Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.1.2008, 16:52   #21
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
jocko kaže: Pregled poruke
Imam Wii konzolu kupljenu u inostranstvu. U jednoj ovdašnjoj firmi mi je ugrađen mode čip, ali ne znam koji tačno tip. Preko ed2k klijenta sam skidao neke igre rezao na DVD i to mi je do sad uspevalo da radi (npr FIFA 08 ili EXCITE TRUCK). Pre neki dan sam skinuo Super Mario Galaxy, i kada sam ubacio DVD u konzolu tražio je da mu pokrenem "system update". Sad kako sam na nekim forumima čitao kako postoji problem u takvim situacijama i da može da dođe do BRICK-ovanja konzole zanima me da li mogu bez bojazni da mu dozvolim da odradi system update i da li će igrica da proradi ili stvarno mogu da brickujem konzolu. Da li je neko do sada imao takve probleme.
Unapred hvala.
Ovako
WII ne mozesh da brijujesh ako ti je igra odgovara sistemu NPR WII Pal moze bez bojazni od brikovanja da proguta update ali ako to uradish sa NTSC igrom Kraaaaaaj.
Ipak chini mi se da Super Mario Galaxy zahteva,da bi se pokrenuo,josh i chip update,ali nisam siguran. Ne josh poshto mi ta igra neshto gnjavi na magarcu.
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wolfologin na korisnoj poruci:
jocko (16.1.2008)
Stara 16.1.2008, 10:48   #22
jocko
Novi član
 
Član od: 15.1.2008.
Poruke: 2
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

To wolfologin:
Po onom kako je bio nazvan file na forumu za razmenu trebalo bi da je verzija za PAL. Takođe i riper koji je postavio link do sada je bio pouzdan i njegove igrice rade kod mene na konzoli. Da li osim toga postoji pouzdaniji način da se utvrdi da li je PAL ili NTSC verzija igre. U svakom slučaju hvala na savetu i kada probaš igru kod sebe javi da li radi.

Poslednja ispravka: jocko (16.1.2008 u 11:26)
jocko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2008, 11:27   #23
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Mozes da proveris koja je verzija igre sa programom RegionFrii , a sto se tice SMG-a potreban je update chipa sigurno.Ako imate Wiikey onda mozete sami preko dvd da odradite update ali ako je neki "domaci" chip onda je najbolje da potrazite pomoc u nekom servisu, ili da mi se javite na PM.
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku renegade_of_funk na korisnoj poruci:
AcA94 (15.6.2008)
Stara 20.1.2008, 21:48   #24
hitmanneverdead
Član
 
Član od: 12.2.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 375
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 55 puta na 29 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku hitmanneverdead Slanje poruke preko Skypea korisniku hitmanneverdead
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Hocu da kupim wii e sad da li je potreban neki noviji tv posto imam neki krs star 11 godina FENIX . Gde da ga kupim i da li da mu ugradim cip. Koliko wii remotea mi dolazi u paketu i da li nunchuk kontroler dolazi uz konzolu.Hteo bih da mi djojstici izgledaju ovako 4 wii remote i 2 nunchuk .Da li je neophodno kupiti neko ***** da bih mogao da povezem wii na net (imam thompsonov modem IKOM line internet ima usb naravno )wii ima usb port pa da li direktno mogu da drknem modem u konzolu (odnosno samo usb od modema ) ili moram da kupim jos nesto . I naravno 2 igre hteo bih super mario strikers charged football i the godfather the blackhand edition a da li se on razlikuje od onog za komp (veliki sam fan te igre preso sam je 5 puta) ili je ista s istim misijama,a da li je super mario galaxy dobra igra ,da je zamenim ( da izvedem rokadu ).
Koliko ce to sve da izadje u din/evrima.
Plasim se bricka ali ja bih uglavnom uzimao samo oridjinal igre ali nikad se ne zna .
hitmanneverdead je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku hitmanneverdead na korisnoj poruci:
AcA94 (15.6.2008)
Stara 20.1.2008, 21:57   #25
donator99
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.3.2007.
Poruke: 4.425
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 780 puta na 600 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Konzola je 26,500 sa cipom i dolaze jedan Wiimote i jedan Nunchack.A za net najjeftinije ti je da ga povezes na komp ethernet kablom i da sharujes konekciju.
donator99 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2008, 11:05   #26
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Najbolje ti je da uzmes konzolu sa cipom , jer postoji mogucnost da naletis na novu "d2c" konzolu za koju kod nas trenutno nema chipova ili ima ali su veoma skupi.
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2008, 18:25   #27
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
hitmanneverdead kaže: Pregled poruke
Hocu da kupim wii e sad da li je potreban neki noviji tv posto imam neki krs star 11 godina FENIX . Gde da ga kupim i da li da mu ugradim cip. Koliko wii remotea mi dolazi u paketu i da li nunchuk kontroler dolazi uz konzolu.Hteo bih da mi djojstici izgledaju ovako 4 wii remote i 2 nunchuk .Da li je neophodno kupiti neko ***** da bih mogao da povezem wii na net (imam thompsonov modem IKOM line internet ima usb naravno )wii ima usb port pa da li direktno mogu da drknem modem u konzolu (odnosno samo usb od modema ) ili moram da kupim jos nesto . I naravno 2 igre hteo bih super mario strikers charged football i the godfather the blackhand edition a da li se on razlikuje od onog za komp (veliki sam fan te igre preso sam je 5 puta) ili je ista s istim misijama,a da li je super mario galaxy dobra igra ,da je zamenim ( da izvedem rokadu ).
Koliko ce to sve da izadje u din/evrima.
Plasim se bricka ali ja bih uglavnom uzimao samo oridjinal igre ali nikad se ne zna .
Mario Fudbal je mnoooogo bolja Gamecube verzija a Godfather na WII-ju je divota za igranje
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2008, 23:52   #28
kenobiben
Novi član
 
Član od: 31.1.2006.
Lokacija: Skopje Macedonia
Poruke: 10
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

E ljudi opet ja

Skupio sam kesha, i kad ono vidim krenuta cena modificiranog Wii-ja.
Umesto Wiikeya sada tip insalira Argon Wii D2C Chip - dal znate nesho o ovom chipu ? Probao sam google al nishta ne kapiram, sve mi je konfuzno.
Hteo bih da znam dal bi bio problem da se konektuje na wifi mrezi, i da se odradi update po potrebi ? Dal se na ovom chipu mogu igrati i NTS. Igre ? Ili striktno pal ?

e da i hvala
kenobiben je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2008, 14:43   #29
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Nema vise Wiikey jer ne moze da se instalira na novije Wii konzole koje imaju D2C chipset u sebi i zato mora taj Argon ili D2Ckey ili Wasabi. Inace neces imati problema sa online igranjem ni sa jednim chipom.NTSC igre sada mozes da igras sa skoro svakim chipom , u osnovi to i ne zavisi toliko od chipa koliko od same igre, ako neka igra ne radi na PAL ona ne radi nezavisno od chipa.Mada se sada pojavio program Trucha Signer koji moze da promeni iso fajl i da igra proradi na PAL kao npr. No More Heroes.
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2008, 18:40   #30
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

A cuo sam da ima i free loader program koji isto moze da se ucita pre igre i onda igra radi bez problema bez obzira dal je ntsc ili pal...

Uf... ako uspem u USA da nadjem jos neki Wii, moram da kupim. Tamo je smesno jeftin a i TV mi podrzava NTSC tako da ne moram da brinem...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2008, 18:56   #31
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
A cuo sam da ima i free loader program koji isto moze da se ucita pre igre i onda igra radi bez problema bez obzira dal je ntsc ili pal...

Uf... ako uspem u USA da nadjem jos neki Wii, moram da kupim. Tamo je smesno jeftin a i TV mi podrzava NTSC tako da ne moram da brinem...
Ima al ja ga josh nisam probao pa neznam. Trebalo bi da je tako a na kakve probleme si mislio ?
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2008, 21:40   #32
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Pa mislio sam posto planiram da uzmem Wii u USA a tamo je NTSC pa sam video da moj TV ima podrsku za neki NTSC pa cu da probam da ga zakacim preko S-Video i da se nadam da radi. Za struju mi nije problem posto imam paralelno u kuci i 110V struju jer imam dosta uredjaja iz USA. E sad, prakticno posto nije cipovan mocicu da igram samo originale i to iz USA ili ako imam taj free loader onda bi mogao i originale iz Evrope... a za pirate verovatno nema sanse da namestim da radi..
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2008, 21:49   #33
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Pa mislio sam posto planiram da uzmem Wii u USA a tamo je NTSC pa sam video da moj TV ima podrsku za neki NTSC pa cu da probam da ga zakacim preko S-Video i da se nadam da radi. Za struju mi nije problem posto imam paralelno u kuci i 110V struju jer imam dosta uredjaja iz USA. E sad, prakticno posto nije cipovan mocicu da igram samo originale i to iz USA ili ako imam taj free loader onda bi mogao i originale iz Evrope... a za pirate verovatno nema sanse da namestim da radi..
Pa chipuj ga i nece biti problema. Neznam kako je preko S-Videa,ja imam komponentni i skart i naravno bolje je na komponentni kabal.
Ja trazim S-Video kabal za PS2 pa ako neko zna gde se moze naci kod nas nek mi javi
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2008, 21:52   #34
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Nasao sam tamo za Wii kabl koji ima i s-video i komponenti (tri cinca - to je valjda to) na jednom kraju i onaj pljosnati konektor za Wii na drugom kraju pa cu da uzmem to... nego ima problem sto je tamo Wii rasprodat odavno i tesko se nalazi da se naruci a i u radnjama ga slabo ima... A jel moze i taj americki da se cipuje kod nas bez problema ?
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2008, 13:29   #35
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
wolfologin kaže: Pregled poruke
Ako koga zanima koje su Gamecube igre kompatibilne sa WII ( tj. rade na WIIju ) ja sam spreman da pomognem za nekih 250 igara koje sam lichno testirao
Dali je istina da bi igrao GC igrice na Wiiu moras imati GC kontroler i GC memorisku kartic??
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2008, 13:43   #36
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Nije, treba ti samo GC kontroler a kartica nije obavezna ali neces moci da snimis save game bez nje.
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2008, 13:47   #37
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
renegade_of_funk kaže: Pregled poruke
Nije, treba ti samo GC kontroler a kartica nije obavezna ali neces moci da snimis save game bez nje.
A znas li gde mogu naci dzojstik i memorisku karticu za GC u Beogradu??
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2008, 16:14   #38
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Citat:
renegade_of_funk kaže: Pregled poruke
Nije, treba ti samo GC kontroler a kartica nije obavezna ali neces moci da snimis save game bez nje.
Nije shija nego vrat
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku wolfologin na korisnoj poruci:
simke85 (6.1.2012)
Stara 23.5.2008, 17:21   #39
renegade_of_funk
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: 8bitrenegade.com
Poruke: 475
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 43 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Ali mozes da igras.Ako si "hardcore gamer" ne treba ti save game.
renegade_of_funk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2008, 18:57   #40
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Hvala na pomoci.
Sad me jos zanima gde mogu naci wii sa cipom(naravno poslednja ploca i cip)?
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
nintendo, wii

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pređoh na SuSE - trebaju mi odgovori na nekoliko pitanja Bokile Slobodni softver 1 21.6.2009 21:40
Nekoliko (jednostavnih) pitanja Srdjan J. Zaštita 7 24.2.2009 23:35
Editovanje pitanja u Milioneru stefanACM Male igre 12 12.5.2008 22:04
Spisak pogođenih pitanja - Muzički kviz [Imzadi] Kvizovi 5 4.4.2008 21:06
Spisak pogođenih pitanja - Filmski kviz [Imzadi] Kvizovi 2 30.10.2007 20:36


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com