Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.11.2011, 11:08   #1
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom DELL Vostro 3550



Ovo je više pregled, nego recenzija. Na žalost, uredjaj nije dugo bio kod mene, pa nisam mogao da provrtim neke testove, ali vam mogu preneti moje utiske o opštem kvalitetu ovog laptopa.

Specifikacija
CPU: Intel Core-i5 2410M (2.3GHz, 2.9GHz Turbo)
Čipset: HM-67
RAM: 4GB DDR3
HDD: 500GB 7200RPM
Grafika: Intel MHD
Ekran: 15,6“ 1366x768 AntiGlare
Garancija: 36 meseci
Baterija: 6-cell, 48Wh
Masa: 2.47 kg
OS: Windows 7 Professional SP1, 64-bit
Ostalo: Card reader, Giga LAN, WiFi, Bluetooth, web kamera, USB 3.0, biometrijski skener, DVD-RW, VGA, eSATA i HDMI portovi
Cena: 750~760 evra

Na prvi pogled, dopala mi se kombinacija boja. Šampanj i crna su definitivno lepo slažu. Dizajn je jednostavan (neko bi rekao i dosadan), ali to je ono što poslovni korisnici itekako cene. Na žalost, kvalitet plastike nije ispratio kvalitet dizajna: kućište se na nekoliko mesta ugiba, i sam kvalitet i finiš plastike nikako ne idu sa cenom ovog laptopa. Pohvale idu na poklopac ekrana, koji je napravljen od aluminijuma. Takodje, hard disk, memorija i wireless su lako dostupni (sa donje strane se nalazi zajednički poklopac sa tri šrafa).
Tastatura je chicklet, i meni se dopala. Ne uvija se, udobna za rad i precizna, ali fali numerički deo. Touchpad je ogroman, sa dva velika tastera, i na njega nemam nikakvih zamerki.
Ekran je fenomenalan! Iako je, za moj ukus, niske rezolucije, nije upotrebljena glossy matrica, te je računar upotrebljiv napolju i u uslovima jakog osvetljenja. Uglovi gledanja su jako dobri, i ne dolazi do razlivanja boja i promene kontrasta. Pohvale DELL-u za ekran

Uredjaj je lagan i odlično hladjen. Bio je maltretiran bildovanjem nekoliko velikih projekata u Visual Studio-u i celodnevnim programiranjem, ali to se nije dalo osetiti. Kućište je na dodir hladno, a kuler nenametljivo radi. Pohvale idu na responzivnost i opšti utisak brzine (hard disk od 7200 obrtaja i Core i5 procesor su učinili svoje).

Grafički sistem je tužan . Ipak je reč o Intel grafici, i ovde neću trošiti reči.

Autonomija je odlična! Na žalost, nemam tačne podatke, ali znam da pri ozbiljnom arčenju, Windows prijavljuje cca. 3.5 sata autonomije. Pri umerenom korišćenju, verujem da se autonomija penje na 4.5 sata.

U suštini, dopao mi se celokupan utisak. Računar je brz, hladan, kvalietetnog ekrana. Autonomia je za primer. Nije mi se dopala plastika, i moje je mišljenje da laptop od 750+ evra mora da ima kvalitetnije kućište.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3550, dell, laptop, vostro


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa driverima za laptop dell vostro a840 cimbo007 Kvarovi 1 13.9.2011 21:48
Dell Vostro V13 EHHO Prenosni računari 12 12.4.2010 8:55
Dell Vostro A840 laptop - savet djsava ŠDK - Prenosni računari 3 24.2.2010 15:18
Dell vostro a860 musculus4 Prenosni računari 7 7.1.2010 10:30
Dell Vostro 1710 Filipus ŠDK - Prenosni računari 10 20.12.2008 21:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com