Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2011, 12:04   #10
NenadS
Član
 
Član od: 7.10.2011.
Poruke: 102
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Laptop do 500 eura

U K53 seriji postoje dve vrste palmresta, odn. bolje rečeno dve boje, braon i sivi aluminijum.
One oznake iza, SV, SX, SC, E se odnode na to da li ima integrisanu grafičku, ili ne, koji procesor, veličinu harda itd... malo su zakomplikovali označavanje, pa bi trebalo pogledati specifikacije.

Ja sam nedavno kupio jedan asus, 17", A73, ali mi je bio glomazan i težak za nošenje i zamenio sam ga za k53sv-sx506. Bio sam malo skeptičan zbog veličine displeja, ali nakon par sati korišćenje i navikavanja uvideo sam da je to sasvim dovoljno.

Mogu reći da sam oduševljen, kako onim šta daje za 52500, tako i izradom i sveukupnim rešenjima poput hlađenja, modova napajanja, tišine... Ubedljivo najtiši laptop koji sam video, ne može se porediti sa npr. jako bučnim probook-om 4530s. Istina, i on se nešto zagreje i i čuje pri opterećenju, ali koji koji se laptop ne čuje kad se optereti. Jedan od retkih slučajeva gde se nisam pokajao nakon kupovine.

Razlika između i3 i i5 je nekih 15-20%, ali to će se primetiti tek ako se koristi aplikacija koja zaista može da upotrebi svi snagu procesora. Recimo, neće se primetiti recimo u word-u, surfu i sl., ali u kompresovanju i raspakivanju fajlova razlika je evidentna.

Moje je mišljenje da ako se već uzima nešto iz ove klase, treba svakako uzeti model sa neintegrisanom grafikom, jer je to neki 8-10000 više u najgorem slučaju, a ne zna kada će vam pasti na pamet da odigrate neku igricu, ili da radite nešto što zahteva snažnu grafiku. Ipak je to kupovina koja se obavlja jednom u recimo 4-5 godina.
NenadS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
laptop


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Konfiguracija do 350 eura Clayman Šta da kupim? 4 17.10.2008 15:23
Treba mi dobar telefon do 130 eura Thunderman Aparati i oprema 71 15.10.2008 22:02
mp3 plejer do 30 eura yoshida Foto i audio/video 8 8.10.2008 17:59
Kuler za phenom do 50 eura ivanza ŠDK - Ostale komponente 11 22.5.2008 20:03
Mp3 Player do 50 eura Veljko the King Šta da kupim? 26 9.9.2006 1:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com