Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2016, 16:50   #1
joca989
Član
 
Član od: 2.12.2010.
Poruke: 270
Zahvalnice: 202
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Eksterni hard disk nece da se upali posle nestanka struje

Eksterni hard disk nece da se upali posle nestanka struje, da li neko moze da mi pomogne, i kaze u cemu bi mogo da bude problem?
Popravio bih ga, pa bih ga prodao... samo ne znam koliko je to veliki kvar i koliko bi mogla da kosta popravka?

Hard disk je verbatim od 500gb, kupljen pre... ne znam ni ja mozda 7-8godina. On se prikljucuje u usb, ali ima posebni adapter koji se ukljucuje u struju.
Inace ranije sam imao problem sa paljenjem... nekad kad bih ga ugasio, ne bih mogao da ga upalim odmah. Morao bih da pritiskam ono dugme za paljenje vise puta. Kad bi stisnuo cuo bi se onaj zvuk kao da se pali, i lampica bi zasvetlila medjutim odma bi se ugadila. I tako vise puta. Nekad bi i po 5min klikcao dok se ne ukljuci. On je uglavnom radio non stop dok je bio prikljucen na kompu... i kad bi gasio komp, njega nisam gasio. Bas zbog tog problema sto nekad nece da se upali. Onda sam kupio novi hdd, za komp... i tad sam skinuo eksterni sa kompa. Jedno 6meseci ga nisam koristio, da bi ga skoro prikljucio na svoju digatlnu tv (snimao sam poneke utakmice na njemu). I onda je jedan dan nestala struja i od tad ne mogu da ga ukljucim. Onaj zvuk koji se pre cuo kod paljenja se ssd uopste ne cuje i lampica uopste ne treperi. Ni malo. Bas se nista ne desava/ne cuje kad ga upalim.

Da nije mozda do adaptera? Mozda samo novi adapter mogu da kupim? Ima li to negde da se kupi?

Malo sam opsirno napisao, ali mozda nesto od tih svih informacija moze da bude korisno, za dijagnostiku kvara.

Ako neko moze da mi pomogne, bio bih mu vrlo zahvalan.
Hvala svima unapred.
joca989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Racunar ne prepoznaje eksterni hard disk elderane Nosači podataka 1 13.2.2011 0:03
Eksterni hard disk - zaštita Mr.Stefan Nosači podataka 7 9.8.2009 0:27
Crknut eksterni Western Digital hard disk Vlado78 Nosači podataka 4 2.2.2009 8:33
Eksterni hard disk Ivan007 ŠDK - Nosači podataka 12 18.8.2008 4:06
Nestanci struje i hard disk Kum22 Nosači podataka 15 25.12.2007 19:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com