Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.9.2020, 19:45   #421
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Kraduckao je AI i u originalu u istoj meri.

Uspeo sam nekako da je predjem posle nekih 20+ pokusaja na Classic tezini. Imao sam srece da se prvoplasirani slupao nekih 200-300m pre cilja... Na kraju je malo falilo i da izgubim, drugoplasirani je bio bukvalno odmah pored mene, mislim da nas nije delilo ni pola metra.

Poslednja ispravka: Leonida (26.9.2020 u 22:30)
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.9.2020, 21:45   #422
Zli Zoe
Član
 
Član od: 29.7.2015.
Poruke: 340
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 133 puta na 73 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Mene nervira napucavanje iz auta, uzasno. A vidim da ce ga biti dosta kroz igru.

Inace cini mi se da je igra osetno laksa od originala. U originalu sam se na primer dosta mucio i ginuo u motelu na pocetku, a ovde na klasik tezini bez problema. Ali to je neki prvi utisak, nisam puno igrao. Sve ostalo sjajno za sada. Obozavam ovaj period i ovaj svet.
Zli Zoe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2020, 3:05   #423
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 696
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
Ma kakvi Probao 20 puta i na kraju sam poludeo i odigrao na easy. Možda se dobro ne sećam originala ali mi se čini se je tamo sama trka mnogo bolje odrađena bila. Jedino je tražila trku bez greške a ovde kao da malo kraducka igra pa su ovi na vrhu u god modu. To kažem jer sam original prelazio 30 puta sigurno i uvek sam bio među 5 ili čak 3 pa bih izleteo ili se slupao... ovde nisam bio iznad desetog mesta ni u jednom trenutku od 20 pokušaja.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
Probajte da kocite sa L umesto S u pojedinim krivinama , lakse je ali i dalje treba mnogo pokusaja . Dva-tri sata sam pokusavao i onda prebacio na lakse i voznju na regular i tako preso . Mozda sam trebao da ostavim da prenoci hteo sam bas sve misije na simulaciji ( nabolji nacin da se igra ) da predjem ali sta je tu je. Jedna ko nijedna.
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2020, 8:01   #424
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
Ma kakvi Probao 20 puta i na kraju sam poludeo i odigrao na easy.
Isti slučaj. Zaista, kao da voziš teretnjak na ledu, a ne auto. Na startu trke ulazim u onu prvu lakat krivinu istom brzinom kao i ostali, ali dok oni skreću ja pritiskam skretanje, ali auto ide pravo, van staze. Dolazim istom brzinom za likom u onu malu S krivinu, on zakači ivičnjak i nastavi normalno, ja zakačim ivičnjak isto, ali moj "teretnjak" se u trenu pretvara u perce i leti 3-4 metra u vis. Apsolutno užasavajuće iskustvo koje je MNOGO gore od one trke u 1.0 verziji stare Mafije. Tek na EASY imaš utisak da voziš trkački auto sa gumama koje prijanjaju na stazu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2020, 10:46   #425
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Pričamo kako da pređemo trke kao da je 2002.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2020, 13:01   #426
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Mafia

ja sam presao trku iz drugog puta na classic mode. podseca jako na trku iz keca. samo treba da se koci na vreme i uglavnom samo kad se vozi pravo.
p.s: ja sam vozio strelicama jer mi wasd nikako ne prija posto nisam levoruk. mada u igri se nekako snalazim dok trku samo strelicama
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2020, 13:11   #427
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Mafia

10-15 godina sam se pitao zašto nekima trebaju da budu strelice a ne wsad kad ionako se ne vidi jer prsti pokrivaju.. sada sam konačno dobio odgovor..
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2020, 13:14   #428
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ja nisam morao na easy da stavim, ali predjoh je na hard u regular verziji voznje umesto simulation.

A i cini mi se da su namerno napravili da se kasnije, lap 2 ili cak 3 slupa neko ispred vas, tako da ne treba odustajati odmah ako vam odmaknu. Mada svakako nije bilo sanse na simulation ili nemam vise taj entuzijazam da deo igre pokusavam 30 puta, i'm too old for that shi.t
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2020, 14:01   #429
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
10-15 godina sam se pitao zašto nekima trebaju da budu strelice a ne wsad kad ionako se ne vidi jer prsti pokrivaju.. sada sam konačno dobio odgovor..
Stvar navike, 90% ljudi koji koriste WASD za vožnju u igrama nisu levoruki. Ako mi treba miš tokom vožnje (najčešće akcione igre) onda koristim WASD, ako ne treba, kao u racing igrama, onda strelice.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2020, 21:26   #430
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Instalirao sam još prije par dana ali tek danas sam odigrao nekoliko poglavlja, doduše igram na PS4 pa su moji utisci u skladu sa utiscima igranja na konzoli.

Igra kao igra, mogu reći da je dobra, ali ne mogu da kažem da sam nešto pretjerano oduševljen.

Osjećaj pucanja iz vatrenog oružja mi je poprilično tanak, da ne kažem neubjedljiv, zatim iritira me strašno krug u kome biram naoružanje, nekako kao da kliza i kao da je neprecizan.

Vožnja mi je ok, grad je zaista lijep i vidi se da je uloženo dosta truda. Grafički, igra apsolutno dobro izgleda.

Uzgred, ja sam igrao mafiju kada sam još uvijek bio osnovna škola, ali ne sjećam se da sam imao problema sa trkanjem tada niti sa upravljanjem, sigurno bih zapamtio da sam se namučio. Vjerovatno smo tada bili tvrdokorniji igrači pa smo bili i primorani da budemo spretniji i da nas igra ne vodi za ruku kao što to igre čine danas. E to je bio gejming, a ne ovo sada, kukanje što ne fatamo krivinu lagano.

Konačno, keca sam igrao davno i gotovo sve sam zaboravio, tako da mi dođe ipak na kraju solidno iskustvo da opet odigram ovaj klasik u nekom drugom, novom ruhu. Iako ima svoje manjkavosti, ipak mogu da preporučim prije nego da ne preporučim nabavku ove igre.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2020, 9:44   #431
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Evo, već sam pri kraju igre i sve više i više problema uočavam u CLASSIC modu. Bazajući po gradu uspeo sam da primetim JEDAN JEDINI semafor, za razliku od originalne igre. Nema onih "ukradi auto" misija koje je u originalu davao Lukas Bertone, a u svaki auto ulaziš bez trunke problema kao da niko nijedan ne zaključava. Fizika je, tek, "fantastična", hteo sam da probam vožnju motora i zaletim se, kad iz ulice se pojavi jedan auto i očekujući da se prostrem po šoferšajbni, auto sam kao od šale oduvao deset metara od sebe i nastavio na motoru kao da se ništa nije desilo. Strašno!
Misija na brodu je užas, u jednom trenutku se nađeš u dimnoj zavesi od vatrometa gde se ne vidi prst pred okom, ali te neprijatelji pogađaju bez trunke problema kao da imaju toplotne senzore Sema Fišera. A onda, usput, dok sam trčao naletim na lika koji se pojavi na par metara od mene, sakrijem se, on ispali sve metke, krene da puni oružje a ja, onako na brzaka, opalim 4-5 metaka u njega (ne u glavu) a on niti da se strese, nastavi da lagano puni i skine me prvim metkom. Ako nije pogodak u glavu kao da ispaljuješ sunđere, a ne metke. Užasavajuća detekcija pogodaka.
Ne znam, imam utisak kao da je za grad, atmosferu i proširenje priče bila zadužena jedna ekipa vrlih profesionalaca, dok je za gejmplej bila zadužena grupa bubuljičavih studenata koji po ceo dan vrte GTA, Fortnite i PUBG. Istina, AI neprijatelja je sjajan, nikada nisu na istom mestu i stalno menjaju položaje ako ih pogodiš ili te napadaju ako ne mogu da te vide, ali majku mu, baš često se dešava da neki od njih trči ka meni potpuno otkriven i da ako ga ne pogodiš u glavu uopšte nema razlike da li pucaš u njega ili ne. Pogodak u nogu, ruku ili telo nema ama baš nikakvog efekta.
Uz vožnju koja nema veze sa erom u kojoj se igra odvija i oružjem kojim ne možeš ni vrapca da ubiješ, sa još nekim dizajnerskim manjkavostima ova igra ne zaslužuje ocenu veću od 75 u SK. Priča, muzika, grad i atmosfera su ionako "Deja vu".
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2020, 11:15   #432
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Mnogo vi zakerate. Moglo je ovo biti mnogo gore, samo pogledajte PoP Remake.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2020, 11:32   #433
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Ili Warcraft 3 Reforged
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2020, 11:39   #434
RedMantella
Član
 
Član od: 30.10.2018.
Lokacija: nbgd
Poruke: 331
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 79 puta na 60 poruka
Određen forumom Mafia

@NastyB
mozes slobodno da svratis do lukasa nekad neobavezno kad si u prolazu...
isto kao u starom kecu...
RedMantella je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku RedMantella na korisnoj poruci:
Markius (28.9.2020), NastyB (28.9.2020)
Stara 28.9.2020, 12:34   #435
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Mnogo vi zakerate. Moglo je ovo biti mnogo gore, samo pogledajte PoP Remake.
Zar je to izašlo???

Citat:
RedMantella kaže: Pregled poruke
@NastyB
mozes slobodno da svratis do lukasa nekad neobavezno kad si u prolazu...
isto kao u starom kecu...
Kad je neobavezno, kad su misije jedna za drugom?? Dobro, to nisam znao niti sam pokušavao. Nadao sam se da možeš da skokneš do njega u Free Ride-u, ali i to su samo otaljalji, čisto da obilaziš mesta na kojima nisi bio i to je sve.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2020, 12:37   #436
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Zar je to izašlo???



Kad je neobavezno, kad su misije jedna za drugom?? Dobro, to nisam znao niti sam pokušavao. Nadao sam se da možeš da skokneš do njega u Free Ride-u, ali i to su samo otaljalji, čisto da obilaziš mesta na kojima nisi bio i to je sve.
Nije jos izaslo ali tesko da ce promjeniti citavu igru za par mjeseci. Ovaj remake je od prvog dana izgledao 10 puta bolje nego sto PoP remake izgleda u onom trailer-u.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2020, 12:40   #437
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Zar je to izašlo???



Kad je neobavezno, kad su misije jedna za drugom?? Dobro, to nisam znao niti sam pokušavao. Nadao sam se da možeš da skokneš do njega u Free Ride-u, ali i to su samo otaljalji, čisto da obilaziš mesta na kojima nisi bio i to je sve.
Pa mozes da ga posetis i tokom Free Ride, imas nekih 5 misija (vezane za kradju kola) kod njega.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
NastyB (28.9.2020)
Stara 28.9.2020, 13:47   #438
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Nije jos izaslo ali tesko da ce promjeniti citavu igru za par mjeseci. Ovaj remake je od prvog dana izgledao 10 puta bolje nego sto PoP remake izgleda u onom trailer-u.
WOW, sad sam prvi put pogledao! Ono je sramota za 2012-u godinu, a kamoli za 2020-u. Čini mi se da je Escape From Monkey Island imao bolju grafiku.

Citat:
Leonida kaže: Pregled poruke
Pa mozes da ga posetis i tokom Free Ride, imas nekih 5 misija (vezane za kradju kola) kod njega.
Probao jednom u Free Ride, čisto da vidim kako izgleda taj deo i sve bilo zatvoreno. Probaću danas u toku neke misije, mada ih imam još možda dve do kraja...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.9.2020, 17:14   #439
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Mafia

"Moglo je ovo biti mnogo gore" definitivno nije razlog da se ovo pazari
To mi više dođe kao čekanje za neki popust, što ću verovatno i odraditi, ima se sad naslova za igrati, ne gori za ovim. Po svemu sudeći deluje kao igra koju bih prešao jednom i nikad više, tako da ne vredi 30e
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.9.2020, 0:13   #440
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Mafia

Ne vredi ovu igru igrati u "Classic" modu. Taj mod nije adaptiran za ovu vrstu igre, već je nekako samo nalepljen da bi i gorštaci ovu igru odigrali.

Međutim, bespotrebno je maltretiranje.

U svakom slučaju, stigao sam do pola, ima zaista finu atmosferu, razrađenije dijaloge, odnose među likovima, stoga cenim da ću je odigrati u sledećem cugu.

Ovo je više Mafia II vajb, nego Mafia I.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:09.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com