Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.10.2016, 18:57   #981
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Prugom oko Evrope

Blog koji smo pokrenuli drugar i ja nakon bekpekovanja po Evropi, bacite oko
Partybreaker je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
JohnnyNT (14.6.2017), LoneWolf (3.12.2017), Oggy (16.8.2017)
Stara 21.11.2016, 8:32   #982
nocnaptica
Novi član
 
Član od: 11.11.2016.
Poruke: 9
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Cool Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Pozdrav svima,
volim da sviram gitaru međutim proces trazenja akorda za neku pjesmu ne zavrsi uvijek uspjesno, velike sanse su da akordi budu pogresni, ili da nisu iz originalnog tonaliteta ili da se uopste na nadju akordi za tu trazenu pjesmu - pogotovo kad su u pitanju noviji naslovi. Krenuo sam prvenstveno za sebe da obrađujem neke pjesme koje su na netu bile pogresne ili ih nije bilo i onda sam napravio web stranicu gdje sam poceo dijeliti taj materijal. Trenutno imam objavljeno nesto oko 180 pjesama i u planu mi je da popunim bazu sa svim poznatijim izvodjacima sa ex-yu podrucja (narodna, zabavna, rok, pop....) Dosta materijala sam pripremio za objavu pa svaki dan izbacim 10-15 pjesama, zavisi kako kad stignem. Evo link - Akordi za gitaru
Stranica je jos u beta fazi, ima tu da se radi jos ali svakako bi zelio cuti vase komentare, kritike, savjete
nocnaptica je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nocnaptica na korisnoj poruci:
Oggy (21.11.2016)
Stara 15.6.2017, 23:56   #983
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Podsetimo se:

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Ukažite drugima na svoju kreativnost ovde.

1. Obavezno napisati kratak opis svakog linka koji predstavljate.
2. Zabranjeno je reklamiranje komercijalnih prezentacija i sadržaja.
3. Najstrože su zabranjeni linkovi koji vode ka bilo kakvom piratskom sadržaju!
4. Postovanje u ovoj temi je dozvoljeno samo stalnim i aktivnim članovima foruma, ne novoregistovanim korisnicima koji žele da je iskoriste kako bi reklamirali svoj sajt. Svaki vid reklamiranja predstavlja direktno kršenje Pravilnika foruma.


U temi je dozvoljeno postovati samo jedanput, osim ako komentarišete projekat nekog drugog! Nepoželjni su postovi sa update-om, novim projektima, dodatnim informacijama...
Ako su u pitanju konkretni problemi i pitanja u vezi programiranja/dizajna, molimo da ih postujete u podforumu Web dizajn.


Kršenje nekog od ovih pravila kao posledicu povlači momentalno brisanje poruke.
Prijatno forumarenje.
hacker_aca je offline  
Stara 16.6.2017, 1:17   #984
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.633
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Neki odavde me verovatno i prate, al evo za one kojima bi eventualno bio zanimljiv sadržaj,
moj youtube kanal "Vudemn" gde pravim video-eseje: analize muzike i TV serija, studije video-igara i street arta.
Zapratite, kritikujte, dajte predloge :3
Cracked But Whole je offline  
Stara 16.8.2017, 11:40   #985
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Drugar me je zamolio da okacim link ka njegovom blogu - http://i0ndota.blogspot.rs/ U pitanju je blog o Doti, a covek je fanatik za Dotu, tako da verujem da ce biti zanimljivo fanovima Dote
caine je offline  
Stara 6.10.2017, 17:25   #986
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

www.kafaiknjiga.com

Blog sa recenzijama knjiga i zanimljivih mesta u Beogradu gde se moze popiti dobra kafa.
Blog je otvoren za vase komentare, pohvale, kritike, predloge itd.
Red Dragon je offline  
Stara 13.11.2017, 15:34   #987
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Hej momci i djevojke, nesto imam dosta slobodnog vremena u zadnje vreme pa rekoh da probam nesto sto sam hteo vec godinama...Stoga bacite pogled na moj youtube kanal, gde reviewujem retro igre:

Retro Gaming Balkan

Work in progress je tako da svaki suggestion je dobrodosao.
Boondock Saint je offline  
Stara 3.12.2017, 17:58   #988
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

(odnosi se na prethodni post pre nego što je obrisan)

- originalno instaliran Wordpress 3.1.4 objavljen pre šest godina.
- preko 40 aktivnih exploita (SQLi, XSS, CSFR, DoS, SSRF, PRNG itd.) zbog zastarelih pluginova
- otvoren directory listing za kritične foldere (wp-includes, wp-content/upload)

1. Uradi update Wordpress-a na najsvežiju verziju (trenutno 4.9.1)

2. Uradi update svih pluginova i ostavi uključene samo one koji su ti zaista neophodni.

3. Dodaj globalnu zabranu listanja foldera za sajt (Apache Options).

Kod:
# Prilagodi po potrebi na osnovu dokumentacije i ograničenja za Options direktivu
<Directory "/putanja/do/document/root/foldera/za/sajt">
  Options -Indexes
</Directory>
EDIT: Hm, nestade post dok sam ja ovo iskucao. Verovatno zbog reklame ali valjda će autor da pročita u kakvom mu je stanju sajt. Nek "modu eratosi" brišu ovo ako im nije po volji.
Neutrino je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
hacker_aca (4.12.2017), LoneWolf (4.12.2017)
Stara 4.12.2017, 11:37   #989
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Moj sajt je o biciklima & biciklizmu. Započet kao lični vodič i podsetnik, pa postavljen i javno. Više okrenut samoj tehnici/mehanici, ali ima i informacija o vožnji i sl. Trudim se da bude "enciklopedijskog" tipa - sa logički poslaganim sadržajem za lakše snalaženje.

Adresa je:
www.bikegremlin.com
Relja je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
=FI=Ghost (22.5.2018), Dimo (9.12.2017)
Stara 4.12.2017, 19:47   #990
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Neutrino, Zemunelo-v post je obrisan zato što je komercijalnog sadržaja. Ali tvoj ćemo ostaviti, ima štošta korisnog. Može svima da pomogne. Hvala.
hacker_aca je offline  
Stara 4.4.2018, 20:55   #991
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

(odnosi se na prethodni post pre nego što je obrisan)

- originalno instaliran Wordpress 3.1.4 objavljen pre šest godina.
- preko 40 aktivnih exploita (SQLi, XSS, CSFR, DoS, SSRF, PRNG itd.) zbog zastarelih pluginova
- otvoren directory listing za kritične foldere (wp-includes, wp-content/upload)

1. Uradi update Wordpress-a na najsvežiju verziju (trenutno 4.9.1)

2. Uradi update svih pluginova i ostavi uključene samo one koji su ti zaista neophodni.

3. Dodaj globalnu zabranu listanja foldera za sajt (Apache Options).

Kod:
# Prilagodi po potrebi na osnovu dokumentacije i ograničenja za Options direktivu <Directory "/putanja/do/document/root/foldera/za/sajt"> Options -Indexes </Directory>
EDIT: Hm, nestade post dok sam ja ovo iskucao. Verovatno zbog reklame ali valjda će autor da pročita u kakvom mu je stanju sajt. Nek "modu eratosi" brišu ovo ako im nije po volji.
----------------------------------------------


Tek sad videh, pretpostavljam da je meni bilo namenjeno ali su obrisali post zbog linka ka sajtu pa nisam primetio da je odgovor na moj post.

Zato da pitam sa čime si mi to testirao sajt kad ti je prikazao da mi je instaliran WP 3.1.4?
Čisto me interesuje jer naravno nije nikad instaliran tako star WP ali pretpostavljam da Wordfence krije uspešno verziju WP-a.

Ako uspeš da se setiš i ako uopšte posetiš temu
Destinelo je sajt, neću ostavljati link da ne brišete.
Save
Zemunelo je offline  
Stara 22.5.2018, 12:42   #992
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Želim s vama da podelim jedan svoj gejmersko-autobiografski tekst koji sam nedavno objavio na svom blogu:

https://ufobloger.wordpress.com/2018...et-simulacija/
=FI=Ghost je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku =FI=Ghost na korisnoj poruci:
Oggy (22.5.2018), Shlaymara (27.5.2018)
Stara 28.3.2019, 17:29   #993
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Posle neke već 4 godine otkako "živi" moj biciklistički sajt (bikegremlin.com), nakupilo se nešto "IT" članaka. Započetih kao lične beleške, da ne lupam opet glavu kako uraditi bekap, koje plaginove (WordPress je u pitanju) koristiti i slično.

Relativno skoro sam to odvojio na poseban pod-domen - mislim da nema šta tražiti na biciklističkom sajtu. I dalje služi za "samopomoć" - a ako još nekome posluži, super.

Sve dopune, ispravke i kritike su više nego dobrodošle. Link:

I/O Gremlin
Relja je offline  
Stara 4.5.2019, 23:03   #994
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Nakon što sam se godinama bavio YT kanalom koji je bio na temu PC igara, sada se bavim pisanjem na blogu. Tema je takođe video igre i industrija video igara. Koristim platformu WordPress u totalno free varijanti. Početnik sam u ovome, nadam se da sam napravio bar na izgled dobar "sajt". Takođe, svaki komentar o postavljenom sadržaju je dobrodošao.

https://theloadingscreen.video.blog/
perablenta je offline  
Stara 9.5.2019, 14:25   #995
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

http://www.kafaiknjiga.com/

Blog posvećen recenzijama knjiga iz raznih oblasti, baviće se i temama vezanim za kafu i još po neki tekst koji ima dodirne teme sa navedenim (u planu su recenzije serija/filmova radjenih po knjigama). Uskoro stižu novi tekstovi (da vas ne zbuni vreme objavljivanja poslednjeg članka, razlozi su privatne prirode ).

Blog postoji neko vreme, ali u planu su postepeni "upgrade-ovi" koliko mogućnosti dozvoljavaju (postepeni prevodi tekstova na engleski, trenutno istražujem izvodljivost affilate sistema, ali bez nekakvog teškog spam-a naroda, donacije i slično).

Naravno, utisci su dobrodošli, pogotvo kako izgleda na mobilnim i tabletima, lakoća čitanja (zato sam izabrao template koji vidite). I ne zamerite na greškama i bug-ovima ako ih vidite, pošto sve radim sam kada stignem.

Tu je i Instagram stranica "Kafa i Knjiga", koja je okrenuta malo više kafićima.
Postoji i Instagram stranica "Coffee and Book Serbia", ali još je rano reći šta ću sa njom, nekako mi je zamisao da bude promocija Beograda i Srbije u svetu, ali otom-potom...
Red Dragon je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Red Dragon na korisnoj poruci:
Aleksandar Djurovic (10.5.2019)
Stara 29.3.2020, 18:02   #996
AlekBGD
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd, Zemun
Poruke: 254
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 19 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AlekBGD
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Evo jednog malo projekta koji se tiče novonastale situacije https://covid19.rs.vavok.net/
AlekBGD je offline  
Stara 13.8.2020, 21:32   #997
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

FB stranica mog prijatelja.


https://www.facebook.com/pobunasabotaza/
yhaker je offline  
Stara 20.1.2023, 23:44   #998
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

Ako volite da čitate, i ljubitelj ste filmova, serija i anime naslova, a pride uživate u kafi, svratite na stranicu "Kafa i Knjiga", koja je doživela veliku transformaciju u prethodnim godinama, a pride je aktivna i na IG (najviše), FB, TikToku, Tumblr, a od skora i na Reddit-u.
Svaki feedback je dobrodošao.
Red Dragon je offline  
Stara 13.3.2024, 23:32   #999
Zoli1108
Novi član
 
Član od: 5.9.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

https://srpskipravopis.com/

Sajt posvecen pravopisu, zena i ja trenutno radimo na njemu. Jos je nov, mislim da ga nema ni u pretragama tako da nemojte zameriti ako naletite na neku gresku. Nismo stigli ubaciti ni trecinu onoga sto smo planirali, treba jos dosta raditi na njemu.
Ako imate neki predlog sta da promenimo, dodamo ili uklonimo puno bi nam znacilo.
Zoli1108 je offline  
Stara 14.3.2024, 10:00   #1000
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Moj web sajt, forum, blog... prikažite ovde (reklamiranje najstrožije zabranjeno!)

@ Zoli1108: dodao bih negde kratku informaciju o autorima sajta, kao i o vašem obrazovanju, odnosno zašto bi neko slušao vaše savete o jeziku

Jedna stvar mi je zapala za oko: povremeno mešate ijekavicu i ekavicu, što bi trebalo izbegavati.

ZoNi je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
blog, forum, sajt

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com