Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2014, 23:40   #1
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Nije zlato sve sto sija !

E ljudi moji, ovo je moj nazovi-mod. Ukratko cu vam objasniti zasto i kako je nastao, koga ne mrzi da procita .
Pre nekoliko meseci krenuo sam da pravim sebi malu radionicu u kojoj bi mogao da se bavim svojim hobijima, popravkama, jednostavno moju malu privatnu bet-pecinu. Kako je vreme prolazilo, sve vise slobodnog vremena sam poceo da provodim u radionici, cak sam poceo i ispite da spremam njoj. Od pocetka sam planirao da ubacim i neko kompjuterce koje bi moglo da izadje na youtube i eventualno da pokrenem neki stariji Solid Works.

Long story short, sklopim ja racunar pre par dana na kartonskoj kutiji od maticne, nakacim pci wireless karticu, nahvatam net sa telekomovog modema udaljenog nekih 20ak metara i 4-5 zidova, lovely jubbly. Medjutim, kad sam sve to stavio u neko no name kuciste, brzina neta je pala na 0.2 Mbit, pokusao sa skinutom stranicom, podignutim kucistem na stolu, ali brzina je bila uzasna. Izvadim masinu ponovo na karton, net je super. Kao da je kuciste bilo Faradejev kavez, iako je antena normalno izvan kucista.
Tada sam dohvatio brusilicu, iako je bilo pola 10 uvece i iskasapio to kinesko kuciste, ne vodeci racuna o estetici vec iksljucivo o funkcionalnosti (a pride me je uhvatilo da zavrsim celu stvar isto vece, k'o da mi je poslednje). Rezultat vidite i sami.

A sam naslov sam stavio iz razloga, iako sam uradio par modova koji su daleko lepse ispali i u koje je ulozeno daleko vise novca i vremena, ovaj ,,mod" mi je iz nekog razloga najdrazi. Osecaj kada sam sve sastavio, nakacio na zid i naravno ,,nahvatao" svih 4 Mbita bio je slican onome kada sam davne 93. dobio komodora debeljka ili 99. dobio svoj prvi PC.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Filip89x (1.4.2014), Game fever (2.4.2014), JzmA (1.4.2014), lobanja (4.4.2014), Lord Vucko (8.5.2014), modd4fun (1.4.2014), Sh0m1 (3.4.2014)
Stara 1.4.2014, 0:03   #2
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

haha zanimljivo.. šteta samo što nije neka egzotičnija mašina.. btw stavi i hard disk pored CD u prirodan položeni položaj, a i antena je naopako?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 0:05   #3
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Čuvaj tu lampu što ti je na stolu, vrlo su dobre.

Offtopic al jbg

Ovako na temu, lepo je to al će te smoriti brisanje prašine
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 0:34   #4
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

@water wizard
Sto se hard diskova tice, koliko sam video po netu, nema neke razlike u trajanju hard diskova bilo da su u horizontalnom ili vertikalnom polozaju, tako da sam resio i njih da nakacim na zid, a ovu dasku na kojoj je dvd sam kasnije dodao, tako da hard diskovi ostase gde jesu. A antenu sam okrenuo, ono, kad sam je stavio imalo je odlican signal u tom polozaju pa sam je tako i ostavio, mada nakon ove modifikacije moze da stoji bilo kako, signal je uglavnom dobar (malo je zezalo kad su kablovi koji vise sa ploce bili bas ispred antene, zato sam ih cusnuo iza srafa koji se nalazi sa strane )

@sirduck
Sto se brisanja tice, necu se previse opterecivati, povremeno izduvam kompresorom i to je to, pogledam temperature i teraj. Ne verujem da ce biti gore od hafa, koji se nedeljno puni prasinom, ko da pod krevetom stoji
A za lampu znam, prezivela je pad sa prvog sprata, puklo joj je staklo kod sijalice i ona plastika dole, sinoc sam i nju zakrpio nekim parcetom lesonita (to mi se naslo pri ruci, a ubodna testera je vec bila u drugoj ), zalemio prekidac i nasla je svoje mesto u radionici.

Poslednja ispravka: makiem (1.4.2014 u 0:41)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 1:07   #5
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Pazi samo da ne spojis ta dva stubica necim provodnim, da je ne spalis
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 9:41   #6
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Hah... kabriolet verzija! Ako je radionica u pitanju, nemoj da ti slucajno izleti neka platna ili matica i umesa se u to kolo. Nisam mogao da ne primetim sto ce biti opet malo off ali reci mi da li ja to dobro uocavam Jazz set zvucnika? Imao sam 5.1 devedesetih koji sam koristio kao 3.1. Dobro me sluzio.

Pozdravljam mod.
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 10:37   #7
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

@modd4fun
Ostro oko imas . Jeste, to su sateliti iz Jazz 4.1 sistema, na wooferu je otisla elektronika i izgubljen je davno, kao i druga dva satelita (i ova dva sam jedva nasao, izgleda da je keva sredjivala kucu dok sam bio na faksu, pa su joj ovi promakli). A nakaceni su na woofer iz sistema Blueberry sw -m30, takodje dobijen od druga kao neispravan, i nakon malo cackanja lemilicom, postao je funkcionalan (malo mu susti potenciometar, ali je ok).

Sto se ove konstrukcije tice, razmisljam da napravim jedan ram i na njega da nakcim neki filter (tipa plasticna mreza za komarce i zenske carape) i to postavim nekako ispred ove kontrapcije, cisto da ne uleti neki opiljak kad radim brusilicom, ali o tom potom.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 14:23   #8
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Mrezu plasticnu bolje. Takvo je bar moje iskustvo. Onaj mis sam pokusao da uradim sa carapom i nije se teglila jednako. Mrezu, pa rokni crnu boju preko ako ne nadjes u drugoj boji sem plave ili zelene koje su najzastupljenije. Ubacis posle pw i hdd ledovke ako ti se ne dopadaju fabricke cisto da sija nesto u pozadini i imas sliku kakvu niko nema
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku modd4fun na korisnoj poruci:
makiem (4.4.2014)
Stara 1.4.2014, 16:58   #9
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Simpatično, samo malo da ga doteraš i biće baš fino za oko, predlažem ti da malo dovedeš kablove u red, i takođe sredi ove dugmiće i diode od kućišta, skini njih a napravi dve diode i još dva prekidača sa power i reset na nekom pleksiju ili nešto slično.

Inače i ja već duže vreme koristim takvu sličnu "kabriolet" varijantu samo što ja ovo moje nisam kačio na zid...



Moj je malo ekzotičniji 2x Xeon 2.4GHz , 4GB RAM , Gomila Gb Mrežnih kartica , 160GB SATA i Seasonic 500W
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
makiem (2.4.2014)
Stara 1.4.2014, 18:03   #10
pedjastudio84
Veteran
 
Član od: 4.3.2009.
Lokacija: X:15 Y:22 Z:10
Poruke: 625
Zahvalnice: 126
Zahvaljeno 193 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Izgleda da ti i ovaj provodnik postao "kabriolet".

pedjastudio84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 21:08   #11
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Citat:
pedjastudio84 kaže: Pregled poruke
Izgleda da ti i ovaj provodnik postao "kabriolet".
Jeste, sveeee mu je pokidana oplata, ali nećeš verovati tako radi već dve-tri godine

Poslednja ispravka: Freško (2.4.2014 u 1:45) Razlog: tipo...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.4.2014, 22:29   #12
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Simpatično, samo malo da ga doteraš i biće baš fino za oko, predlažem ti da malo dovedeš kablove u red, i takođe sredi ove dugmiće i diode od kućišta, skini njih a napravi dve diode i još dva prekidača sa power i reset na nekom pleksiju ili nešto slično.
Kablovi su bili razbacani jer sam slikao odmah nakon zamene napajanja (stavio sam lc power 500w, a skinuo thermal master 420 koji je je ubijao graficke karte). Sad su malo bolje povezani. A ovo za prekidace mislim da uradim kad malo dodjem do vremena, posto na ovom kavezu za hard diskove verovatno vidite da je gore postavljeno parce drveta velicine hard diska i na njega sam samo nalepio ceo panel od kucista sa prekidacima, a sa gornje strane vrucim lepkom sam stavio diode i beeper. Najverovatnije cu skinuti ovu plastiku, izbusiti mesta za diode i prekidace na tom drvenom parcetu i ofarbati ga u crno.

Mogao je da se uradi i neki ,,cable managment", recimo da sam ovu crnu ivericu koja je do zida odvojio letvama nekih 2cm od zida, pa na iverici izbusio rupe za kablove, bilo bi znatno lepse, ali sam zurio da zavrsim iste veceri, ovako mi nekako dodje ,,industrijski", retko ko kad udje prepozna iz prve da je u stvari rec o kompjuteru (jos mi nocu blinka power lampica i to se vidi kroz prozor pa onako izlgeda ko neki video nadzor)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 15:20   #13
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

koje su specifikacije tog zidnog sokocala?
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 15:30   #14
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Nista narocito:
sempron 145 le,
4 gb elixir ddr3,
HD6450 (mada imam u rezervi 8600gts kojoj sam odradio reflow i sada radi i znatno je brza od ove, ali koristim ovu jer je u garanciji pa da ne propadne )
ploca ga-780t-d3l
lc power 500h-12
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 20:22   #15
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Zlo i naopako, dobra ideja a i dobro izgleda (na neki čudan i uvrnut način) Spusti dole i neki usb hub (ako već nisi) radi lakšeg ubadanja fleške i izbegavanja ustajanja.
I kakva ti je to cepanica kod hdd? edit: a da, podržava panel sa kontrolama, učinilo mi se da je nešto drugo.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 20:36   #16
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Danas sam bas nakacio jedan front usb panel sa nekog starog kucista (zalepio sam ga sa donje strane na ovu horizontalnu dasku, tako da mi dodje u visini glave). Moze to sve mnogo lepse da se odradi (i imam u glavi ideju da to odradim za sledecu konfiguraciju ali trebace i malo vise investiranja, ovo me nije kostalo ni dinara ) , ali sam zurio a i isao sam na ovaj ,,ruralni izgled" da se ovi koji nikad nisu videli racunar iznutra kada banu u radionicu zapitaju sta u stvari to visi sa zida.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 0:32   #17
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Male modifikacije na delu za gde se nalazi ,,front panel", dodat je kavez za 5.25 drajvove (fiksiran za podlogu) i front usb panel (na ovoj horizontalnoj dasci, sa donje strane). Jos u planu imam da 2 od preostalih 3 mesta na ovom 5.25 kavezu konvertujem u kavez za hard diskove, posto na ovom visecem imam mesta za jos jedan hdd samo, a mislim da cu u buducnosti nakaciti jos koji.

makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 2:11   #18
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

Zid ti je pasivni kuler


Vrh!


Klasicna pobeda
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2014, 2:56   #19
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Nije zlato sve sto sija !

[QUOTE=makiem;1874963]...dodat je kavez za 5.25 drajvove (fiksiran za podlogu) i front usb panel...


Bogami kako si krenuo da nadogradjues tu skalameriju, jednog dana ce da sidje sa tog zida i prohoda...
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vaše iskustvo sa SBB-om vladale Internet usluge 3970 20.10.2023 20:13
Game of Thrones Marti Misterija Kompjuteri i film 3578 5.11.2022 17:15
So, I was bored as hell... Great_Sun_Jester Role-Play 5 5.11.2010 19:18
Greška u opisu - Koyote Free Video Converter nije besplatan! star-duster Tekstovi u SK 10 12.7.2010 20:03
Problem sa narezivanjem diskova od 8,5 GB milankk Nosači podataka 14 24.6.2010 9:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com