Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.10.2010, 9:37   #241
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Electronic gaming monthly

Citat:
"It's still the Dragon Age you love, but it feels a lot more like an action game such as God of War or Devil May Cry."
Komentar sefa projekta na to
Citat:
Take a look at the whole sentiment: "It's still the Dragon Age you love, yet it feels more like DMC/GoW."

That is pretty much what I have been saying all along. I know it seems like these two game experiences must be diametrically opposed, but they really don't have to be. I know the lead combat designer for God of War 2, and we have traded a number of discussions about how to keep RPG rules and feel while taking advantage of the quick and punchy combat that defines "action-adventure" titles. It's a delicate balance, but one I think we're hitting rather well.

So, yes, it feels like Dragon Age. And it feels different.
Eto necu da dajem nikakve dodatne komentare, svako moze da shvati kako hoce...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 9:46   #242
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Znaci jeste "Dragon Effect". Ili mozda "Jade Age".

RPG sa akcionom borbom, umesto striktno takticnom, kao pre.

Promena pod-zanra u nastavku. Sta jos nisam video...
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 10:18   #243
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Evo sta sam nasao na bioware forumu:

Citat:
3 main differences:
1. Mouse and keyboard vs controller (er... yeah...)
2. GUI (quickbar and stuff)
3. Autoattack is not enabled for the currently controlled player on console (unless ordered through the radial menu)

That's pretty much it. There may be minor other differences on the programming side. Design side it's all the same. Camera details are still being worked on as well.

Edit: Maybe I should elaborate a bit more. It's the same... except it feels different. On console I run around and press my buttons (the button is right there... PRESS IT). On PC I pause every couple seconds to survey the battlefield and issue orders, controlling whoever I think of as my "main" at that particular point in the battle.
Ako cemo iskreno, ja vise nemam pojma sta ovi ljudi pricaju. Da li mozete da zamislite H&S igru u kojoj kliknes na protivnika i cekas dok protagonista skace i mlati macem? Ja ne mogu.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 10:32   #244
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Znaci jeste "Dragon Effect". Ili mozda "Jade Age".

RPG sa akcionom borbom, umesto striktno takticnom, kao pre.

Promena pod-zanra u nastavku. Sta jos nisam video...
Posle Mass Effecta, to te iznenadjuje?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 10:56   #245
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pravo da ti kazem, posle Jade Empire i Mass Effecta, iznenadjuje me sto su uopste uradili Dragon Age Origins onako "klasicno".

Mislim... volim ja i tavke igre. Al to ne znaci da moraju sve igre da im budu iste po izvodjenju. Uz to, nije nesto sto ocekujem od "nastavka" igre.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 12:00   #246
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Ako cemo iskreno, ja vise nemam pojma sta ovi ljudi pricaju. Da li mozete da zamislite H&S igru u kojoj kliknes na protivnika i cekas dok protagonista skace i mlati macem? Ja ne mogu.
Što dovodi do zaključka da DA2 nije H&S.

Takođe, RPG sa akcionom borbom je onaj gde je igračeva veština važnija od veštine lika koji se vodi, a pošto će biti dodavanja poena u stat-ove, i neće biti direktne ME2 kontrole, nadam se da možete doneti zaključak...
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 12:20   #247
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Isto tako ne mogu da zamislim stratesku rpg igru u kojoj su animacije prekopirane iz H&S igara. Hteo sam da kazem da mi ceo taj koncept nejasan i nadasve gluMpav. Ili je H&S ili nije. Ili ima ozbiljne, realisticne animacije i stratesko upravljanje, ili ima overthetop za*****tske animacije i arkadni gejmplej. Ne mogu te dve stvari ici zajedno. Mada kazu ljudi da je ovaj video mozda bio za*****cija, kao taj lik koji prica pricu preuvelicava sta se dogodilo, pa zato sve izgleda tako overthetop. Ali opet, bioware ima puno fanbojeva koji stalno pokusavaju da nadju nacin da ovo sve opravdaju tako da, ono, ne znam kome da verujem.

Drugo, prakticno sve H&S igre imaju levelup sisteme. Stalno otkljucavas nove poteze, oruzja, magije, levelujes to sto vec imas, to je osnova tih igara. Jedno ne iskljucuje drugo.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 12:36   #248
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Isto tako ne mogu da zamislim stratesku rpg igru u kojoj su animacije prekopirane iz H&S igara. Hteo sam da kazem da mi ceo taj koncept nejasan i nadasve gluMpav. Ili je H&S ili nije. Ili ima ozbiljne, realisticne animacije i stratesko upravljanje, ili ima overthetop za*****tske animacije i arkadni gejmplej. Ne mogu te dve stvari ici zajedno. Mada kazu ljudi da je ovaj video mozda bio za*****cija, kao taj lik koji prica pricu preuvelicava sta se dogodilo, pa zato sve izgleda tako overthetop. Ali opet, bioware ima puno fanbojeva koji stalno pokusavaju da nadju nacin da ovo sve opravdaju tako da, ono, ne znam kome da verujem.

Drugo, prakticno sve H&S igre imaju levelup sisteme. Stalno otkljucavas nove poteze, oruzja, magije, levelujes to sto vec imas, to je osnova tih igara. Jedno ne iskljucuje drugo.
Ovo je kompletna priča oko tog demoa, bear with me:

Nakon što je taj demo prvi put prikazan na nekoj konvenciji, ljudi su se žalili zbog preteranih efekata, točka za razgovore i ostalog.
Usledio je odgovor da točak neće ograničavati količinu mogućih odgovora, i da će ih biti isto koliko u Originsu, ako ne i više. Što se borbe tiče, većina nije odigrala ceo demo kako bi svi došli na red, i tu se krije problem. DA2 će koristiti framed narrative što znači da se zapravo priča vrti oko Varric-ovog prepričavanja Hawke-ovih avantura.
Kako bi demo ostavio veći utisak na ljude, početak demoa je namerno preterivanje od strane naratora (previše krvi, one hit kill darkspawn...), da bi ga kasnije Cassandra optužila da laže, stvari bi se vratile u normalu i počinje "pravi" DA2.

E sad, sve ovo nije poznato onima koji ne bleje po BW forumu, i naravno dolazi do svakavih pogrešnih zaključaka.
I zato BW dobija kritike od neinformisanih ljudi, kao i od fanova koji misle da bi sve bilo lakše da su samo prikazali obični DA2 gameplay.

EDIT: Znam da imaju level up sisteme, ali koliko znam nemaju alokaciju poena u snagu, izdržljivost, itd.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 13:07   #249
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

A niko nije uspeo da snimi kako izgleda "pravi" da2, vec samo ovaj "krivi". Ali okej, to ima smisla. I witcher 2 ce biti h&s pratkicno, samo na mnogo prizemniji, ozbiljniji nacin pa onda to nije problem, mozda ce da2 slican biti, nemam pojma. Ali bioware nije cd projekt, a posle me2, mislim da je i tebi jasno zasto su ljudi toliko sumnjicavi, koliko god ti voleo bioware.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 13:17   #250
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
A niko nije uspeo da snimi kako izgleda "pravi" da2, vec samo ovaj "krivi". Ali okej, to ima smisla. I witcher 2 ce biti h&s pratkicno, samo na mnogo prizemniji, ozbiljniji nacin pa onda to nije problem, mozda ce da2 slican biti, nemam pojma. Ali bioware nije cd projekt, a posle me2, mislim da je i tebi jasno zasto su ljudi toliko sumnjicavi, koliko god ti voleo bioware.
Kako mi se čini, niko od ovih "profesionalnih novinara" nije, ali ima ljudi na forumu koji su igrali ceo demo, i većinski su zadovoljni. Svejedno, nismo još videli PC gameplay, pa pravi ili ne, opet je sa konzola.
Ima razlike između sumnjičavih i onih koji traže dlaku u jajetu.
Zadovoljan kupac će reći petorici prijatelja o svojoj kupovini, dok će nezadovoljni reći desetorici.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 13:32   #251
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Isto tako ne mogu da zamislim stratesku rpg igru u kojoj su animacije prekopirane iz H&S igara. Hteo sam da kazem da mi ceo taj koncept nejasan i nadasve gluMpav. Ili je H&S ili nije. Ili ima ozbiljne, realisticne animacije i stratesko upravljanje, ili ima overthetop za*****tske animacije i arkadni gejmplej. Ne mogu te dve stvari ici zajedno. Mada kazu ljudi da je ovaj video mozda bio za*****cija, kao taj lik koji prica pricu preuvelicava sta se dogodilo, pa zato sve izgleda tako overthetop. Ali opet, bioware ima puno fanbojeva koji stalno pokusavaju da nadju nacin da ovo sve opravdaju tako da, ono, ne znam kome da verujem.
Ne treba mesati H&S sa akcionim izvodjenjem.

H&S je igra gde je glavno meso u borbi, dok su prica i svi ostali role-play elementi minimizirani. A to moze da se uradi i sa strateskim i sa akcionim izbodjenjem. Svi noviji RPGovi od Bioware-a, na primer, izuzev Dragon Age-a su akcioni u izvodjenju, ali ne bi bio lud da ijedan od njih nazovem H&S naslovom (i ne, ME2 nije TPS).

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
E sad, sve ovo nije poznato onima koji ne bleje po BW forumu, i naravno dolazi do svakavih pogrešnih zaključaka.
I zato BW dobija kritike od neinformisanih ljudi, kao i od fanova koji misle da bi sve bilo lakše da su samo prikazali obični DA2 gameplay.
To sto je scena preterana, ne menja to da borba u sustini ima akciono izvodjenje. Sto nije bilo slucaj u kecu.

Jos jednom, da se razumemo, ne smetaju meni ni RPGovi sa akcionim izvodjenjem.

Stavise, Witcher ima poluakciono izvodjenje (odbrana se racuna od statistika, a napad je pritiskanje dugmica). Cak me ne bi cudilo da DA2 po nivou akcionih elemenata bude bas negde slican prvom Witcheru. Prilog tome je da nisam video nikakve "block" poteze il slicno u onom videu, pa je sasvim moguce da tu "dexterity i slicno" rade posao. Dok je stiskanje tu samo da animira konzolase.

Hmm... kad malo razmislim, mozda i ne bude toliko strasno kao sto sam mislio.

Poslednja ispravka: player1 (1.10.2010 u 13:44)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 13:55   #252
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pazi, pod tim H&S nisam mislio samo na gejmplej, nego i na dizajn animacija. H&S igre su za*****cija, prosto su neozbiljne, a taj overthetop, flashy, nerealan stil animacija i gejmpleja se sjajno uklapa u to sve. Ali kako onda uklopiti toliko za*****tski stil u kojem skaces dva metra u vazduh i mlatis macem od dva metra, sa super ozbiljnim, mature story driven rpg-om? To je moj problem, ne akciono izvodjenje u rpg igrama.

Ali okej, nadamo se da je ta scena bila preterivanje, a da ce gejmplej biti nesto kao prvi ili drugi witcher.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 14:07   #253
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Stavise, Witcher ima poluakciono izvodjenje (odbrana se racuna od statistika, a napad je pritiskanje dugmica). Cak me ne bi cudilo da DA2 po nivou akcionih elemenata bude bas negde slican prvom Witcheru. Prilog tome je da nisam video nikakve "block" poteze il slicno u onom videu, pa je sasvim moguce da tu "dexterity i slicno" rade posao. Dok je stiskanje tu samo da animira konzolase.
Ali u DA2 će sve biti na osnovu statistika, nećeš morati da klikneš svaki put kada hoćeš da udari, već će biti kao u Originsu.
Čak će i konzolaši moći da isključe button mashing u svojoj verziji ako im smeta.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 14:23   #254
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Kad malo razmislim. Korisim ja i u Originu "hotkey mashing". Narocito ako igram ratnika. Slektujem protivnika, pa udri prvi talenat, pa drugi talenat, pa treci... Naravno samo u laksim borbama. Ako je neka teza prebacim na maga da prvo nesto bacim i vidim dal treba da se taktizira.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 14:27   #255
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Kad malo razmislim. Korisim ja i u Originu "hotkey mashing". Narocito ako igram ratnika. Slektujem protivnika, pa udri prvi talenat, pa drugi talenat, pa treci... Naravno samo u laksim borbama. Ako je neka teza prebacim na maga da prvo nesto bacim i vidim dal treba da se taktizira.
Tu si ipak ograničen količinom mane/stamine (bar do druge trećine igre kada skupiš toliko moćnih predmeta da ne moraš ni da se obazireš na to ).
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2010, 14:37   #256
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Jedva cekam da izadje igra, izmedju ostalog da vidim ko je bio u pravu- doomsayeri (optimisti), ili fanboyevi?!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 9:44   #257
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Cela ta prica pada u vodu kada vodja projekta kaze da izgleda bas tako kao sto je prikazano, znaci ne radi se ni o kakvom preterivanju.

Potom kaze da je pricao sa vodjom projekta God of War 2 da bi se posavetovao verovatno, i da misli kako su nasli nacin da RPG elemente uklope sa akcionim, a ne obrnuto.

@player1

ME2 je TPS. Ako ima izvodjenje kao TPS (nisani, pucaj, trazi zaklon, pucas igrac a ne njegov lik) i strukturisane misije, to sto ima price i pomalo budzenja statova nikako ga ne cini RPG-om.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 10:14   #258
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
ME2 je TPS. Ako ima izvodjenje kao TPS (nisani, pucaj, trazi zaklon, pucas igrac a ne njegov lik) i strukturisane misije, to sto ima price i pomalo budzenja statova nikako ga ne cini RPG-om.
Pls ne započinji raspravu o tome šta čini RPG, o tome se može do sutra.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 10:41   #259
Sheridan
Član
 
Član od: 21.12.2009.
Poruke: 278
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 81 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Vulee jesi ti bio zadovoljan sa sakacenjem rpg elemenata u Mass Effect 2?
Sheridan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2010, 12:07   #260
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
@player1

ME2 je TPS. Ako ima izvodjenje kao TPS (nisani, pucaj, trazi zaklon, pucas igrac a ne njegov lik) i strukturisane misije, to sto ima price i pomalo budzenja statova nikako ga ne cini RPG-om.
A BG serijal je squad strategija. Bas kao Jagged Alliance, samo sa real time kretanjem umesto poteza.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com