Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.10.2012, 13:48   #581
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Vredi, nema mnogo dodirnih tacaka sa prvom igrom.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2012, 13:07   #582
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Dragulji koje nađem tu i tamo, onda razni idoli, pa monkey idol, pa golden mask, da li to sve mogu prodavati? Da li će mi neki od idola možda trebati u nekim temple da otvaram vrata ili tako nešto?

Ako sam na strani voodoo urođenika šta od voodoo magije mogu raditi? Zasad su mi pokazali kako da pravim voodoo lutke i to sam uradio par puta, ali ne znam šta još mogu, ili trebam da učim od nekoga.

Da li mogu nabaviti pušku? Imam samo onaj neki pištolj.

Što se tiče mačevanja da li je sistem borbe dobar i smislen na većim nivoima, kad se izuče neke vještine? Za početak sam samo klikao, sad imam onaj power atack kad duže držim taster, riposte još nemam pa vidjeću kako ide sa tim.

Treba dosta para za izučavanje vještina, više imam glory nego para. Majmuna sam nabavio, zasad sam ga koristio samo da nabavim onaj Wilsonov pištolj, oduševilo me kako je to prošlo i koliko sam time uštedio

Vidim da može da se nabavi i papagaj, da li on radi isto što i majmun? Vrijedi li da i njega nabavim? Može li se sa njim upravljati dok leti?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2012, 15:16   #583
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Neki idoli sluze za otvaranje vrata koliko se secam.

Mozes da resavas odredjene questove uz pomoc voodoo magije. Mozes ,da prizoves duha, da naredis protivniku da napadne svoje saborce, da ih fear-ujes... i to je manje vise to koliko se secam, mada su cursed dolls najjace

Ne mozes musketu,ako si izabrao urodjenike.

Da, bar sa ljudskim protivnicima. Dobijes parry,riposte itd.

Ne , papagaja posaljes na protivnika da mu ovaj skrene paznju...
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2012, 16:16   #584
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke

Da li mogu nabaviti pušku? Imam samo onaj neki pištolj.
mozes sacmaru da kupis i koristis. Musketa je samo za inkvizitore.

Citat:
Ako sam na strani voodoo urođenika šta od voodoo magije mogu raditi?
kada postoji mogucnost, kontrolisanje uma vudu lutkicama je meni bilo jedno od zanimljivijih resenja. A mozes da koristis i vudu skiptre u borbi, samo onda treba paziti na zavrsni udarac da ne bi izgubio exp. ...sacmara za finis nije losa u tom slucaju.
Spoiler za ...:
... konrola uma sa skiptrom
...


kontrolu sa vudu lutkicom necu da ti spojlujem, odusevice te

...i ovako izgledaju neki trikovi, papagaj i borba macem sa perry i riposte.

...

...

Poslednja ispravka: Uruk (14.10.2012 u 16:33)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2012, 17:33   #585
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Nisam imao pojma o tim mogućnostima koje vidim tu

One vudu skiptre, ne znam da li sam to imao ili nisam, par sličnih zlatnih stvari sam prodao ali mogu ih opet kupiti (za razliku od ostalih igara ovog tipa prodani itemi se mogu kupiti za istu cijenu što je odlično).

Ovi potezi kad ga udari rukom u toku borbe, da li se to aktivira automatski kad imam neke skilove ili to sve radim sam? Zasad imam riposte ali nisam još ukapirao kako to ide, na netu čitam (za parry) da treba blokirati i kliknuti napad u trenutku kad protivnik napada, znači držim desni klik miša i kad me napadne kliknem lijevi?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2012, 18:26   #586
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

^...potezi su kao oni tajminzi u starim gotikama. Drzis gard, pratis protivnika i kada je blizu njegov mac kliknes levi(parry) i on uradi izmicanje. Ako imas skill riposte onda i to, ako stignes, odma kliknes i on krene u kontru...
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 16:50   #587
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Risen 2

u početku ćeš hronično imati manjak para, a kasnije manjak glory-a. Kada ojačaš i savladaš mačevanje i nabaviš sačmaru igra postaje dosta lakša pa je lako nabaviti pare. Sa musketom iigra postaje isuviše laka, tako da nemaš za čim da žališ. Jedino gde je musketa ekstra korisna je u masovnim borbama sa gomilom protivnika i protiv krokodila, ostalo je sve bolje mačem odraditi.

Na ostrva se možeš vraćati kada god poželiš tako da ako naletiš na nekog nerešivog protivnika, ostavi ga pa se vrati kada uznapreduješ.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2012, 20:47   #588
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Eh da, krokodil, njemu nisam mogao pera odbiti pa sam onaj neki quest kod urođenika ostavio za kasnije.

Imam svoj brod, sad idem na ostrva po volji, bio sam i na onom kod gnoma pa sam se vratio i sad opet imam svoj brod. Imam dva artefakta i dve od četiri stranice Steelbeardovog uputstva. Bio sam i na Isle of the Dead ali sam se fino vratio jer tamo je dosta gadno, ili ne znam da se tučem sa onim monsterima ili je rano da idem tamo.

Imam oko 15.000 glory ali kad se bolje pogleda to uopšte nije puno, oni jači atributi traže i po 7-8 hiljada pa za dva mogu da potrošim sve što imam. Treba i tu biti pametan oko toga šta razvijati, na vudu do sada nisam dao ništa, išao sam na thieving i mačevanje, recimo za majmuna treba imati veliki nivo za lopovluk a to košta gloryja.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2012, 10:17   #589
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Mislim da mi nije ostalo puno, valjda je ostalo još samo da idem na Isle of the Dead i taj Water Temple koji se pominje, imam sve artefakte i treba da nađem Water Temple. Imate li neki savjet za opremanje prije toga? Bio sam već jednom dosta ranije na Isle of Death i malo je reći da su bili prejaki. Sad imam Sceptre of Power i Fear, možda će mi oni moći pomoći (mada ne znam koliko trebam imati razvijen black magic za te protivnike koji me tamo čekaju). Da li se isplati da me Alvarez nauči Master Swordman vještinu? Ona traži level 10 za mačevanje a sad imam 8 i traži mi 10.000 glory za level 9 tako da će mi možda trebati sve 22.000 glory za to jer toliko imam. Ili da čuvam glory za nešto kasnije?

Probao sam naći recepte za permament napitke i navodno bi jedan trebao biti kod Kapue na Sword Coast ali ga nema kod nje. Jedino onda da jedem neke biljke koje daju trajna unapređenja.

Još nisam nabavio papagaja, da li je preporučljivo da ga nabavim? Mislim da na Tacarigua ima onaj jedan učitelj za to.

Fali mi još par Legendary Items, znam za neke gdje se nalaze tj. prodaju ali su po 2000 zlatnika ali mislim da bih mogao da ih kupim (imam stvari za prodati).
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2012, 9:07   #590
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

...meni je Isle of Death bila druga destinacija, odma posle Kaldere. Resio sam ga sa onim skiptrom za manipulaciju i sacmarom tako da ne verujem da ces imati vecih problema.
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2012, 19:55   #591
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Isle of Death mi je ipak bio veoma lagan, nije bilo nikakvih problema, a Maru na kraju sam baš lako sredio, iz prve, nisam to očekivao. Juče sam izašao iz igre kada sam došao na Water Temple misleći da tu ima još solidno da se igra a sad kad sam uzeo da igram brzo sam prešao, ima malo borbe izvan broda ali tu su mi pomogli moji saputnici i još ta lagana borba sa Marom.

Sve u svemu Risen 2 mi je dosta dobar.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2012, 20:26   #592
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Само да је још нелинеарнији и мање скриптован...
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2012, 23:25   #593
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Što se tiče nelinearnosti stekao sam utisak da to inače nedostaje novim RPG-ovima. Stari izometrijski RPG-ovi su bili nelinearni a ovi novi (Witcher, Mass Effect, Risen serijali) baš i nisu nešto nelinearni. Tu i tamo neki trenutak odluke a onda niz događaja kao na traci.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2012, 16:25   #594
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Pa i bolje tako nego da bude kao Skyrim,odnosno smor kvestovi, nema nigde nikakvih odluka, mozes da budes clan bilo kog guilda, a da se ne odrazi na ostale guildove, samo se setas i gruvas lika i igra postaje prelaka i mnogo dosadna. Witcher serijal je za Skyrim bog i batina. Mnogo mi je bolje pao Risen 2 i Witcher 2 nego Skyrim, koji je imao predispozicije da bude dobar, ali je prazan i dosadan.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Krilce (9.11.2012), Skenderevo (9.11.2012)
Stara 28.10.2013, 14:09   #595
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Poceo sam sa ovom igrom - prakticno nista ne znajuci o njoj (prvi deo sam nazalost batalio na pola). Bas mi je falio taj Piranha bytes smek, uvek se podsetim koliko volim taj njihov fazon u izradi igara.

I svidja mi se sto nemam pojma ni o cemu (u poslednje vreme - mnogo informacija se dobije pre izlaska same igre) - tako da npr. nisam imao pojma u kom momentu (a i da li uopste) ce me igra pitati da se odlucim za neku frakciju. Isto tako nisam znao nista o buildovima, klasama, sistemu levelinga, petovima (?).

Trenutno se svrckam po kampu inkvizicije i pokusavam da cornem neku musketu Od plemena me je odbila cinjenica sto ne znam nista o njima i sto se bave magijom.

Za sada krajnje simpaticno iskustvo. Sad cu da uzmem da iscitam temu, da vidim sta ste vi pricali na ovih 30-ak strana
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
filpan (28.10.2013)
Stara 29.10.2013, 10:24   #596
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Evo dan posle, procitao sam sta ste pisali, stigao jos malo da odigram (i dalje trazim Crow-a po Sword Coastu), ali mi nije jasna jedna stvar:

Zasto je ova igra toliko lose ocenjena? Zasto se ne igra toliko, i zasto se ne prica o njoj? Ok, definitvno je iza G1 i G2 po kvalitetu - ali je sigurno ispred R1 i G3.

Mislim znam da je trend da sada imas mapicu u donjem uglu ekrana, i da ti current objective svetli crveno - pa ako to nije slucaj - sta - ljudi nece da razmisle malo?

Moj jedini problem je za sada sto nemam dovoljno vremena da je igram, a igra je uradjena tako da kad sednes - zaboravis kolko si vremena proveo ispred ekrana.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2013, 10:47   #597
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
ali mi nije jasna jedna stvar:

Zasto je ova igra toliko lose ocenjena? Zasto se ne igra toliko, i zasto se ne prica o njoj?
Kod sire publike iz istog razloga zbog kog ni G1/2 nisu bili nesto popularni. Smeta im i borba,smeta im sto ne mozes da vozis svoj brod itd. Kod Gothic igraca zato sto od svih PB igara najvise odstupa od tog poznatog Gothic sistema. Ljudima se nije svidelo piratsko okruzenje,drugacija nabavka oklopa (nije vise vezano za frakcije), vise manjih mapa umesto jedne/dve vece. To su uglavnom bile glavne zamerke koliko se secam.

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ok, definitvno je iza G1 i G2 po kvalitetu - ali je sigurno ispred R1 i G3.
Slazem se. I sto dalje odmices sve je bolja.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2013, 11:08   #598
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Igra je odlična. Mapa je predobra i hvala bogu da je nema dole u uglu, nego kao u starim igrama. Dijalozi su zanimljivi, kvestovi takođe i borba nije loša.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2013, 16:36   #599
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Zasto se ne igra toliko, i zasto se ne prica o njoj?
Ja bi je vrlo rado igrao i pricao o njoj, ali mi secka na koju god rezoluciju / detalje stavim
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2013, 22:41   #600
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Možda je vreme da promeniš grafičku od pre šest godina
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic III Guardian Role-Play 1579 25.5.2020 18:56
Risen miticfam Role-Play 1060 9.8.2016 15:46
Risen, Divinity II ili Dragon Age? MAR10 Role-Play 6 8.11.2009 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com