Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.8.2014, 13:50   #1
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Dobar dan svima na forumu , imam jedan problem koji ne mogu par dana da resim.Koristim IPTV (internet i TV), preko telekoma, primarni modem mi je HUAWEI HG520c, u drugoj prostoriji sam instaliranio jos jedan desktop racunar uz koji koristim TP-LINK WR542g, potrebna mi je pomoc oko bezicnog povezivanja ova dva rutera.TP-LINK sam putem wan konekcije vezao na taj drugi racunar ali nikako ne mogu da ga bezicno povezem sa primarnim ruterom.Hvala vam unapred.Ako moze uputsvo - pomoc, step by step.

Poslednja ispravka: UrosBGD (27.8.2014 u 18:15)
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 16:48   #2
Aleksandar_021
Član
 
Član od: 14.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 255
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 17 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Ruter ne moze da prima signal sa drugog rutera. Mozes svaki posebno da spojis kablom koji vodi do modema, ili da ih spojis direktno kablom.

Potrebno je da ih podesis na razlicite kanale. Sto veci razmak izmedju 2 kanala, to bolje. Na primer kanal 2 i kanal 11. Zatim na drugom ruteru iskljucis opciju DHCP i na tom drugom ruteru podesis IP adresu da odgovara opsegu prvog rutera.
Aleksandar_021 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 17:45   #3
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Mislim da mogu ...U pitanju su modemi , zasto ne bi mogli da se spoje bezicno?
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 17:49   #4
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Svaka pomoc je dobrodosla....Hvala
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 18:16   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

jedan treba da namestiš na repeater mod ali ne znam da li ima tu mogućnost taj TP Link vidim ima WDS to mu je slično ali može da se uhakuje...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 18:34   #6
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
jedan treba da namestiš na repeater mod ali ne znam da li ima tu mogućnost taj TP Link vidim ima WDS to mu je slično ali može da se uhakuje...
Kako da odradim to?
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 18:44   #7
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

ne znam ja imam tendu ruter
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 18:46   #8
ice*91
Član
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 211
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 56 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

fora je u tome sto ovaj tplink ne mozes staviti u klijent mod, barem koliko se ja secam, ovaj uredjaj je namenjen najvise za pppoe konekciju, i kao "glavni/prvi" ruter...
jedino, da probas da ih stavis u bridge, mada ne znam kako bi ovo funkcionisalo, teoretski bi moglo, ali u praksi ko zna.., nisam siguran kako bi se ponasao ovaj Huavej sto se tice adsla tj. interneta...
ice*91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 18:49   #9
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Citat:
ice*91 kaže: Pregled poruke
fora je u tome sto ovaj tplink ne mozes staviti u klijent mod, barem koliko se ja secam, ovaj uredjaj je namenjen najvise za pppoe konekciju, i kao "glavni/prvi" ruter...
jedino, da probas da ih stavis u bridge, mada ne znam kako bi ovo funkcionisalo, teoretski bi moglo, ali u praksi ko zna.., nisam siguran kako bi se ponasao ovaj Huavej sto se tice adsla tj. interneta...
Pokusavao sam nesto sa bridge modom...
Kazi mi molim te zasto kada udjem u bridge mod i stavim mu MAC adresu sa primarnog modema, lupim mu save on info i dalje pokazuje njegovu MAC adresu - fabricku?
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 18:51   #10
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Citat:
ice*91 kaže: Pregled poruke
fora je u tome sto ovaj tplink ne mozes staviti u klijent mod, barem koliko se ja secam, ovaj uredjaj je namenjen najvise za pppoe konekciju, i kao "glavni/prvi" ruter...
jedino, da probas da ih stavis u bridge, mada ne znam kako bi ovo funkcionisalo, teoretski bi moglo, ali u praksi ko zna.., nisam siguran kako bi se ponasao ovaj Huavej sto se tice adsla tj. interneta...
Na huawei modemu je adresa 192.168.1.1...Na TP LINKU je bila ista ali sam je ja promenio i sada je 192.168.1.2..JEl to ok?
Na primarnom je kanal 1 , koji kanal treba da stoji na TP LINKU?

I da, na primarnom, tj. HUAWEI-u sa ukljucio ACCES POINT...
Na sta jos da obratim paznju?
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 18:57   #11
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

gledaj malo na youtube najbolje
yt
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2014, 19:02   #12
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
gledaj malo na youtube najbolje
yt
Hvala na linku ali nije to ono sto meni treba...

Ocigledno mi treba detaljno BRIDGE podesavanje...??
Moze mala pomoc?
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2014, 1:00   #13
Damiao
Član
 
Član od: 1.6.2006.
Lokacija: Arandjelovac
Poruke: 112
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 18 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Pa lepo ti piše na desnoj strani u konfiguraciji samog rutera šta treba da radiš:
Citat:
Enable Bridges - If you enable bridges, you can input MAC addresses of other APs to communicate with them in bridge mode. For example: If you want to communicate with the remote AP which MAC address is 00-E0-4C-00-07-BE, enter the MAC address 00-E0-4C-00-07-BE and configure the remote AP's bridge options.
Dakle, u polje "MAC of AP1" upišeš MAC adresu Huawei modema u gore-pomenutom formatu. Zatim, izabereš enkripciju, koja u slučaju tvog TP-link rutera (u Bridge modu) može da bude, nažalost, samo WEP, a što opet znači da na samom Huawei modemu moraš takođe da primeniš tu enkripciju, kako bi se uređaji "gađali" pravilno. Isti WEP key se podrazumeva na oba uređaja...

Citat:
Na huawei modemu je adresa 192.168.1.1...Na TP LINKU je bila ista ali sam je ja promenio i sada je 192.168.1.2..JEl to ok?
Možda je bolje da ipak adresu TP-Linka staviš na recimo 192.168.1.200 i u okviru podešavanja za DHCP server izabereš opciju disabled. To će za rezultat imati da TP-Link prihvata serviranje IP adresa od Huawei modema. Samo vodi računa, ako se ne uspostavi veza između Huawei modema i TP-linka, računar koji je povezan na TP-link neće imati IP adresu osim ako je ne postaviš ručno u Windowsu.
Damiao je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 19:58   #14
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Citat:
Damiao kaže: Pregled poruke
Pa lepo ti piše na desnoj strani u konfiguraciji samog rutera šta treba da radiš:

Dakle, u polje "MAC of AP1" upišeš MAC adresu Huawei modema u gore-pomenutom formatu. Zatim, izabereš enkripciju, koja u slučaju tvog TP-link rutera (u Bridge modu) može da bude, nažalost, samo WEP, a što opet znači da na samom Huawei modemu moraš takođe da primeniš tu enkripciju, kako bi se uređaji "gađali" pravilno. Isti WEP key se podrazumeva na oba uređaja...


Možda je bolje da ipak adresu TP-Linka staviš na recimo 192.168.1.200 i u okviru podešavanja za DHCP server izabereš opciju disabled. To će za rezultat imati da TP-Link prihvata serviranje IP adresa od Huawei modema. Samo vodi računa, ako se ne uspostavi veza između Huawei modema i TP-linka, računar koji je povezan na TP-link neće imati IP adresu osim ako je ne postaviš ručno u Windowsu.
Pozdrav...

Pokusao sam sve po tvom uputstvu ali nista...

Prepisao MAC sa huaweia upisao u bridge modu TP-LINKA...ukljucio obe enkripcije wep-128bit, dao ista imena, promenio adresu TP-LINKA na 192.168.1.200......U podesavanjima mrezne kartice na racunaru gde je TP-LINK upisao:

IP:192.168.1.200
Mask: 255.255.255.0
Gateway:192.168.1.1


DNS 1: 212.200.191.166
DNS 2: 212.200.190.166


Sta bi moglo jos da se uradi??
Hvala


P>S Iskljucio sam DHCP
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 20:30   #15
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Jos nesto sam primetio...Kada promenim podesavanja na TP - LINKU, posle toga odem na status u delu gde je WLAN, izmedju ostalog ne stoji nova MAC adresa, ona koju sam prepisao sa HUAWEI-a nago pise MAc adresa TP - LINKa..Da li je to ok??

Hvala
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 20:33   #16
Aleksandar_021
Član
 
Član od: 14.7.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 255
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 17 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Ja sam na 2 TP linka radio bridge, ali 100% taj router ne moze da salje signal na drugi router.

EDIT: Samo na sekundarnom iskljuci DHCP. Na primarnom ostavi ukljucen
Aleksandar_021 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 20:36   #17
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Citat:
Aleksandar_021 kaže: Pregled poruke
Ja sam na 2 TP linka radio bridge, ali 100% taj router ne moze da salje signal na drugi router.

EDIT: Samo na sekundarnom iskljuci DHCP. Na primarnom ostavi ukljucen
Tako sam i uradio...Na primarnom, tj. HUAWEI HG531v1 sam ukljucio opciju AP..

PRIMARNI salje WIFI i to je dovoljno, sve ostalo zavisi od sekundarnog, TP - LINK WR542G..
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 20:55   #18
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Da li je moguce da je BRIDGE pozivanje za nekog ko je to radio, zna, toliki problem?
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 21:06   #19
Damiao
Član
 
Član od: 1.6.2006.
Lokacija: Arandjelovac
Poruke: 112
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 18 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Citat:
UrosBGD kaže: Pregled poruke
Prepisao MAC sa huaweia upisao u bridge modu TP-LINKA...ukljucio obe enkripcije wep-128bit...
Pošto ne znam da li u bridge modu tvoj TP-Link podržava 128-bitnu WEP enkripciju, probaj prvo da postaviš oba sistema na open, pa ako radi, stavi na WEP 64bit, pa tek onda probaj sa oba na WEP 128bit.
Citat:
UrosBGD kaže: Pregled poruke
U podesavanjima mrezne kartice na racunaru gde je TP-LINK upisao:

IP:192.168.1.200
Mask: 255.255.255.0
Gateway:192.168.1.1
Pa to ti nisam rekao da uradis. Ako sam ja dobro razumeo ovo što si napisao, upisao si istu IP adresu i za TP-link i za računar koji je nakačen na njega. To neće da može... Dva uređaja ne mogu da imaju istu IP adresu u istoj mreži jer, jel'te dolazi do konfilkta, što se verovatno i kod tebe upravo desilo. Dakle, na računaru namesti da ti bude ili automatic, ili recimo 192.168.1.250, bar dok ne podesiš TP-link, pa posle stavi na automatic.
I još nešto... Kad postaviš sve kako ti je savetovano, resetuj i jedan i drugi uređaj, za svaki slučaj (naravno, ne na fabričko podešavanje :-))...
Damiao je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2014, 21:26   #20
UrosBGD
Novi član
 
Član od: 26.8.2014.
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje bezicno dva rutera..molim za pomoc

Citat:
Damiao kaže: Pregled poruke
Pošto ne znam da li u bridge modu tvoj TP-Link podržava 128-bitnu WEP enkripciju, probaj prvo da postaviš oba sistema na open, pa ako radi, stavi na WEP 64bit, pa tek onda probaj sa oba na WEP 128bit.

Pa to ti nisam rekao da uradis. Ako sam ja dobro razumeo ovo što si napisao, upisao si istu IP adresu i za TP-link i za računar koji je nakačen na njega. To neće da može... Dva uređaja ne mogu da imaju istu IP adresu u istoj mreži jer, jel'te dolazi do konfilkta, što se verovatno i kod tebe upravo desilo. Dakle, na računaru namesti da ti bude ili automatic, ili recimo 192.168.1.250, bar dok ne podesiš TP-link, pa posle stavi na automatic.
I još nešto... Kad postaviš sve kako ti je savetovano, resetuj i jedan i drugi uređaj, za svaki slučaj (naravno, ne na fabričko podešavanje :-))...
Podrzava TP - LINK wep 128bit...Takodje sam stavio i na HUAWEI wep-128bit...ista sifra na oba velickovic123...

sto se tice IP adrese koju sam rucno upisao na mreznu karticu, da li da stavim sve automatic a samo adresu da promenim na TP - LINKU?

Hvala

Jo nesto, kako da podesim SSID na TP - LINKu i koju drzavu i kanal da stavim?
Da li oba modema treba da imaju istu SSID?

Poslednja ispravka: UrosBGD (29.8.2014 u 21:39)
UrosBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Monitor ili Napajanje cudan problem jakooo, molim za pomoc? brutdargent Kvarovi 5 12.11.2013 22:41
Molim pomoc mimi ch Kvarovi 2 13.3.2013 11:47
Molim pomoc - Formatiran hard disk- izgubljeni podaci theseus Nosači podataka 11 3.1.2010 2:37
Problem oko zvuka molim vas pomoc hitno! dzoni!Firma! Kvarovi 2 13.11.2009 22:42
Molim za pomoc...(maticna ASUS TUEP2-M & 200GB HDD) CakumPakumVakum Nosači podataka 1 4.2.2006 1:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com