Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2010, 16:59   #1
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Sony Ericsson C510

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Sony_Ericsson_Unveils_C510_Cyber_Shot_3G_Phone.jpg
Viđeno:	48 puta
Veličina:	80,0 KB
ID:	34882

UVOD

Nedavno sam kupio ovaj telefon, prvenstveno zato sto mi se telefon svideo na prvi pogled i sto mi je trebao telefon koji je jednostavan sa dosta dobrom kamerom i sve to po nekoj povoljnoj ceni. I posle malo razmisljanja, odlucio sam se za ovaj telefon Sony Ericsson C510 i mogu reci da se ni najmanje nisam pokajao.

PAKOVANJE I OSNOVNE KARAKTERISTIKE

Pakovanje je prosecno, i uz telefon se dobijaju samo stvari koje su neophodne za normalan rad telefona. Pakovanje ukljucuje:

1.Punjac za telefon
2.Slusalice za telefon
3.USB kabel za povezivanje
4.Upustvo za upotrebu

E sad neke osnovne karakteristike ovog telefona su:

Dimenzije i tezina: 107 x 47 x 12.5; 92g
Ekran: 262k boja; 240 x 320 piksela; 2.2'' dijagonala
Memorija: 100MB interne
Podrzani formati memoriskih kartica: Memory Stick Micro (M2)
Kamera: 3.14 Mpix, autofokus, blic; mogucnost snimanja video zapisa
Baterija:Li-Ion 930mAh

DIZAJN

Prelazimo na sam dizajn ovog telefona. Meni se svidja kako su ljudi iz Sony Ericssona osmislili dizajn ovog telefona jer je dizajn prilicno jednostavan, lak i vrlo lepo lezi u ruci. Izrada telefona je odlicna, koristena je vrlo kvalitetna plastika za izradu telefona i kao takav vrlo dobro podnosi padove.

Sada idemo dalje, sa bocene desne strane nalazi se dugme za slikanje i video snimanje. Njega je vrlo lako pritisnuti i ne bi trebalo da se ima ikakvih problema s njim.

Takodje sa desne strane ali u gornjem delu se nalaze tipke/dugmici za pojacavanje ili smanjivanje zvuka.Tasteri su vrlo dobro i funkcionalno uradjeni ali mi se cini da vrlo lako mogu da nastradaju prilikom pada,bar su meni prvi nastradali mada i dalje rade.

Prelazimo na levu stranu. U donjem delu leve strane se nalazi mesto/ulaz gde se stavlja memoriska kartica, konkretno Memory Stick Micro (M2), mada sam to vec naglasio u tekstu. Ulaz je prilicno dubok, zbog velicine memoriske karte pa se tesko zatvara i zbog toga treba biti oprezan pri zatvaranju da se ulaz ne bi ostetio.

Sa zadnje strane nailazimo na poklopac kamere, koji je po meni vrlo lepo osmisljen i daje neku dodatnu zanimljivost telefonu. Da napomenem da treba biti oprezan pri otvaranju tog poklopca kamere je se vrlo lako pri otvaranju moze zahvatiti i sama kamera i moze doci do zamaglenja ili ostecenja.

Nesto nize sa zanje strane se nalaze poklopac za bateriju i zvucnik koji je mogao biti i mnogo boljeg kvaliteta ali o tome malo opsirnije u daljem tekstu/opisu.

BATERIJA

Ovaj telefon poseduje solidnu bateriju, ali nemojte od nje ocekivati cudo. Naime, baterija uz neko minimalno koriscenje moze da traje i do tri dana ali meni kada telefon ne koristim previse intezivno traje 2-2.5 dana a uz obicajneo koriscenje 1.5 u najboljem slucaju 2 dana.

Poslednja ispravka: sportista (2.6.2010 u 19:15) Razlog: Da bude bar slika sa neta dok ja ne budem imao mogucnosti da slikam
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sportista na korisnoj poruci:
shrafko (26.6.2010)
Stara 2.6.2010, 17:53   #2
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson C510

TASTATURA

Dolazimo i do tastature. Tipke na tastaturi su vrlo ugodne, ne previse tvrde i lake za koriscenje. Bas ta tastatura i naglasava taj jednostavan i kompaktan dizajn ovog telefona. E sad, ja sam stekao neki utisak da je tastatura zrtvovana zarad velicine displey-a i da su tipke malo premale za neko normalno koriscenje vecih osoba koji imaju velike sake/prste. To bi bila i moja najveca zamerka na racun tastature, inace je vrlo dobro odradjena.

EKRAN

Eto stigosmo i do ekrana. Ovaj ekran dijagonale 2.2'' koji moze da isporuci do 262k boja je vrlo pregledan i pruza veoma dobar kvalitet slike koju reprodukuje. Ugradjen je i senzor za automatsko rotiranje slike sto je po meni jos jedan plus, i on vrlo brzo reaguje za razliku od nekih drugih modela Sony Ericsson telefona. Ekran je po meni jedna od boljih karakteristika telefona.

INTERFEJS I OSNOVNE FUNKCIJE

Interfejs na ovom telefonu je oubicajen kao i na ostalim modelima iz istog brenda.Ima 6 predinstaliranih tema, kao na primer Clarity,Ray,Dusk Setting itd. Ovaj interfejs omogucava multitasking ali je on prilicno jednostavan i bez nekih dodatnih funkcija.

Sada idemo dalje.

IMENIK - Vidljivo je sest imena od jednom, s tim sto je prikazan i broj na onom imenu koje je oznaceno.

ORGANIZATOR i PROGRAMI

U organizatoru se nalaze neke osnovne aplikacije kao sto su Kalendar,Beleske,Stoperica,Kalkurator itd.
A i ono najvaznije a to Upravljac datotekama,gde se nalazi sva multimedija koju imate u telefonu, a u multimediju se moze pristupiti i preko Medija.
Ja vise volim preko Medija ali sve zavisi kako kome odgovara.Kada se udje u Upravljac datotekama imaju tri kolone od kojih je:

1.Sva multimedija koja se ima u telefonu i memoriskoj zajedno
2.Multimedija koja je samo na memoriskoj
3.Multimedija koja je samo u telefonu

One osnovne aplikacije necu blize opisivati, jer nema potrebe za tim.

Imamo tu i nekoliko programa kao sto su Accu Weather, PhotoMate, Standby World Clock 3D i Youtube koji omogucava da se putem veze gleda omiljeni video na ovom vrlo popularnom servisu. I da naglasim da ocitavanja traju malo duze, pa treba imati strpljenja.

KAMERA

Dolazimo i do glavne stvari ovog telefona. Naime, ovo je Cyber-Shot model pa se ocekuje da i fotografije budu vrhunske ali to ovde i nije bas slucaj. Ne mogu reci da su fotografije na ovom telefonu lose ali nisu ni Bog zna sta, bolje reci nesto iznad proseka. Kamera poseduje Blic i Autofokus i interfejs je uobicajen za Cyber-Shot model. Jedini mali dodatak koji se izdvaja je Smile Shutter koji kada je ukljucenj automatski zabalezava trenutak kada se neko smeje. Vrlo zanimljiv dodatak ali ne verujem da ce biti previse koristen/koristan. Takodje ni slike po mraku ili u prostorijama gde nedostaje svetlosti nisu na zavidnom nivou i primecujese takozvani sum na fotgrafijama.Blic moze da osvetli na 1.5m ali ne moze da sluzi kao LED lampa, sto je steta. Dovoljno je i otvoriti poklopac od kamere i ona ce biti aktivirana.

Video je takodje vrlo prosecan pa o njemu ne treba previse pisati, samo cu reci da se snimanje vrsi u 240 x 320 rez pri 30 slicica u sekundi.

Igre - Ima tri igre a one su Bubble Town, Nitro Street Racing i Sudoku ali kako me one ne interesuju o njima necu detaljnije pisati.

ZVUK

Kao sto sam vec rekao zvuk na ovom telefonu nije nista posebno, odnosno zvucnici su previse tihi za moj ukus pa mislim da je to moglo biti bolje odradjeno iako ovom telefonu prvenstevna namena nije slusanje muzike.
Takodje ni zvuk preko slusalica nije nesto posebno,tako da nemojte previse ocekivati od ovog telefona sto se zvuka tice.

Podrzani formati su: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, Real Audio 8 i WMA formati.

ZAKLJUCAK

Iskreno posle duzeg vremena koriscena ovog telefona nemam neke velike zamerke i vrlo sam zadovoljan kako me sluzi. Odlican kvalitet izrade, vrlo dobra kamera (mada je mogla biti i bolja), vrlo jednostavan i kompaktan dizajn i pregledan i odlican ekran su uticale da ja steknem ovakav utisak.
Koliko vidim sada se moze naci za prilicno skroman novac ~130-140e.
Za te pare ovaj telefon je po meni jedan od najboljih izbora u ovoj klasi.


Napomena:Slike ce biti sutra jer trenutno nemam cime da slikam ,pa cete onda mozi da steknete potpunu sliku o ovom telefonu.

Text by Sportista
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sportista na korisnoj poruci:
shrafko (26.6.2010)
Stara 26.6.2010, 15:15   #3
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Sony Ericsson C510

I gde su te slike, čekamo ih već 20 dana
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2010, 15:22   #4
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Sony Ericsson C510

Ja sam dugo zagledao ovaj model,svidza mi se dosta..mada ispala mi je kombinacija i narucio sam Nokiju 5530Xpress,trebala bi danas da mi stigne..Tu su negde u klasi,nokija ima par prednosti...tako da ocekujte uskoro review od mene
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
c510, mob, mobilni telefon, review, se c510, sony ericsson, test, user

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sony Ericsson vs Nokia PeTkO Aparati i oprema 66 23.7.2009 11:29
sony ericsson k310i nacaneci Aparati i oprema 2 20.10.2006 17:21
Zracenje mobilnih telefona Pantelija Aparati i oprema 13 8.2.2006 21:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com