Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.1.2006, 19:51   #1
overlord
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Na racunaru imam Asus CD-RW i danas sam kupio Pioneerov DVD rezac, koji sam ubacio na mesto Teac CD playera. Asus mi je postaljen kao slave, dok je Pioneer postavljen kao master. DVD cita sve (audio i data diskove) samo problem se javlja kada hocu da rezem DVD, u neru mi izbaci sledecu poruku: "Drive is in use by another application". Ne razumem u cemu je problem. Instalirao sam nera ponovo, medjutim isto. Dok Asus i dalje radi savrseno (reze bez problema). Sta je u pitanju i kako da resim ovaj problem.
overlord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 20:21   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Jesi li proverio da li ti je kabal 80-pinski. I ja sam sa 109-om imao problema ovog tipa pa sam malo žonglirao sa pozicijama. Ako ti nije problem probaj Pioneer da postaviš da bude sam na sekundarnoj grani. Naravno da bude Master.

Jedno glupo pitanje: jesu li džamperi stavljeni da odgovarajuće pozicije. Probaj sa CS pozicijama i na Asusu i na Pioneer-u ako ih hoćeš oba na istoj grani.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 22:51   #3
overlord
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Kao prvo, da se zahvalim holodocu na brzom odgovoru. Kao drugo, dopunio bih prethodni post, naime, hardverski je sve dobro spojeno, nakon x tumbanja i prekombinovanja drajva u svim varijacijama palo mi je na pamet (konacno nesto pametno ) da pokrenem racunar u Safe Modu i - tamo radi, narezao sam jedan DVD i bilo je super. Znaci moj problem je softwerske prirode, uredjaj ocigledno ima konflikt sa nekim softwerom koji se pokrece zajedno sa windowsom. Prvo sto mi je palo na pamet je Virtual Drive te sam njega odmah obrisao, medjutim, problem i dalje postoji. Sistem StartUp sam ogolio do maximuma (jedino sto bih jos mogao da skinem sa startupa je sam windows). Ne znam, problem i dalje postoji a ja ne vidim nacin kako da ga resim, ponovna reinstalacija OS -a mi je veliki posao, a opet ici u Safe Mode da bih rezao diskove je bezveze. Ako neko ima neki koristan savet ili predlog bio bih mu zahvalan.
Pozdrav.
overlord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 22:55   #4
SANDMAN
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 10
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Probaj da skines novi firmware za 110 pa vidi.Evo i link pa probaj www.pioneer-eur.com/eur/ content/support/support/software.html
SANDMAN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2006, 23:55   #5
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Pa pošto je problem softverske prirode probaj par sledećih saveta a smatram da firmware ne može da bude razlog problemima.

1. Probaj da skineš najnovije ASPI drajvere sa oficijelnog sajta (potraži jer nisam siguran za tačnu adresu),
2. Ukoliko imaš Nero verzija 7 probaj neku stariju verziju , recimo 6.xx zato što su u opticaju par beta verzija 7-ice koje ne rade kako treba,
3. proveri još jedanput u Service modulu u Control Panelu da nemaš neki servis uključen koji ne bi trebao da radi tu,
4. proveri da kojim slučajem ne pravi Zone Alarm probleme (i ovo može da bude slučaj a problem sam izneo danas u postu)

Toliko mi pada za sada na pamet ali ako ti sve ovo ne pomogne lakše ti je da uradiš reinstalaciju od nule. Ja imam običaj da uradim reinstalaciju od nule kad radim bilo kakvu promenu hardvera. Manje boli glava.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 7:16   #6
overlord
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Sandmanu, ubice te skinuo sam firmware ver. 1.37 i tek sad nece... nece ni da cita kako treba, cak ni u Safe Modu, kako da vratim ovo na staro, ako uopste moze. Pauzirao sam startup, i evo infromacija koje se prikazuju kada pokrecem racunar:
Primary Master: Maxtro.....
Primary Slave: None
Secondary Master: Pioneer .......... 1.37
Secondary Slave: Asus......... 1.35 {Asus i dalje radi savrseno}

Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed.

Ovo gore za kablic me zbunjuje, jel mozda zbog toga ne radi kako treba?
Napominjem jos jednom, sada kada sam stavio novi firmware radi ocajno.
P.S.
Za holodoca:
Zone alarm nemam instaliran (imam Kerio), a firewall uvek iskljucim kada nisam na netu. Koristim nero 6. A sada posle ovoga svega mislim da mi ni reinstalacija windowsa ne bi pomogla. Pogledacu za drajvere, mada sumnjam da ce pomoci.
overlord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 10:55   #7
overlord
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Sada radi. Pazario sam novi IDE kablic ATA 66/100 (onaj levi sa slike, pre sam imao 40 -ticu). Hvala holodocu i sandmanu na savetima.
Pozdrav!
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ide8040pin.jpg
Viđeno:	690 puta
Veličina:	15,7 KB
ID:	448
overlord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 11:37   #8
M@rin
Član
 
Član od: 10.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 102
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku M@rin Slanje poruke preko MSN-a korisniku M@rin Slanje poruke preko Skypea korisniku M@rin
Post Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Za sve one koji tek planiraju da kupe Pioneer-ov, rezac predlozio bih da sacekaju jos malo da se sagleda 110-ka sa svih strana. Verovatno ste culi sa dobre i lose serije 109-ke. Ja imam 108 i prerezao sam sa njom xyz dvd/cd bez ikakvog problema.

p0z
M@rin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 14:05   #9
tool.keenan
Član
 
Član od: 9.1.2006.
Poruke: 176
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Citat:
M@rin kaže:
Za sve one koji tek planiraju da kupe Pioneer-ov, rezac predlozio bih da sacekaju jos malo da se sagleda 110-ka sa svih strana. Verovatno ste culi sa dobre i lose serije 109-ke. Ja imam 108 i prerezao sam sa njom xyz dvd/cd bez ikakvog problema.

p0z
110 je krs treba mu 20 sekundi da prepozna disk bafer pada na nulu opusteno olupina.ja imam 108 i keva je.
tool.keenan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2006, 15:54   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

@overlord

Od viška žice glava ne boli
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 19:00   #11
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Vracaj to djubre dok je pod garancijom. Nisam jos cuo za neki koji radi 100%. Moj nije hteo original CD-ove da vidi, rezane citao kako koji, DVD medije vecinom, a sve to SPOOORO! Vratio, uzeo NEC, i mirna mi glava.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 11:44   #12
RED CROSS
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Momci ne znam sta je sa vama!!! Meni PIONEER 110D radi perfektno, i cita i reze sve diskove perfektno!!!!!!
Sto se NEC-a tice, kod dilera kod kog sam ja uzeo moj rezac NEC je na veoma losem glasu zbog velikog broja reklamacija, mada ipak smatram da je NEC sasvim solidan uredjaj jer sam ja imao 3520 i radio je perfektno takodje (i dalje radi kod mog caleta na njegovom kompu)!!!
RED CROSS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2006, 15:40   #13
overlord
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 36
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Citat:
Kum Ruzvelt kaže:
Moj nije hteo original CD-ove da vidi, rezane citao kako koji, DVD medije vecinom, a sve to SPOOORO!
Za sada radi super. Bas ovo sto si pomenuo za citanje CD -ova, ja sam imao par DivX filmova koje nije hteo da procita ni Asus, ni Teac, ubacio sam ih u Pioneer i rade savrseno (tamo gde je bila greska stucnuo je jedno 5 sec. i nastavio dalje). Tako da ti verovatno nisi imao srece sa svojim DVD rezacem (garant ti je upala neka losa serija - sto se desava).
overlord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 17:36   #14
Kum Ruzvelt
Član
 
Član od: 22.1.2006.
Poruke: 212
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Citat:
overlord kaže:
Za sada radi super. Bas ovo sto si pomenuo za citanje CD -ova, ja sam imao par DivX filmova koje nije hteo da procita ni Asus, ni Teac, ubacio sam ih u Pioneer i rade savrseno (tamo gde je bila greska stucnuo je jedno 5 sec. i nastavio dalje). Tako da ti verovatno nisi imao srece sa svojim DVD rezacem (garant ti je upala neka losa serija - sto se desava).
Jos ce ispasti da pljujem po Pioneeru na sve strane. Pa ajd' da zakljucim svoju pricu: Ja licno pretpostavljam da svi proizvodjaci svoje skartove po defaultu pakuju u kutije na kojima pise "Lokalni srpski distributer". Samo mislim da NEC nema dovoljno djubreta da pokrije celu teritoriju Srbije. Sve u svemu,
"KO UZME, KAJACE SE, KO NE UZME, KAJACE SE". Nije nam dzabe LOTO najprofitabilnija grana privrede.
Kum Ruzvelt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2006, 18:04   #15
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Kao sto ste i zakljucili-sve zavisi od pojedinacnog primerka ili serije....
Opet sa druge strane ima gomila ljudi koja se zali na NEC ili Asus,a nekima radi dobro...
Slicno vazi i za Pioneer,ali koliko ja znam,dosta ljudi je veoma zadovoljno(ukljucujuci i mene)
Rezac Pioneer 110D sam kupio skoro-narezao sam do sad nekih 10-ak raznih DVD-ova-Paltinet,Sky,Verbatim,Imation-uglavnom na 6x-svi rade perfektno....
Takodje i par obicnih CD-ova-rade bez greske....
Nalazi se na primary slave grani,standardan IDE kabal,DMA uljucen automatski cim sam ga ustekao,a sve to na starijoj ploci Matsonic VIA KT266A(doduse flash-ovao sam BIOS vec dva puta )
Diskove takodje cita odlicno-nije hteo samo da mi procita neki no-name silver krs(obican CD) i jedan izgrebani Princo DVD....
Tek toliko da ne ispdane da je Pioneer krs,jer ja to mogu da tvrdim i za NEC!
Uostalom imam godinu dana grancije(kao i vecina ljudi verujem)-sto bi se neko uopste opterecivao...
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 4:28   #16
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom JEDNO UPOZORENJE

Jedno upozorenje za sve vlasnike Pioneera 110D koji nameravaju da rade sa CD-RW diskovima:

Updateujte firmware na 1.39!
http://www.pioneerelectronics.com/pn...206650,00.html

Ne znam kako je sa ranijim verzijama ali ja sam kupio model koji je imao 1.37 i bukvalno mi je uništio svaki CD-RW koji sam pokušao da (pre/do)režem (postajao je corrupted i unreadable). Sa 1.39 je već bolje...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2006, 10:54   #17
Wizard
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 638
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 174 puta na 103 poruka
Određen forumom Re: Pioneer 110D - DVD rezac PROBLEM

Citat:
tool.keenan kaže:
110 je krs treba mu 20 sekundi da prepozna disk bafer pada na nulu opusteno olupina.ja imam 108 i keva je.
Meni na 110D bafer bezmalo uopšte ne pada (i to kada snimam DVD 16x), ali zato prijatelju na Nec 4550 pada na nulu svaki čas. Kao što je 100x rečeno, sve zavisi od primerka do primerka.

Inače, jutros sam flashovao firmware na 1.39, ali još ništa s njim nisam snimao.
Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem pri povezivanju sa TV-om VMedic Operativni sistemi 11 3.2.2009 23:36
Problem sa XP-om vladale Operativni sistemi 10 21.1.2006 22:11
Vrlo uznemiravajaci problem s mrezom Reloader Forum o forumu 13 27.12.2005 21:05
U.S. Robotics problem Nikola Milosavljevic Kvarovi 7 12.12.2005 0:36
Problem sa Bojnim poljem 1942 zukov Mrežne igre 8 14.11.2005 13:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com