Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Zanimljive Web lokacije

Zanimljive Web lokacije Lokacije na Mreži koje su vredne pažnje

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.12.2005, 20:43   #1
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Kako je ovo trenutno aktuelno , evo nekoliko linkova koji će svima da ''otvori oči''. Da ne bi dolazilo do zabune i zablude oko ovoga, kao što je bio slučaj, tj pokušaj predstavljanja jednog napada, na ovim linkovima možete se se detaljno upoznati sa načinima i alatima koji služe za to. Kao što jedan od autora ovih tekstova kaže:
Citat:
Ovo sto sledi su liste tekstova (tutoriala) koje mozete za sada naci na nasem sajtu. Tekstovi su pokupljeni sa raznih sajtova na netu. Pre nego sto pocnete sa pregledanjem sadrzaja, morate da prihvatite sledece pravilo: "Sve informacije iz ovih tekstova su namenjene samo u edukativne svrhe i ne smeju se koristiti za bilo kakvu vrstu napada na ostale korisnike".

Poslednja ispravka: Iris (26.12.2005 u 23:07)
Sale KG je offline  
Stara 26.12.2005, 21:36   #2
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Citat:
Sale KG kaže:
Kako je ovo trenutno aktuelno , evo nekoliko linkova koji će svima da ''otvori oči''. Da ne bi dolazilo do zabune i zablude oko ovoga, kao što je bio slučaj, tj pokušaj predstavljanja jednog napada, na ovim linkovima možete se se detaljno upoznati sa načinima i alatima koji služe za to. Kao što jedan od autora ovih tekstova kaže:
Ma daj, Renzorov sajt je jos odavno otisao u "history". A zamisli, pojavile su se i kopije njegovog sajta. Pogledaj mu samo forum..

Poslednja ispravka: Iris (26.12.2005 u 23:07)
vladale je offline  
Stara 26.12.2005, 22:05   #3
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Question Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Cemu ovo?
Andross je offline  
Stara 26.12.2005, 23:10   #4
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Citat:
Sale KG kaže:
Kako je ovo trenutno aktuelno , evo nekoliko linkova koji će svima da ''otvori oči''. Da ne bi dolazilo do zabune i zablude oko ovoga, kao što je bio slučaj, tj pokušaj predstavljanja jednog napada, na ovim linkovima možete se se detaljno upoznati sa načinima i alatima koji služe za to.
Razgovor na temu demistifikacije bilo koje vrste moze biti interesantan, ali u ovom slucaju molim bez linkova i primera. Hvala.

Poslednja ispravka: Iris (26.12.2005 u 23:16)
Iris je offline  
Stara 26.12.2005, 23:52   #5
Pantelija
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 357
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Baziracu se na napad na moje sajtove i forume koji su poceli pre oko 40 dana. Sve sajtove i forume sam postavljao na bazi ne placanja, jer nisam imao finansijskih sredstava da se sam upustim u projekat. Mislim da sadrzaji sajtova nisu toliko biti za temu vec nacini provaljivanja baze podataka sajta. Zbog tih napada sam bio primoran da menjam i par mail adresa, sve adrese su sluzile u svrhu registracije na pojedinim forumima i kao kontakt u vezi sadrzaja mojih sajtova i foruma. Uzrok napada je verovatno u iritaciji neke osobe ili nekih osoba sardzajem sajta, napominjem da sardzaj sajta nije bio ilegalan. Sve vreme od zastite sam koristio ZA i NOD sa redovnim osvezivanjem njihovih verzija.

Sve je pocelo sa prijemom spam poruka putem emalia i privatnih poruka, ali retko ko ne dobija spam poruke medjutim su na mail pocele da stizu poruke uvredljive sadrzine koje su sadrzale reci samo za cenzuru, pa sam se odlucio za promenu mail adrese onda je bilo malo zatisije pa je opet pocelo slanje spam-a na moj novi mali i nazalost upad je sinoc kulminirao koriscenjem tadasnje vazeceg maila za logovanja na pojedine forume, ti napadi su bili usmereni na mene licno radi diskreditacije mojeg id-a kod ostalih clanova forumske zajednice.

Mislim da, nazalost, niko nije bezbedan na netu i da ja koji sam bio sastavni deo price da se to desava drugima promenio sam stav o tome.

Da li je jos neko pretrpeo napad bilo kakve vrste, naravno mislim na hakovanje? Sve pocinje od spam-a a moze da se zavrsi veoma lose po vas, sto sam ja osetio na svojoj kozi i verujte da mi je jako bilo neprijatno kada je neko postavio poruku sa mojim userom na tim forumima. Ni najgorem neprijatelju nebih pozeleo da da se ovo desi, naravno da bih voleo da se desi toj osobi/ tim osobama koji su napali mene.

Poslednja ispravka: Pantelija (27.12.2005 u 0:08)
Pantelija je offline  
Stara 27.12.2005, 0:03   #6
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Citat:
ANDROSS kaže:
Cemu ovo?
Kako čemu, u edukativne svrhe. Valjda ti je jasno šta to znači. Renzorov sajt i jeste za istoriju, mada je to veoma diskutabilno, ali je odlično mesto za početak učenja a ko zna šta sve možeš još uvek da uradiš(ili preduprediš) uz one tutorijale. Ovo predstavlja početak, da ne kažem Bukvar, i mnogima koji nemaju predstavu kako se vrše (izvršavaju) napadi na servere, sajtove, pojedince itd. razjasniće u potpunosti sve nejasnoće. Druga dva linka vode ka knjigama, i pre svake diskusije trebalo bi prvo da i pročitaš. Daleko od toga da za sebe mogu da kažem da sam Haker, nažalost nisam ni blizu toga, ali volim da čitam i dosta sam upoznat sa tematikom.

Edit:
Sad videh da su linkovi obrisani. Šteta, a ne razumem ni zašto, brdo knjiga o ovome ima legalno i da se kupi u knjižari a ove dve su autorsko delo. Linkovi i tekstovi su u potpunosti legalni i nalaze se na više sajtova/foruma. Ukoliko nekog zanima neka pogleda ovde (pre brisanja pogledati, ovo nije direktan link već daje pojašnjenje svega).

Poslednja ispravka: Sale KG (27.12.2005 u 0:57)
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 0:33   #7
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 1

Dakle ne može onako, uredu idemo bez linkova. Ukoliko može sa onim linkovima vi brišite ovo.

Haker, cracker, lamer - u cemu je razlika?
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 01.txt (6,0 KB, 347 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 0:35   #8
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 2

Osnovno o hakerskim tehnikama
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 02.txt (8,8 KB, 355 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 0:36   #9
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 3

Kako se koristi Telnet?
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 03.txt (3,8 KB, 280 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 0:38   #10
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 4

Netstat
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 04.txt (3,2 KB, 247 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 0:40   #11
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 5

Tracert (Traceroute)
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 05.txt (1,3 KB, 238 puta viđeno)

Poslednja ispravka: VojaM (27.12.2005 u 12:33)
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 0:41   #12
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 6

FTP serveri
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 06.txt (7,9 KB, 274 puta viđeno)

Poslednja ispravka: VojaM (27.12.2005 u 13:10)
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 0:42   #13
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 7

FileSharing
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 07.txt (5,9 KB, 239 puta viđeno)

Poslednja ispravka: VojaM (27.12.2005 u 13:10)
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 0:44   #14
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Lekcija 8

PWL i citanje PWL-a
Priloženi fajlovi
Tip fajla: txt 08.txt (4,1 KB, 254 puta viđeno)
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 0:49   #15
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Eto, ako ovo može ići ćemo dalje. Još uvek mi nije jasno zašto onako nije moglo (sa ona tri linka), ovako je teže i txt. format nije baš odgovarajući. Ovo ne predstavlja nikakvu tabu temu, zašto onda stoje svi oni linkovi ka raznim tutorijalima vezanim za programiranje. Pa i to može da se zloupotrebi, ustvari jedno sa drugim je povezano ovim matematičkim simbolom <=>.
Sale KG je offline  
Stara 27.12.2005, 10:22   #16
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Citat:
Iris kaže:
Razgovor na temu demistifikacije bilo koje vrste moze biti interesantan, ali u ovom slucaju molim bez linkova i primera. Hvala.
E Perunika, Perunika, kasno, vec sam pokupio link, hehe... Sad cu svima da ga posaljem na PM...
SuperG je offline  
Stara 27.12.2005, 13:48   #17
Alexey
Novi član
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Citat:
Sale KG kaže:
... zašto onda stoje svi oni linkovi ka raznim tutorijalima vezanim za programiranje. Pa i to može da se zloupotrebi ... <=>.
Definitivno si u pravu.
Alexey je offline  
Stara 27.12.2005, 15:03   #18
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Citat:
SuperG kaže:
E Perunika, Perunika, kasno, vec sam pokupio link, hehe... Sad cu svima da ga posaljem na PM...
Slobodno, ali meni ne moras

I jos jednom da ponovim, nije ovo tabu tema, vec su linkovi ka questionable tutorijalima i problematicnim sajtovima prosto neprimereni ovom Forumu, kao i spamovanje... sta cete slati jedni drugima privatno, to je vec druga stvar
Iris je offline  
Stara 28.12.2005, 19:58   #19
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

@Sale-KG
Ne bih da se mešam ali je sve ovo što si napisao u ovih nekoliko poruka najblaže rečeno glupost. Da se razumemo, u opis radnog mesta mi ide poznavanje operativnih sistema a sve "tehnike" upada na "nečiji" računar i igranja voajerizma sa istim posustaju već pred prvim firewall sistemom.
Tehnike su zastarele koliko i sistemi na kojima sve to može da se primeni. Primera radi neka svako od vas pokuša da pronađe fajl na svom sistemu koji ima .pwl ekstenziju ili liniju koda u system.ini-u koja sadrži pun naziv korisnika računara i sve će vam biti jasno.

Tehnike koje si "naučio" su sastavni deo najpoznatijeg fake "remek dela" na koju se hakeri pozivaju i zaklinju u sopstvenu majku da je tačan a bio je od pomoći na starim Windows sistemima. Knjiga se i dan danas zove (ako i nju nisu hakovali ) "Black book of hacking" ili tako nešto i predstavlja navodni Gran Gremoar hakera. Odnos korisnog i danas primenjljivog prema onome što je ostalo zauvek istorija je otprilike isti kao kada bi "napravio matematiku" ljudi koji se zaklinju da su videli Deda Mraza i onih koji tvrde da su se sa njim provozali u njegovom "letećem taksiju" . Dakle: nepoznato.

I usput rečeno, ovakva tema nije loša na forumu iz jednog jedinog razloga a to je da se ukaže ljudima koji stvarno brinu o svojoj sigurnosti na moguće propuste na njihovom sistemu.

Puka želja da bilo ko ovde pokaže "koliko je dobrih neproverenih stvari o hakovanju naučio na netu" po meni ovde ne bi trebalo da "pije vodi".

I još jedna stvar. Bez obzira na to što je biti haker cool i što bi svaki klinac koji se dohvati tastature hteo da "pročačka" po nečijem računaru, hakeri su polazna tačka za ugrožavanje privatnosti. Sasvim se slažem da nije u redu da postoje programi koji u sebi sadrže spyware ili malware ali je po meni linija između hakera i ljudi koji hakerske tehnike koriste za ugrožavanje nečije privatnosti veoma tanka. A zatvoren kod? Pa neka neko opovrgne tezu da je u isto vreme Linuxu Open source pristup i najveće blaženstvo i najveće prokletstvo. Upravo mogućnost da svako ko hoće nešto može da "čačne" po njemu ne stvara kokurenciju i osećaj očuvanja intelektualne svojine koja je potrebna za "pravljenje para".
Daleko od toga da hoću da kažem da je Windows siguran sistem ali je najprimereniji našim uslovima.
holodoc je offline  
Stara 29.12.2005, 0:30   #20
Sale KG
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 138
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Demistifikacija hakovanja i krekovanja

Citat:
holodoc kaže:
@Sale-KG
Ne bih da se mešam ali je sve ovo što si napisao u ovih nekoliko poruka najblaže rečeno glupost....
E, pa da krenem.
Iako tvrdiš da nešto znaš, već ''padaš'' na prvoj rečenici.
Prvo, ja nisam pisao ove tutorijale, da si pažljivo čitao bilo bi ti jasno i ja sad ne bih morao da ti to objašnjavam. Pročitaj ponovo, moj prvi post je skraćen pa možda ne izgleda jasno na prvi pogled, ali drugi daje kakvo takvo objašnjenje.
Drugo, džaba tebi taj tvoj posao kad tako pričaš. Tvoja neobaveštenost, ili površnost, ide do granice amaterizma. Kažeš ''tehnike su zastarele koliko i sistemi na kojima one mogu da se primene''. Kad smo već kod toga, da li znaš u kojoj zemlji živiš, i na kom stupnju razvoja je IT tehnologija u ovoj zemlji? Koliko firmi u ovoj zemlji koristi Win XP (legalno)? Ja znam masu koja je još uvek na 98 i nema nameru, a ni finansijskih sredstava da prelazi na XP (a o drugim OS neću ni da govorim), ali da ne odstupam od teme.
Naslov teme je ''Demistifikacija hakovanja i krekovanja'', i kao takva je pokrenuta iz razloga da ljudima predoči neke osnove u vezi svega toga. Dolazi do raznoraznih zabuna, pa je red da se objasni kako i šta predstavlja napad na neki sistem.
Meni uopšte nije cilj da u ovom topiku pokažem šta ja znam u vezi svega toga i šta sam ja naučio, nije mi ni bila namera, niti sam se ja bavio pisanjem pomenutih tutorijala i knjiga (koje ti očigledno nisi ni pročitao pa zato tako i pričaš). Ovo sve što je opisano i što će biti dalje opisano spada u neke osnovne tehnike i načine koje bi svako ko želi ovu tematiku da izučava trebao da zna. Valjda prvo treba da se nauče slova pa tek onda da se počne sa pisanjem (ovo je figurativno, prim. prev.).
Ja ću i dalje da se bavim ovim osnovnim stvarima, da dovršim ovo što sam započeo, a tebi kao već prevejanom i iskusnom Hakeru (kome u opisu radnog mesta ide poznavanje operativnih sistema ) prepuštam da objasniš sve napredne tehnike upada na neki sistem ili server koga zaboga čuva neki strašni firewall.
Tvoja neobaveštenost ide do te mere da moram da te uputim na popravni ispit. Sedi jedan! Uslov za popravljanje ocene je da pročitaš tutorijal pod rb. 1.
Sale KG je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com