Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.12.2019, 11:39   #21
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Rekli su da nece koristiti novi engine nego nekakav overhaul Creation-a koji sada koriste...prikazali su malo za vreme one in game inkarnacije Skyrim bake u TESVI
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2020, 10:08   #22
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Bethesda ce biti na online Quakeconu od 7. do 9. avgusta, najavili "few fun secrets" i sad vecina ocekuje nove detalje o Starfieldu.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2020, 21:51   #23
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

I ja, bogme prodjose dve godine od najave, ala vreme leti.
Jos sam tada rekao da Starfield nece izaci pre 2021. i mislim da je pravo vreme da prikazu vise, cisto da se odrzi hajp.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2020, 14:32   #24
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Nema razloga remasterovati F4 vec ga mogu samo "portovati" za nove konzole, Skyrim je bio remasterovan najvise zbog engine-a jer Creation iz 2011 na kojem je radjen Skyrim bio 32bit i dosta je bilo teze modovati igru nego SSE iz 2016 koji upgrade ovan na 64 na kojem vec radi F4...jedino ako ne planiraju novi engine za novu generaciju konzola sto su vec rekli vise puta da nece biti slucaj. A i posle fijaska sa 76 bolje da se drze podalje od Fallout ip neko vreme.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 13:50   #25
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

U vezi Skyrima povela se priča da će dobiti još jedan remaster, navodno za next-gen grafiku, i čak novu ekspanziju. Najgore u celoj priči je što se neki tome raduju, a mislim da je to ipak samo neslana šala. Nema šanse da tako nešto urade kad treba da promovišu Starfield i TES6.

Inače očekujem - javlja mi se - u petak prvi pravi trejler za Starfield i da igra izađe sledeće godine u prvom kvartalu. Pa Tod je još pre par godina rekao da je Starfield već igriv. Biće to prava next gen igra i povratak Bethesde nakon par godina gacanja sa Fallout univerzumom.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 16:26   #26
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Ovakav optimizam je u danasnje vreme u najmanju ruku degutantan...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 16:38   #27
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Nije na odmet, danas kada je trend da se sve pljuje, ko babe na pijaci. Suviše je nihilizma.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 17:18   #28
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Srecom brzo ce petak...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 20:43   #29
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Krajnji neprofesionalizam.
My roflcopter goes soi soi soi soi soi soi. Ne govoriti nista o cemu nema sta govoriti, suvi neprofesionalizam
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 21:02   #30
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Neki ljudi prosto zive da kukaju po internet-u
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2020, 4:48   #31
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Ja sam video negde pre par dana neki raspored u vezi Bethesdinih igara koje će se videti na tom događaju. Jako sam se razočarao, Starfielda ne beše nigde...

Edit: eto navodno je i Pete Hines potvrdio, ništa od informacija Starfielda, bar ne pre 2021-ve...
Krajnji neprofesionalizam.
Ako i budu najavili Starfield zar misliš da će pisati unapred? Pa sami su napisali "few surprises" a kakvo je iznenađenje ako napišu.
A drugo, zar nije Pete negirao i lagao o Fallout 4 sve do trejlera? To im je stara taktika.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2020, 13:25   #32
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Ja sam još pre 2 godine govorio da Starfield neće pre 2021. a TES6 ne pre 2024. i to je najoptimističnija i najrealnija procena.

Bethesda ima taj neki pristup koji i volim i mrzim. Naime, Todd je rekao da kada bi mu dopustili, ne bi objavio ni trejler igre ranije od nedelju dana pre izlaska igre, što je danas suludo. A navodno dogovoreni period je 6 meseci pre izlaska. Drugim rečima, ako sutra objave trejler za Starfield, izaći će tamo negde do februara 2021. Mislim da su šanse izuzetno male, a više očekujem neki novi tizer, par sekundi same igre, koji skrinšot.. čisto da se ponovo zaluđujemo po internetu analiziranjem svakog piksela. Ali da očekujem nešto - išta - povodom Starfielda, u to sam ubeđen. Jednostavno, prošle su 2 godine od najave i hajpa, u međuvremenu najavljene su obe next gen konzole (što se i čekalo) i idealan je momenat da se hajp podgreje.

E sad, zašto volim ovakav pristup. Zato što hoću da znam što je moguće manje o igri do samog izlaska. Cyberpunk još nije ni izašao a već imam utisak da sam video celu igru, to nikako ne bih voleo u slučaju TES6 ili Stardielda. Morrowind, Oblivion i Skyrim sam igrao na slepo i nema boljeg načina da se priđe Betesdinoj igri.

A zašto ga istovremeno mrzim? Jer je previše praznine između igara. Pa ljudi se žale jer je Skyrimu već 8 godina a šta ćemo mi boomeri koji smo peglali Morrowind na pentiumu? Beše to pre koliko, 18 godina? A nema nijedne druge igre koja nudi isti doživljaj. Witcher je sjajan i naizgled blizak ali je to skroz drugi fazon. Ono što je Bethesda uradila sa TES-om još niko nije uspeo da iskopira. A evo dolaze najmanje 2 igre koje će to pokušati - Avowed i The Wayward Realms.

Btw. više očekujem upravo druge igre jer je pravi ekipa koja je bukvalno stvorila Elder Scrolls univerzum i Daggerfall. Prva generacija Bethesde. Ne znam jel ima teme o Waywad Realms, treba na to obratiti pažnju. Očekujem duhovnog naslednika Daggerfalla.

No dobro, da sačekamo sutra pa da vidimo. Zaista ne verujem da će opet izbaciti Skyrim, nisu valjda toliko ludi.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2020, 19:34   #33
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Voleo bih da je Starfield ekskluzivno next-gen, pa da nema više izgovora o tehničkim ograničenjima. A kombinacija tizera koji me podsetio Kjubrikove Odiseje i činjenica da su sarađivali sa Ilonom Maskom, govori mi da će Starfield imati taj šmek realizma a mislim da je Tod to i rekao negde. Dakle ne očekujem neku spejs operu, Zvezdane staze i No Man's Sky već ozbiljniju hardkor naučnu fantastiku, da tu budu Kjubrik, Asimov.. pada mi na pamet onaj malo poznati Šon Konerov film Outland, kao neki prljavi space western, kolonizacija solarnog sistema.

E sad, tu u igru ulazi element koji me najviše plaši - vanzemaljci, tj, kako ih predstaviti a da ne deluje detinjasto, već viđeno, kičasto.. ako uopšte bude vanzemaljaca. Kad bolje razmislim, Starfield je baš veliki rizik za Bethesdu. Mislim da će pokušati da furaju neki svoj koncept i zato ne žure sa igrom. Suviše realizma će odvratiti horde "pew pew" fanbojova koji bi da samo nešto upucaju/harvestuju i tako u nedogled, a ipak očekujem od Starfielda nešto mnogo ozbiljnije.

Meni je naučna fantastika manje draga od epske, ili kako se već definiše Elder Scrolls, ali sam generalno jako nahajpovan, pa barem jer će igra nagovestiti nešto i od TES6. A inače sam ubeđen da imaju plan, opet se vraćam na intervjue gde je Tod govorio da su bukvalno mogli da uzdaju TES6 godinu nakon Skyrima, ali to ne bi bilo to (tipa, ne žele da TES bude kao Assassim's creed ili koji već serijal ima novu igru na godišnjem nivou).

Hoćeš da čuješ nešto ludo? Još su u Morrowindu nagovestili Oblivion krizu i povratak Alduina. Generalan plan i storyline za ceo serijal postoji odavno a opet to je i Tod rekao. Uglavnom ekspanzije sadrže hint, u Morrowindu odn. Tribunal ekspanziji je to kult The End of Times koji je direktno najavljivao Oblivion crisis dok Sad Seer kvest u Bloodmoon-u ima proročanstvo "kad umre zmaj, umreće imperija", što mnogi tumače kao dešavanje u Oblivionu, a meni čak vuče i na priču u Skyrimu, tj. dolazi do pada imperije nakon smrti Alduina. Ko zna. Smrću Martina u Oblivionu carstvo nije propalo, tako da...

Elem, u Shivering Islands ima referenca ka povratku Alduina, ali se tu oslanjam na izvore sa neta jer se slabo sećam igre. Ostaje onda pitanje šta bi ekspanzije za Skyrim mogle nagovestiti. Mogu reći jedno za sigurno - sećamo se dolaska na Solstheim gde putujemo brodom nekoliko sekundi. U šestici će garant biti ta mehanika da upravljamo brodom.

Nego da sačekamo taj quakecon danas pa da vidimo šta dalje.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2020, 21:44   #34
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Spoiler za quake con:



Nista nemaju u planu zvanicno ali...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2020, 8:50   #35
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Kod mene valjda tek večeras u ponoć, a u Srbiji bi trebalo oko 18h, slab sam oko vremenskih zona.

Da vidimo koja su to "iznenađenja", garant će ostaviti za kraj.

Edit - Da dodam samo nešto što sam pročitao u komentarima ispod bethesdinog videa otvaranja quakecon-a. Navodno je neko putem prepiske na twitteru sa Pete Hines-om saznao da će novi detalji o Starfieldu tek početkom sledeće godine, a da izlazi krajem iste, verovatno novembar 2021.

Poslednja ispravka: Guerrinus (8.8.2020 u 6:28)
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2020, 8:40   #36
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Pete Hines opet rekao da Starfield neće skoro, i da nemaju šta da pokažu od igre jer ona nije spremna.
Šta je sa ovim ljudima? Nekako mi čudno delovao Pit Hajns još na onom quakeonu. Crvene, umorne oči, ne toliko neispavane koliko "umoran sam od života" pogled. Pet godina je Starfield u razvoju. Nešto nije u redu u Bethesdi.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2020, 19:26   #37
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Starfield

Kako bi onda trebao da izgleda onaj Chris Roberts? Sa obe noge u grobu?

Bethesda je sada mnogo više od developera i publishera, kao da su krenuli putem Valva.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2020, 5:37   #38
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Pre bih rekao da je na Fidžiju sa lažnim identitetom i par stotina miliona američkih dolara u džepu.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2020, 8:25   #39
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Chris Roberts zida zgrade po kaliforniji dok mu ovce i dalje daju pare...sigurno mu je jako tesko.


Starfield je prerano najavljena igra (isto kao i TESVI) da bi se umanji negaivan efekat najave 76. Plus tu je i globalna pandemija a i cinjenica da je zadnjih godinu plus dana iz Zenimax-a otislo dosta iskusnih developera. Tesko ce ova igra izaci i naredne godine
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2020, 14:29   #40
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Starfield

Kontam da je veći deo igre kompletiran, i da sada rade peglanje i kozmetiku. Što kaže Dovahkiin, izjavili su još 2018. da je Starfield igriv. Čak mislim da je Tod u intervjuu spomenuo "75% complete".
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows XP Starfield screensaver @ Windows 7/64 Devet1 Operativni sistemi 4 15.8.2013 22:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com