Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.4.2011, 18:29   #41
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Ako retardirana prica u prvoj igri i glupavi poslednji chapter nije greska, onda ne znam sta je! Zna PB da napravi vrhunsku atmosferu, grafiku, ziv svet.. ali ono gde uvek useru je prica i klimaks igre. Nadam se da ce to ovde biti mnoogo bolje..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2011, 15:16   #42
Jon Snow
Član
 
Član od: 21.4.2011.
Poruke: 94
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 43 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Ovi Nemci su dokazali da mogu da naprave dobar RPG sa prva dva Gothica ali ja ipak mislim da će ovo biti još jedan mediokritet. Gothic 3 je bio katastrofa a Risen je bio daleko iza standarda vremena u kome se pojavio, čist mediokritet koji je igrao samo na popularnost prvih Gothica. Previše toga iz keca bi trebalo popraviti a ne verujem da su oni spremni za to.
Jon Snow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jon Snow na korisnoj poruci:
nameless1 (21.4.2011)
Stara 21.4.2011, 21:51   #43
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Reći da je G3 katastrofa bilo bi isto kao reći da je to i "Vampire: The Masquerade – Bloodlines" - zakrpljene, obe igre su među najboljim RPGovima u poslednjih deset godina.
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku anded zombi leš! na korisnoj poruci:
Bascelik (21.4.2011), DacUF (21.4.2011), miticfam (24.4.2011), Skenderevo (22.12.2011), White Ripper (21.4.2011)
Stara 21.4.2011, 22:06   #44
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Joj, staviti Gothic 3 sa Bloodlinesom u istu ravan! Gothic 3, skroz iskrpljen, ne moze prici prvim dvema igrama, ni po cemu. Igra je malo iznad proseka, ni vise, ni manje.. Bloodlines je, on the other hand, masterpiece!!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
voodoo_ (21.4.2011)
Stara 21.4.2011, 22:47   #45
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

ja sam ih poredio pre svega zbog sličnog bagovitog stanja pri izlasku.

da je G3 čak i "malo iznad proseka", kako kažeš, opet sigurno nije katastrofa.mada, ideju nemam o kakvom tačno ti proseku pričaš? da li uopšte izlazi dovoljno RPG igara da bi mogli da stvorimo neki prosek?
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2011, 22:49   #46
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Moram da branim Gotik.
Gothic 3 je sam svoja zrtva. To je igra koja je htjela masu ali nije uspjela. Nakon izbacivanja patcheva igra je naprosto dijamant koji je fino oblikovan.
Anded
Od "katastrofa" dosli smo do "iznad proseka".
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2011, 22:55   #47
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

G3 je preambiciozan i sa sadržinske i sa komercijalne strane i na oba polja je fejlovao, ali ja uvek biram megalomanske ambicije ispred jadnih, brzinskih pokušaja vađenja, što je bio "Risen". Ako PB i dalje želi da ide polako i oprezno ni nastavak neće biti bolji, jer niski ciljevi ne mogu izroditi nešta posebno.
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2011, 13:47   #48
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Updateovana lista o Risen 2.

http://forum.deepsilver.com/forum/sh...ad.php?t=54048

Lepe vesti, izmedju ostalog:

The game is developed for PC and then transferred to Xbox and PS3 (so the PC version is not an Xbox version with a highres texture pack ).
The underlying technology is perfectly suitable to drive either a PC or a console interface; each variant has its own layout so that a console user is happy with his joypad and a PC gamer gets a fully functional mouse based interface.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 22:18   #49
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

...jos malo lepih vesti:
Citat:
André Feroi kaže: Pregled poruke
Here are some highlights to help you to wait for the complete translation coming from Faby (thanks in advance to him).

Interview highlights (very minor spoilers)
  • Discussion between
    • GameStar
    • Roman Grow (PB), Risen 2 Producer
    • Cecile Schneider (DS), PR Manager
    • Daniel Oberlerchner(DS), Risen 2 Brand Manager
  • work well in progress, however details can still change => won't be disclosed now
  • GameStar could have a try to the game
  • vivid colors
  • known factions: voodoo, inquisition (= kind of paladins), and pirates
  • no need to chose a faction as in previous games (binary choice) but rather hero's actions influence the relationships (continuous choice)
  • no big impact decision at the beginning of the game; they come later with increasingly harder and more far-reaching consequences for each decision.
  • the world will be restrained at one island at the beginning of the game but opens up after a while, providing more and more diversity
  • GameStar: does it mean simplified gameplay ? DS/PB: no (you bet !)
  • work on accessibility with comfort features but they are normally optional
  • in the dialogs, there are direct choices sometimes linked to hero's skills, sometime short-term impact, sometimes long-term, ...
  • one of first tasks is to become accepted by pirate faction (article provides more details and little spoilers)
  • skills learned from teachers as previously against learning points + gold
  • of course how much you can learn depends on how friendly you are with the teacher and his faction
  • 5 skills areas:
    • melee (blade skills, sword and dagger)
    • archery (shooting skills, pistols and rifles)
    • cunning (silver tongue, Dirty Tricks, bomb placing, Dodge, etc.)
    • hardness (Intimidate, immunity to blades and bullets, courage etc.)
    • magic (speculation that it is around voodoo)
  • range of weapons, items, and clothing is far more extensive than in Risen
  • feature to easily compare items to see which one is better
  • combat system is much more dynamic and diverse than in anything in similar game (dixit GameStar - they develop more in the article - with some minor spoilers)
  • crafting is more an issue than in previous games (but PB doesn't say more about this)
  • no answer on whether hero will be able to control his own ship (but GameStar has a strong feeling that it will be possible)


EDIT 29.05.2011 full translation now available: http://www.worldofrisen.de/english/article_354.htm
http://www.worldofrisen.de/english/article_333.htmInterview with Björn Pankratz

Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Bascelik (30.5.2011)
Stara 30.5.2011, 22:36   #50
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Ja jedva cekam ovu igru. "Gothic" tip RPG-a mi je uvek bio bolji od ostalih tipa Elder Scrolls, The Witcher etc. Prvi Risen je bio tehnicki savrseno podmazana igra sa dobro odradjenim gejmplejom i setingom, jedino mi je ,kao i mnogima ovde , bio glup kraj.

Aaaaaaaahh moram vec jednom da zavrsim Gothic 3 !
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 23:52   #51
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Ja bih ti rekla da batališ Gothic 3 i kreneš prvi i drugi deo da igraš ako nisi već.
Ogromno razočarenje. Risen možda i probam, ali ne verujem da će atmosfera biti tako dobra kao u Gothicu...
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2011, 23:57   #52
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Prvih 2/3 Risen po meni su old skul gotik

...evo sta kaze jedan od devova za dvojku:
Citat:
BP: For us, the mission of Risen 1 was to show the world that we can make a solid game. A foundation to work on. It's not that easy to create a complete new universe. Therefore, the setting of Risen 1 was a bit smaller. But with Risen 2, we can go for it!

Poslednja ispravka: Uruk (31.5.2011 u 9:35)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 0:09   #53
Skenderevo
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2010.
Lokacija: Khorinis
Poruke: 2.069
Zahvalnice: 3.728
Zahvaljeno 979 puta na 534 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Ja bih ti rekla da batališ Gothic 3 i kreneš prvi i drugi deo da igraš ako nisi već.
Ogromno razočarenje. Risen možda i probam, ali ne verujem da će atmosfera biti tako dobra kao u Gothicu...
Gothic i Gothic 2 sam ja odavno zavrsio, dvojku dva puta, a ne bih se slozio da je Gothic 3 bas toliko razocaranje, jedino smeta konstantni stuttering zbog neoptimizacije (cak i sa 1.74). Obavezno probaj Risen, kao sto Uruk kaze , prvih 2/3 igre je jako dobro.
Skenderevo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 0:15   #54
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Aj, pa možda i probam Risen, ali radije bih da igram igru koja je od početka do kraja kvalitetna... Krenuću da igram Arcanum opet, prekinula sam ga na kratko, i zaboravila već sve.
Što se tiče Gothic 3, to je već diskutabilno, kvestovi su mi jako monotoni bili, npc-evi više nisu bili tako dobri kao ranije, jedino što mi je bilo zanimljivo jeste muzika i veliki svet... Ali džabe kad igra nije dovoljno dobra. Drago mi je što se tebi dopada, ali za mene će postojati samo Gothic i Gothic II.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 8:22   #55
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

G3 je za mene bilo jedno od uzasnijih iskustava... Valjda zato sto dalazi posle G2 pa zbog svog tog ocekivanja takve igre.
Kvestovi koji vredjaju moju inteligenciju...opcije za resavanje nikakve... tipa idi donesi ono i prenesi tamo onamo...linearne gluposti.
Igru sam zavrsio u cekanju da se nesto konacno pocne desavati... trci, trci, eno ga Xardas i kraj.
Nikakav osecaj napredovanja nisam osetio... sta god stavio na sebe od oklopa, nakita ili menjanje oruzija ne menja nista.
Besmislene frakcije i nikakva potreba da se priblizim ili pridruzim nekoj.
NPC*evi kao teletabisi...odnos sa njima se ne moze porediti sa onim iz prethodnih delova u kojima su mi bili kao pravi ljudi... itd.
Po meni dosadno, plasticno i linearno...pu ne ponovilo se...

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
Aj, pa možda i probam Risen, ali radije bih da igram igru koja je od početka do kraja kvalitetna...
...slobodno igraj. Zanimljivi multi-linearni zadaci i kvestovi u sve 3 frakcije...reputacija, izbor i posledice, zivi svet kao u dobrom starom gotiku, interakcija sa okolinom, sve lepo sljaka. Samo pazi da te ne pokupe na silu inkvizitori i odvedu u manastir jer je to po meni najsiromasniji nacin igranja... Kraj napravljen da moze da ga zavrsi i klasican konzole zombi koji je protrcao kroz igru bez budzenja, kao kroz avanturicu ...hm... verovatno mozes da provalis kakav se kraj moze onda ocekivati...

Poslednja ispravka: Uruk (31.5.2011 u 10:29)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Asmodeus (2.6.2011), Bathoryy (31.5.2011), nameless1 (31.5.2011)
Stara 31.5.2011, 14:54   #56
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Da, Risen je bila solidna igra, prva 2 Chaptera su dosta podsecala na Gothic 1 i 2, i bas sam uzivao u njima (ali je ipak Gothic - Gothic ). Banditi su mi nekako najzanimljiviji bili, mozda zato sto sam vecinu prelazaka Gothica odradio kao placenik ili clan novog kampa . Bathoryy, Risen je mnogo bolji od Gothic 3, samo je poslednji chapter zbrzan, sto dosta kvari utisak, ali ces do tog zbrzanog dela uzivati, garantujem .
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
Bathoryy (31.5.2011)
Stara 31.5.2011, 15:32   #57
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Jeste, fin je bio Risen do poslednje trecine, a kada sam i nju presao, prvo sto mi je palo na pamet je: 'Sta sam koj qraz uopste igrao ovu igru'! Valjda ce PB poboljsati utisak sa Risenom 2, i daj Boze da su unajmili neke kvalitetne pisce, koji ce osmisliti zanimljivu pricu, likove, dijaloge.. jer je sve to bilo prilicno meh, u kecu..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 18:33   #58
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Meni je najveci problem bio sa G3 i Risenom sto preko 95% svih NPCeva, sa kojima ima interakcije, su de fakto samo "kvest giveri", treneri i slicno, sa skoro nula personalitija ili ikakve drugog nacina da se istaknu, ako izuzmemo tu njihovu primarnu gameplay namenu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 18:58   #59
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Tako je u svim igrama PB-a. Gothic 1, recimo, je dno što se priče tiče, posle su se samo poboljšavali. Ali je igra mnogo zarazna, pa im se to oprosti.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2011, 19:46   #60
Uruk
Veteran
 
Član od: 30.5.2011.
Lokacija: V o M
Poruke: 623
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 186 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Risen 2

Pricu oni nece menjati. Titani(svestenici starog doba-Old Ones) su poceli da se dizu po celoj planeti, menjaju dosadasnji poredak, istrebljuju i pretvaraju ljude u svoje sluge... Ono sto je ostalo od covecanstva se povlaci u retke zasticene gradove( da, da ispod magicnih barijera) koji uspevaju da se snabdevaju i opstanu samo zahvaljujuci piratima i njihovim tajnim morskim prolazima... Negde sam cuo ime jednog od tih gradova u kojem pocinje igra... Kaldera.
Prica bi trebala biti mracnija od one iz keca, a heroj propali alkos.

I ovde ce verovatno biti potrebna malo bolja podloga samog igraca sto se tice price i ambijenta... Meni prica jako vuce na vizije H.P. Lovecrafta i stvarno bih voleo takav ambijent.
Nox Arcana


Spoiler za ...:
Long before mankind existed, the Old Ones trod upon the Earth. They worshiped the Elder Gods and served them as slaves, but in time, the Old Ones gained the knowledge of dark magic and dared to use their sinister powers against their masters. The wrath of the Elder Gods was merciless and terrible, and those who rebelled against them were banished to distant dimensions and imprisoned deep within the darkest recesses of the Earth. In deathless sleep, the Old Ones dream and lie in wait for the time when they shall rise again, for when the stars come right, they shall awaken from their aeon-old slumber. Then shall they return to hold dominion over our world once more, bringing woe and destruction unto mankind.


Tako da svi koji su navikli na ove igre sa fensi dijalozima, i ocekuju i ovde takvu igru, mislim da nece biti zadovljni...

Poslednja ispravka: Uruk (31.5.2011 u 22:07)
Uruk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Uruk na korisnoj poruci:
Asmodeus (2.6.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic III Guardian Role-Play 1579 25.5.2020 18:56
Risen miticfam Role-Play 1060 9.8.2016 15:46
Risen, Divinity II ili Dragon Age? MAR10 Role-Play 6 8.11.2009 20:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com