Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Igre za mobilne telefone

Igre za mobilne telefone Igre za obične i pametne mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2010, 11:59   #1
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom iPhone games vs all others

Ajmo malo ljudi da produskutujemo to kako to da igrice za iPhone prosto pucaju od grafike koliko su dobre dok za ostale telefone Nokia,SE,Samsung,HTC itd su prosek.

Znaci samo konkretno da dajemo odg a ne ljubimci iPhone/a " Zato sto je iPhone iPhone !!" i obrnuto haha .


Svestan sam ja da iPhone ima 3d graficki akcelerator ali ljudi oni prosto to rabe nenormalno dok kod drugih marki nije to nesto spec zastupljeno.Odusevila me je u skorije vreme Nokia n900 sa igrom Bounce Evolution gde pokazuje magiju 3D sveta ali moze to jos mnogo bolje i vise..

Ako imate neku igru koja moze da parira iPhone igricama javite koja je..

Nije da sam ja sad ljubimac iPhone/a ali stvarno je telefon THE BEAST za igrice (posebno ovaj najnoviji 3GS ).Valjda na papiru cak je jaci od PSP ako se dobro secam da su napisali u SK.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 13:14   #2
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Igre za iPhone su lepse jer se razvijaju za samo tri verzije dosta rasprostranjenog telefona, i sve su slicnih specifikacija sto se toga tice. Sa ostalim proizvodjacima je drugacije, imaju razne modele, raznih specifikacija. Pa se zato prave igre koje ce da rade na vecini tih telefona, pa se time zrtvuju mogucnosti telefona koji su bolji i koji bi mogli da isteraju igre koje imaju grafiku kao na iPhone-u.
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 13:24   #3
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

^Tako je, a i svaki telefon ima drugaciji softver bukvalno, ko ce to da juri. A sto meni deluje jos vaznije, kod iPhona ima mnogo vise noviteta u kontrolnom sistemu i nacinu upravljanja nego samo u tome sto je dobra grafika. Veoma dobro su iskoristili mogucnosti touch-screena.

Osim toga, zato sto je iPhone iPhone !!
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
Lord Of Midnight (23.8.2010)
Stara 19.1.2010, 13:34   #4
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Mislim da je jedina prava konkurencija iPhone-u, Android. I Google Nexus One i SE XPERIA 10 su zveri u odnosu na 3GS. Imaju vecu rezoluciju i duplo brzi procesor da isprati sve mogucnosti. Zasto ima vise kvalitetnijih igara za iPhone nego za Android; mozda zato sto je ljudima zgodnije da pisu u C-u, nego u Javi - iako meni nije smetao taj prelazak na Javu. Hephaestus je dobro naveo razlike u karakteristikama (pre svega velicina ekrana). Mada gledam u poslednje vreme ima dosta portova igara sa iPhone > Android.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 16:53   #5
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Da ali zar ne mislite da bi ljudi trebali da krenu sa 3d igricama,jer na taj nacin izbacivanje 3d igrica u neku ruku diktira proizvodjacima telefona da stavljaju 3d graficke akceleratore ! ?

Takodje ja ne mogu da verujem da jedna nokia n97 nema graficki akcelerator.Nije ona sada nesto WOW nego za te pare jednostavno ocekuje se tako nesto.
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 16:54   #6
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Mislim da je jedina prava konkurencija iPhone-u, Android. I Google Nexus One i SE XPERIA 10 su zveri u odnosu na 3GS. Imaju vecu rezoluciju i duplo brzi procesor da isprati sve mogucnosti. Zasto ima vise kvalitetnijih igara za iPhone nego za Android; mozda zato sto je ljudima zgodnije da pisu u C-u, nego u Javi - iako meni nije smetao taj prelazak na Javu. Hephaestus je dobro naveo razlike u karakteristikama (pre svega velicina ekrana). Mada gledam u poslednje vreme ima dosta portova igara sa iPhone > Android.

A sta kazes na Nokia n900 ??600 mhz,extra rezolucija,ima 3d graficki acc . . ?

Naravno i gore napomenuti ..
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2010, 16:58   #7
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Citat:
Hephaestus kaže: Pregled poruke
Igre za iPhone su lepse jer se razvijaju za samo tri verzije dosta rasprostranjenog telefona, i sve su slicnih specifikacija sto se toga tice. Sa ostalim proizvodjacima je drugacije, imaju razne modele, raznih specifikacija. Pa se zato prave igre koje ce da rade na vecini tih telefona, pa se time zrtvuju mogucnosti telefona koji su bolji i koji bi mogli da isteraju igre koje imaju grafiku kao na iPhone-u.
Ne kapiram ja malo tebe . .
Taj isti gameloft ili EA koji je izdao assassin's creed je valjda isti za ostale telefone ??
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2010, 1:17   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Imao je N95 grafički akcelerator, pa se je pojavila jedna jedina igra koja ga je koristila (a koja je mogla i bez njega), te je izbačen iz N96 i N97...

A quake 2 po milioniti put ne želi niko da igra...

Nokia nešta mora da uradi po tom pitanju. Jedan svijetli primjer za N97 je Armageddon Squadron


Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Ne kapiram ja malo tebe . .
Taj isti gameloft ili EA koji je izdao assassin's creed je valjda isti za ostale telefone ??
Assassins s creed za Javu i symbian, nebo i zemlja

Java

Symbian



Iphone nema konkurenta što se igara tiče.
Mada generalno, ne volim touch igrice... Nokia N900 ima sjajan potencijal, tastaturu koja može biti od velke koriste prilikom igranja, kao PSP Go, ali sumnjam da će biti od velike koristi, eventualno nešta poput N gage 2 (koji nije BTW nimalo loš). I stvarno, fenomen mi je da mnogo ljudi koji imaju smartphone, nikad nisu ni čuli za n gage...

Drugim riječima, na sve što nema 3D akcelerator, zaboravite na igranje...

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (20.1.2010 u 1:37)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2010, 1:37   #9
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Si ti siguran za n95 da ima akcelerator ?? ja se nesto ne secam toga al ajde ..

Fora je sto bi n97 mogla da potera Assasian's Creed kao Symbian al ne da bi kocilo nego ubistvo pravo bi bilo . . .

Graficki akcelerator dosta znaci.Em zbog lepseg interfejsa i brzih animacija,prelaza itd em zbog igrica.

Mada dosta zavisi i od procesora.Iz licnog iskustva sam se uverio na iPhone 3G da posle nekih 7-8 igrica na telefonu,zahtevnije igrice krecu da stucaju na svake 2sec (npr gorepomenuta igrica) sto zna da iritira i te kako . .
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2010, 1:44   #10
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Si ti siguran za n95 da ima akcelerator ?? ja se nesto ne secam toga al ajde ..

Fora je sto bi n97 mogla da potera Assasian's Creed kao Symbian al ne da bi kocilo nego ubistvo pravo bi bilo . . .

Graficki akcelerator dosta znaci.Em zbog lepseg interfejsa i brzih animacija,prelaza itd em zbog igrica.

Mada dosta zavisi i od procesora.Iz licnog iskustva sam se uverio na iPhone 3G da posle nekih 7-8 igrica na telefonu,zahtevnije igrice krecu da stucaju na svake 2sec (npr gorepomenuta igrica) sto zna da iritira i te kako . .
N95 ima grafički acc sto posto.

Ni jedna jedina ga ne koristi. JA na N97 igram SVE N gage 2 igre i mnoogo ih je lakše igrati nego na npr. N95 jer se izvuče tastatura, i imaš bukvalno džojstik, i sve su u landscape modu. Sad, malko je skraćen ekran ali šta je tu je....

Evo nađoh na netu primjer sa N Gagea igrice kako izgleda, koja na moju veliku žalost meni iskače posle prvog kruga (narodnaja verzija...)




I to ide bez grafičke...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2010, 4:59   #11
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

zasto bi iko igrao igre na mobilnom. To je prva stvar koju obrisem kad kupim telefon. Mali ekran, pa i da je najveci medju mobilnim telefonima, ponovo je premali i meni je mucenje da igram bilo kakvu igru.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nikola16789 na korisnoj poruci:
UniqueS (1.2.2010)
Stara 20.1.2010, 13:08   #12
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
zasto bi iko igrao igre na mobilnom. To je prva stvar koju obrisem kad kupim telefon. Mali ekran, pa i da je najveci medju mobilnim telefonima, ponovo je premali i meni je mucenje da igram bilo kakvu igru.
Brale, ako putuješ negdje po 7 sati svakog mjeseca (ja), pa ako živiš u većem gradu, ne možeš sve da natempiraš u 5 minuta, pa...
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2010, 14:02   #13
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

A i odlicno je za ubijanje vremena ako cekas u nekom redu, ako si na nekom putu (Kao sto je rekao NjegovaWisost). Nece sigurno svi nositi laptop sa sobom samo za tu namenu.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sharlo_03 na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (20.1.2010)
Stara 20.1.2010, 14:09   #14
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Eto, posle silnog pljuvanja, Nokia odlučila da ponudi 4 izuzetno dobre igre besplatno na OVi store

http://www.applicationsnokian97.com/...-n97/#more-689

Pogledajte grafiku =)

Samo, ova pucačina iz prvog lica, upravljanje je preteško....

Poslednja ispravka: NjegovaWisost (20.1.2010 u 14:45)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2010, 16:21   #15
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Citat:
Nikola16789 kaže: Pregled poruke
zasto bi iko igrao igre na mobilnom. To je prva stvar koju obrisem kad kupim telefon. Mali ekran, pa i da je najveci medju mobilnim telefonima, ponovo je premali i meni je mucenje da igram bilo kakvu igru.
Ovo je pitanje za neku drugu temu. Ovde se prica o kvalitetu igara na mobilnim uredjajima i da li ima ko da parira iPhone-u.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 22:22   #16
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
N95 ima grafički acc sto posto.

Ni jedna jedina ga ne koristi. JA na N97 igram SVE N gage 2 igre i mnoogo ih je lakše igrati nego na npr. N95 jer se izvuče tastatura, i imaš bukvalno džojstik, i sve su u landscape modu. Sad, malko je skraćen ekran ali šta je tu je....

Evo nađoh na netu primjer sa N Gagea igrice kako izgleda, koja na moju veliku žalost meni iskače posle prvog kruga (narodnaja verzija...)




I to ide bez grafičke...

Ali kako ide ?
Verujem da ti malo koci prilikom igranja . .Tipa gledao sam Guitar Hero na nokia n97 i na iPhone.N97 za to je zivi shit jer su boje bedne,nema spec efekata sve sporo ide dok na iPhone prsti od boja,efekti,brzo sljaka itd. .

Prosto da covek pozeli da uzme iPhone zbog grafike
Starface je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2010, 23:15   #17
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Ali kako ide ?
Verujem da ti malo koci prilikom igranja . .Tipa gledao sam Guitar Hero na nokia n97 i na iPhone.N97 za to je zivi shit jer su boje bedne,nema spec efekata sve sporo ide dok na iPhone prsti od boja,efekti,brzo sljaka itd. .

Prosto da covek pozeli da uzme iPhone zbog grafike
Ne znam kako njemu rade te igre, ali znam da n gage igre na mojoj Nokia-i N73 nisu nimalo kocile, a N73 je jedan od sporijih telefona N serije, tako da bi na N97 trebalo da leti. I solidno izgledaju igre. Ali ipak, ja bih kupio iPhone, da imam para, zato sto sam imao prilike da ga probam na nekoliko dana i telefon je odlican, ne samo zbog igara. Ali posto nemam para dobra mi je i ova moja Nokia.
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2010, 14:07   #18
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others..Fight !!!

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Ali kako ide ?
Verujem da ti malo koci prilikom igranja . .Tipa gledao sam Guitar Hero na nokia n97 i na iPhone.N97 za to je zivi shit jer su boje bedne,nema spec efekata sve sporo ide dok na iPhone prsti od boja,efekti,brzo sljaka itd. .

Prosto da covek pozeli da uzme iPhone zbog grafike
Ide odlično. I više nego dobro. Samo je problem c********i igru na n gageu, najčešće nešta ne radi kako valja. Mada, ove igre što su se pojavile su mnogo bolje od n gagea. Naravno, crash trke su bez premca....

Poslednja ispravka: VojaM (24.1.2010 u 0:37)
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2010, 22:55   #19
zuleee
Član
 
Član od: 5.3.2007.
Lokacija: smederevska palanka
Poruke: 218
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 46 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

nema ovde nista "vs all others"
ima jos da prodje vremena i vremena dok neko ne prismrdi ihone-u sto se igara tice...
zuleee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2010, 6:13   #20
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: iPhone games vs all others.

Citat:
zuleee kaže: Pregled poruke
nema ovde nista "vs all others"
ima jos da prodje vremena i vremena dok neko ne prismrdi ihone-u sto se igara tice...
A majke ti, kakav je to zaključak? Za bilo šta u životu a kamoli za igre za telefon...
Šta ako Soni sutra odluči (kao što čitam razne glasine) da izda Sony Ericsson PSP?

Tačno je, danas jedino valjaju nešta igre za iPhone, Nokia dosta kaska za njim (grafika), ali bar ima šta da ponudi (naročito multiplayer igre, mislim na racing thunder i armageddon squadron), a ostali proizvođači...

Nula prekrižena... Ima jedna veoma dobra igra za Samsung Omniu, koja šije sve nokijine igre, barem po grafici, Ferrari GT:


Volio bih da se javi neki vlasnik boljih HTC modela kao i modela ostalih proizvođača, sa svojim iskustvima, a ne ovde da me pljuju jabukovci što pokušavam da prikažem (kakvu takvu) nokijinu scenu igara.... :P
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Burnout Paradise: The Ultimate Box Densetsu Simulacije vožnje 436 14.3.2018 21:31
iPhone - ima li neko konkretnog iskustva u portingu igre na iPhone? goran-cmean Pravljenje igara 12 26.7.2010 10:49
World Cyber Games 2008 hacker_aca O igrama uopšte 54 24.1.2009 20:20
iPhone 3G TypeR Aparati i oprema 38 26.6.2008 19:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com