Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2013, 17:15   #1801
Red Marquis
Član
 
Član od: 8.12.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 267
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 98 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Po cemu? Osim naravno po ispeglanosti i nekim sitnicama.

Ja iskreno ne kapiram kolicinu preterivanja u ovim postovima.
Neko voli promene, neko voli da bude isto kao što je navikao pa otud drugačija mišljenja.

Meni RTW 1 je najbolja igra ikad, pa se ne bih bunio i da je ostala ista. Po meni kompleksnije bitke su plus, ali tečnost kampanje (pritom ne mislim samo na jednostavnost opcija) je nešto što nijedan nastavak nakon prvog Rima nije približno ostvario. Moje mišljenje.

A i logično je da kad ljudima šteka igra kao blesava, teško odvojiti sam gameplay od nezadovoljstva što ti ne možeš da uživaš u istoj.
Red Marquis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2013, 17:40   #1802
mikicaa
Član
 
Član od: 5.6.2010.
Poruke: 259
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

cenim da ce ovo na novogodisnjoj/bozicnoj rasprodaji prodavati za 15e realno i ne vredi vise
mikicaa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2013, 17:45   #1803
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 626
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 174 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

aha, a na sledecoj ljetnoj rasprodaji ce ga deliti džabe
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2013, 19:55   #1804
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
mikicaa kaže: Pregled poruke
cenim da ce ovo na novogodisnjoj/bozicnoj rasprodaji prodavati za 15e realno i ne vredi vise
Najveci problem je sto ce do tada i da vredi punu cenu jer ce biti zakrpljen 10 puta.

A sad dok je jos uvek krs mi koji smo platili punu cenu ne mozemo da igramo. Tj. mozemo ali ovo ja nisam kupio, ja sam kupio nesto drugo sto su mi reklamirali.

Fool me once it's on you, fool me twice it's on me.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2013, 20:05   #1805
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Daj boze da ce biti igriva za par meseci.

Optimizacija je ista posle 3 patcha. Nista po tom pitanju do sada nisu uradili.

Dugo sam razmisljao sta da kupim za next gen, PS4 ili upgrejdujem PC, i ROME II ( i jos neke PC eksluzive, poput ARMA 3 ) mi je pomogao da donesem odluku. Jbt. imam GTX670/2500k i moram da igram na low podesavanjima da bi fps bio dvocifren u bitkama. Gledam benchmarkove i TITAN koji kosta 800e + najnoviji intel procesor ne mogu da zglavno teraju igru.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2013, 20:12   #1806
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Hahhaha, nije zdravo koliko je smesno:
http://www.youtube.com/watch?v=2nB70...ature=youtu.be


A ja kad se zalim da igra funkcionise na osnovu jedinica a ne pojedinacnih vojnika dobijem ovaj odgovor od CA rep:
by Jack Lusted
"All combat calculations are still done on a per entity basis, that has not changed. The health stat is applied to each individual in a unit and is not done for the whole unit. The combat engine has more depth than ever before, we've not dumbed it down."
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2013, 20:14   #1807
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 626
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 174 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Meni npr radi duplo bolje u odnosu na pre-patch verziju a imam slabiju graficku i malo jaci procesor.
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2013, 23:51   #1808
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Total War™: ROME II live action trailer - Faces of Rome official (US)
Već dugo anliziram ovaj trejler. Ova scena kod senata je verovatno kad je mladi car Nero naredio da se uhapsi njegov stari učitelj Seneka kad je saznao da je učestvovao u zaveri protiv njega.

A ovaj rimski vojnik koji u gradu ubija drugog rimskog vojnika je verovatno ono kad su se ujedinili Marko Antonije, Augustus i Lepida i napravili spisak neprijatelja koji treba da budu ubijeni u Rimu.

A ona ženska koja ubija u krevetu, nisam ukapirao, ali pretpostavljam da je to inspirisano spletkama i ubistvima koje su izvodile majke rimskih careva Tiberiusa i Neroa da bi svoje sinove dovele na vlast.


Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Kako su to 'svi' kukali na Shogun 2, i kakav je on to bio u pocetku? Igra je uvek bila u dobrom stanju, ni priblizno ovoj katastrofi..

lol
Svaka čast, stvarno iskren review. Ovako sam se ja osećao ali ne sada nego još kada sam video trejlere. Igra mi se kad sam počeo da igram svidela jer me dosta podsećala na keca plus dosta novih stvari koje su se naslućivale. Medjutim tokom igranja ovih dana stalno sam imao osećaj da ne igram tu igru koju sam hteo i da se prava igra krije tu negde samo treba da se otključa nešto ili da je nešto ukapiram, ili završim neku misiju... Na žalost, to je sve. Nema nikakav prekrivač ispod kojeg se krije "najbolji total war do sada".

Kad se sve uzme u obzir igra je zabavna ali otprilike 30% manje zabavna od keca. Ništa posebno za sada. Možda za jedno 6 meseci ako nešto krupno promene ili se pojavi neki zabavan mod, se vratim igri.
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 1:33   #1809
<S2N><Mefisto>
Veteran
 
Član od: 24.5.2010.
Lokacija: Lazarevac
Poruke: 672
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 193 puta na 104 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Stranger2 kaže: Pregled poruke
Total War™: ROME II live action trailer - Faces of Rome official (US)
Već dugo anliziram ovaj trejler. Ova scena kod senata je verovatno kad je mladi car Nero naredio da se uhapsi njegov stari učitelj Seneka kad je saznao da je učestvovao u zaveri protiv njega.

A ovaj rimski vojnik koji u gradu ubija drugog rimskog vojnika je verovatno ono kad su se ujedinili Marko Antonije, Augustus i Lepida i napravili spisak neprijatelja koji treba da budu ubijeni u Rimu.

A ona ženska koja ubija u krevetu, nisam ukapirao, ali pretpostavljam da je to inspirisano spletkama i ubistvima koje su izvodile majke rimskih careva Tiberiusa i Neroa da bi svoje sinove dovele na vlast.


Svaka čast, stvarno iskren review. Ovako sam se ja osećao ali ne sada nego još kada sam video trejlere. Igra mi se kad sam počeo da igram svidela jer me dosta podsećala na keca plus dosta novih stvari koje su se naslućivale. Medjutim tokom igranja ovih dana stalno sam imao osećaj da ne igram tu igru koju sam hteo i da se prava igra krije tu negde samo treba da se otključa nešto ili da je nešto ukapiram, ili završim neku misiju... Na žalost, to je sve. Nema nikakav prekrivač ispod kojeg se krije "najbolji total war do sada".

Kad se sve uzme u obzir igra je zabavna ali otprilike 30% manje zabavna od keca. Ništa posebno za sada. Možda za jedno 6 meseci ako nešto krupno promene ili se pojavi neki zabavan mod, se vratim igri.
Ja sam znao da ce biti Bugova i to je normala....jedino sto nisam ocekivao toliko gluposti lose matematike i nelogicnosti...inace ove stvari se ne menjaju u patchevima i ostaju u igri....inace ova igra ima neke stvari koje su 5 puta bolje odradjene nego u Shogunu....ali Shogun je ipak tata za ovu igru konkretno sto se tice vizuelnog izgleda UI...Grafike 3 d objekata...optimizovanosti ..... ambijenta,animacija...izbalansiranosti....i mehanike igre..i komponenata ....tu nema sta mnogo da se prica.....iako ne igram SP u Shogunu mi je bilo zabavno ovo mi je toliko dosadno i konfuzno da sam iz pet pokusaja dosao to 3 turna...1 turn i napustam igru...onda sledece nedelje jos jedan Turn i smorim se..a jos jednu bitku nisam imao...SP je dosadan konfuzan i ruzan...
<S2N><Mefisto> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 1:54   #1810
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Pitanje za vas sa drugim pecom...Sta vam pise u gornjem desnom uglu, koje brojke? Instalirao sam na narodnjaku i sad ne znam da li je dobro primenjen pec, na kampanjskoj mapi koliko ja vidim ima dosta poboljsanja, ali opet nisam siguran posto sam poceo novu pa nema mnogo otkrivene mape.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 2:02   #1811
Kutuzov
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Poruke: 36
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Pitanje za vas sa drugim pecom...Sta vam pise u gornjem desnom uglu, koje brojke? Instalirao sam na narodnjaku i sad ne znam da li je dobro primenjen pec, na kampanjskoj mapi koliko ja vidim ima dosta poboljsanja, ali opet nisam siguran posto sam poceo novu pa nema mnogo otkrivene mape.
meni se nista ne mijenja, ostaje i dalje 1.0.0
Kutuzov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 2:24   #1812
jaomile
Veteran
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 626
Zahvalnice: 190
Zahvaljeno 174 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

na beat patch 3 pise 1.3.0
jaomile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 2:54   #1813
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Kutuzov kaže: Pregled poruke
meni se nista ne mijenja, ostaje i dalje 1.0.0
A onaj ispod broj? Izgleda da svima stoji isti broj builda.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 9:54   #1814
simets
Veteran
 
Član od: 12.6.2009.
Lokacija: U-83, Type VIIB
Poruke: 608
Zahvalnice: 179
Zahvaljeno 89 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
A onaj ispod broj? Izgleda da svima stoji isti broj builda.
Nista se tu rode ne menja, ali ne brini patch je instaliran. Siguran sam, jer je meni je npr. stvarno mnogo pomogao oko performansi.
simets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku simets na korisnoj poruci:
pentraksil (22.9.2013)
Stara 22.9.2013, 11:43   #1815
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
simets kaže: Pregled poruke
Nista se tu rode ne menja, ali ne brini patch je instaliran. Siguran sam, jer je meni je npr. stvarno mnogo pomogao oko performansi.
Pretpostavljam jer vidim da kampanja (meni licno) dosta bolje radi. Bitke nisam probao.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 12:42   #1816
Kutuzov
Član
 
Član od: 9.7.2011.
Poruke: 36
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Rome Total War 2

sad sam i ja vidio da mi bitke mnogo bolje rade, tj. veci je fps, medjutim, kao i na vanili, kao i poslije update 1 i evo sad poslije update 2 nece da mi startuje kampanju, nego izbaca na desktop (ucita do kraja i taman kad bi trebalo da pocne kampanja, izbaci na desktop), sta bi mogao biti problem?

ps. na laptopu 2.3 ghz procesor i 6gb rama i 512 mb graficka pali kampanju, a na kompjuteru od 2.8ghz, 2gb rama i 512 mb graficke mi se desava ovaj problem gore.
Kutuzov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 13:23   #1817
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Citat:
Kutuzov kaže: Pregled poruke
sad sam i ja vidio da mi bitke mnogo bolje rade, tj. veci je fps, medjutim, kao i na vanili, kao i poslije update 1 i evo sad poslije update 2 nece da mi startuje kampanju, nego izbaca na desktop (ucita do kraja i taman kad bi trebalo da pocne kampanja, izbaci na desktop), sta bi mogao biti problem?

ps. na laptopu 2.3 ghz procesor i 6gb rama i 512 mb graficka pali kampanju, a na kompjuteru od 2.8ghz, 2gb rama i 512 mb graficke mi se desava ovaj problem gore.
Ne bih znao sta je problem zaista, pokusaj reinstal cele igre.
Koliko ja videh iz ove jedne bitke, unit blob nije vise problem. Legionari drze formaciju, cak i kada su isli protiv falange, nisu kruzili oko jedinice vec svi u jednu liniju. Ne znam kako ce kasnije biti, mozda mi se tako palo, ali za sada blob nije problem.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 13:43   #1818
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Dobio sam 5 fps u benčmarku i bolje je kad se zumira/odzumira.
Kod kampanje kad stavite ono na off da ne pratite poteze kompa turn time zaista brzo prođe.

Naravno nije sve sjano, ovako je igra trebala da izgleda u demou da su se setili da izbace.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 19:33   #1819
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 173
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Rome Total War 2

sreća pa je EU 4 izašao u isto vreme. dok se sa tim zasitim ovo neće ni ličiti na igru koju sam igrao ovih dana , bar se nadam.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2013, 21:44   #1820
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Rome Total War 2

Како да знам да ми се игра печовала преко Стима?
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
campaign, rome, screenshot, senat, total war, war

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Medieval II Total War DukeofSerbia Strateške igre 1963 19.4.2023 14:53
Rimska država u video igrama Red Wing O igrama uopšte 29 29.5.2021 15:24
Rome Total War Alexander _Maximus_ Strateške igre 33 22.6.2007 19:46
Upomoc imam problem (Rome total war) groefdracula O igrama uopšte 14 7.7.2006 0:49
Rome Total War problem NjegovaWisost Strateške igre 5 28.3.2006 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com