Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.11.2007, 19:48   #1
Excalibur
Član
 
Član od: 3.8.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom ASUS M2V K8T890, losh Bios. Definitivno zameniti plocu jer je krsh!!!

Toliko sam nade ulivao u VIA chipset, da me je na kraju obrukao.
Moja bivsa konfiguracija je izgledala ovako:

Kuciste i napajanje: Codegan Briza 400W
Ploca: ASUS M2V
CPU: Sempron 64bit 3000+
Grafika: ASUS EN7300GT silent
Ram 2x512 Kingston VR @ 667
1 IDE/PATA HDD od 80kila
1 SATA HDD od 160kila
DVD-RW, tjuner....itd.
WinXP SP2

Inace pocelo sistem da se zakucava sam od sebe, i sredio sam tako sto sam update-ovao BIOS na verziju koja prepoznaje vise SATA, IDE uredjaja i jos ponesto. Tada je komp radio bez problema. Pre kupovine novih delova: CPU, VGA i Napajanje, dodao sam josh 1GB rama iste firme i dalje je radilo fenomenalno.

Upgrade:
CPU X2 4800+ Brisbane
ASUS 8600GT Silent 256DDR3
Chieftec 550W

I opet poceo komp da zakucava nasumicno. Svako zakucavanje koje je sledilo zavrsavalo je rebootovanjem na dugme. Reinstaliram WINXP, update-ujem BIOS na zadnju verziju, ali od toga nije bilo vajde. Opet zakucavanje. Naravno sve instalirao drajvere za dualcore i optimizer, i ostalo.
Prvo pomislih graficka, jer mi je pravilo probleme u 3Dmark06 i slicnim test programima. Zamenjena je sa istim modelom, ali drugim firmwareom na njoj.....isto sra.nje. Opet cackaj, testiraj memoriju, CPU, HDD-ove.....sve zivo, drajvere, prs'o na kraju od silnog deinstaliranja/instaliranja. Pride izmedju toga koristio Driver Cleaner. Primetim da mi graficka u svim info programima prijavljuje 512 Rama umesto 256, i jedino sto mi je tacno prikazivalo je RivaTune i GPU-Z. Aj opet po drugu graficku
Uzeh Palit, samo da kazem vrh je.....ona mi prikaze tacno 256DDR3, ali opet isto. Zakucava. Pokrenem O&O defrag da malo defragmentujem disk......dodje na 82% kad ono zamrzne racunar, resetujem, opet pustim defrag, on prodje 82% dodje do 87 i opet zakuca. Opet reset. 3ci put prosao 100%, ja da pustim opet dodje do 80 i kusur% i opet zakuca. Sad da nije HDD otisao, a testirao sam ga na sektore i fizicke kvarove, ja opet pustim HD Tune, WD softver za chekiranje diska....ma sve super HDD u ekstra stanju. Da bi na kraju ustanovio da je ploca u pitanju.
Kolega sa posla ima istu plocu samo sa X2 4400+ CPU, i njemu se isto dogadja. Vratih nazad ceo komp da zamene plocu, lik istestira i utvrdi da je ploca. Spomenuh mu i kolegu sa istim slucajem. Pita lik koji je chipset, na shta sam mu rekao K8T890. Rece da vise ne uzimaju ove ploce sa tim chipsetom jer prave probleme.
Zadovoljan otishao sam kuci sa ASUS M2N4-SLi plocom sa nVidia chipsetom, i ne sto ne koci nego radi mnogo brze, mislim radi pravilno, M2V se gushio.

Da li ne moze da podnese jace napajanje ili X2 procesor do odredjene jacine ili sta vec, to nisam siguran. Ali na ASUS-ovom sajtu stoji da od te verzije BIOS-a, podrzava i 5000+ procesore sa bilo kojim steppingom F1 i G1 i mislim da je bio i G2 nisam siguran, u svakom slucaju moj CPU ima G1 stepping.

Sve u svemu, ploca koja mi je zadala toliko muka, da to nije normalno.
Excalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com