Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2014, 1:09   #681
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Završio treću misiju, definitivno bolja od prve dve. Ipak, i dalje stoji deo ranijih zamerki. Iseckana na nekoliko potpuno odvojenih zona,
Spoiler za spojler:
na primer, kada prođete kroz tajni prolaz u kancelariji nema nazad

sam kupleraj je najbolje dizajniran deo misije (opet, pada mi na pamet daleko bolje i kompleksnije dizajnirana misija sa javnom kućom iz T2X), ostalo je meh.
Spoiler za spojler:

Dobra atmosfera u razrušenoj verziji biblioteke iz trojke, čak su dodali neke zvučne efekte iz starih igara. Fino su digli jezu i napetost iako nikakvog AI-a nema do samog kraja tog dela, a i tada "samo" čuvari.
Sa druge strane, taj deo je manje-više linearan, ima malo plena, "zagonetke" su smešne,
G-a opet otkriju na kraju i opet na isti način pobegne od generičkog negativca. Bar nije bilo backtrackinga kroz kuplejraj pun alertovanih stražara.

Neću detaljno komentarisati o priči i "vezu" sa prve tri igre dok ne završim, ali recimo da me priča za sada uopšte nije zainteresovala a neke stvari pošteno idu na živce. Ili napravi čist reboot, ili normalan nastavak. Ne nešto između, gde iz univerzuma i priče ranijih igara uzimaš ono što ti odgovara a ostalo potpuno izbacuješ, prepravljaš, ili turaš okolo kao nekakve easter egg-ove.

Igra je i dalje zabavna i pored tone nedostataka, btw. Hub i AI napredak u odnosu na treći deo, ali ostalo je manji ili veći korak unazad. Sa dvojkom se ne usuđujem ni da pravim pravo poređenje.
Zabavna igra ali NI BLIZU onome što Thief danas može i treba da bude, a čak i da nema "Thief" u naslovu i dalje ne bih mogao da je na neki način ne poredim sa tim igrama. Jbg
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 3:01   #682
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Predjoh ovo cudo.

Igra ko igra nije losa u opste pored svakavog djubreta koje izlazi ali zato igra i ima svoje minuse.

Zbog ocajne optimizacije, raznih freezova i frame dropova igra zna bas posteno da izludi.Taman sam odapeo strelu kad on freeze i strela ode pored mete i zatim mora load i ajmo jovo nanovo.

Takodje koliko god zeleli da vidite ste se sledece desava prosto necete moci jer posle 2 sata igranja postaje mnogo mucna za igranje.

A o kraju da ne pricam u neverici sam jer nisu objasnli neke stvari.Sto kaze neki stranac za poslednjeg bosa mu je trebalo 1 minut i 3 sekunde i posle toga ide cutscena od oko 2 minuta koja nista ne objasnjava cak samo postavlja jos koje pitanje.

Tako da preporuka je da se odigra ali imajte na umu da ce vas neke stvari bas nervirati tokom igranja.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MitraljezaC na korisnoj poruci:
Wittmann (2.3.2014)
Stara 2.3.2014, 3:55   #683
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Jedino ja izgleda još uvek nisam sreo usporavanja, niti preduga učitavanja... Sad mi sve nešto čudno, s obzirom da sam mašinu sastavio krajem 2011. Jedini bag koji sam primetio ima veze sa zvukom (nekad se stražari zabaguju pa dođe do distorzije, eha, itd. gde ne treba), al' ovo što vi pominjete da se strela zaledi u vazduhu, da postaje "mučna za igranje" posle 2 sata... Ja juče igrao 8 sati u komadu
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 4:28   #684
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Optimizacija je uzasna.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
miloshbg (2.3.2014), planetm (2.3.2014), Sh0m1 (2.3.2014), Wittmann (2.3.2014)
Stara 2.3.2014, 4:30   #685
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Dishonored je svakako bolja igra, ali ni ova nije toliko losa. Kao sto rekose ranije, nivoi su dosta prirodniji i ne ogranicavaju igraca koliko to radi Thief.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 12:24   #686
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Jeste li primetili koliko je malo materijala za čitanje? Koje pismo, dnevnik, ili novine i sve se to svodi na par rečenica. I, sve je većinom vezano ili za sporedni quest/glavnu misiju u kojoj se nalazi ili za trenutna dešavanja u Gradu. Nema ničega što bi produbilo atmosferu i iluziju da se radi o stvarnom mestu, skoro ničega o istoriji i kulturi ove verzije Grada. Za razliku od starih igara: odlomci iz romana ili pozorišnih komada, knjiga o istoriji, mitologiji, odlomci iz Hammeritskih svetih tekstova, Paganske pesme i običaji, korespodencije, nekada par stranica nečijeg dnevnika umesto par rečenica. Toga je bilo i u Dishonored-u.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Blaine na korisnoj poruci:
Asmodeus (2.3.2014)
Stara 2.3.2014, 14:51   #687
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Prvo TR pa Legacy of Kain sad ovo...svaka cast SQ svaka cast.

Edit: Jel neko razumeo kraj? ja nisam...iako sam gledao onu scenu tri puta

Poslednja ispravka: Exia (2.3.2014 u 15:06)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 15:05   #688
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke

Edit: Jer neko razumeo kraj? ja nisam...iako sam gledao onu scenu tri puta
Bez ljutnje, ali pitanje se postavlja sa JE L' ili JE LI. Nikako JER.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 15:05   #689
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.955
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Dishonored je svakako bolja igra, ali ni ova nije toliko losa. Kao sto rekose ranije, nivoi su dosta prirodniji i ne ogranicavaju igraca koliko to radi Thief.
U čemu je poenta poređenja ove dve, tako slične ali i toliko različite igre? Dishonored je zamišljen kao brza i fluidna akciona igra u kojoj se tečno prelazi iz stealth režima u borbeni i obrnuto (ako igrač tako želi), i elementi gameplaya su u skladu sa tim (čak ima i više borbenih unapređenja sa onim runama nego bilo kojih drugih).
Thief je po defaultu šunjalica, teskobna i zarobljena u hermetični steam-punk svet (kao što i treba da bude, svakako bi bilo glupo da imamo neke ogromne nivoe na otvorenom sa maratonskim trčanjem između interesnih tačaka), i sa te strane odrađuje perfektno ono što je zamišljeno da odradi (ne ulazeći u postojeće propuste u dizajnu igre).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 15:11   #690
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Poenta je da u Dishonored mozes sam da izgradis put kojim zelis da resis misiju, dok si ti ga ovde krnkuli u grlo, iako si, koliko sam video, to mogao da radis i u prethodnim Thief igrama.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
goranmax (2.3.2014)
Stara 2.3.2014, 15:11   #691
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.155
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.056 puta na 1.270 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Problem je sto "propusti" u dizajnu toliko bodu oci (barem meni) da ne mozes uzivati u nekim drugim dobrim momentima...kojih doduse nema mnogo.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
goranmax (2.3.2014), Ichigo222 (10.3.2014)
Stara 2.3.2014, 16:10   #692
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Sat vremena igram misiju u thief-u, dodjem do kraja misije bez da me iko primjeti i odaberem jedan od puteva da dodjem do izlaza i bas na tom putu postoji skriptovani dio gdje propadnes kroz krov i strazari dodju da istraze. Tako ode moj Ghost prelazak niz vodu XD
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 17:27   #693
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.955
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Hm, ako su došli samo da istraže, ne bi trebalo da ti remeti ghost status (isto kao kad baciš čašu, ili preblizu prođeš, pa se samo uznemire (i piše da si podigao sumnju), ali ti ne remete ono glavno). Jedino ako su posle toga počeli da šize i da te jure (crvene ikonice iznad glava, onda je to drugo).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 17:31   #694
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Nisam verovao da UE3 moze ovako da izgleda, igra stvarno izgleda odlicno.
Uz SSAA na High sigurno jos bolje.

Svaka im cast sta su izvukli iz engine-a.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 18:03   #695
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Hm, ako su došli samo da istraže, ne bi trebalo da ti remeti ghost status (isto kao kad baciš čašu, ili preblizu prođeš, pa se samo uznemire (i piše da si podigao sumnju), ali ti ne remete ono glavno). Jedino ako su posle toga počeli da šize i da te jure (crvene ikonice iznad glava, onda je to drugo).
Za potpuni Ghost prelazak moras da predjes nivo bez da posumnjaju da si tu. To ukljucuje bilo kakvo odvracanje paznje. Barem je tako na ovoj custom master tezini na kojoj igram.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 18:22   #696
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Thief je po defaultu šunjalica, teskobna i zarobljena u hermetični steam-punk svet (kao što i treba da bude, svakako bi bilo glupo da imamo neke ogromne nivoe na otvorenom sa maratonskim trčanjem između interesnih tačaka)
Niko to ne traži. ALI
Thief 2 je imao zaista velike nivoe, već druga misija se sastoji od par velikih zgrada sa velikim prostorom između njih, i malim pristaništem na drugom kraju mape u odnosu na onaj gde igrač startuje. Naravno, možeš da pristupiš misiji praktično kako god želiš i postoji hrpa načina za rešavanje objektiva. Čak i misije koje su fokusirane na jedan objekat, tipa banka ili policijska stanica, ne stvaraju osećaj teskobe i klaustrofobije ili to rade samo u određenim delovima. Naravno, uvek hrpa načina da se pristupi igranju, objekti uvek dizajnirani tako da stvaraju iluziju funkcionalne, stvarne lokacije, kada recimo upadnem u banku nemam osećaj da sam to uradio preko jednog od nekoliko predefinisanih puteva koje su mi autori jedne video igre stavili na raspolaganje.
Prvi je već druga priča tokom nekih misija, ali i tu su mi najdraže misije one poput opere ili čarobnjačkih kula iz Gold verzije.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 18:40   #697
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
svakako bi bilo glupo da imamo neke ogromne nivoe na otvorenom sa maratonskim trčanjem između interesnih tačaka), i sa te strane odrađuje perfektno ono što je zamišljeno da odradi (ne ulazeći u postojeće propuste u dizajnu igre).
Thief 2 ima ogromne nivoe, jedno 3 puta vece nego ovaj spinoff... Ogromni nivoi bez maratonskog trcanja, zamisli i to posotji.

Poredjenje sa Dishonoredom je neminovno, pogotovo jer su obje igre stealt orijentisane i spadaju u isti zanr. Tako da ne vidim sta je to tebi toliko neprihvatljivo?! Mozda ti je neprihvatljiva cinjenica da je Dishonored bolja igra.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 18:46   #698
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Kako se Thief i Dishonored ne mogu porediti? Dishonored vise podseca na stare delove Thiefa nego Thief 4: Ultimate Loading screen QTE Corridor levels edition.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
filpan (2.3.2014)
Stara 2.3.2014, 19:20   #699
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

Mogu da se porede, al' onda se treba setiti i da u Dishonoredu možemo da se popnemo i skočimo gotovo svuda zahvaljujući čarobnim moćima.

Inače, ovo za "nepostojanje alternativnog puta" nije skroz istina. I sam sam na određenim "uskim" mestima bio ubeđen da nema više od jednog puta, samo da kasnije nađem još 2-3 koji su skriveni i gotovo nevidljivi - za razliku od Dishonored gde se kraćim pogledom uočava kuda bi moglo da se "skače" do vrha zgrade, ili provuče kroz kanalizaciju.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2014, 19:53   #700
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 4)

^ I sta sad ovime zelis da kazes? Da novi Thief pruza istu slobodu kretanja kroz nivoe kao i Dishonored, pod uslovom da ne koristis blink?

PS. U Dishonored-u uvek imas vise ruta, od kojih neke nisu tako lako vidljive kako ti tvrdis, tj. u svaki nivo je mali sandbox, sto ovde nije slucaj kako vidim. Takodje, samo na izuzetna mesta ne mozes da se popnes bez blinka, dok na veliku vecinu ostalih mozes, koristeci okruzenje..

Poslednja ispravka: nameless1 (2.3.2014 u 20:01)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
stealth, thief


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com