Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Pregled rezultata glasanja: Gde bi ulozili tesko zaradjene pare?
Nitendo Wii 76 24,52%
Xbox360 81 26,13%
Playstation 3 153 49,35%
Glasova: 310. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.1.2007, 1:48   #21
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Nergal kaže:
Za XBox360 i PS3 propagandna mašinerija bez prekida ponavlja kako su hardverska revolucija, kako su jače od bilo čega na PC-ju i Mac-u bez obzira na cenu, ovo, ono... No propaganda je jedno a realne specifikacije su mnogo manje impresivne, naročito ih kolje mala količina memorije (256+256) mada nisam nešto zapanjen ni grafikom ni CPU-om, pogotovu u slučaju XBox-a. One jesu nova generacija u odnosu na stari XBox i PS2, ali to je to.
http://www.gamespot.com/features/6147028/index.html

Uporedi Oblivion na PC-u (na high) i Oblivion na xboxu. Nije baš za bacanje.

Drugo, pre će biti da Sony ima premalo memorije. Autori Unreal 3 endžina su insistirali da MS ubaci 512 MB u Xbox inače bi i on imao 256...
voodoo_ je offline  
Stara 17.1.2007, 3:53   #22
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Da malo izdetaljišemo:

XBox 360

+ Nekoliko sjajnih igara. Odličan Live servis. Dobar odnos cena - kvalitet.... To je sve?

- Ti sjajni naslovi su uglavnom FPS i sportske igre i većina njih će se pojaviti i na PC. Moraće da prošaraju svoj katalog igrama iz drugih žanrova. Stvarno, da se čovek zapita šta su radili godinu dana. Nagli prestanak podrške za stari XBox me navodi da će isto učiniti i sa ovom konzolom. Backward compatibility sa starim igrama je očajna. Opasnost da DVD9 postane premalen za igre koje tek treba da izlaze.


Wii

+ Originalan način upravljanja. Niska cena. Mogućnost igranja prastarih igara.

- Wiimote nije uvek najbolje rešenje za upravljanje. Primer za to su Far Cry i NFS Carbon. Grafika nije najvažnija u igri, ali jeste važna. Nedostatak "ozbiljnijih" naslova. Dokle više Mario!?


PS3

+ Najjača konzola ove generacije. Poptuni backward compatibility sa igrama sa PS1 i PS2. Besplatno korišćenje PSNetwork-a. Dobijate BD plejer. Mogućnost povezivanja mnogih uređaja na PS3. Mogućnost instaliranja OS na njemu ( iako to meni ne znači puno ). Sony je poznat po tome da ne napušta svoje konzole dugo dugo vremena.

- Visoka cena je opravdana, ali je ipak visoka. Kontroler je ostao bez vibracije.


Imajte na umu da je ovo moje mišljenje. Dosta ljudi se ne slaže sa ovim.
Ocelot je offline  
Stara 17.1.2007, 5:04   #23
Renee
Banned
 
Član od: 4.10.2006.
Lokacija: Forum Sveta Kompjutera
Poruke: 871
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 123 puta na 88 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Renee
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

o meni je bolji Play Station 3, najviše zbog hardvera, a i zbog svega ostalog
Renee je offline  
Stara 17.1.2007, 15:06   #24
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
voodoo_nbgd kaže:

Uporedi Oblivion na PC-u (na high) i Oblivion na xboxu. Nije baš za bacanje.
Nikako, ali PC potreban da bi Oblivion dobro radio ne košta 2000, ne košta više ni 1000eura. A sa PC-jem možeš da koristiš biblioteku igara veću od bilo koje konzole i da si siguran u vertikalnu kompatibilnost (postoje emulatori koji bez problema pokreću igre stare i po 20 godina). A i mnoge igre za konzole (PS2) su dostupne ili će biti dostupne preko emulatora.

To što igre za XBox360 postižu slične rezultate kao PC sa manje memorije i uz manju upotebu HDD je delimično posledica identične arhitekture svake konzole koju je onda mnogo lakše programirati i iskoristiti do maksimuma. Mada PC verovatno više sapliće nezgrapan OS (Windows XP) koji sam troši puno memorije i procesorske snage. Sa Vistom će to biti samo još gore. Ipak, postoje neke naznake da će se možda u budućnosti Linux afirmisati i kao igrački OS.

Citat:
Ocelot kaže:
- Ti sjajni naslovi su uglavnom FPS i sportske igre i većina njih će se pojaviti i na PC. Moraće da prošaraju svoj katalog igrama iz drugih žanrova. Stvarno, da se čovek zapita šta su radili godinu dana. Nagli prestanak podrške za stari XBox me navodi da će isto učiniti i sa ovom konzolom. Backward compatibility sa starim igrama je očajna.
To i jeste najbitnija prednost PS3 (po meni bitnija od hardverskih razlika) u odnosu na XBox360. Ako imate dobar igrački PC možete biti sigurni da će 90% igara za XBox postoji i na njemu. Tako to ide kada Microsoft hoće da proda ljudima i konzolu i Windows Vistu.
Nergal je offline  
Stara 20.1.2007, 11:17   #25
Denis
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 155
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 70 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Nergal kaže:
To što igre za XBox360 postižu slične rezultate kao PC sa manje memorije i uz manju upotebu HDD je delimično posledica identične arhitekture svake konzole koju je onda mnogo lakše programirati i iskoristiti do maksimuma. Mada PC verovatno više sapliće nezgrapan OS (Windows XP) koji sam troši puno memorije i procesorske snage. Sa Vistom će to biti samo još gore. Ipak, postoje neke naznake da će se možda u budućnosti Linux afirmisati i kao igrački OS.
Linux kao igracki OS? Ne mogu to da zamislim.
Denis je offline  
Stara 20.1.2007, 12:21   #26
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Meni se vise svidja XBOX360, ipak je to Bili

No, uskoro cu biti u USA, pa se mislim da li bi bilo pametno da cimnem jedan za 320E, ipak ce biti jeftiniji nego u EU [400$], za ovamo da ne pricam.
Ima masu igara, i to dobrih, a i nekako mi se igra iz fotelje na velikom TV-u, vec 10godina igram na kompu.
Onaj tekst iz SK u vezi novih firmware-a me je naveo na ovo misljenje, nasao sam i tacna uputstva kako se radi citav proces, igre, sve, samo jos da vidim da ili ne

P.S.
Srecom Crysis je odlozen za kraj godine, tako da cu imati vremena da nabudzim komp do tada
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 20.1.2007, 12:32   #27
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže:
Meni se vise svidja XBOX360, ipak je to Bili

No, uskoro cu biti u USA, pa se mislim da li bi bilo pametno da cimnem jedan za 320E, ipak ce biti jeftiniji nego u EU [400$], za ovamo da ne pricam.
Ima masu igara, i to dobrih, a i nekako mi se igra iz fotelje na velikom TV-u, vec 10godina igram na kompu.
Onaj tekst iz SK u vezi novih firmware-a me je naveo na ovo misljenje, nasao sam i tacna uputstva kako se radi citav proces, igre, sve, samo jos da vidim da ili ne

P.S.
Srecom Crysis je odlozen za kraj godine, tako da cu imati vremena da nabudzim komp do tada
samo vodi racuna o napajanju, trebace ti neki konvertor da bi mogao da radi ovde kod nas 220v a to dodatno kosta , plus jos garancija koja verovatno nece biti internacionalna........eh.....ma bolje ti je da ga kupis nege u evropi, kupis ga npr. u madjarskoj, po izlaku iz zemlje trazis povracaj pdv-a (u madjarskoj je pdv 20 procenata, pazari u prodavnicama koje imaju oznaku tax free i tamo ces dobiti odgovarajuci papir da popunis) i jos ti samo ostaje da ga nekako "preneses" preko granice pa da ne placas uvozne dazbine kod nas....... poz

Poslednja ispravka: N_i_k_o_l_a (20.1.2007 u 13:18)
N_i_k_o_l_a je offline  
Stara 20.1.2007, 12:34   #28
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Denis kaže:
Linux kao igracki OS? Ne mogu to da zamislim.
http://www.sk.co.yu/2006/01/sklp03.html

Jel sad lakše?

@SFRJ: Mislim da ne treba da kupuješ u Americi, imaćeš verziju za NTSC televizore što može biti problem ako se igraš na običnom TV-u koji je PAL...
voodoo_ je offline  
Stara 20.1.2007, 14:40   #29
SFRJ-Forever [CG]
Veteran
 
Član od: 25.12.2005.
Lokacija: Republika SFRJ, Beograd, Bar
Poruke: 1.184
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

30. Will the Xbox 360 work on any TV that Xbox is able to work on?

Yes, the Xbox 360 will work on any TV that also works with the current Xbox. Even if the Xbox 360 has been designed to play games in HDTV 720p (1280x720) mode with 5.1 surround sound, the Xbox 360 will also work with regular TV that has NTSC or PAL and stereo audio capabilities.

To mu kaze ovdje http://features.teamxbox.com/xbox/12...x-360-FAQs/p1/

@voodoo_nbgd ovamo kaze drugacije, jesi li 100% siguran? I da li bi sve igre skinute sa neta radile na njemu, naravno sa najnovijom verzijom firmware-a, igre bih skidao sa slicnih sajtova http://www.demonoid.com/files/?categ...y=&uid=0&sort=

@Nikola gdje mogu naci dobar transformator struje i koliko bi to kostalo? Nazalost, ta kombinacija sa kupovinom u Madjarskoj nije moguca.

Poslednja ispravka: SFRJ-Forever [CG] (20.1.2007 u 15:22)
SFRJ-Forever [CG] je offline  
Stara 20.1.2007, 20:32   #30
N_i_k_o_l_a
Veteran
 
Član od: 4.12.2005.
Lokacija: in a galaxy far, far away....
Poruke: 626
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 225 puta na 115 poruka
Određen forumom

@SFRJ : idi na http://www.voltage-converter-transfo...onverter2.html ili na http://www.threedoubleyou.com/convertpower.htm , tamo su opisani razni konvertori, ne znam gde ima kod nas da se kupi, verovatno po prodavnicama elektro opreme, sudeci po cenam sa neta ne bi trebalo da su ovde posebno skupi, verovatno oko 15- 20 evra pa navise u zavisnosti od kvaliteta. Ako vec nabavljas ps3 iz USA pokusaj da nabavis na isti nacin i odgovarajuci konvertor, sigurno ce ga imati u istoj prodavnici

Poslednja ispravka: N_i_k_o_l_a (21.1.2007 u 13:21)
N_i_k_o_l_a je offline  
Stara 20.1.2007, 20:57   #31
RaideR
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Bar, YU
Poruke: 199
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 40 puta na 15 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RaideR
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Mislim da je covek rekao da mu se kupuje xbox360?
RaideR je offline  
Stara 21.1.2007, 0:16   #32
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Po meni je najbolji PS 3 zbog izbora igara. Metal Gear, Final Fantasy, Silent Hill, Resident Evil... Zbog ovih hitova ce se igraci odluciti da kupe Sony a ne X-Box ili Wii, naravno samo ako ove igre budu izasle samo za Sony a ne i za ostale konzole. U ratu konzola pobednika odlucuje izbor igara (ako su konzole slicne po karakteristikama i ceni).
Leeroy Jenkins je offline  
Stara 21.1.2007, 0:46   #33
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Leeroy Jenkins kaže:
Zbog ovih hitova ce se igraci odluciti da kupe Sony a ne X-Box ili Wii, naravno samo ako ove igre budu izasle samo za Sony a ne i za ostale konzole. U ratu konzola pobednika odlucuje izbor igara (ako su konzole slicne po karakteristikama i ceni).
Da je samo do izbora igara, bitka bi u startu bila rešena u korist PS3. Ali ima tu i drugih faktora. Ove konzole nisu "slične po karakteristikama i ceni" - to ih upravo i najviše razdvaja. Sony ima veće šanse od konkurencije, uprkos kasnom startu ali i on ima velike probleme (visoka cena konzole koja je niža od troškova proizvodnje, BlueRay koji još nije pobedio HD-DVD itd.).
Nergal je offline  
Stara 21.1.2007, 1:08   #34
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Citat:
Leeroy Jenkins kaže:
Po meni je najbolji PS 3 zbog izbora igara.
u svakom slucaju to je razlog zasto mislim da uzmem PS3
Mr.Eco je offline  
Stara 22.1.2007, 3:27   #35
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

A sta je izaslo tako dobro za PS3. Ne sta ce izaci, sta je izaslo? Zbog tri igre da kupujes konzolu od 1000e? MGS4, God of War i sta neki novi DMC?
grdja je offline  
Stara 22.1.2007, 3:36   #36
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Naveo si tri igre od kojih je jedna za PS2, a nijedna još nije izašla.
Ocelot je offline  
Stara 22.1.2007, 3:41   #37
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Verujem ja,da u vreme kada PS3 konacnu bude dostupan masama,Microsoft izbaciti novu konzolu,boljih karakteristika od PS3 i jeftiniju.XBOX360 je tu da drzi poziciju do konacnog udara Microsofta.
ACHTUNG je offline  
Stara 22.1.2007, 3:43   #38
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Boljih karakteristika a jeftiniju? Ne verujem. Uostalom, šta će raditi ostali koji su već kupili X360? Pokuša li Mikrosoft da ih za****, mogu odmah da se pakuju i idu kući.
Ocelot je offline  
Stara 22.1.2007, 13:43   #39
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Microsoft je najavljivao XBox360 od kraja 2003. godine, pune dve godine pre nego što se pojavio. Teško da će se uskoro pojaviti nova konzola kad o tome nema ni pomena. Možda tamo oko 2010.
Nergal je offline  
Stara 22.1.2007, 14:10   #40
grdja
Član
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 452
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 26 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara)

Mislio sam na XYti nastavak (God of War i DMC koji ce biti za PS3. Ne mislis valljda da brojim nastavke igara za sony. Ali jadnici koji kupuju originale... Svake godine nova FIFA, PES i WE. Znas ovo, ono mora da se proba nova fudbalica, bla, bla, retard, retard. I tako vec 10 godina.

Novi Grand Turizmo otkazan. Zasto? Moram da priznam da su modeli automobila nenormalno dobri.

Novi Motor Storm, lepi shotovi, jos kad bi se negde pojavio trejler u normalnoj rezoluciji pa da moze nesto da se kaze o igri. MGS4 izgleda lepo ali ni blizu Crysisu.

Ajde objasni ljudima koja je to bogata podrska dobrim igrama zbog koje valja dati 1k evra za PS3 i jos 1k evra za HDTV. Da ponovim, PS3 na obicnom TVu je kao kad bi uzeo dual 8800GTX na cetrnaesto incnom monitoru koji prikazuje max 800x600.
grdja je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konzole vs. PC (sta vam vise odgovara) Ocelot Konzole 497 17.4.2008 12:02
Create Your Own Xbox 360 Games voodoo_ Programiranje 5 1.9.2006 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com