Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.6.2009, 1:44   #1
maxx10
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: prijepolje
Poruke: 453
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 72 puta na 57 poruka
Određen forumom Mp3 player

Spreman sam da ulozim u neki dobar mp3/4 player posto sam se stvarno smorio abjuzujuci nejaku bateriju svog moba..
Znaci ovo racunam kao investiciju na duze staze pa sam spreman da ulozim do 150e za dobar player + sluske.
Stvari koje su mi bitne osim kvaliteta su sirok dijapazon extenzija i naravno trajanje baterije.
Sto se tice sluski bilo bi lepo da mogu bez problema da ih koristim za gaming na svom laptopu. Hvala unapred.
maxx10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 16:17   #2
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Mp3 player

Ako ti ne gori pod nogama, a imaš u planu da prošetaš van Srbije, izbor je višestruko veći. Ja sam bio te sreće da mi je upravo za tu cenu rođak iz Nemačke doneo Cowon D2+ 8GB + Sennheiser CX300-II (sad će Shadowfax da pita što njemu nisam doneo jedan ).

Pod uslovom da ovde hoćeš da pazariš, pogledaj Sandisk Sansa Fuze. Model od 4GB se može naći, za 8GB nisam siguran. U svakom slučaju, cena plejera je dosta ispod predviđenog budžeta, ali zato možeš da priuštiš kvalitetnije slušalice i microSD karticu čime bi proširio memoriju.

Druga varijanta je iRiver E100 koga sad videh na sajtu jedne radnje. Prednost u odnosu na Sandisk su veći ekran, bolja podrška formata (mada se novijim verzijama firmware-a omogućava FLAC, OGG i još neki formati na Sansi) i generalno provereno kvalitetan zvuk, mada nisam čuo konkretno Fuze model. Košta otprilike kao Sandisk, pa odluči šta ćeš. I E100 poseduje slot za memorijsku karticu, ali se pesme ne "spajaju", pa ti šetanje po folderima u potrazi za pesmom ne gine. Ali, opet kažem, ovu opciju uzimaj sa rezervom, prilično sam se iznenadio da uopšte ima iRiver plejera kod nas, a kamoli ovih relativno novih modela.

Što se tiče gaming-a na laptopu sa bubicama, ne znam koliko je udobno, no, ako ti odgovara, samo napred. Ili uzmi neki Sennheiser iz HD2xx serije, ali se tu odričeš kompaktnosti dok si u pokretu.

Preporuka za slušalice - Sennheiser CX300, ako nemaš ništa protiv in-ear modela. Možda će te cena od 80-ak evra iznenaditi, ali takvo je stanje ovde... Dobro je da ih uopšte i ima.

Generalno, neki minimum što se tiče slušalica su Sennheiser MX360/MX560 za non in-ear modele, kao i Pioneer CL-20 za in-ear. Naravno, probaj da najuriš i Creative EP-630 koje su identične Sennheiser-u CX300 (osim logoa i 3.5 mm jack-a, ali verujem da ti to neće smetati), a koštale su, kada su poslednji put viđene u Srbiji, oko 20-30€.

Za radnje me kontaktiraj preko lične poruke.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 8:47   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Mp3 player

A ako bubice nisu obavezne, imas Sennheiser PX100 i Koss Porta Pro, odlicne portabl sluske.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 15:12   #4
maxx10
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: prijepolje
Poruke: 453
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 72 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Mp3 player

Hvala na savetima, jos razmisljam. Jedan drugar mi je preporucio da uzmem polovan ipod touch 16gb.
Sta mislite o tom playeru i vredi li tih para?
maxx10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 15:24   #5
sharlo_03
Veteran
 
Član od: 16.5.2007.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 634
Zahvalnice: 289
Zahvaljeno 118 puta na 58 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku sharlo_03
Određen forumom Re: Mp3 player

http://www.sk.rs/forum/showthread.ph...ght=iPod+touch

Evo ti review iPod toucha. Plejer je dobar, mada ako kupis iTouch, onda ti nece ostati nesto mnogo para za slusalice.
sharlo_03 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sharlo_03 na korisnoj poruci:
maxx10 (16.6.2009)
Stara 15.6.2009, 16:03   #6
maxx10
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: prijepolje
Poruke: 453
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 72 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Mp3 player

Nakon intenzivne potrage na netu, saveta i preporuka. Pobedu je odneo (ubedljivo) cowon d2. Tako da cu pokusati nekako da ga nabavim, ako ne uspem onda cu verovatno uzeti ipod touch. Hvala svima na pomoci.
maxx10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2009, 21:45   #7
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Mp3 player

Samo ću ti reći da to nisu uopšte uporedive stvari.

Dao Bog, proveo sam dosta vremena uz oba, pa pitaj šta god te zanima.

Ako te mrzi da mene čitaš, a voleo bi tabelarno da uporediš specifikacije, baci pogled na ovaj link.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
maxx10 (16.6.2009)
Stara 16.6.2009, 0:06   #8
maxx10
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: prijepolje
Poruke: 453
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 72 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Mp3 player

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Samo ću ti reći da to nisu uopšte uporedive stvari.

Dao Bog, proveo sam dosta vremena uz oba, pa pitaj šta god te zanima.

Ako te mrzi da mene čitaš, a voleo bi tabelarno da uporediš specifikacije, baci pogled na ovaj link.
Koliko ja vidim cowon tuce ipod u svakoj mogucoj oblasti osim rez ekrana, mada to nadoknadjuje true color-om od 16.7m. Jel to bila poenta ovog poredjenja?
maxx10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2009, 0:39   #9
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Mp3 player

iPod Touch je sprava koju krasi WiFi, veliki i kvalitetan ekran (3.5" vs Cowonovih 2.5"), izuzetno lep i inovativan GUI, kao i dosta aplikacija koje se mogu instalirati.

Cowon je mnogo bolji po pitanju kvaliteta zvuka, moguće je podešavati bukvalno sve: od EQ-ova, preko njihovih frekvencija pa sve do efekata kao što su Mach3Bass, 3DSurround, Stereo Enhance, MP Enhance i tako dalje. Drugačiji je i tip ekrana iako su oba touchscreen. Kod iPoda je moguće koristiti samo prste ali je omogućena i multitouch tehnologija, dok je kod Cowona navigacija moguća i upotrebom stylusa (olovčice), kao i prstima. Cowon ima proširivu memoriju, drugačiji dizajn, drag & drop način prebacivanja fajlova sa računara (iPod mora da syncuje pesme preko iTunesa), 4 "opipljiva" dugmeta čiju je funkciju moguće programirati. Na primer kada je hold dugme (dugme kojim zaključavaš plejer) uključeno, + i - dugmad može koristiti za premotavanje pesme; dugme za meni može takođe promeniti pesmu ili imati play/pause funkciju. Kombinacija je dosta, a na tebi je da izabereš šta ti najviše odgovara. I iPod i Cowon imaju dosta svoje prednosti, ali su to jednostavno, dva totalno drugačija proizvoda iako spadaju u prenosive plejere. Cowon D2 više naginje ka DAP-u (Digital Audio Player), dok je iPod Touch više PMP (Portable Media Player).

Ovim sam istakao prednosti oba plejera koje su van specifikacija, a ti vidi šta ti odgovara. Prema onome što sam zaključio iz tvojih postova, bolje bi ti legao Cowon (ej, baterija drži čitava 52h reprodukovanja muzike ), mada možda grešim. Samo ti još jednom napominjem da dobro razmisliš, ako ne Cowonu, makar o Sansi Fuze.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
maxx10 (16.6.2009), NSadian (16.6.2009)
Stara 16.6.2009, 0:56   #10
Shadowfax
Veteran
 
Član od: 12.3.2006.
Lokacija: Mountain
Poruke: 783
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 130 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Mp3 player

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Ako ti ne gori pod nogama, a imaš u planu da prošetaš van Srbije, izbor je višestruko veći. Ja sam bio te sreće da mi je upravo za tu cenu rođak iz Nemačke doneo Cowon D2+ 8GB + Sennheiser CX300-II (sad će Shadowfax da pita što njemu nisam doneo jedan ).
Damn!
Ma imao sam varijantu da uzmem preko BMfotoa, ostao im bio jedan primerak, ali nisam imao para tad.

Po meni najbolji plejer, sa srecom da te sluzi.
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shadowfax na korisnoj poruci:
Partybreaker (16.6.2009)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Need help of my newest MP4 player? woterm ŠDK - Foto i audio/video 4 16.1.2011 15:55
GOM Player 2.1.14.4525 RidiK Video/TV softver 6 10.1.2011 15:25
Koji player pusta DVDrip??? Bane456 Video/TV softver 9 17.10.2007 21:45
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41
VP6 player Plasaw Video/TV softver 7 24.12.2005 17:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com