Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.1.2006, 15:33   #1
Branislav Živaljević
Novi član
 
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Smile Problem Sa Grafikom

Imam sledeću konfiguraciju:
AMD Athlon64 3800+
MSI K8N SLI nForce4 chipset
1024MB Kingston
MSI ATI RX1300 Pro 256MB
Maxtor 160GB ,i veliki problem.
Napajanje Chieftec 420W

Računar radi stabilno,brzo ,nema nikakvih problema ,jedini je problem sa igrama. Najzahtevnije igre rade na maksimumu detalja (Far Cry ,Most Wanted, NBA Live 2006, FIFA 2006 ,Age Of Empires )ali posle odredjenog vremena zakucaju i slika i zvuk.Nekad posle sat vremena a nekad posle jedan minut.Probao sam i sa drajverima koje sam dobio uz karticu i sa najnovijim Catalystom 5.13 ,reinstalirao sistem 4 puta sa Service Pack-ovima i bez njih i ništa ne pomaže.Memorija je prošla Gold Memory Test 13 puta za noć, Ceo računar je prošao 3DMark 05 sa rezultatom 2553.

Sve govori da je grafika falš, ali ako neko ima neku ideju neka pošalje odgovor.

Hvala

Bane
Branislav Živaljević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 15:44   #2
Electric
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 202
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

1. Jesi li oc-ovao graficku - ako jesi, da se ne gnavimo dalje.
2. Jesi li siguran da li napajanje daje dovoljno snage - i to moze da bude problem. Jeste da je tvoje napajanje strava - ali ako imas mogucnosti - proveri ga za svaki slucaj. Recimo da je taj Chieftec besprekoran.
3. GM je prosao 13 puta - to ne znaci samo da je mem u redu vec i CPU stabilan ( to tvrdim iz iskustva ).
4. Recimo da je maticna OK.
5. Utvrdjivanje neispravnosti graficke moze da bude problem - najbolje je da se zamenis sa nekim na par dana.
6. Probaj da ispitas stabilnost celog sistema Prime-om ili S&M ili nekim slicnim testom.
Electric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 16:17   #3
Branislav Živaljević
Novi član
 
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

1.Kartica nije overklokovan ,računar je u potpunosti na defaultu.
2.Napajanje može da bude problem ,ali ja radim u firmi koja prodaje računare i ubacio sam Chieftec 450W,zato što u karakteristikama MB-a piše da je preporučljivo toliko snage,isto se sve dešava.
3.matična je sigurno O.K.Rade svi programi bez problema, i Championship Manager koji je tu najzahtevniji za memoriju ,ali ne i za grafiku.
5.Pretpostavljam da je ako prodje ceo 3DMark sistem verovatno ispravan.
Ovde ipak nije problem ni do mene ,ni do ostalih komponenti ,problem je u topj nesrećnoj grafici ,nego nećiu da bude nisam probao.
Branislav Živaljević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2006, 20:51   #4
Atila
Starosedelac
 
Član od: 5.11.2005.
Lokacija: Београд
Poruke: 2.351
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Atila Slanje poruke preko Skypea korisniku Atila
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

Citat:
Branislav Živaljević kaže:
Imam sledeću konfiguraciju:
AMD Athlon64 3800+
MSI K8N SLI nForce4 chipset
1024MB Kingston
MSI ATI RX1300 Pro 256MB
Maxtor 160GB ,i veliki problem.
Napajanje Chieftec 420W

Računar radi stabilno,brzo ,nema nikakvih problema ,jedini je problem sa igrama. Najzahtevnije igre rade na maksimumu detalja (Far Cry ,Most Wanted, NBA Live 2006, FIFA 2006 ,Age Of Empires )ali posle odredjenog vremena zakucaju i slika i zvuk.Nekad posle sat vremena a nekad posle jedan minut.Probao sam i sa drajverima koje sam dobio uz karticu i sa najnovijim Catalystom 5.13 ,reinstalirao sistem 4 puta sa Service Pack-ovima i bez njih i ništa ne pomaže.Memorija je prošla Gold Memory Test 13 puta za noć, Ceo računar je prošao 3DMark 05 sa rezultatom 2553.

Sve govori da je grafika falš, ali ako neko ima neku ideju neka pošalje odgovor.

Hvala

Bane
Пошто је конфа очигледно нова иди у сервис где си купио, па нек они лупају главу, за који мој имаш гаранцију

Само да ти кажем да си узео помало чудну конфигурацију SLI плоча уз ATi графичку значи да ако једном пожелиш да искористиш SLI, мораћеш да продаш садашњу картицу и купиш 2 nVidia-е.
Такође у односу на процесор графичка је поприлично слаба.
Atila je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 9:44   #5
Branislav Živaljević
Novi član
 
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

Konfiguracija je nova i grafika je već na garanciji,odmah sam uzeo X1800 umesto nje.Što se tiče SLI režima ,nisam ni planirao da uzimam SLI karticu ali u tom trenutku nije mogla da se nadje ploča u Platinum ili Diamond seriji a da nema SLI.Radim u kompjuterskoj firmi i tržio sam kod svih uvoznika ,a hteo sam baš tu zato što sam iz svog iskustva siguran da je odlična ,za razliku od ASUS-a koji je KRŠ
Branislav Živaljević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2006, 13:54   #6
Electric
Član
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 202
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

Citat:
Branislav Živaljević kaže:
5.Pretpostavljam da je ako prodje ceo 3DMark sistem verovatno ispravan.
Ovde ipak nije problem ni do mene ,ni do ostalih komponenti ,problem je u topj nesrećnoj grafici ,nego nećiu da bude nisam probao.
I nestabilan komp moze da prodje 3D mark. Nestabilnost ne znaci samo "zakucavanje" vec moze da se manifestuje i na druge nacine.
Ipak - verovatno je u tvom slucaju u pitanju grafika i nadam se da ces imati vise srece sa novom.
Electric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 15:26   #7
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

http://www.sk.co.yu/forum/attachment...1&d=1137849920

Da li si tako izbrisao drajvere ?
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Nova Dokument z besedilom.zip (1,6 KB, 203 puta viđeno)
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 20:31   #8
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

I meni se chini da mozhda drajveri nisu OK.. Driver cleaner koristi, ili neshto sl.. I poshto radish sa rachunarima, zameni karticu, pa vidi..

@electric
Za mem testove sam se lichno uverio da nisu dovoljni.. .. Imao sam problem na jednom rachunaru, koji je stabilan, po defaultu, ne klokovan, a kada se prikachi neki hdd, posle neodredjenog vremena [ali u toku kopiranja fajlova], izbaci blue screen, ili kada se rezhe dvd/cd, buffer pada, i rachunar zakuca.. napominjem da je komp radio nekih pola godine do pojavljivanja problema, kada se utvrdilo da je memorija "polu-ispravna" [ruku na srce, mislio sam da memorija ili radi ili ne, ali je ovo zhiv primer..]. U igrama i svemu je radila ok!!! Mislili smo da je ATA kontroler [ili mozhda ceo southbridge problem], dok nismo promenili DDR. A prolazio je sve testove za mem..
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2006, 22:02   #9
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

Citat:
joda kaže:
I meni se chini da mozhda drajveri nisu OK.. Driver cleaner koristi, ili neshto sl.. I poshto radish sa rachunarima, zameni karticu, pa vidi..

@electric
Za mem testove sam se lichno uverio da nisu dovoljni.. .. Imao sam problem na jednom rachunaru, koji je stabilan, po defaultu, ne klokovan, a kada se prikachi neki hdd, posle neodredjenog vremena [ali u toku kopiranja fajlova], izbaci blue screen, ili kada se rezhe dvd/cd, buffer pada, i rachunar zakuca.. napominjem da je komp radio nekih pola godine do pojavljivanja problema, kada se utvrdilo da je memorija "polu-ispravna" [ruku na srce, mislio sam da memorija ili radi ili ne, ali je ovo zhiv primer..]. U igrama i svemu je radila ok!!! Mislili smo da je ATA kontroler [ili mozhda ceo southbridge problem], dok nismo promenili DDR. A prolazio je sve testove za mem..
Ma to je istina sa kompjuterima uvek nešto novo nema pravila.
Danas sastavljali komp po narudžbi na servisu sve nove komponente:
Asusu ploča geforska grafa i neki disk rami itd ... uključiš ništa crn ekran samo venti se vrte. Ništa .. ajmo ponovo druga ploča gigabitka- spet isto... menjamo grafo za neku levu geforsku sve radi - pa ti sad budi pamentan. Damo onu prvu grafu u drugi kompjuter već testiran sa istom takom grafom - sve radi čak i grafa ... Bolje da ne pišem napred ... Zatvorili smo radnju u 14:00 pa u Ponedeljak veselo napred ...
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 15:19   #10
joda
Član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: NS
Poruke: 63
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku joda
Thumbs up Re: Problem Sa Grafikom

Citat:
semaglig kaže:
Ma to je istina sa kompjuterima uvek nešto novo nema pravila.
Danas sastavljali komp po narudžbi na servisu sve nove komponente:
Asusu ploča geforska grafa i neki disk rami itd ... uključiš ništa crn ekran samo venti se vrte. Ništa .. ajmo ponovo druga ploča gigabitka- spet isto... menjamo grafo za neku levu geforsku sve radi - pa ti sad budi pamentan. Damo onu prvu grafu u drugi kompjuter već testiran sa istom takom grafom - sve radi čak i grafa ... Bolje da ne pišem napred ... Zatvorili smo radnju u 14:00 pa u Ponedeljak veselo napred ...
HEEEJ, pa komshiji se desilo isto.. dok je chistio CPU cooler.. rastavili rachunar, izduvali prashinu.. stavili novu pastu, sastavili komp, i venti vrte, ali crno.. mislio sam da je MB, dok nisam video tvoj post.. Od zhivotne mi je vazhnosti da mi javish ishod vashe rabote.. Predlozhio sam da komsha uzme drugu MB, ali zamisli nesrece da je uzme, i da opet ne radi komp!!!
joda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2006, 17:43   #11
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

Citat:
joda kaže:
HEEEJ, pa komshiji se desilo isto.. dok je chistio CPU cooler.. rastavili rachunar, izduvali prashinu.. stavili novu pastu, sastavili komp, i venti vrte, ali crno.. mislio sam da je MB, dok nisam video tvoj post.. Od zhivotne mi je vazhnosti da mi javish ishod vashe rabote.. Predlozhio sam da komsha uzme drugu MB, ali zamisli nesrece da je uzme, i da opet ne radi komp!!!
Probaj još jednom obavezno isto. Proveri da li je grafa sela dobro u slot. Proveri da li rami dobro leže u slotu, probaj druge rame, proveri kontakt grafe kabl monitor, probaj drugu grafu pozajmi je ako nemaš. Probaj njegovu grafu kod tebe ako je kompatibilna, probaj drugo napajanje(mada mislim da to nije sigurno ako je kod PC šta sigurno...) Ako imaš mogućnost proveri njegove komponente u drugom kompu jednu po jednu. Ako prilikom "servisa-čiščenja" niste šta pokvarili mahanički polomili mora da radi. Ja moj komp čistim sa kompresorom ...
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 14:08   #12
Branislav Živaljević
Novi član
 
Član od: 16.1.2006.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

Nije bitno kako sam reinstalirao drajvere jer je sistem 6 ili 7 puta reinstaliran
Branislav Živaljević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2006, 19:16   #13
semaglig
Član
 
Član od: 15.1.2006.
Lokacija: Celje
Poruke: 131
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku semaglig
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

Citat:
Branislav Živaljević kaže:
Nije bitno kako sam reinstalirao drajvere jer je sistem 6 ili 7 puta reinstaliran
Bolje je prvo deinštalirati stare drajvere pa onda inštalirati nove.
semaglig je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 11:04   #14
Dusan Despotovic
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 364 puta na 273 poruka
Talking Re: Problem Sa Grafikom

Citat:
Branislav Živaljević kaže:
Nije bitno kako sam reinstalirao drajvere jer je sistem 6 ili 7 puta reinstaliran
Uzmi programcic, Artifact Tester2 mozda izbaca artefakte koje ljudsko oko ne vidi.Ja sam imao X800GTO i non stop mi pucala igra CoD2 pustio sam ovaj programcic i pokazalo 35 artefakta.Odma sam je vratio i uzeo drugu koja radi kako treba,bez problema.Vrati ti to prijatelju
Dusan Despotovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2006, 17:19   #15
By Bojan
Banned
 
Član od: 30.1.2006.
Lokacija: zemlja Nedodjija, mjesto Niodaklevci, selo Veselo
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku By Bojan
Određen forumom Re: Problem Sa Grafikom

Citat:
Branislav Živaljević kaže:
Konfiguracija je nova i grafika je već na garanciji,odmah sam uzeo X1800 umesto nje.Što se tiče SLI režima ,nisam ni planirao da uzimam SLI karticu ali u tom trenutku nije mogla da se nadje ploča u Platinum ili Diamond seriji a da nema SLI.Radim u kompjuterskoj firmi i tržio sam kod svih uvoznika ,a hteo sam baš tu zato što sam iz svog iskustva siguran da je odlična ,za razliku od ASUS-a koji je KRŠ
Jesi li ikad radio na nekom ASUS KRŠU, pa da tako kazes, nemoj me nasmijavat... u tvom slucaju AMD je KRŠ...
By Bojan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55
Problem sa izlaznim naponom Mustek-a holodoc Kvarovi 7 2.2.2006 22:32
Problem sa video capture karticom LoneWolf Video/TV softver 4 14.1.2006 14:47
Problem sa rezanjem iz Windowsa Jack In The Box Operativni sistemi 1 10.1.2006 20:33
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com