Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Da li pusite
Da 48 20,17%
Ne 178 74,79%
Nekad 12 5,04%
Glasova: 238. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.9.2006, 15:40   #101
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Najvise se pusi iz navike.Na nekom mestu,u nekom drustvu,bla bla.E sad sam ja ovde izmislio toplu vodu,a?Pa nije mi to bila poenta.Poenta mi je da vrlo malo ljudi pusi iz zadovoljstva.Ljudi koji imaju para da kupe sebi dobru CIGARU najcesce to rade da bi je pusili uz viski => da bi se osecali "mocni" .

Sesti kuci,u neku lepu fotelju,sam u svojoj sobi.Ne mislis na obaveze,samo na cigaru.Na to kako ces da uzivas...Sekac,pice ako se zeli,sve se pripremi za to.Za chin uzivanja.Sednes,zagrejes vrh,zapalis je i...Uvalis i boli te ***** za sve...Nema zurbe ni nervoze...Cigara dugo traje zato i treba odvojiti vreme za to.To je vase vreme.Ne zelim da me neko smara da zurim,da ne smem da pusim,da mu smeta i bla bla...Zelim da sam samo ja i moja cigara u harmoniji koja traje i traje...

Naravno svako ima svoje navike pri pushenju cigare.I svako uziva na svoj nachin...Naravno,ako jos uvek ima nekog kome nista nije jasno pricao sam o cigarama a ne cigaretama.Opet sam izmislio toplu vodu.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2006, 9:33   #102
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Marko_L kaže:
...dok tema o pušenju iako nevezana za IT...
Kako kome, ja najvise duvanim upravo kad radim nesto na kompu...
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 22:16   #103
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Nisam nikad pusio osim tri cetiri dana u petom razredu os skole kad sam se zamalo otrovao sa cigarama,a bile su neke koje su se zvale 57.Da postoji neko ozbiljno drustvo protiv pusenja sigurno bih bio clanPodrzavam za zabranu pusenja na javnim mestima.Od silnih opusaka kad pridjes nekoj klupi u parku nemozes ni da stanes a da ne zgazis pikavac.Smucili su mi se vozaci kad otvore vrata na kolima i istresu pepeljaru na put.Pratio sam jednom jednu grupu gradjana povecu.Iza njih sve sami pikavci,papirnate maramice,sline...Da ti se zgadi zivot.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2006, 22:41   #104
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
todos kaže:
Nisam nikad pusio osim tri cetiri dana u petom razredu os skole kad sam se zamalo otrovao sa cigarama,a bile su neke koje su se zvale 57.Da postoji neko ozbiljno drustvo protiv pusenja sigurno bih bio clanPodrzavam za zabranu pusenja na javnim mestima.
To su inače u staroj Jugi važile za šljakerske cigarete jer im je filter bio od dole da se ne umasti kad se vadi sa prljavim rukama...inače o njima ima jedna urbana legenda i pitanje.. da li zeleni znak pored broja 57 liči na zmaja ili na obrise sadašnje države Slovenije (Janezi su uvek bili dvosmisleni)
taximetar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 9:41   #105
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Bila je na njima i stilizovana soljica za kafu a rep zmaja je licio na strelicu pa je lansirana cuvena recenica:
"Slovenci piju kafu i puse 57"
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 11:26   #106
AkyW
Novi član
 
Član od: 6.9.2006.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ne pushim ali 90% ljudi oko mene pushi shto je grozno narochito kada dodje zima
AkyW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 14:46   #107
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Nisam pušač, mama me je lepo naučila kada sam bio mali . Iz nekog razloga (možda zbog mesta u kome živim) duvanski dim mi ne smeta. Mada primetio sam, kada dugo sedim u smoke bomb prostorijama kao što je diskoteka, oči mi suze (toliko su prilagođene za monitor, pa sad ne može oba jel' ). I stvarno tako ispada, u neku ruku mi je i žao pušača. Nemam ništa protiv njih, i savakako da postoje i mnogo gore stvari. Recimo, kada vidite devojku/ženu kako pali cigaru.

Pušenje je igra na sreću, sa previše velikim ulogom.

BTW, i ja kada sam pročitao naslov teme, prvo sam se setio Pere detlića i statue .
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2006, 15:25   #108
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ne pušim. Štetno je a i mlad sam, mada u mojoj školi, kao i u mom odeljenju ima onih koji to rade, puše, a ni sami ne znaju koliko će im kasnije škoditi..
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 21:39   #109
Inuyasha
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Backa Topola
Poruke: 1.438
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 211 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Inuyasha
Unhappy Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
...u neku ruku mi je i žao pušača. Nemam ništa protiv njih, i savakako da postoje i mnogo gore stvari. Recimo, kada vidite devojku/ženu kako pali cigaru...
Isto misljenje...najgore mi je bilo kada sam video moju sestru kako pusi (doduse kada je propusila imala je 19 god) ali opet...dobro smirio se ja...na to nije proslo ni dva meseca i brat mi propusio...that was it...onda sam puko, i od tada 120% ne podnosim cigare...do tad ih nisam voleo...od tad sam ih zamrzeo.
Inuyasha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 21:56   #110
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ljudi ja sam bio u vojsci i izdržao sam 4 meseca. Zadnja 2 sam propušio tako da sam nedelju dana pred skidanje sredio kutiju cigara za 2 sata noćnog dežurstva. Tada sam shvatio koliko je to glupo i ostavio sam. A i to što vojska je gotova hvala bogu (što je i bio glavni razlog purnjanja). Na desno ravnajs! Mirno! Voljno!
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2006, 22:13   #111
huligan
Starosedelac
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Panama City,Panama
Poruke: 1.294
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku huligan
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ja se licno druzim sa pusacima,mnoge ortake sam upoznao kada su me pitali ,,Jel pusis?"-nutkajuci me cigarom.A ja onako:,,E,brate,ja sam huligan."Naravno,odbijajuci.Em je pusenje stetno po zdravlje,em mu ne vidim svrhu.Recimo kod mene u razredu,smao jedna cura pusi od nas 31.Dok 3.godina purnja ko luda.Nema ko ne pushi.Ja stvarno ne vidim svrhu duvana,probao sam par puta,ali mi se ne svidja i zbog toga ne pushim.
huligan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.9.2006, 3:18   #112
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Cool Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ne naravno, veliki antipusac. A cuo sam da se od toga gubi koncentracija

Poslednja ispravka: Simke (9.9.2006 u 4:58) Razlog: neko je držao pritisnut Caps Lock :)
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2006, 12:36   #113
Usamljeni Revolveras
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Lokacija: Wild West
Poruke: 167
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Stvarno ne razumem sta ljudi u tome nalaze?!?! Ali ja bar nista ne nalazim i uopste mi se ne svidja ukus cigare. A plus je stetno po zdravlje, a nije ni tako jeftino!
Usamljeni Revolveras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 16:51   #114
iMa_NeKo_PljUgU
Veteran
 
Član od: 18.4.2006.
Lokacija: $question = ( to() ) ? be() : !be();
Poruke: 858
Zahvalnice: 922
Zahvaljeno 620 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku iMa_NeKo_PljUgU Slanje poruke preko Skypea korisniku iMa_NeKo_PljUgU
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Look at my fuc**ng nick
iMa_NeKo_PljUgU je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2006, 17:48   #115
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Ne, a ni kafu.Dobro imam 17god. ali to nema veze,jer dosta mojih kolega je upravo sada počela sa pušenjem.
...
Uuuu... iznenadjuju me neki starji forumaši.Izgleda da se ovi umjetnosti okrenuti ljudi češće odavaju porocima, i da im to daje neku dodatnu inspiraciju,snagu.Hmm,oni grčki umjetnici,filozofi...
Bobi?Simke? ...

Mišljenja sam da treba STROGO zabraniti pušenje na javnim mjestima, bez izuzetaka.Ipak ne organizujem samostalno nikakve skupove, ali moja (Medicinska
škola)da.

Nikako ne mogu da shvatim kako roditelji(ili braća,sestre...) mogu pušiti pred djecom.Kakav je to primjer? "sine pušenje je štetno",i zapali drugu .

Ne razumijem kako neko može da tvrdi da pasivni pušači ne štete.Pa dim koji udišu npr. vaša djeca sadrži nikotin i još samo stotinjak otrova.A taj vazduh je u direktnom kontaktu sa našim plućima(alveolama,krvnim sudovima),dok jetra naravno nije prva koja dolazi u kontakt sa ovim smećem.

Jedno je jasno,svako ima svoj izbor i odgovoran je za svoje zdravlje,ali ako pritom ugrožava i moje-nešto se treba preduzimati.Zar ne shvatate ko plasira one shittt informacije da pušenje nije štetno,da pasivni pušači postaju i do 22% rezistentniji na rak .Ko obrće milijarde na vama.Ne mogu da krivim one koje su već upali tu,to je droga(što neki ne žele da čuju i priznaju) i
odvikavanje nije lako,ali je moguće.
>>Još nešto,NE ZAVARAVAJTE sebe(@pušači)i priznajte da ste ovisnici<<
pozz.

Poslednja ispravka: Psychon@ut (21.9.2006 u 18:47)
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 0:21   #116
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Blago većini ovde deklarisanih nepušača. Već skoro četrnaest godina ubijam duhan, ali u tri rata u istom periodu nisam ubio ili unesrećio ljudsko biće i zbog toga bih i kancer lakše podneo. A kao biolog odlično znam i šta su pušačka pluća i video sam gore slike od onih u udžbenicima za osnovnu ili srednju školu.
Istina je, ovisnik sam.

Nije opravdanje, ali sam upoznao dosta "čistunaca" koji ne puše i ne piju, a duša im smrdi gore od krdže i brlje pomešano.
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 1:33   #117
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Psychon@ut kaže:
...
skratio sam zbog dužine posta.


Zanimljivo, dopada mi se energija koju imaš.

Nije mi baš jasno šta si hteo da kažeš kada si spomenuo moje ime u vezi filozofa i razočarenja u starije forumaše jer sam dao podršku ovoj temi a nisam se ni izjasnio da li sam ili nisam pušač... tako da sam malo zbunjen ali nije toliko bitno.

Kada sam spomenuo tvoju energiju, da malo pojasnim...
Borba protiv pušenja je samo deo borbe i akcija koja se preduzima na sve širem planu... deo borbe jer je pušenje samo jedan element koji spada pod Bolesti zavisnosti, tu su još i alkoholizam, narkomanija...
Ti kao učenik medicinske škole dobro i pozitivno razmišljaš ali da ti dam ideju za dalje razmišljanje a možda i akcije...
Recimo sutra ćeš raditi u uslovima gde se daju citostatici u neodgovarajućim uslovima kako po pacijenta tako mnogo više i opasnije po onoga ko to čini u ovakvom slučaju po medicinskog tehničara/sestru... u svetu za takvo davanje terapije postoje specijalne komore, raspitaj se u školi.

Pitanja:
  • Da li je ovo opasnije od pušenja?
  • Da li je ovo jedini primer?
  • Kako se skladišti i odlaže medicinski otpad?
  • Kakve otpadne vode iz naših zdravstvenih ustanova stižu u Dunav, Savu i ostale vodotokove?
  • i tako dalje...
Mnogo je pitanja iz tvoje okoline koja još treba da te brinu.
Veruj mi da je manji problem pušenje nego neke druge stvarčice, što ne umanjuje njegovu problematičnost i štetnost po okolinu.

Ovaj put te neću pitati da li ideš u prodavnicu i da li gledaš hemijski sastav proizvoda koje kupuješ i koliko veruješ u to što tamo piše? Gladni smo, kupujemo i jedemo a to što nas prilično i konstantno truju od malih nogu to nikom ništa... jel?

Ali da se vratimo zdravstvu, sigurno negde ideš na praksu... procunjaj malo, raspitaj se... ponekad mi to vardanje oko pušenja deluje kao bacanje prašine u oči interesantno je za akcije a prilično jevtino za realizaciju...
sve mi je to OK ali ajde da vidimo šta je još oko nas.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 10:12   #118
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Psychon@ut kaže:
Ne mogu da krivim one koje su već upali tu,to je droga(što neki ne žele da čuju i priznaju) i
odvikavanje nije lako,ali je moguće.
>>Još nešto,NE ZAVARAVAJTE sebe(et pušači)i priznajte da ste ovisnici<<
pozz.
Ko kaze da nije droga? Pa stvara zavisnost, to se zna. Ja jesam zavisnik i to ne krijem. Tesko se odvici (mada ne kazem da je nemoguce)...
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 19:16   #119
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

@Simke
Pogrešno sam shvatio onaj tvoj raniji post...izvini,nisam baš detaljno čitao sve,pa
ti upade pod pušače.
A ono za filozofe ,umjetnike,čini mi se da su oni uzimali razne opojne droge,da bi postigli neka stanja u kojima su stvarali...

Što se tiče zdravstva,kod mene je jadno,mizerno.Za sve ima para,a za zdravlje nema...neshvatljivo.Kod vas je odlično,bar imate ustanove kao VMA,Kamenica i sl.

Baš sutra idem na praksu(odjel interne medicine),pa ću se raspitati sa doktorima.Inače,odlaganje medic. otpada je nepoznanica za mene ali ne očekujem da je savršenije od neke deponije koja se pali i truje zemlju.

Postavio se neka stvarno zanimljiva pitanja (možda i važnija od problema pušenja) koja tjeraju na razmišljanje.Valjda i drugi tako misle.

Uvijek me tvoje poruke oduševljavaju jasnoćom,ali savršenošću.Pravi si uzor na koga se treba ugledati na ovom forumu.Filozof,umjetnik u duši?Jesi ...jesi
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2006, 20:33   #120
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Psychon@ut kaže:
A ono za filozofe ,umjetnike,čini mi se da su oni uzimali razne opojne droge,da bi postigli neka stanja u kojima su stvarali...
Sad preteruješ!!! Zar su svi umetnici, filozofi i ostala ekpia koja je nešto stvorlia uzimali neku vrstu opijata?! NIKAKO!!! 99% je bilo straight! Onaj 1% je uke*alo da nešto urade onako high (Frojd npr.), ali to su izuzteci!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com