Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.5.2010, 22:20   #1
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Two Worlds 2

Posto na search-u nema teme evo ja da je otvorim.

Malo o prici igre.Po meni nista specijalno.

Inovacije u igri (poboljsanja u odnosu na prethodni dio,koji je bio katastrofa)

Nesto malo o gameplay-u

Oficijelni sajt igre

Release date je 14 septembar 2010
LINK

Igra je zakazana za PC,PS3,XBOX 360.

Evo ga jedan gameplay trejler

Igra je prvobitno bila zamisljena kao ekspanzija keca ali su se developeri predomislili i odlucili da naprave nastavak.
Toliko za sada.Evo sad imamo temu i za 2W2
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
nameless1 (7.5.2010)
Stara 28.5.2010, 19:11   #2
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Exlusive Debut Trailer:
http://www.gametrailers.com/video/e3...-worlds/100515
Release date je 29.jun!
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Psycho13 na korisnoj poruci:
mniz (28.5.2010)
Stara 28.5.2010, 19:46   #3
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Singularity,2W2-ako ovo bude sta valjalo eto nam zanimacije nekih mjesec dana ali onog finog gustiranja.
Zahtjevi
Nista specijalno.Dobro je da smo dobili zahtjeve s obzirom da prvi dio nije imao ama bas nista!
Engine info i jos ponesto.
Nego,sta bi sa ovim spetembrom za RD?
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2010, 20:12   #4
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Return to Antaloor Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=jg4ye...layer_embedded
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2010, 1:08   #5
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Prvi deo uopšte nije bio toliko loš kakvim ga neki prikazuju, ali je imao dve otežavajuće okolnosti: prva, što mu je bila potrebna serija pečeva da bi postao izbalansiran i igriv, i druga, što je izbačen u vreme maksimalnog Oblivion hajpa. Ne treba pominjati da je zbog toga od strane mnogih proglašen neuspelim TES klonom, iako bi se pre moglo reći da je igra rađena po uzoru na Gothic serijal. Mislim da svi oni koji vole sa mačem u ruci da tumaraju po šumama, planinama i pustinjama i ubijaju sve redom - od vukova i bandita do zlih čarobnjaka i zmajeva - ne bi smeli da propuste ovo.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2010, 19:16   #6
anded zombi leš!
Banned
 
Član od: 9.1.2010.
Lokacija: Groblje... bilo koje!
Poruke: 212
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 132 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Citat:
Sonic kaže: Pregled poruke
...i druga, što je izbačen u vreme maksimalnog Oblivion hajpa. Ne treba pominjati da je zbog toga od strane mnogih proglašen neuspelim TES klonom, iako bi se pre moglo reći da je igra rađena po uzoru na Gothic serijal.
Šta god da je bila, bila je dva nivoa ispod vrha samog žanra. Iskreno, pre bih po treći-četvrti put obrnuo neku vrhunsku igru nego gubio vreme na premijerno mučenje sa polu-proizvodima.
Voleo bih da nastavak bude igriviji i originalniji i da mogu da kažem da je rpg žanr dobio još jedan zanimljivi razvojni tim... ali sumnjam da će se tako nešto dogoditi.
anded zombi leš! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2010, 20:48   #7
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Developeri su prilicno ambiciozni a i djeluje da je igra doradjena. NAjveci minus igre je providan zaplet.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2010, 13:37   #8
babaloo
Član
 
Član od: 19.2.2009.
Poruke: 63
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

И за први део је ишла изванредна кампања.На уласку у било коју продавницу игара нас је дочекивала она прсата,мистична, црнокоса са једне стране и витез у оклопу на коњу са друге (причам о ситуацији "преко"). Онда стартујеш игру и смориш се са свим оним силним "аје", а тек када налетиш на дотичну,помислиш да си се срео лицем у лице са сапутником из легендарне игре за амигу "Another World". Мени је игра и тада поред свега била игрива, а тек је Гералт донео све оно што сам од овог наслова очекивао. Волео бих да ово буде одлично изведено,како су и замислили,само да пројекат заврше до краја.
babaloo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 10:16   #9
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Čitao sam sad preview na IGN i kaže da bi trebala biti osjetno bolja od prvog dijela. Za USA je odgođena do januara ali bi u Evropi trebala stići 5. oktobra po IGN odnosno 21. oktobra po nekim drugim izvorima.
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2010, 19:16   #10
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Ponovonapunjena
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2010, 14:41   #11
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Ima utisaka?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2010, 20:31   #12
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Za sad deluje za klasu bolje od keca, videcemo dalje...
EDIT: optimizacija je odlicna, kod mene leti
A i vidim da dobija neverovatno dobre ocene, 92/100 91/100 itd.
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku miticfam na korisnoj poruci:
White Ripper (11.11.2010)
Stara 12.11.2010, 13:26   #13
fwkjwdcs
Banned
 
Član od: 17.2.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Ovo je krš neopevani.
Grafika i animacije su na nivou igara od pre 3-4 godine, borba je smešna, priča debilna, ma užas.
Ne znam kako te nemačke debilčine nije sramota da ocenjuju ovo sa 92 i slično! Kapiram ja da je to po onoj da svaki ciga svoga konja hvali, ali ovo je baš bezobrazluk.
Savet - ne trošite bandwith na ovaj POS.
fwkjwdcs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 17:37   #14
Leshma
Član
 
Član od: 27.5.2009.
Poruke: 106
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Citat:
fwkjwdcs kaže: Pregled poruke
Ovo je krš neopevani.
Grafika i animacije su na nivou igara od pre 3-4 godine, borba je smešna, priča debilna, ma užas.
Ne znam kako te nemačke debilčine nije sramota da ocenjuju ovo sa 92 i slično! Kapiram ja da je to po onoj da svaki ciga svoga konja hvali, ali ovo je baš bezobrazluk.
Savet - ne trošite bandwith na ovaj POS.
Pričaš gluposti. Oblivion je igra od pre 4 godine i animacije nisu za porediti.

Borba jeste jednolična i igra nije Gothic već više naginje ka H&S. Priča je prosečna za ovaj tip igara i verovatno bolja od splačine Obliviona. Mada su priče u igrama toliko prežvakane tako da retko koja može da dobije više od prosečne ocene. Pa i veliki Bioware vrti jednu te istu priču kroz sve svoje igre, samo menja okruženje.

Što se mene tiče, igra je odlična. Jeste user friendly ali količina animacija, fizika koja nije samo kozmetička već utiče na kretanje vašeg lika i svega ostalog. Postoji inercija, borba iako klik fest deluje realno zahvaljući PhysXu.

Igra ima animaciju za skoro svaku radnju koju vaš lik može izvesti što je sjajno. Voda je sjajno izvedena i more ima talase koji nisu samo kozmetika.

Ono što je veliki plus igre jeste ranger klasa sa kojom je konačno zadovoljstvo igrati u jednoj ovakvoj igri (TES je uvek bio fejl po tom pitanju).

Tu su zamke, tu su otrovi, tu su magije te assassin skilovi.

Igra grafički izgleda odlično i izuzetno je optimizovana. Radi mnogo bolje od Arkanije.

Sve u svemu, meni je igra daleko bolja od Obliviona i mogu je preporučiti ljubiteljima istog a i onima koji nisu hard core RPG/FRP čistunci.
Leshma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Leshma na korisnoj poruci:
Bascelik (12.11.2010), davorps (12.11.2010), Leonida (13.11.2010), miticfam (12.11.2010)
Stara 12.11.2010, 19:55   #15
miticfam
Veteran
 
Član od: 10.12.2006.
Poruke: 689
Zahvalnice: 209
Zahvaljeno 110 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

U pravu si za ranger klasu, bas nju forsiram sad, malo su me smorile warrior i mage klase
miticfam je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 20:25   #16
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Citat:
Leshma kaže: Pregled poruke
Sve u svemu, meni je igra daleko bolja od Obliviona i mogu je preporučiti ljubiteljima istog a i onima koji nisu hard core RPG/FRP čistunci.
Zašto si igru preporučio istoj grupi igrača 2 puta?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2010, 22:14   #17
Leshma
Član
 
Član od: 27.5.2009.
Poruke: 106
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 35 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Pa nisu baš ista grupa. Oblivion je ekvivalent Kolodjutija u svom žanru. Igra za koju svi znaju i igraju je ali kada treba probati nešto drugo iz tog žanra što često biva bolje onda nastaju problemi. Koliko ima ljudi koji su uživali igrajući Oblivion a ne mogu smisliti Gothic, Risen, Morrowind ili Divinity II. Ima dosta a razloga tome je u najvećem broju slučajeva izostanak hype-a kod tih igara.

Ja obožavam Gothic/Risen ali znam ljude koji na tu igru gledaju sa visine i nisu spremni ni da razmotre tvrdnju drugih da te igre spadaju među true RPGs. To je onda grupa ljudi koja pogleda igru, konstatuje da nema izometrijsku kameru i opljuje po istoj.

Ja volim i izometrijske RPG igre (FO1/2, Arcanum, Torment, BG1/2, ToEE) i akcione RPG igre, što fantasy tipa (Gothic, Risen, Elder Scrolls 1/2/3, Arx Fatalis) što igre smeštene u alt. moderno doba ili sci-fi (Deus Ex, System Shock, Bloodlines, New Vegas donekle) i izometrijski H&S RPG (Diablo 1/2, Nox, TQ) i Bioware RPG ali umereno (KotOR, DAO, ME1/2, JE) i Witchera. Nemam problem te vrste, igre isključivo delim na dobre i loše.

Oblivion je po mom mišljenju loš ES, Arkanija loš Gothic. Da li bi van franšize prošle kao solidne igre, pa verovatno, ali im to što su unazadile serijal ne mogu oprostiti.

Mislim da će svako iole upućen primetiti razliku u kvalitetu između TWII i Arkanije iako su po koncepciji slične igre.

Igra bi bila još bolja kada bi uz nju stizao editor i kada bi zaživeli modovi kao za Oblivion. Fali skilova, ima ih malo po klasama.
Leshma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2010, 0:20   #18
fwkjwdcs
Banned
 
Član od: 17.2.2010.
Poruke: 17
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 15 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

Citat:
Leshma kaže: Pregled poruke
Pričaš gluposti. Oblivion je igra od pre 4 godine i animacije nisu za porediti.

Borba jeste jednolična i igra nije Gothic već više naginje ka H&S. Priča je prosečna za ovaj tip igara i verovatno bolja od splačine Obliviona. Mada su priče u igrama toliko prežvakane tako da retko koja može da dobije više od prosečne ocene. Pa i veliki Bioware vrti jednu te istu priču kroz sve svoje igre, samo menja okruženje.

Što se mene tiče, igra je odlična. Jeste user friendly ali količina animacija, fizika koja nije samo kozmetička već utiče na kretanje vašeg lika i svega ostalog. Postoji inercija, borba iako klik fest deluje realno zahvaljući PhysXu.

Igra ima animaciju za skoro svaku radnju koju vaš lik može izvesti što je sjajno. Voda je sjajno izvedena i more ima talase koji nisu samo kozmetika.

Ono što je veliki plus igre jeste ranger klasa sa kojom je konačno zadovoljstvo igrati u jednoj ovakvoj igri (TES je uvek bio fejl po tom pitanju).

Tu su zamke, tu su otrovi, tu su magije te assassin skilovi.

Igra grafički izgleda odlično i izuzetno je optimizovana. Radi mnogo bolje od Arkanije.

Sve u svemu, meni je igra daleko bolja od Obliviona i mogu je preporučiti ljubiteljima istog a i onima koji nisu hard core RPG/FRP čistunci.
Za početak pripazi kako se obraćaš, to "pričaš gluposti" sačuvaj za mamu i tatu.
Oblivion nisam pomenuo, niti mi je on primer ičega.
Ako hoćeš da porediš ovaj POS sa nečim, uzmi Witcher, Risen, može i Dragon Age. Čak i Drakensang jede ovo za doručak u svim, ali bukvalno svim segmentima.
Prvi deo ove igre je bio tipičan drugorazredni wannabe produkt, drugi deo nije ništa bolji.
Zašto? Zato što ni u jednom segmentu ne odskače od proseka, a u mnogo čemu je ispod njega.

Priča - ukratko, ne postoji! Igra nevešto pokušava da se nadoveže na ionako jadnu priču iz prvog dela, ali je sve to tanko, neubedljivo, šuplje, klišeizirano do bola.

Grafika - ne da nije ništa posebno za igru koja je izašla krajem 2010., nego je smešna za današnje standarde. Tobožnja "optimizacija" nije ništa drugo do nevelika zahtevnost krš grafike zamaskirane iritirajućom količinom bluma, blura i napucanih boja. Onakvo "more" može da proguta samo onaj ko je isto video samo na razglednicama. Neka buđava flomaster-plava boja više podseća na tečnost za ispiranje usta nego na morsku vodu.

Fizika i animacije - kretanje lika je jadno, utisak je sve vreme kao da vrti pedale u mestu. Ovde čak i Gothic 2 izgleda uverljivije. Isto važi i za animacije. Nije poenta da ih ima milion, nego da doprinesu uverljivosti, što ovde nije slučaj. Neke će biti trigerovane na istim mestima uvek - pređi isti most, i iste ptice će poleteti na isti način u istom trenutku sa istog mesta. Neke se, opet, pojavljuju tamo gde ne treba ili sa zakašnjenjem: ubiješ neprijatelja udarcem koji ga lansira par metara dalje, a tek onda započne zakasnela animacija u prazno! Neke su uvek iste, što doprinosi monotoniji kada je u pitanju akcija koja se često ponavlja, tipa ubijanje sa leđa, dok ih na nekim mestima gde ih je logično očekivati uopšte nema - ispijanje napitaka itd.

Borba - svodi se na besomučno mindless kliktanje i trčakaranje oko neprijatelja, koji svakih par sekundi ostaju da stoje kao debili leđima okrenuti prema avataru. Gluposti tipa multi-arrows ili asasinacija stražara koji su totalno nelogično raspoređeni neću ni da komentarišem.

Zvuk - muzička podloga deluje kao da je automatski generisana u nekom programu za instant-komponovanje, a glasovna gluma je smehotresna, što je bio slučaj i u prvom delu.

Interfejs - nekakvi ogromni prozori odrađeni krajnje jadno. Iz nekog razloga čak se nisu potrudili da odrade model avatara u odeljku za opremanje, dok su quest log i mapa razdvojeni (?) od ostatka što je dodatni minus inače konfuznom interfejsu.

Razvoj lika - nema posebne specijalizacije, što je bila mana i u Gothicu 3. Može se biti sve istovremeno, samo treba grindovati do besvesti ili natrčati po random principu na odgovarajuću knjigu. Hiljadu puta bolje rešenje od ovog su treneri za skilove, ali ovo je ipak drugorazredni naslov, tako da to i ne čudi.

Jedino sa čim je ovaj RPG bez priče može uporediti u ovom trenutku je sličan POS, tj. Arcania. Ta dva krša trče mrtvu trku koja će se završiti onog trenutka kad izađe Witcher 2. Posle toga mogu slobodno da prebace ovo u abandonware ili da ga prodaju u hipermarketima za evro-dva, mada ja ne bi dao za ovo ni 10 dinara.
fwkjwdcs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku fwkjwdcs na korisnoj poruci:
sasagrof (24.11.2010), severijan (11.12.2010)
Stara 13.11.2010, 0:48   #19
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Two Worlds 2

toooooooo
girfight
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.11.2010, 20:11   #20
iss division
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Poruke: 60
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Two Worlds 2

poceo sam da je igram i za sada mislim da je igrica negde u sredini-nit mirise,nit smrdi!sta znam,jos sam na pocetku i za sada mi najvise smeta onaj "zamagljeni"efekat prilikom kretanja i borbe!zna li neko moze li to da se iskljuci ili bar smanji?
iss division je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pirates Of The Caribbean At Worlds End sasha-SE Akcione igre 16 23.7.2017 1:01
The Worlds Hardest Game SV 84 Male igre 42 13.2.2011 15:07
Two Worlds voodoo_ Role-Play 157 6.10.2010 12:29
Kojem se RPG-u najviše nadate? Guardian Role-Play 310 13.10.2009 13:23
Two Worlds: The Temptation stewazy Role-Play 1 23.1.2008 23:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com