Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Overklok
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Overklok Overklokovanje grafičkih kartica

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.2.2013, 18:53   #1
Bakster
Član
 
Član od: 24.11.2012.
Lokacija: ;)
Poruke: 326
Zahvalnice: 61
Zahvaljeno 64 puta na 54 poruka
Post GTX 660 Gigabyte 2GB OC - cudna stvarcica

Od kad sam uzeo ovu grafiku dosta sam se igrao sa OC, ali danas sam rešio da testiram do kojih granica maksimalno moze se stići. I na kraju sam primetio jednu, po meni, nepravilnost.
Da vas ne davim konkretnim brojkama u MHz, krenuo sam od najvišeg meni poznatog stabilnog kloka od ranije i prvo dodavao core clock za +20 i radio sam benchmark Crysis Warhead (3 kruga, max out, 4x AA) dok nisam primetio nestabilnost, pa sam isto tako i memory clock povećavao za +20 dok nisam primetio artifakte (govorim o povećavanju u odnosu na već postojeći OC a ne fabrička podešavanja)...
E sad, sve vreme dok sam povećavao OC vrednosti i GPU i memorije primetio sam poboljšanja i kod min fps od prilike za 0.3 za svaku promenu, max fps 0.5-0.7 za svaku promenu i avg fps 0.5 po promeni... dok na kraju nisam došao do maksimalnog poboljšanja u odnosu na rpedhodni OC min fps skoro 7 fps, max fps
9 fps manje više, avg fps za odprilike 6.5 fps-a....
Deo koji mene buni je sledeći, kada sam nakon svega ovoga odradio benchmark sa fabričkim klokovima kako bi napravio poređenje i video koliko sam ukupno fps-a dobio OC-njem primetio sam da mi je min fps sa fabričkim klokovima čak 5fps-a veci od onog koji dobijam maksimalnim OC iako su avg i max fps za mnogo manji na fabrickom kloku nego na max OC...

Da li je neko primetio nešto slično sa svojom nvidia karticom? :/

Poslednja ispravka: Bakster (8.2.2013 u 19:47)
Bakster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gforce, gtx 660, nvidia overclock, overclock


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gigabyte Recalling X79 UD3, UD5, G1.Assassin 2 Motherboards Picard Vesti 1 28.12.2011 16:07
Gigabyte: sprdnja ili nesto drugo? Thaedass Vesti 3 9.9.2011 17:09
Gigabyte Open Overclocking Šampionat - GO OC (finale u septembru 2010.) Chivan Dešavanja i događaji 7 30.7.2010 6:37
::GOOC 2009:: Gigabyte Overclock Event and contest! Regionalno takmičenje! psyman Dešavanja i događaji 14 27.4.2009 20:58
Gigabyte P35 Zbrka Y2K986 Osnovne komponente 20 19.12.2007 15:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com