Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.9.2008, 18:46   #21
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Citat:
Ayatollah kaže: Pregled poruke
Takođe, želeo bih da ukažem i na neverovatnu količinu neopravdane arogancije koja isijava iz ovog teksta MK. Sticajem okolnosti, najbolji drug mi radi u Tužilaštvu za visokotehnološki kriminal, a preko njega sam imao prilike da upoznam neke ljude koji se u MUP-u Srbije bave problemom kompjuterskog kriminaliteta, u širokom spektru od rezanja piratskih diskova, krađe internet vremena, hakovanja sistema, širenja malware-a, pa do internet pedofilije i sličnih gadosti. Ti ljudi predstavljaju suštu suprotnost onome što MK iznosi u svom tekstu - u pitanju su vrhunski profesionalci i odlični informatičari, koji su visoko specijalizovani za oblast kompjuterskog kriminaliteta i koji godinama prolaze kroz edukacije u FBI-ju, Scotland Yard-u i ostalim policijama. Uostalom, oni u svom poslu već imaju dosta uspeha - lično znam za barem dve razbijene mreže Internet pedofilije u Srbiji, kao i za hapšenje raznih crackera i pirata širom zemlje.
a ti naravno nisi jedan od njih... right...

elem, fantastične rezultate te sajber policije mi obični građani svakog dana uspevamo da vidimo. evo baš pre neki dan je bila vest o tome kako je u Srbiji razbijen lanac pedofila, samo ne mogu da se setim u kojim je medijima to prenešeno. mada, moguće je da sam to sanjao. poverovaću ti samo ako saopštiš da živiš u Španiji, pošto se tako nešto zaista tamo i dogodilo.

drugo, razbijeni crack timovi u Srbiji???? moguće je da je efikasnost srpske IT policije (lol) tako niska upravo zbog ove greške u koracima. koji bre crack timovi u SRBIJI???? koliko ja znam, a rekao bih da znam dosta o ovome, ovde nije delovao nijedan crack tim koji je radio na nivou jednog razora i drugih, glavnih crack timova na svetu, čije radove (da se tako izrazim) su domaći pirati skidali (mislim naravno na igre) i prodavali. opet, poverovaću ti samo ako kažeš da živiš u Bruklinu ili Bronksu, gde je policija imala nebrojeno akcija protiv dilera kreka.

piraterija je jedino skinuta sa oglasa po novinama i medija. prošetaj se malo Bg-om pa ćeš videti koliko je ona zaista iskorenjena.

prolaze višegodišnje obuke po raznim stranim agencijama??? mogu samo da kažem, da uporedivši rezultate i uložen novac u ovakav projekat, mudrije izgleda onaj Delić u svojoj žalopojci za Šešeljem i Srbijom nego čovek koji je sve ovo smislio.

ovakav post bi prošao na nekom Ciciban forumu, ovde...


Poslednja ispravka: dkdnt (11.9.2008 u 15:31)
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dkdnt na korisnoj poruci:
Pelagijska Argosija (11.9.2008)
Stara 10.9.2008, 20:27   #22
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Citat:
Ayatollah kaže: Pregled poruke
Takođe, želeo bih da ukažem i na neverovatnu količinu neopravdane arogancije koja isijava iz ovog teksta MK. Sticajem okolnosti, najbolji drug mi radi u Tužilaštvu za visokotehnološki kriminal, a preko njega sam imao prilike da upoznam neke ljude koji se u MUP-u Srbije bave problemom kompjuterskog kriminaliteta, u širokom spektru od rezanja piratskih diskova, krađe internet vremena, hakovanja sistema, širenja malware-a, pa do internet pedofilije i sličnih gadosti.
Ti si, izgleda, jedan od onih koji ove kolumne tumače potpuno bukvalno.

Pročitaj je još nekoliko puta, razmisli malo i shvatićeš o čemu se tu zapravo radi.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 9:56   #23
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Poenta je u tome sto Qzma hoce da kaze da je ova zemlja IDEALNA za cyber kriminal. Pre svega zbog toga sto vrlo malo ljudi zna kako online shopping funkcionise, zatim... Ne moze nas narod jos i time da se bavi. Narod mora biti vise obavesten kako uopste da prepozna bilo kakvu vrstu kriminala. Ne moze to tako naglo. Tek pre par godina se u Srbiji masovno koriste kompjuteri, ali to ne znaci da sad svi znaju kako on uopste funkcionise... Covece... Pa do pre 50 godina Srbi su ziveli ISKLJUCIVO od zemljoradnje i sad ocekuje se da budemo moderni... To je potpuno van pameti.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 15:30   #24
dkdnt
Veteran
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Obrenovac
Poruke: 613
Zahvalnice: 101
Zahvaljeno 207 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dkdnt
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

ne, ne očekuje se da svi budu upućeni u sitna crvca ITa, ali recimo da bi bilo bogougodno da službenice (ili službenici) u opštinskim policijskim upravama znaju kako da koriste računare, pogotovo sada kada je procedura za dobijanje gotovo svakog novog dokumenta u Srbiji dovoljna da Chuck Norris osedi.

uopšte se ne radi o tome da svi treba da znaju sve o računarima. većina računara koji su kupljeni u Srbiji služe "da se mali igra", a ne u poslovne svrhe. zbog toga ni cyber kriminal ne može da zaživi (e baš šteta ), osim piraterije. kradje identiteta, podataka i druge radnje koje su najveći problem u razvijenim zemljama kod nas nisu toliko prisutne, baš zbog toga što neko ko bi to uradio nema prevelik izbor, a još manje ima koristi od toga. mislim, svakako da toga ima, ali za građane (a poslednji put kad sam proveravao država bi trebalo da servisira potrebe građana) je i dalje najvažnija (ujedno i najneispunjenija) mogućnost da kupe računar bez prevelikih udara na kućni budžet, da imaju udoban i jeftin pristup internetu i da ih sama država u tome ne sprečava. to što je IT poslednja rupa na svirali za srpske vlasti ne prelama se preko leđa građana tako što se malo pažnje obraća na sajber kriminal, već tako što se razne kabadahije ponašaju u skladu sa ovim epitetom.

kada se ostvare premise koje će građanima omogućiti udobno korišćenje IT onda bi i problematika kriminala u ovoj sferi postala aktuelnija za vlasti. do tada, lol obrazovanje srpksih policajaca po skotland jardovima ima smisla koliko i francusko ulaganje u očuvanje kulturne istorije SAD.
dkdnt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 17:55   #25
nexxogen
Član
 
Član od: 27.11.2005.
Lokacija: Бар/Београд
Poruke: 83
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Citat:
blueboyns kaže: Pregled poruke
he he baš me lepo nasmejao danas

Pljuvačina je nekako uvek najzabavnija...

... Ivicina, Gljivicina... haha ha ...mapeti...hhahh
kralj
Ne da je previše bitno, ali Gljivica Pačić je lik iz predstave "Za šaku glasova" Indexovog pozorišta koja se davala u prvoj polovini devedesetih. Čisto da se zna da i Kuzma plagira po malo...
nexxogen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2008, 21:56   #26
undefined
Član
 
Član od: 5.9.2008.
Lokacija: BG
Poruke: 73
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Ако рачунамо колико људи који су рођени пре неке `85. је гледало све Индексовце и зна их напамет као и Радована и Маратонце, не верујем да је плагирао него користио јавни штос.
undefined je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2008, 21:51   #27
tosheen
Član
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: subotica
Poruke: 59
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tosheen
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Svaka čast za ovu kolumu, bas me je dobro nasmejala. (WTF?)
tosheen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2008, 2:23   #28
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Стереотип о "глупим пандурима" нажалост уопште није стереотип
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (22.9.2008)
Stara 20.9.2008, 1:58   #29
alterfox
Novi član
 
Član od: 20.9.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Mozda je pater umro pa se ne javlja...
alterfox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 5:15   #30
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Citat:
alterfox kaže: Pregled poruke
Mozda je pater umro pa se ne javlja...
Nisam umro, samo mi je glupo da raspravljam o tome da li su policajci glupi ili ne
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 10:30   #31
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Nisam umro, samo mi je glupo da raspravljam o tome da li su policajci glupi ili ne
U vicevima se vidi kakvi su,ali nije to daleko od istine(za neke sluchajeve).
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.9.2008, 14:11   #32
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Citat:
Packy kaže: Pregled poruke
U vicevima se vidi kakvi su,ali nije to daleko od istine(za neke sluchajeve).
Vicevi su jedno a realnost nešto drugo.Postoje vicevi/stereotipi i o plavušama, glupim Bosancima, lenjim Crnogorcima itd-to su već opšta mesta kada je reč o predrasudama.

Ljudi se uglavnom susreću sa najnižim službenicima MUP-a, običnim policajcima koji su obični izvršioci naloga i pametni su onoliko koliko treba da izvršavaju naređenja."Policajci" i "policija" su velika organizacija u kojima postoji hijerarhija i razne službe, žandarmerija,inspektori ,kriminalistički tehničari itd.
Isto tako se u 99% slučajeva prosečan čovek sreće sa najnižim službenicima državne uprave, pravosuđa itd(razni šalterski službenici i slično). koji nisu mnogo pametniji od policajaca a niko ne govori o "glupim" činovnicima državne uprave/opština/pravosuđa.
Ko god je bio u vojsci može da uporedi prosečnog vodnika i policajca i da vidi da tu nema ogromne razlike, pa niko ne govori o "glupim vojnicima".

Malo je poznato da je u sudsku praksu MUP uneo mnoge novine, na primer DNK-veštačenje 90-tih, uprkos sistematskom odbijanju "pametnih" sudija da prihvate ovu "novotariju".Do tada očinstvo se na primer nije moglo pouzdano utvrditi već samo isključiti.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku paterfamilias na korisnoj poruci:
--ComputerBoy-- (22.9.2008)
Stara 22.9.2008, 19:28   #33
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Cool Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Pandure treba modernizovati. Treba da tamo postoje strucnjaci za to. Qzma jasno prica o primeru tipicnog srpskog pandura i, nazalost, covek je potpuno u pravu. Pa prosecan pandur samo o kompjuterima zna rec 'Winamp' i treba mu tri sata da nauci napamet kombinaciju :'Start-Shut Down-Yes,Start-Shut Down-Yes...' i tako u nedogled. Medju pandure idu uglavnom ljudi koji vec nijedan fakultet nisu mogli da zavrse, a jos i bezakonje koje vlada tamo i koje ce vladati... Pa, na primer, da srpski policajci znaju kako funkcionise cyber kriminal, oni bi bili pioniri u njegovom upraznjavanju! Mi u odeljenju imamo sina pandura koga cesto zovemo 'Fuc*ing cop' a cik pogodite zasto... E, dosadni ste svi, a i tema je smorna. Idem ja da malo
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku --ComputerBoy-- na korisnoj poruci:
Miki1987 (28.9.2008)
Stara 22.9.2008, 19:52   #34
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
E, dosadni ste svi, a i tema je smorna. Idem ja da malo
pa sto li postujes kad je tema dosadna? neke stvari mi jednostavno nikako ne idu u glavu...
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.9.2008, 0:20   #35
nikos
Član
 
Član od: 11.4.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 47 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Citat:
--ComputerBoy-- kaže: Pregled poruke
Pandure treba modernizovati.
Ma kakvi opasni su danas ovi "obicni" panduri, danas u jednoj poznatijoj bg igraonici, nebih da je reklamiram ulaze 2 pandura i sedaju za inter. racunar, uzvrpoljili se nesto i pole jedno 5 minuta , kao kolega ako mozes da mi pomognes da otvorim ovaj "mesindzer mejl" ili to "sto svaki kompjuter ima" i posle jedno pola minuta pogodimo se mi da mu ja ipak za pocetak otvorim mail na gmailu, i jos lik kaze bolje na gmailu "oni su sad jaki i u trendu" opa reko pandur "prati trendove" i tako moj imenjak pandur ima svoj gmail i sav srecan ode na rucak sa ovim drugim, nisam stigao samo da ga pitam da li jedu krofne kao amerikanci ili ...
E da sifra mu je datum rodjena, klasika , kaze "ma nema veze sto ti znas posten si mi ti neki"
nikos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 19:17   #36
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 9/2008 „Radoman's redoubt”

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
necu sa zaverama, ali evo, prvi cu
stvarno, ja kuzmanovica jako malo cenim kao nekog pisca
Kuzmanovicu za razliku od tebe radi shift taster i odvaja pasuse onako kako treba pa se bar moze procitati bez glavobolje.
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 9/2008 oluja Sadržaj novog broja SK 121 23.9.2008 11:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com