Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.8.2011, 13:55   #21
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Citat:
nikola987 kaže: Pregled poruke
Jel moguce rootovanje zakljucanih telefona? Ja bih sutra da svratim do telenora i castim sebe sa galaxy s ii, pa cisto da znam na cemu sam
Naravno. Root-ovanje nema veze s tim da li je telefon "sim free" ili ne. To se nalazi u "nizim nivoima" softvera...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2011, 14:35   #22
Srlisone
Član
 
Član od: 11.2.2007.
Lokacija: St. Pazova
Poruke: 468
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 101 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Citat:
joca989 kaže: Pregled poruke
Ma nije mi pokvaren tel, al jednostavno nece da mi se rootuje, preko super one clicka prestane da mi radi program dok ga rutujem (ono program is not responding) a preko z4 roota mi se rootuje pola sata, i nista se ne desi na kraju...
Isto mi radi telefon kao i pre nego sto sam pokusao da ga rootujem... al nervira me, jer bez roota ne mogu da prebacim aplikacije na karticu, video sam da postoji aplikacija app2sd tako nesto se zove, sad sam vec i zaboravio, ali uglavnom radi samo na 2.2 verziji, a posto ja imam 2.1 ne znam kako da update na 2.2, tj nisam ni probao do sad, probao sam da root, pa da isformatiram jedan deo svoje kartice (sd kartice) kako bi radila kao memorija telefona, ali nisam uspeo da rootujem, tako da nisam uspeo ni to...
Probaj sa programom gingerbreak. Instaliras ga na fon, slicno kao z4root, ako rutuje, rutovao je ako ne ne. Hehehe, tako kaze i autor programceta. Imas ga na xda forumu. Cukaj u google gingerbreak xda i to mu dodje to.
Srlisone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2011, 14:45   #23
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Citat:
OverCHAOS kaže: Pregled poruke
Da li neko zna je li moguce rootovati HTC Wildfire nakon Froyo update-a? Na vise mesta sam nalazio da nije moguce premda neki pominju aplikacije tipa EasyRoot; interesuje me da li je neko radio root nakon oficijalnog update-a?
Sada je moguce! Ja sam bas juce uradio root na svom HTC Wildfire-u koji je bio update-ovan na Froyo 2.2.

Evo i linka gde ima sve objasnjeno kako se radi http://joel5121.blogspot.com/2011/06...-tutorial.html
Ode ima dosta ROMova http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=701 mada koliko sam ja skontao najbolji je CyanogenMod pa sam njega i stavio na telefon. Za sad sam zadovoljan, sve radi i dosta je brzi telefon, a moze i da se OC procesor ja sam moj stavio na 595MHz mada ga neki teraju i na 710MHz!
Ukoliko se odlucis za CyanogenMod, da znas da u njemu nemas Google aplikacije nego se one ubacuju naknadno, a posto nigde nije objasnjeno evo kako. Skines Google apps (ima na xda forumu na CyanogenMod nightly temi cini mi se link), prebacis ceo zip BEZ OTPAKIVANJA na karticu telefona, ugasis telefon, drzis volume down dugme i dugme za paljenje kada sve ucita udjes u recovery opciju i onda ides na instal zip from SD card i izaberes zip sa Google aplikacijama.
Nadam se da sam bio jasan i da sam ti pomogao.

Srecno ROOTovanje!

NAPOMENA: Samo obavezno pre nego sto promenis ROM sacuvaj svoj fabricki, sto mozes uraditi recimo ROM manager programom.

Kada smo vec kod toga da li neko moze da mi objasni kako se sve vraca na fabricko stanje? Ako ne daj Boze bude zatrebala garancija.
Znam da je lako, i vracao sam vec fabricki ROM, ali me zanima kako se brisu SU privilegije i ClockworkMod recovery?
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2011, 16:30   #24
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Rootovanje?

Citat:
nikola987 kaže: Pregled poruke
Jel moguce rootovanje zakljucanih telefona? Ja bih sutra da svratim do telenora i castim sebe sa galaxy s ii, pa cisto da znam na cemu sam
Moguće je.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2011, 18:17   #25
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Citat:
matke kaže: Pregled poruke
Sada je moguce! Ja sam bas juce uradio root na svom HTC Wildfire-u koji je bio update-ovan na Froyo 2.2.
Naravno da je sada moguce kada je HTC otkljucao svoje bootloader-e (za te odredjene modele). To je glavna vest ovih dana.

Citat:
matke kaže: Pregled poruke
Evo i linka gde ima sve objasnjeno kako se radi http://joel5121.blogspot.com/2011/06...-tutorial.html
Ode ima dosta ROMova http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=701 mada koliko sam ja skontao najbolji je CyanogenMod pa sam njega i stavio na telefon.
Cisto za tacnost informacije, CyanogenMod nije (samo) ROM vec (community built, nesto kao aftermarket) distribucija Androida. ROM moze (a i ne mora) da bude zasnovan na CyanogenMod-u.

Citat:
matke kaže: Pregled poruke
Ukoliko se odlucis za CyanogenMod, da znas da u njemu nemas Google aplikacije nego se one ubacuju naknadno
Koje Google aplikacije? Mislis na HTC aplikacije? Ili nesto drugo?
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2011, 18:29   #26
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Citat:
Mr.Simpson kaže: Pregled poruke
Koje Google aplikacije? Mislis na HTC aplikacije? Ili nesto drugo?
Ne, mislim na Google aplikacije Talk, Market, Gmail, Maps...
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2011, 19:43   #27
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Citat:
matke kaže: Pregled poruke
Ne, mislim na Google aplikacije Talk, Market, Gmail, Maps...
Talk i Market i (uglavnom) one aplikacije koje ne mogu da se download-uju sa marketa (uglavnom one neophodne) su sadrzane u CM7.
Maps, Goggles, GMail i ostale mogu naknadno da se downloaduju pa onaj ko ne zeli da se bakce sa pomenutim .zip-om moze da ih instalira i na taj nacin...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2011, 23:45   #28
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Jedan savet: Nemojte da ubacujete CyanogenMod ako imate noviji telefon (Galaxy S, HTC Sensation, Wildfire S, Desire HD), jer nema potrebe, ako vam telefon nije usporen ili nema oficijalni update na noviju verziju.
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 11:20   #29
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

E, bas hocemo.

A zasto bas ne CyanogenMod? A AOSP, Sense, MIUI ROM-ovi?

Poslednja ispravka: Mr.Simpson (3.9.2011 u 15:11) Razlog: Zaboravio sam MIUI
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 11:24   #30
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Mislio sam na svaki custom ROM, a CyanogenMod je najpopularniji
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 11:41   #31
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Znaci ti da imas HTC Sensation ne bi instalirao jedini ROM koji je u potpunosti dual-core nativan?
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2011, 13:59   #32
Vavilon
Član
 
Član od: 26.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 36 puta na 31 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Ne znam stvarno, ja sam na svom Galaxy S instalirao neke custom ROM-ove i ni jedan mi nije odgovarao kao obican, a za to sto si me ti pitao se stvarno ne razumem
Vavilon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2013, 0:37   #33
Agnes
Novi član
 
Član od: 12.1.2013.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Rootovanje?

Potrebna mi je pomoc... Nisam bila sigurna da li je ovo pravo mesto da postavim post, ali nadam se da cete me usmeriti, ako sam pogresila... Nemam veliko poznavanje o Android operativnim sistemima, pa pokusavam da naucim nesto citajuci Vase post-ove i pokusam da instaliram na svoj tablet ovaj novi Ice cream Sandwich Android 4.0... Naime, imam tablet koji je proizvela kineska firma, ako se ne varam (mozda je i korejska), saayi, Dropad A8. On ima operativni sistem Android 2.3 i ja bih da instaliram Ice cream Sandwich Android 4.0 na njega. Saljem Vam i informacije o procesuru, zato sto je Samsungov (Procesor: SAMSUNG S5PV210Cortex A8 1GHz), da znate koji je to model, pa ako mozete da pomognete ili me uputite kako da to uradim,bila bih Vam zahvalna... Znam kako se instalira operativni sistem na racunaru, verujem da je slicno, videla sam neke postove o tome, samo ja ne znam da li na ovaj model i moze da se instalira ovaj najnoviji operativni sistem... Na Youtube-u nema uputstva kako to uraditi na ovom modelu, ali ako znate neki tutorijal koji mi moze pomoci, hvala unapred.
Agnes je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2013, 4:44   #34
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Rootovanje?

Pa nije bas slicno kao instalacija na racunaru, u stvari nije uopste slicno,jer ovde ako napravis neku gresku, ili nesto podje po zlu postoji veliki rizik da brikujes uredjaj, a to se posle moze resiti samo u servisu. Najveci problem je sto update mora biti bas za taj uredjaj a ne bilo koji, tako da bih ti preporucio da se okanes tog posla. Ako radi kako treba zasto dirati.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2013, 13:50   #35
darko31
Starosedelac
 
Član od: 27.11.2012.
Lokacija: Novi Bečej/Sad
Poruke: 1.569
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 406 puta na 371 poruka
Određen forumom Re: Rootovanje?

Citat:
Agnes kaže: Pregled poruke
Potrebna mi je pomoc... Nisam bila sigurna da li je ovo pravo mesto da postavim post, ali nadam se da cete me usmeriti, ako sam pogresila... Nemam veliko poznavanje o Android operativnim sistemima, pa pokusavam da naucim nesto citajuci Vase post-ove i pokusam da instaliram na svoj tablet ovaj novi Ice cream Sandwich Android 4.0... Naime, imam tablet koji je proizvela kineska firma, ako se ne varam (mozda je i korejska), saayi, Dropad A8. On ima operativni sistem Android 2.3 i ja bih da instaliram Ice cream Sandwich Android 4.0 na njega. Saljem Vam i informacije o procesuru, zato sto je Samsungov (Procesor: SAMSUNG S5PV210Cortex A8 1GHz), da znate koji je to model, pa ako mozete da pomognete ili me uputite kako da to uradim,bila bih Vam zahvalna... Znam kako se instalira operativni sistem na racunaru, verujem da je slicno, videla sam neke postove o tome, samo ja ne znam da li na ovaj model i moze da se instalira ovaj najnoviji operativni sistem... Na Youtube-u nema uputstva kako to uraditi na ovom modelu, ali ako znate neki tutorijal koji mi moze pomoci, hvala unapred.
Sve što budeš radila ide na tvoju odgovornost, postoji rizik da brikuješ svoj uređaj ali ako se držiš uputstava neće biti problema.

Obično je XDA glavni forum za ovakve stvari, ali u tvom slučaju je slatedroid.

Sve dobro pročitaj, prati uputstva, menjanje ROM-ova nije isto kao i na računarima, svaki uređaj ima sopstvenu verziju ROM-a, bilo bi takođe dobro prvo da pogledaš rečnik koji se koristi kada je flešovanje Android ROM-ova u pitanju.

http://www.slatedroid.com/forum/139-...b-c8dropad-a8/ - Glavni podforum za tvoj tablet

http://www.slatedroid.com/topic/2317...let-look-here/ - Uputstvo za flešovanje ROM-ova na tvoj tablet
darko31 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com