Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2022, 18:47   #1
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom New Witcher (UE5)

Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
Dušan Vićić (21.3.2022), Ichigo222 (13.9.2023)
Stara 21.3.2022, 18:59   #2
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Nema više RED Engine bulšita, strava!


*vidi Epic Games*

pu
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2022, 19:04   #3
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2022, 19:05   #4
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Znaci igramo sa Ciri novu sagu
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2022, 19:14   #5
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Ček, obaveštenje je od 1 marta a tek sada ga ovde vidim?

Auuu, nisam znao da je toliko otišao tim u zaborav.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2022, 19:26   #6
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

I meni je to čudno jer očigledno tek sad izlaze vesti o ovome

Možda su tad objavili pa postavili scheduled? Ne znam ni gde je okačeno isprva
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2022, 2:09   #7
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

I opet najavljivanje igara jedno deset godina unapred

Ono jeste da se znalo da se radi na novom W ali bukvalno niceg opipljivog nema niti ce ga biti u neko normalno vreme i eto zvanicne potvrde. Verovatno malo "pozitivnog" PR-a nakon one katastrofe.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2022, 9:33   #8
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Naravno da je ova najava cist pr spin i verovatno ce proci godine i godine dok se ova igra ne pojavi, CDPR je i dalje u haosu tako da im svaki pozitivan pr znaci


Iskreno posle 2077 i svega ostalog oko CDP i GoG treba biti mega oprezan sa bilo cime sto dodje od ovih Poljaka
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2022, 17:13   #9
Pumbaa
Član
 
Član od: 17.3.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 354
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 84 puta na 52 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

da bi Vest bila vest treba da odgovori na onih čuvenih 5 W: who (ko), what (šta) , where (gde), when (kad) i why (zašto)

sviđa mi se ova mačka medaljon... izgleda da smo sa Geraltom završili kao protagonistom.

CP nisam igrao, ali uglavno nisu bile bajne kritike ono što sam čitao.

Witcher (sva tri dela) mi je bilo jedno od omiljenih gameing iskustava i nadam se da će ovo ići tim tragom. open world mi se ne dopada, ali izgleda da sad sve mora tako...
Pumbaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2022, 18:30   #10
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Wicher serijal ostaje najbolje gejming iskustvo prethodne generacije a po mom mišljenju i mnogo više od toga, CP jeste ispao sušta suprotnost ali to im mogu oprostiti jer su rizikovali i upustili se u nešto što je za njih potpuni eksperiment, mada posle ovoliko zakrpa igra je sasvim solidna. Witcher je njihov domaći teren i tu bi trebalo očekivati najviši kvalitet i verujem da neće omanuti ovaj put.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2022, 4:31   #11
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Ne znam baš, ja sam uzdizao Witcher serijal, a onda sam pokušao da igram ponovo te igre ponovo... i prosto nisam mogao.
Ajde kec je nagrizao zub vremena, dvojku nikad nisam ni gotivio zbog toga što me nisu radile sve one spletke i intrige. Combat je bio previše konzolaški.
Trojka mi je bila remek-delo na prvom prelasku, ali nijednom više nisam mogao da igram ponovo. Vuklo me nazad, ali odustanem tamo posle Velena jer kapiram koliko se igra ponavlja.

A sva ta ponavljanja su samo pojačali i podgojili za Cyberpunk, pa me ne bi čudilo da istu stvar prilagode i novoj igri.
No, videćemo.... za jedno 8 godina kad možda izađe
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2022, 20:04   #12
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

W3 je super, ali nekako taj kombat i skilovi su bas prosecni. Previse nekako jednostavno, repetativno, nema varijacija uopste, bas je onako click & roll fest. Jako brzo dosadi, makar meni. Sto je bas suprotno u odnosu na CP077, jer tamo mi je mnogo bolji osecaj, masniji, atraktivniji, ima vise razlicitih vrsta oruzja, skilovi su mi bolji i raznovrsniji dosta. Generalno su jako dobro uboli kombat u CP.

Na primer, Sekiro je svetlosnu godinu ispred Geralta po svemu. Elden Ring isto, kombat nedostizan. Ali eto Sekiro mi je dobar za poredjenje, jer su i jedan i drugi predefinisani heroji. Koriste samo maceve, ali jednostavno Sekiro sabija, zadaje domaci zadatak Geraltu. U Sekiru postoji i sunjanje sto kombat podize na jos zanimljiviji i nelineraniji nivo.

CP igram sa vise uzivanja nego W3, verovatno jer sam veci ljubitelj tog zanra a i epska fantastika je na svakom koraku. Dobro dizajniran SF je mnogo teze uraditi, CP je tu pokidao sto se mene tice.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2022, 21:07   #13
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

^^
Jedina stvar u kojoj je Sekiro bolji je borba. I generalno osećaj kada se, nakon milion pokušaja, ubije boss. Ima dosta zabavnih elemenata. Ko voli takve igre, u Witcher-u, kao i mnogim modernim igrama, nema šta da traži.

U čemu drugom je bolji? Glavna priča? Questovi možda? Likovi? Humor? Muzika? Dužina igre? Glavni lik?
Pominješ šunjanje u Sekiru koje je na nekom najosnovnijem nivou. U mnogim situacijama i ne moraš da se šunjaš, možeš brzo prići protivnicima i zadati deathblow.

Sekiro i Witcher su potpuno različite igre. Ja sam uživao u obe, ali glupo ih je porediti.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2022, 22:29   #14
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Tesko da ce neko pobediti Geralta u ovoj temi
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Geralt (24.3.2022)
Stara 23.3.2022, 23:22   #15
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Citat:
Geralt kaže: Pregled poruke
^^
Jedina stvar u kojoj je Sekiro bolji je borba. I generalno osećaj kada se, nakon milion pokušaja, ubije boss. Ima dosta zabavnih elemenata. Ko voli takve igre, u Witcher-u, kao i mnogim modernim igrama, nema šta da traži.

U čemu drugom je bolji? Glavna priča? Questovi možda? Likovi? Humor? Muzika? Dužina igre? Glavni lik?
Pominješ šunjanje u Sekiru koje je na nekom najosnovnijem nivou. U mnogim situacijama i ne moraš da se šunjaš, možeš brzo prići protivnicima i zadati deathblow.

Sekiro i Witcher su potpuno različite igre. Ja sam uživao u obe, ali glupo ih je porediti.
Sto je glupo porediti, pa ne poredim Need for Speed i Withcera.

Gledam ih kao igre iz tog nekog slicnog zanra, fantasy, akciona avantura iz treceg lica... Dosta ih stvari vezuje, tako da je poredjenje na mestu.

E sad, Witcher je za kezual igrace, da se svima svidi, moze da ga predje i baba od 100 godina. Limundacia, dosta dijaloga, kao da citas neku interaktivnu knjigu u poredjenju sa Sekirom ili bilo kojom Souls igrom. Dosta je sve sporije i to je sve Ok i ja sam uzivao isto u tom prvom prelazu, ali kad god bih krenuo ponovo da igram jako brzo bi me smorila.

Sekiro je za mnogo angazovanije igrace sa puno zivaca i vremena. Dosta je dinamicnija igra generalno, nepredvidljivija, teza neuporedivo, kompleksniji kombat, izazovnija... Atmosfera je vrhunska u obe, samo sto se meni malo vise svidela kod Sekira jer je mracnija, misticnija za nijansu.

Nije ni bitno, obe igre su dobre na svoj nacin. Poenta je da Witcheru fali kompleksiniji kombat sistem.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2022, 1:21   #16
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Sto je glupo porediti, pa ne poredim Need for Speed i Withcera.
Zato što mislim da nisu namenjene istoj publici. Witcher je mainstream. Sekiro i druge From Software igre su za neki drugi tip ljudi. Sekiro je linearniji. Fokusiran na borbu i bosove. Witcher je open world sa gomilom questova. 100+ sati igranja plus dve odlične ekspazije. Igra koja se fokusira na priču i likova. Na dobar quest dizajn. Muziku da ne pominjem. Na desetine odličnih numera. Mana mu je borba. I to od prve igre. Mada to je više problem modernih akcionih avantura, nego same igre. Nemaju svi vemena da se biju sa velikim majmunom nekoliko sati.

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
E sad, Witcher je za kezual igrace, da se svima svidi, moze da ga predje i baba od 100 godina. Limundacia, dosta dijaloga, kao da citas neku interaktivnu knjigu u poredjenju sa Sekirom ili bilo kojom Souls igrom. Dosta je sve sporije i to je sve Ok i ja sam uzivao isto u tom prvom prelazu, ali kad god bih krenuo ponovo da igram jako brzo bi me smorila.
Igra bazirana na knjigama. I treba da bude dosta dijaloga. Dosta likova. I to je oblast gde je CDPR odradio dobar posao.

A što se novog igranja tiče, Sekiro nije mnogo bolji. Koji replay value imaš u njemu? Par različitih krajeva, koji se baziraju na dijalog ili dva. Jedino ako hoćeš ponovo da se mlatiš sa bosovima. Mada je Sekiro dosta kraći i ako si dobar, možeš brzo da ga pređeš. Witcher na drugu stranu zahteva mnogo više vremena.

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Sekiro je za mnogo angazovanije igrace sa puno zivaca i vremena. Dosta je dinamicnija igra generalno, nepredvidljivija, teza neuporedivo, kompleksniji kombat, izazovnija... Atmosfera je vrhunska u obe, samo sto se meni malo vise svidela kod Sekira jer je mracnija, misticnija za nijansu.
Sve to stoji. Kad postaneš dobar i počneš da mlatiš protivnike, Sekiro sija. Koliko sam samo vremena izgubio na neke bosove, počeo sam da sanjam onaj crveni kružić za deathblow.

Idealno bi bilo kada bi neko spojio The Witcher i Sekiro. I dodao mod podršku kao u Skyrimu. 10/10 igra easy.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geralt na korisnoj poruci:
polarnimeda (24.3.2022)
Stara 24.3.2022, 1:36   #17
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Jasno je meni sve to, nego eto samo iznosim svoje neko misljenje.

Ono gde, pored kombata, sledeci Witcher treba da evoluira jeste Ai sistem NPC likova kako bi svet izgledao jos uverljivije i zivlje. Mislim da je tu RDR2 zadao domaci zadatak svima, tek sta da ocekujemo od GTA 6, zato mislim da tu treba jako da se potrude. Sa CP su zestoko fejlovali, jos nisu sredili da ima jurnjave sa policijom i slicne stvari, NPC se ponasaju genericno, vrte se u krug i nemaju nikakvu prirodu rutinu.

U RDR2 je to dovedeno do najveceg nivoa u open world igrama, pa covece tamo ladno izgrade onu prugu, onda onu zgradu u luci kako vreme odmice. Sto je najjace W3 je mnogo bolji od CPa, jer u W3 se sklanjaju od kise, idu u krevet da spavaju i takve stvari.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2022, 15:13   #18
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Danas se igre prave za ljude starije od 18 godina, većina takvih ljudi u svetu uveliko imaju neki posao i nemaju vremena da se tri sata makljaju sa nekim stvorenjem u jednoj igri.

Nekad sam, kad sam bio klinac imao i vremena i živaca za to, ali danas kad sa teškom mukom skrpim 2-3 sata dnevno za igre ako bih morao sa Geraltom duže od 10 minuta da se mlatim sa jednim ili više neprijatelja batalio bih igru istog trenutka. Zbog toga i nemam želju da igram Elden Ring ili bilo koju drugu FromSoft igru ne zato što nisu dobre (znam da jesu, video sam), već zato što JA LIČNO nemam želju da gubim živce i nerviram se zbog igara posle uobičajenog nerviranja na poslu.
Zato su mi igre kao RDR2 ili Witcher omiljene igre, jer ničime ne opterećuju i možeš opušteno da radiš ono što ti se sviđa i kad ti se svidi.

A koliko će novi Witcher biti dobar je baš gadno pitanje. Ako si nešto voleo i uživao u tome, neka nova "saga" može da izazove kontraefekat. Da li se iko seća ko je glavni lik u "Mass Effect Andromeda" ?? Za Šeparda zna svako ko prati igre, makar nikad i ne probao Mass Effect. Zna li ko kako se zovu likovi iz "Splinter Cell Blacklist"??? Sema Fišera zna svako ko igra video igre.
I ne samo u igrama. Gledam ovih dana "Vikings : Valhalla" i iako je serija odlična, nikako ne uspevam da se nateram da uživam onako kao kad sam gledao Ragnara, Atelstana, Lagertu, Bjorna, Ubea, Ajvara i ostale likove iz originalne serije. Serija "Gospodar prstenova" bez Froda, Aragorna, Gandalfa..."that`s not IT", ma koliko dobra bila.

Zato imam neki osećaj da novi Witcher neće ni prineti originalu, ali reklama, hype i ljudska glupost idu ruku pod ruku pa neki novi "middle-age" Cyberpunk 2077 je više nego moguć. U onom najgorem smislu.

Edit:
Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
U RDR2 je to dovedeno do najveceg nivoa u open world igrama, pa covece tamo ladno izgrade onu prugu, onda onu zgradu u luci kako vreme odmice.
U prva dva prolaza ta pruga mi je bila dovršena tek kad pređeš u epilog. Kad sam provalio foru da od predradnika u kampu graditelja pruge možeš da odradiš par zadataka, ta pruga je završena već u drugom poglavlju. Apsolutno briljantno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2022, 16:07   #19
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Citat:
CD Projekt Red has confirmed the medallion featured in its new Witcher game tease is based on a lynx, which implies a new School of the Lynx, which would seemingly be invented for the new game.

Global communication director Robert Malinowski confirmed that the medallion isn't from any currently canon witcher school. "Some mysteries should not be so mysterious", he said. "I can confirm that the medallion is, in fact, shaped after a lynx."The previous game's protagonist, Geralt, is from the School of the Wolf, his witcher guild, and the other schools are the Cat, Griffin, Bear, Viper, Manticore, and Crane.
Nova skola novi klinci, dakle verovatno i novi protagonista sto je sasvim ok.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.3.2022, 17:25   #20
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: New Witcher (UE5)

Citat:
NastyB kaže:
Danas se igre prave za ljude starije od 18 godina
...
...
...
...
..
..
.
Не. Не баш.
Да је тако, велика већина игара би имала Mature (17+) или Adults (18+) рејтинге, а не Teen (13+).
sp01 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Witcher 3 White Ripper Role-Play 7739 19.11.2023 18:32
GWENT: The Witcher Card Game Exia Mrežne igre 129 24.12.2022 3:05
The Witcher 2 - Assassins of Kings Psycho13 Role-Play 4767 21.7.2020 14:23
The Witcher The mighty Boo Role-Play 3333 6.5.2018 23:01
Witcher 3 kosplej akcija! Maskiraj se i osvoji GTX 960! Kole Dešavanja i događaji 38 17.4.2015 13:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com