Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2011, 20:59   #1
Ozzy
Član
 
Član od: 10.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Program za učenje električne gitare

Hteo bi da od samog pocetka pocnem da ucim da sviram elektricnu gitaru pa koji bi mi program preporucili na kome bi mogao da vezbam posto nemam love za nastavnika a imam jednog prijatelja koji je muzicar al on bi eventualno mogao da dolazi jednom u 3-4 nedelje. Inace svirao bi ex-yu rok najvise Corbu
Ozzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 21:08   #2
Belphegor
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 29.8.2007.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 1.349
Zahvalnice: 983
Zahvaljeno 371 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Program za ucenje elektricne gitare

Nisam gitarista ali imam par drugova koji dosta hvale GuitarPRO neznam koliko je dobar za ucenje, ali znam da ima dosta tablatura koje mogu da se skinu sa net-a za njega od krs bendova. Good Luck
Belphegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2011, 21:12   #3
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Program za ucenje elektricne gitare

GutarPro je samo za "partiture" i pisanje gitarskih sifri. Imas na sajtu gitare.info sve sto ti treba za pocetak, i moj savet ti je da krenes od akustare posto ces onda mnoooogo lakse preci na elektricnu i imaces mnogo bolju tehniku. Sto se tice emulacija pojacala i pedala imas vise programa...recimo NI GuitarRig, IK Amplytube, Waves GTR, TH2 Overlord.....etc
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 0:07   #4
Ozzy
Član
 
Član od: 10.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za ucenje elektricne gitare

Znam za ovo mada mene konkretno neki programcic zanima ono da mi pokaze recimo koje zice za koji akord pa polako da teram. Akusticnu cu da kupim kad malo bolje naucim elektricnu posto se bojim da ako mi akusticna bude preteska da cu na pola da pocnem da odustajem
Ozzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 1:29   #5
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Program za ucenje elektricne gitare

Naprotiv, trebace ti mnogo vise vremena posle elektricne da se naviknes na akusticnu nego obratno.

Evo ti pa djiraj... http://www.yumidi.com/akordi-za-gitaru
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 1:32   #6
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Program za ucenje elektricne gitare

Ja sam juče pazario električnu gitaru (prešao sa klasične), distorzija ftw!

Online tutorijali + guitar rig 2...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 1:35   #7
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Program za ucenje elektricne gitare

Citat:
veseliburek kaže: Pregled poruke
Ja sam juče pazario električnu gitaru (prešao sa klasične), distorzija ftw!

Online tutorijali + guitar rig 2...
Batjo zaostao si.....brzo na skidanje cetvorke
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2011, 13:55   #8
Ozzy
Član
 
Član od: 10.9.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Program za ucenje elektricne gitare

Gde gledas tutke? Da li ima neki kanal koji recimo ima bas od pocetka pa za nekih recimo 3-4 meseca dok ne udjem malo u stos
Ozzy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 3:51   #9
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Ja ovako svirim:
Gitara -> Digitech Hot Head (uzlaz za mixete i slicne uredjaje sa malom ulaznom impedansom) -> line in -> ardourvst ili Cubase SX3 -> waves GTR 3

Ako Bog da, uskoro uzimam M-Audio Audiophile 2496 i zavrsavam moje kutije sa zvucnicima tako da ce biti pravo uzivanje za sviranje

Gutar pro-a sam se davno, davno resio.
pivonroll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 5:45   #10
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

E ja bi odma hteo da vozim trke formule1, inace josh nikada nisam seo za volan
Jel ima neki program za ucenje?
Inace, vozio bi trke na stazama Melburne, montreal, monaco...

Batice, ne gubi dzaba vreme sa elektricnom gitarom, bez predznanja na akusticnoj...
prvo akusticna, pa teeeeek tamo negde elektricna, ovo ti je moj prijateljski savet, ako mislish da sviras "Corbu" i da se razaznaje sta svirash
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 8:48   #11
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Akusticna i elektricna gitara su dva totalno razlicita instrumenta. "Moras da imas predznanje na akusticnoj da bi svirao elektricnu" je, bez uvrede, jedna od glupljih stvari koje sam skoro procitao.

A Corbu moze da svira bez problema svako ko svira gitaru dva meseca, tako da ne brini

I da, nemoj da se plasis Guitar Proa. Nemoj da se oslanjas samo na tabove, ali cak i da to radis, razvijas sluh u svakom slucaju. A Guitar Pro ce ti biti neverovatno koristan kasnije kada pocnes da komponujes svoje stvari
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 17:07   #12
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
Akusticna i elektricna gitara su dva totalno razlicita instrumenta. "Moras da imas predznanje na akusticnoj da bi svirao elektricnu" je, bez uvrede, jedna od glupljih stvari koje sam skoro procitao.

A Corbu moze da svira bez problema svako ko svira gitaru dva meseca, tako da ne brini

I da, nemoj da se plasis Guitar Proa. Nemoj da se oslanjas samo na tabove, ali cak i da to radis, razvijas sluh u svakom slucaju. A Guitar Pro ce ti biti neverovatno koristan kasnije kada pocnes da komponujes svoje stvari
Kao prvo, nemoj da vredjash
imash pravo da se neslazes, ali, bez vredjanja.

Drugo, ocigledno je da se uopste ne razumes u pedagogiju ucenja gitare.

Naravno da prakticno moze od pocetka elektricna gitara, ali na taj nacin nikada nece imati shirinu u sviranju, dobru tehniku i ostalo, a o tonu u prstu i da nepricam, i svirachki ce biti jako skucen...

Trebace mu duplo vise vremena da nekako zazvuchi ta njegova gitara...

I neradi se o predznanju na akusticnoj gitari, akusticna se prva uchi zbog mozga i prstiju, to ti je kao kod vaspitavanja, ne vaspitava se odrastao covek vec dok je dete, nemoguce je preskakanjem dobiti dobre rezultate.

(A mozes li na fakultet bez osmogodisnje skole?)

Bez akusticne gitare, moze da nauci akorde i da ih svira, moze i da solira, ali na sta ce to da lichi...
Najmanji je problem da nauchi mehanicki, ali dosta toga u glavi neche kapirati, i zivece sa ubedjenjem da kida kako svira, dok se negde ne opeche.

I da se ogradim, ja ovde pricam o sviranju gitare, ne o drndanju po zicama.

P.S. Ne savetujem napamet, govorim iz prakse, pre 20tak godina mi je kroz ruke proslo preko 400 ucenika, pa i takvih koji su hteli odma na elektricnu.
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 20:06   #13
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

U potpunosti se slazem sa Zoranom, ja licno ne sviram gitaru ali dosta prijatelja oko mene su odlicni, cak sta vise neki i vrhunski gitaristi i svi su krenuli od akusticne. Jest i meni je lakse kad uvatim elektricnu, laksa je za drzanje, manji vrat, i izlazi svaki ton u pocetku lepo kad ides polako i to (uzeo sam el gitaru 10ak puta u zivotu, radi zezanja) dok je na akusticnoj bas suprotno i treba malo mucenja, pretezno zbog leve ruke.
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2011, 21:13   #14
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Sta mislite da li su i oni zaobisli akusticnu gitaru

http://www.youtube.com/watch?v=vheuPUbHq1o

nisu ni slucajno:

http://www.youtube.com/watch?v=yvEuT...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=WpDblDia5TE
http://www.youtube.com/watch?v=o9Kaxjhm53Q


Poslednja ispravka: Zoranb007 (4.3.2011 u 21:40) Razlog: dodajem linkove...
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 3:17   #15
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Meni uopste nije bila namera da vredjam, (stoga "bez uvrede" u prethodnom postu) tako da mi je jako zao sto si me pogresno razumeo. Nisam ni rekao da si ti glup, vec da je izjava takva Ali eto, izvini u svakom slucaju.

Sve to sto ce "u glavi da razume" na akusticnoj, moze i na elektricnoj. Elektricna gitara moze da se svira i bez distorzije

Ja sam samo hteo da kazem da su to dva razlicita instrumenta, da se tehnika sviranja itekako razlikuje.
Ako je neko svirao samo akusticnu gitaru, bez da ga interesuje elektricna, i onda mu odjednom nesto "kvrcne" i on krene da je svira, naravno da ce mu to predznanje znaciti nesto. Ali ce i ta osoba sigurno imati osecaj kao da je prvi put uzela gitaru u ruke kada uzme elektricnu, zbog mnogo tanjeg vrata, veceg radiusa, nizih zica, itd itd.

Ali nekome ko tek pocinje je apsolutno svejedno da li ce poceti sa akusticnom ili elektricnom, ako ga elektricna gitara interesuje. To je u principu trebala da bude poenta onoga sto sam pokusao da kazem. Samo moje misljenje, nista vise
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2011, 12:09   #16
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Citat:
WhenDarknessFalls kaže: Pregled poruke
Meni uopste nije bila namera da vredjam, (stoga "bez uvrede" u prethodnom postu) tako da mi je jako zao sto si me pogresno razumeo. Nisam ni rekao da si ti glup, vec da je izjava takva Ali eto, izvini u svakom slucaju.

Sve to sto ce "u glavi da razume" na akusticnoj, moze i na elektricnoj. Elektricna gitara moze da se svira i bez distorzije

Ja sam samo hteo da kazem da su to dva razlicita instrumenta, da se tehnika sviranja itekako razlikuje.
Ako je neko svirao samo akusticnu gitaru, bez da ga interesuje elektricna, i onda mu odjednom nesto "kvrcne" i on krene da je svira, naravno da ce mu to predznanje znaciti nesto. Ali ce i ta osoba sigurno imati osecaj kao da je prvi put uzela gitaru u ruke kada uzme elektricnu, zbog mnogo tanjeg vrata, veceg radiusa, nizih zica, itd itd.

Ali nekome ko tek pocinje je apsolutno svejedno da li ce poceti sa akusticnom ili elektricnom, ako ga elektricna gitara interesuje. To je u principu trebala da bude poenta onoga sto sam pokusao da kazem. Samo moje misljenje, nista vise
Izvinjenje prihvaceno

Nisam pominjao distorziju, i nije isto El.G bez distorzije (clean) i Ac.G. druga je energija, filozofija i svasta nesto...

Razliciti su instrumenti, ali iz istog roda instrumenata (zichani).
Nacin sviranja se najvishe razlikuje u tenziji, i akusticna mu nekako dodje kao azbuka za prelazak na elektricnu, ili za usavrsavanje tehnike sviranja na akusticnoj,
elektricna git. je ipak produkt akusticne...
Znas li kada je nastala elektricna git.? a kada akusticna git.? to jest "Lauta"?

Ti stalno provlachis mehanicke razlike kod ova dva istrumenta, ali to nije poenta, da se ne ponavljam, sve sam napisao u predhodnim postovima.

Naravno da je pocetniku sve jedno na cemu pochinje, zato sto nije upucen, i nema praksu, i to su opasne greske u prvim koracima, mnogi kasnije i sami to uvide, pa se vracaju na pocetak, na akusticnu, nebili ispravili greske, ali to je nemogucha misija.

Vec sam pisao ali cu ponoviti:
Sve ovo sto komentarisem, ne vazi za one koji hoche da drndaju, lupetaju ili da se zavitlavaju sa ovim instrumentom, u tom slucaju je apsolutno nebitno sa cime pocinju i sta planiraju.

P.S. I ja sam na mojim pocecima razmisljao isto tako kao i ti, pa cak i jos gore, sve dok jednog dana i sam nisam krenuo da prenosim znanje na druge, kada se nadjes u toj situaciji pedagoga, gde nekog ucenika mozes za ceo njegov zivot pogresno da usmerish, onda ti postane jasno sve ovo sto savetujem.
Zato sam izmedjuostalog i prokomentarisao "mozes da se neslazes u misljenju, ali bez vredjanja"
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2011, 23:03   #17
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Jedina prava poenta u ucenju sviranja gitare je da ucis da sviras i akusticnu (ili klasicnu) i elektricnu. To da se gitare savladavaju u hronoloskom redosledu njihovog postanka je velika glupost. Ustvari poenta cele te price je da razvijes sluh, mnogo lakse to ide sa klasicnom tj. akusticnom nego sa elektricnom, pa je zato preporucuju kao prvi gitarski instrument. Pored toga na akusticnoj razvijas mnogo vecu snagu (fizicku) u prstima koja ce ti kasnije olaksati sviranje gitare (bilo elektricne bilo akusticne) u velikoj meri.
Ono sto predstavlja pravi problem pocetnicima, je to sto su jako nestrpljivi da nauce da sviraju neku pesmu, pa im je jako tesko objasniti da prvo moraju da savladavaju lestvice (ovime se razvija sluh) i harmoniju. Zato vecina njih pohita ka guitar pro-u i slicnim programima, jer su nestrpljivi da nauce neku pesmu sto pre. Znam ovo jer sam i sam bio u slicnoj situaciji i umalo sam unistio svoj sluh sa guitar pro-om. Hvala Bogu pa su mi pre 4 godine u razmaku od nedelju dana rinkuli monitor i graficka pa sam bio osudjen na svoje usi i svecin CD pleyer. Izgleda da je tacna ona "moras nesto izgubiti da bi nesto dobio"
pivonroll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 22:06   #18
vedran80
Član
 
Član od: 22.12.2009.
Lokacija: RS: Kotor Varos
Poruke: 277
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Imam pitanje koje se tice ove teme pa da ne otvaram novu, da li se moze elektricna gitara prikljuciti direktno na kuciste racunara i da se koriste programi tipa guitar rig?
vedran80 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 23:30   #19
pivonroll
Član
 
Član od: 26.5.2007.
Poruke: 278
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 102 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Moze ali nije preporucljivo. Evo zasto, gitara ima nebalansirani izlaz cija je impedansa jako velika, dok je ulaz (line in) na kucistu balansirani sa impedansom jako manjom od impedanse gitarskog izlaza. Kada se ova dva sastave dolazi do degradiranja zvuka (zbog neprilagodjenjih impedansi i spoja nebalansirani-balansirani). Ova degradacija jako ostecije kvalitet zvuka, pa zbog toga gitara zvuci jako muljavo, krckavo, slabo, jednom recju ocajno. Zato je pozeljno koristiti nekakav uredjaj koji ce resiti problem impredansi i prevesti nebalansirani gitarski izlaz u balansirani. Najjednostavniji uredjaj koji ovo obavlja je Di-box, zatim neke gitarske pedale sa izlazom za miksete (imaju one i standardan izlaz za gitarska pojacala), gitarski procesori, bolje je da ovde stanem
Nadam se da sam nekako pomogao
pivonroll je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pivonroll na korisnoj poruci:
vedran80 (24.3.2011)
Stara 24.3.2011, 0:44   #20
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Program za učenje električne gitare

Citat:
pivonroll kaže: Pregled poruke
Jedina prava poenta u ucenju sviranja gitare je da ucis da sviras i akusticnu (ili klasicnu) i elektricnu. To da se gitare savladavaju u hronoloskom redosledu njihovog postanka je velika glupost.
kad vec pominjes, prvo da te pitam: Sta tacno znace izrazi "Klasicna gitara" "Akusticna gitara" i samo "Gitara" po cemu se one razlikuju?

Inace, ovo su skroz pogresni saveti za buduceg dobrog-kvalitetnog el.gitaristu...
sve manje je dobrih pedagoga za ovaj instrument, i klinci uglavnom na svoju ruku pokusavaju da savladaju el.gitaru... zato se kod nas vec duze vreme i ne pojavljuju novi kvalitetni i stilski upecatljivi gitaristi.

Danasnji klinci koji su zainteresovani da nauce el.gitaru, imaju pregrst pogresnih informacija, + kompjutere + virt.softvere i virt.pojacala, simulacije, youtube (a tu ima svasta dobro i lose...) okruzeni su sa nabedjenim gitaristima iz komsiluka, koji ne znaju koliko ne znaju i slicno, a daju savete..,
pa klinci nisu u mogucnosti da se snadju i odaberu ispravan put ucenja, dosta ih uci u pogresnom smeru, sto je uzasno tesko i uglavnom nema kvalitetnih rezultata.
I jos ako od nekog nabedjenog gitariste dobiju pogresne savete, mogu da se pozdrave sa dobrim sviranjem el.gitare.

Klasicna gitara nije slucajno u muzickim skolama...
kao sto nije slucajno da su naj veca muzicka dela nastala u vreme akusticnih instrumenata, bez struje...

Ni vozaci formule1 nisu polagali vozacki ispit u formuli1, formula je dosla tek posle obicnog auta, u suprotnom bi izginuli...
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zoranb007 na korisnoj poruci:
DonCorleone91 (24.3.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za snimanje videa u igri bakalakadaka Video/TV softver 16 22.2.2013 19:38
Moj program - RunAsGUI seymourc64 Aplikativni softver 8 13.10.2007 18:31
Program autotestovi za vozacki ispit rgdrajko Programiranje 27 30.9.2007 14:13
Učenje stranih jezika MilanSM Zanimljive Web lokacije 2 27.9.2007 17:26
Ne instalirati!!! Program nCleaner ForceWare Aplikativni softver 11 29.8.2007 10:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com