.

Radi se o joomla forumu - da li imate neku preporuku i slično? Da li neko nešto zna u vezi sa ovim forumom?

Naime, drugar radi neki sajt u joomli, pa mu treba forum. Ako neko zna neki savet, info, šta može/ne može...

Unapred hvala.
I Am je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 23:13   #2
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Joomla Forum

Ja sinoc instalirao KUNENA forum. Za sada sam zaodovoljan. Znaci integriše se u samu stranicu i mozes odrediti kao dio menija.

Mana jeste sto je avatar sa desne strane. Moze se valdja promjeniti ako se promjeni neki template koji bi to prebacio, ali ja imam trenutno problema sa serverom pa ne koristim knikakav skin. Mana je takodjer sa privatnim porukama. Treba neki dodatak. Govori se da uddeIM odradi taj posao ali ja za sada nisam uspio. Ne funkcionise.

Mana druga jete sto ..kako nekoga odredis ka omoderator, a to moras u joomli, onda taj isti ima prostup samoj joomli odnosno stranici. Ima ocija u cpanelu Kunene ali.. nista se ne desava ako odredis title Administrator.

Pozitivno je recimo sitnica,.. ubacis link youtube i on ga sam prepozna i postavi.. bez kodova [youtube] i slicno.. Super je to da, ako s eneko registruje na samo stranicu, prepozna ga forum. Takodjer ako se neko registruje preko foruma, prepozna ga stranica.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2010, 23:36   #3
I Am
Novi član
 
Član od: 1.12.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Joomla Forum

Hvala ti na ovim informacijama.

Uh, te "mane" mi baš nešto ne prijaju.

Da li znaš nešto drugo što bi moglo ići na joomlu? KUNENA mi je već prijatelj spomenuo, nisam bio najsretniji jer ipak ne znam kakav je forum, rekoh ovde nije loše da se raspitam. Budući da malo već radim administratorski posao, sigurno da mi se mane ne sviđaju, posebno kod moderatora i slanja pp.
I Am je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 0:02   #4
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Joomla Forum

PA u biti mozes bilo koji forum. Znaci nevezano sa joomlom. Nisam radio ali mislim da instalacija ide normalno sam osto se pravi poseban data base gdje ide taj forum, ne instaliras ga na joomlu. Napravis forum da nije vezan za joomlu a posle sam ododas u joomli link ka njemu ili kako vec.

Na kuneni radim jos vezano za te sitnice. Vjerujem da ima neki jednostavan modul za PP. Nevezano za forum. Instaliras da korisnici mogu komnunicirati. Odustao sam od trazenja dodatka koji se diorektno veze za Kunenu mada mislim da je najboilje resenje instalacija foruma koji se ne kaci za joomlu. SMF su meni predlagali ali imao sam problema sa instalacijom, pa eto. predlazem i ja tebi.

Kada ga skines, eksportujes i ubacis fajlove u folder "forum". Taj folder ubacis u plublic html folder. Poslije kucas u browseru ..domeni/forum i onda treba da podje instalacija.

Meni nije ali probaj, mozda tebi bude. Meni ne da pristup.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 0:11   #5
I Am
Novi član
 
Član od: 1.12.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Joomla Forum

Mislim da će to uraditi drugar, on je admin sajta, ja bih trebao da se pozabavim više samim forumom. Ima negde na netu u pdf formatu kako instalirati smf u joomlu? Imaš li to?

Aj ako nešto novo "provališ" kod tog kunena foruma, javi mi. Trebale bi mi i pp, a takođe ne bih voleo da svaki moderator ima pristup celom sajtu.
I Am je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2010, 0:28   #6
ivan.a
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Poruke: 283
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 60 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Joomla Forum

Probaj JFusion .

Ili bolja varijanta je sa phpbb3, koji je malo praktičniji od smf-a, bar što se tiče bridge-a (a ima i više mogućnosti). Potraži rokbb3 koji se veoma lako integriše sa joomlom.

Alternativa je wordpress + WP-United plugin, veoma jednostavna instalacija i bridge sa forumom. Po meni je Wordpress bolja CMS varijanta od joomla (što najviše zavisi od potrebe).
ivan.a je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivan.a na korisnoj poruci:
trawarijus (8.2.2010)
Stara 8.2.2010, 1:05   #7
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Joomla Forum

Jos trazim odgovore na ta pitanja. Ako sta novo otkrije sto se tice PP, administracije i prebacivanje avatra.. javim.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2010, 20:36   #8
Jovan Verbic
Član
 
Član od: 18.5.2009.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 314
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jovan Verbic Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan Verbic
Određen forumom Re: Joomla Forum

E ovako, dobio sam zadatak da napravim sajt za informatiku, posto ce kraj godine, i da popravi ocenu! E sad ja sam sajt uradio u joomli, i nasao sam free host, ali ne znam kako da je ubacim na taj host! Citao sam nenke tutorijale i u njima pise da treba u PHpmyadmin da inportujem taj sajt koji napravim, sad ja to uradim i topijem .sql file, i nikako da ukapiram sta dalje treba da se radi?, ako moze pomoc bio bih veoma zahvalan!
Jovan Verbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 16:27   #9
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Joomla Forum

Preko Phpmyadmina u localhostu backupuj, odnosno exportuj bazu. Instaliraj novu Joomlu na tom free hostu i backupovanu bazu sa kompa importuj na sajt.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vladale na korisnoj poruci:
Jovan Verbic (7.6.2010)
Stara 7.6.2010, 14:51   #10
braca86
Član
 
Član od: 30.3.2009.
Poruke: 80
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Joomla Forum

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Jos trazim odgovore na ta pitanja. Ako sta novo otkrije sto se tice PP, administracije i prebacivanje avatra.. javim.
ovako: za pp nadji "uddeIM" koji se sasvim solidno integrise i ispod avatra se pojavi ikonica pm i to je to

sto se tice moderatora imas u podesavanjima za svakog posebno da stavis da bude administrator,moderator i spammer... i to ne utice na nalog u joomli

a za prebacivanje avatra ili bilo kakve izmene moras da znas css... to je to...
braca86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2010, 20:16   #11
Jovan Verbic
Član
 
Član od: 18.5.2009.
Lokacija: Gornji Milanovac
Poruke: 314
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 16 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Jovan Verbic Slanje poruke preko Skypea korisniku Jovan Verbic
Određen forumom Re: Joomla Forum

Citat:
vladale kaže: Pregled poruke
Preko Phpmyadmina u localhostu backupuj, odnosno exportuj bazu. Instaliraj novu Joomlu na tom free hostu i backupovanu bazu sa kompa importuj na sajt.
Uradim ja to, ali kako da je instaliram na host, jel ceo folder joomla da upload ili ima neki program ili nesto za to????
Jovan Verbic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
forum, joomla

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Detaljno objašnjenje - kako napraviti forum i sajt miša topola Web dizajn 32 2.1.2011 14:12
[GreaseMonkey] SK Forum tema urke Forum o forumu 14 12.4.2010 0:45
Forum HTML alendin Web razvoj 5 15.1.2008 0:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com