Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2006, 2:02   #1
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Cudan zvuk u pozadini

Imam jednu situaciju. Namerno nisam nazvao problem jer ne znam da li je. naime... na kompu imam zvucnu karticu (audigy) koji je vezan na stub. ovaj zvuk se cuje tek kad stavim slusalice i pojacam preko pola. Zvuk je nekakvo zujanjem kao modemsko (sto je nemoguce jer nemam modem), i pojavljuje se svaki put kad misem kliknem na nesto (neku opciju, ikonicu, start...) i traje kratko. Medjutim jos je cudnije sto cujem intezivan zvuk kad recimo nesto skidam preko dc-a ili torenta... kao da cujem "download". sto je jos cudnije, to se ne desava uvek Pomislio sam da mi je stub nesto izbagovao (mozda mu otisli neki kondezatori ili sl.) medjutim nije. Pustim kad komp nije ukljucen i zvuka nema. Inace ne znam da li ce koristiti, ali konf je PentiumD 830, intel ploca, audigy zvucna, nvidia 6800 graficka i komp se napaja preko APC-ovog ups-a od 500w.
Zna li neko u cemu je stvar.
p.s. imam wireless, ali ide na AP prvo(normalno ), pa onda na nekoliko kompova (ukljucujuci i moj)
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2006, 14:53   #2
chele
Novi član
 
Član od: 2.6.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Cudan zvuk u pozadini

Ovo ume da se javi kad el. instalacija nije kako valja u stanu, kad uzemljenje ne radi kako treba (imam u svojoj zgradi) ili kad je napajanje krsh, odnosno oslabi (mada najcesce je slucaj da su svi navedeni problemi zajedno na jednom mestu).

Prva pomoc - probaj da na isti strujni razvodnik na kom je kompjuter ukljucish i stub (i inace je pravilo da bi pojacalo/zvucnici trebali da budu na istoj fazi, tj da je sva audio-oprema na istoj fazi s onim s cime je vezesh, ako nisu, javlja se ground loop, koji chujesh kao krcanje, zujanje i strange noises)... okreni utikace na napajanju UPS-a i stuba... i to zna da pomogne (naravno ako su svi zajedno vezani kako sam i rekao)...

Proveri da li negde uzemljenje na kablovima koji ti dovode struju do kompa "visi", tj. ona sarena, zeleno-zuta zica nije odspojena ili uticnica/utikac nije shuko?? I najzad, koje napajanje imash?? Meni su svi problemi (isti kao taj tvoj, kad god masina nesto radi, cuje se krkljanje i shishtanje, narocito ako kopiram ili radim s diskom!) nestali kad sam umesto nekog kineskog anonimusa ubacio Chieftec od 400VA, prosto je chudo koliko lose napajanje nagrdjuje zvuk (i to na relativno ozbiljnom sistemu slushanja)... Takodje, proveri kablove koji spajaju zvuchnu i stub - da li su u prekidu, izgazeni ili jednostavno nekvalitetni??? Kuda prolaze?? Zujanje hoce da se javi na nebalansiranim linijama ukoliko prolaze paralelno sa strujnim kablovima (ne zaboravi da se svaki provodnik ponasa kao antena i "skuplja" razne uticaje oko sebe!)... zato sa kablovima za zvuk uvek treba "pobeci" malo od onih strujnih.... narocito ako su dugacki!! sto duzi kabl do pojacala/stuba - to veca mogucnost smetnji....

Nadam se da sam imalo bio od pomoci!

p.s. Ne verujem da je ista crklo... samo chekiraj instalacije!!

Poslednja ispravka: chele (11.6.2006 u 15:04)
chele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2006, 22:21   #3
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Cudan zvuk u pozadini

wou... koliki odgovor! Hvala na trudu
Ajde da pocnem od pocetka...
Kuca je nova i instalacije su dobre (barem mi se cini). Odnosno kad smo radili, kvalitetno je radjeno. Napajanje je Chieftec od 460w, kablovi koji idu od kompa do stuba nisu u prekidu, ali veoma moguce da su nekvalitetni. Inace idu ukupno nekih 30cm (5cm+-) i prolaze pored napajanja stuba. Stub i ups su vezani na istu uticnicu, dok je monitor (i punjac za mob. ) na drugoj.
Pokusacu sa odvajanjem naponskog od kabla (komp-stub) i pogledacu kablove, pa javljam.
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 10:27   #4
Suicide samurai
Član
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 217
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Suicide samurai Slanje poruke preko Yahooa korisniku Suicide samurai
Određen forumom Re: Cudan zvuk u pozadini

http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...d.php?t=103322

cisto da vidis da problem nije do tebe, vec do kartice
Suicide samurai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2006, 23:46   #5
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Cudan zvuk u pozadini

E hvala. Vec sam pomislio da nesto nije uredu samnom
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zvuk na Sony "bean" mp3 plejerima aca84 Foto i audio/video 4 22.2.2010 23:30
Pinnacle PCTV pro - los zvuk Shkomi Foto i audio/video 3 3.4.2006 11:26
Cudan zvuk kuler na 6600GT Prolink Nikola_BN Grafika 6 22.3.2006 12:15
Cudan zvuk pri paljenju racunara Ron_Jeremy Kvarovi 8 17.2.2006 19:48
Cudan zvuk iz kucista Bojan Jeremic Kvarovi 5 13.12.2005 22:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com