Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.3.2011, 19:51   #2141
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
ja molim boga da mmo uspe i ako ga svakako necu igrati jer za mene to nije rpg ali ako dobro prodju sa njim ima mozda nade da dobijemo kotor3...ko zna..mozda lukas vishe umre i legacy preuzme neko normalan
Ovi iz LA su doneli odluku da od TFU II,sve igre rade "in house". Tako da nista od Kotora 3 u rukama BioWarea ili Obsidiana.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 20:34   #2142
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Kojih?

Da su kratke, recimo?
FO3 i Oblivion su open-world pa se ni ne primenjuje to na njih. Ostale su znatno duze.
Slazem se sa tobom i to je recimo jedan nedostatak koji ce prilicno da mi zasmeta jer nakon 100+ sati igranja u DAO ovih 30 sati koji se pominju (posto nisam zavrsio igru) mi taman deluju kao jedna ekspanzija.

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Da se ponavljaju lokacije?
Ni u jednoj od njih. Mozda za DAO poneka lokacija u nasumicnim susretima na mapi, ali je to manje od 1% igre.
Kazi mi da gresim (mada sumnjam) ali recikliranje lokacija u Oblivionu, gotovo do besvesti je recimo samo jedna od stvari koje mi se nisu dopale u navedenoj igri tako da se apsolutno ne slazem da je DA2 jedina igra gde se lokacije recikliraju.
Na zalost, neko ne primecuje da je toga bilo u Oblivionu, nekom to ne smeta u DA2 - ja eto primecujem da toga ima u obe igre i iskreno govoreci to mi i smeta u obe igre.

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Da nemoguca kastomizacija lika?
Ni u jednoj od navedenih.
Zavisi sta podrazumevas pod kastomizacijom lika, ali ja se nesto ne secam neke posebne kastomizacije lika u TW a i ne vidim da se kastomizacija lika u DA2, ma sta god smatrao pod tim, nesto preterano razlikuje od kastomizacije u Oblivionu.

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Da je igra suvise linearna?
Iako su i Witcher i DAO u sustini linearne, daju mnogo vise izbora, ili bar privida izbora nego DA2, a uz to i znatno vise sadrzaja izmedju pa ih ne dozivljavas kao da si u vozu. Ostale su potpuno nelinearne.
Delimicno se slazem. Delimicno jer mogu da razumem to sto kazes za ostale igre i slazem se za TW i DAO, ali reci da u DA2 nemas neku mogucnost izbora rekao bih da nije tacno. U solidnom broju questova ti je ostavljena mogucnost izbora - e sad sto ti izbori mozda nemaju onoliko uticaja na kasnija desavanja koliko si ti ocekivao da ih bude je nesto sasvim trece ali je bitno da ih ipak ima.

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Da taktike nema ni malo?
DAO tu sije DA2 debelo. Ostale su single-player pa se ne moze porediti.
Slazem se u potpunosti.

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Da su vecine kvestova nebuloznih i neoriginalnih?
FO3 i Oblivion su open-world, drugaciji standard a Witcher i DAO su bolji znatno po tom pitanju. Iako i DAO ima takvih, broj je neuporedivo manji, da ne pominjem sto ima daleko vise kvestova generalno.
Well, mozda su FO3 i Oblivion open-world ali sve navedene igre (a tu bih dodao bas sve navedene igre) su imale svojih biser-questova koji se manje vise ogledaju u idi tamo, donesi to, spasi toga, odradi to i to tako da se definitivno ne slazem da su nebulozni questovi samo odlika DA2. Toga je oduvek bilo i uvek ce biti i to ne treba stavljadi DA2 na ledja kao teret kao jedinoj igri u kojoj je tako nesto prisutno

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Jedna sasvim fino napisana recenzija koja je prikazala DA2 kao ono sto jeste - mediokritet, i uopste mi se ne svidja mirenje sa navodnom cinjenicom da je to danas standard i da je manje vise svaki RPG takav.
Nije svaki RPG takav - ima boljih ali ima i losijih.
DA2 je samo ponovio ono sto ja odavno govorim za Oblivion - velika ocekivanja od igre, narocito posle prethodnog dela (vazi za obe igre), dosta stvari koje se igracu nisu dopale i koje su lose odradjene i samim tim veliko razocarenje.
Tako je to uvek i sa svacim u od cega se mnogo ocekuje.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 21:03   #2143
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Dnevnik je stvarno baš bezveze rešen. Počeo sam da se gubim u silnim klasifikacijama kvestova i "prelepljivanjima" prethodnih unosa. Posebno su glupe beleške glasina koje se pojavljuju niotkuda. "Znaš, Varik ti je rekao to i to, možda bi mogao da ispitaš". Kad mi je rekao? Dok sam bio u WC-u, pa nisam pratio dijalog?

Može li neko od vas koji ste prešli da mi kaže koji ste otprilike nivo bili na kraju? Interesuje me zbog izbora magija, da znam koliko otprilike mogu da popunim slotova. Mada su Cone of Cold + Firestorm + Tempest sa 2-3 maga ionako ubica, ali 'ajde.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 22:06   #2144
Gravespawn_89
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 247
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 72 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Oblivion nije imao tako izraženo recikliranje kakvo se dešava u DA2. U Oblivionu si imao mnooooooogo više unikatnih enterijera od jadnog i čemernog DA2.
Gravespawn_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 22:39   #2145
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Sad da li je recikliranje lokacija u Oblivionu bilo bas manje ili vise izrazeno nego u DA2 je pitanje ali je cinjenica da ga je ipak itekako bilo, za razliku od konstatacije koju sam citirao gde se kaze da ponavljanja lokacija u drugim RPG nema (slobodna interpretacija citata).

Meni su za pocetak sve kapije bile iste, a ne mogu reci ni da su mi se ostale lokacije (pecine, grad...) cinile previse razlicitim jedna od druge.

Ne kazem da mi se ovo recikliranje u DA2 svidja - naprotiv, samo napominjem da ni drugi RPG-ovi (a neki cak i GOTY) nisu bas imuni na tu boljku.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 22:41   #2146
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ne znam da li je neko pominjao ranije ali evo jednog moda koji uklanja sva ogranicenja vezana za glavnog lika po pitanju koriscenja oruzija.

Na zalost, jos uvek samo za glavnog lika.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 22:42   #2147
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Sad da li je recikliranje lokacija u Oblivionu bilo bas manje ili vise izrazeno nego u DA2 je pitanje ali je cinjenica da ga je ipak itekako bilo, za razliku od konstatacije koju sam citirao gde se kaze da ponavljanja lokacija u drugim RPG nema (slobodna interpretacija citata).
I osnovni Dragon Age i prvi Mass Effect su imali reckiranja. U DA1 manje izrazeno, a u ME1 prilicno vise (sve sto nije glavni kvest je bilo reciklirano do besvesti).


P.S.
Iznenadjujuce, jedino ME2 nema nikakvog reciliranja. Vidi se koja je igra imala najveci budzet.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 22:47   #2148
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
I osnovni Dragon Age i prvi Mass Effect su imali reckiranja. U DA1 manje izrazeno, a u ME1 prilicno vise (sve sto nije glavni kvest je bilo reciklirano do besvesti).
Upravo o tome pricam - toga je bilo i u drugim RPG-ovima, ali izgleda da to odjednom postaje problem u DA2, a da do tada nikom nije smetalo, cim se niko nije zalio a neki verovatno to nisu ni primecivali.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 23:35   #2149
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Evo zavrsih igru kao rougue. Po meni je igra super ima malo dosadnih ponavljanja ali boze moj u kojoj to igri ne radite nesto sto se pre radilo tako da joj to nije minus barem od mene. Najveci minus mi je to sto sam zadnjeg bossa ubio lakse nego i jednog pre nje. Osim onog prvog zmaja sto se pojavljuje u rudniku svi ostali su bili mnogo tezi za preci od zadnjeg. I to mi je glupo. MIslim ako potrosis dva healing ptoiona za ceo fight za zadnjim bossom onda tu nesto ne valja. Inace andress je op u ovoj igri.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 23:40   #2150
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Bioware igre su cesto dizajnirane tako da su najteze bitke sa opcionim bosovima. Tj. deonice koje nije neophodno igrati da bi se presla igra.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2011, 23:51   #2151
nikola123
Veteran
 
Član od: 16.5.2009.
Poruke: 769
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 36 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Bioware igre su cesto dizajnirane tako da su najteze bitke sa opcionim bosovima. Tj. deonice koje nije neophodno igrati da bi se presla igra.
Pa ok je to mada ne razumem zasto ali hajde. Ali mi nije jasno pa 2 healing potiona sam iskoristio za ceo fight. I to bacao na magea posto ga one statue opkole pa ga umlate ali dobro to je moja greska. Ali ona se tuce sa tankom 1v1 i ne skida nista. Mozda je zato sto sam igrao na normal. Ali normal je to nije easy.
nikola123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 0:01   #2152
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

ja ne razumem samo sta ste vi radili u DA:O 100 sati?

ja je predjoh za 38 sati evo bas sam danas video i to sa witch hunt DLC i jos par DLC misija.. a odradio sam veliku vecinu side questova i pricao sa vecinom ljudi slusao njihove zivotne priche.. .. mada kod mene je tih 38 sati gameplaya.. sa ucitavanjima mislim da je preko 200
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 0:18   #2153
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
sidewinder989 kaže: Pregled poruke
ja ne razumem samo sta ste vi radili u DA:O 100 sati?

ja je predjoh za 38 sati evo bas sam danas video i to sa witch hunt DLC i jos par DLC misija.. a odradio sam veliku vecinu side questova i pricao sa vecinom ljudi slusao njihove zivotne priche.. .. mada kod mene je tih 38 sati gameplaya.. sa ucitavanjima mislim da je preko 200
To je neresiva misterija

Vidim da su mnogi (ovde a i na stranim forumima) samo Act 1 igrali preko 30 sati ali ja, iako sam odradio SVAKI sidequest (neke koji imaju vise ishoda sam reloadovao da vidim alternativne verzije), iako sam odslusao svaku liniju dijaloga i procitao sve i jedan Codex entry, nisam mogao da iscedim vise od 25 sati.

PS. Govorim o DA2, naravno. Kec se ne secam tacno kolko sam igrao, recimo nekih 70-80 sati max..
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 0:18   #2154
Woof
Član
 
Član od: 27.1.2010.
Poruke: 148
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 36 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
sidewinder989 kaže: Pregled poruke
ja ne razumem samo sta ste vi radili u DA:O 100 sati?

ja je predjoh za 38 sati evo bas sam danas video i to sa witch hunt DLC i jos par DLC misija.. a odradio sam veliku vecinu side questova i pricao sa vecinom ljudi slusao njihove zivotne priche.. .. mada kod mene je tih 38 sati gameplaya.. sa ucitavanjima mislim da je preko 200
Meni je vidis 38h cudno. Ja mislim da je kod mene samo Origins bio oko 105 sati. I to nisam otezao uopste... samo jesam uradio verovatno sve sporedne questove, ali opet po meni je to jedini nacin na koji mogu igrati RPG, svaki kamen podignuti, na svakog klikabilnog kliknuti
Woof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 0:21   #2155
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

kolko mu dodje prelaz dvojke prosechno kod vas ljudi?
ja sam negde pri kraju act 2 i imam 55 sati
chini mi se nekako...mnogo
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 0:26   #2156
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Woof kaže: Pregled poruke
Meni je vidis 38h cudno. Ja mislim da je kod mene samo Origins bio oko 105 sati. I to nisam otezao uopste... samo jesam uradio verovatno sve sporedne questove, ali opet po meni je to jedini nacin na koji mogu igrati RPG, svaki kamen podignuti, na svakog klikabilnog kliknuti
e to je vec moguce jer bash sam reeetko kliktao na kamenje i mrtve likove jer sam skontao da igra debelo oskudeva opremom za rogue-a tako da se nisam ni trudio..imao sam 2 sasvim dobra daggera i nesto finog armora i nije mi trebalo vise... a wynn unistava potrebu za potionima

Citat:
kolko mu dodje prelaz dvojke prosechno kod vas ljudi?
ja sam negde pri kraju act 2 i imam 55 sati
chini mi se nekako...mnogo
sad si me obradovao.. ja sve nekako mnogo brzo odradjujem side questove i utripovao sam se da ce biti prekratka igra a uzivam u svakoj sekundi iste
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 1:57   #2157
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

65h - trenutno sam u "finalu" drugog poglavlja.

Zasto toliko sati? Hard tezina (pa se pazljivije igraju bitke), optimizacija opreme za sve likove, pazljivo biranje talenata i AI taktika, povremena kupovina itema, itd...

Ma sta god rekli o Dragon Age-u, nije u pitanju Mass Effect, gde samo guras napred i nemislis.


P.S.
Ako ovako bude tempo do kraja, ispada DA2 je isto dug kao prvi deo (presao za oko 100 sati).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 2:35   #2158
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Mass effect nikad nije isticao sam gameplay u prvi plan tako da ne moze se to porediti.. naravno da je dosta dinamichniji u dragon age-u pre svega zbog fantasy okruzenja.. borbe prsa u prsa i magije , dok je ovamo shodno okruzenju pucanje nacin borbe
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 10:57   #2159
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Upravo o tome pricam - toga je bilo i u drugim RPG-ovima, ali izgleda da to odjednom postaje problem u DA2, a da do tada nikom nije smetalo, cim se niko nije zalio a neki verovatno to nisu ni primecivali.
Ni blizu koliko u DA2, hajde da budemo realni.

Oblivion je imao hiljadu i jednu tamnicu i ako su konceptualno bile slicne, raspored u njima je bio potpuno drugaciji.

Nasuprot tome, DA2 ima 3-4 potpuno iste tamnice gde je jedino sto se razlikuje neki rubble ili chest i/ili vrata koja ponekad jesu a ponekad nisu zatvorena.

Oblivion je open world i mozes da ides gde hoces dok u DA2 imas 3-4 apsolutno iste lokacije.

Pa bar da su taj Kirkwall uradili kako valja, da se menja i razvija sa prolaskom vremena. Dobili bi bar utisak da vreme prolazi.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2011, 14:47   #2160
Gravespawn_89
Član
 
Član od: 3.2.2011.
Poruke: 247
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 72 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Ni blizu koliko u DA2, hajde da budemo realni.

Oblivion je imao hiljadu i jednu tamnicu i ako su konceptualno bile slicne, raspored u njima je bio potpuno drugaciji.

Nasuprot tome, DA2 ima 3-4 potpuno iste tamnice gde je jedino sto se razlikuje neki rubble ili chest i/ili vrata koja ponekad jesu a ponekad nisu zatvorena.

Oblivion je open world i mozes da ides gde hoces dok u DA2 imas 3-4 apsolutno iste lokacije.

Pa bar da su taj Kirkwall uradili kako valja, da se menja i razvija sa prolaskom vremena. Dobili bi bar utisak da vreme prolazi.
Apsolutno se slažem. Ja ni u jednoj igri do sada nisam video tako izraženu lenjost developera. Drugo je reciklirati koncept enterijera, ali u Oblivionu koji toliku pljuju neki nisam video identični raspoređene hodnike, prostorije, zamke i ako su sve bile sastavljene od identičnih materijala.Dok je DA2 ponavljanje apsolutno identično poređenaih hodinka i prostorija.
Gravespawn_89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com