Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika

Grafika Video karte i monitori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2019, 21:32   #1
uncle_drew
Član
 
Član od: 24.5.2012.
Poruke: 53
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa AMD driverima

Pozdrav. Imam AMD RADEON R7 360 grafiku, 18.5.1 Adrenalin drajevere od maja, LG FLATRON W2243S monitor. Kada instaliram preporucene 18.12.2 drajevere sve radi kako treba dok ne ugasim racunar. Kada se racunar upali, boje na monitoru su nekako jake i mracne. Kad otvorim bilo koji program prozori su tamniji, VLC plejer pusta film, ali je slika kao da je osvetljenje dosta pojacano. Probao sam da promenim parametre monitora, cackao sam razne opcije kako i control panelu, tako i u samom AMD softveru ali uzalud. Da li ima neko ovaj problem ili na osnovu napisanog zna sta moze da bude? Monitor je na grafiku povezan adapterom, a ne direktno. Hvala unapred. :-) :-)
uncle_drew je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2019, 22:16   #2
Space Beer
Veteran
 
Član od: 30.6.2011.
Poruke: 587
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 116 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Čudan problem. Imam sličnu kartu, prođoh sve WHQL drajvere i nikad ništa slično nisam primetio. Jedan monitor na DVI portu, drugi preko DVI -> VGA adaptera i treći na HDMI (TV). Jeste da ja nemam oko sokolovo, ali to bih primetio ako je tako kao što opisuješ

Šta se dešava kada se vratiš na stare drajvere?
Space Beer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Space Beer na korisnoj poruci:
uncle_drew (13.1.2019)
Stara 12.1.2019, 22:18   #3
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Imao sam slican problem sa tim drajverima, ali je problem nastajao cini mi se kada pokrenem AMD Performance overlay (ili kako se vec zove amdov OSD za pracenje fpsa, zauzeca resursa i sl). Nakon restartovanja racunara, boje bi opet bile ok.

Ja sam problem resio tako sto sam prestao da koristim radeon OSD presao na Riva OSD, a ujedno sam i izbrisao te drajvere i vratio na novembarske (mislim da je 18.11.1) jer na 18.12.2 ako cackam po fan curve u AMD Wattmanu, ne radi zero fan speed iako je ukljucena opcija (ventovi se stalno vrte, video sam po netu da je to problem sa ovom verzijom).

Ukratko, ako koristis AMD OSD, nemoj a ako to ne pomogne, probaj novembarske drajvere (i preporucujem brisanje DDU-om ovih poslednjih drajvera).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
uncle_drew (13.1.2019)
Stara 12.1.2019, 22:30   #4
uncle_drew
Član
 
Član od: 24.5.2012.
Poruke: 53
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Citat:
Space Beer kaže: Pregled poruke
Čudan problem. Imam sličnu kartu, prođoh sve WHQL drajvere i nikad ništa slično nisam primetio. Jedan monitor na DVI portu, drugi preko DVI -> VGA adaptera i treći na HDMI (TV). Jeste da ja nemam oko sokolovo, ali to bih primetio ako je tako kao što opisuješ

Šta se dešava kada se vratiš na stare drajvere?
Kada vratim na stare drajvere, sve je normalno.
uncle_drew je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2019, 22:33   #5
uncle_drew
Član
 
Član od: 24.5.2012.
Poruke: 53
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Imao sam slican problem sa tim drajverima, ali je problem nastajao cini mi se kada pokrenem AMD Performance overlay (ili kako se vec zove amdov OSD za pracenje fpsa, zauzeca resursa i sl). Nakon restartovanja racunara, boje bi opet bile ok.

Ja sam problem resio tako sto sam prestao da koristim radeon OSD presao na Riva OSD, a ujedno sam i izbrisao te drajvere i vratio na novembarske (mislim da je 18.11.1) jer na 18.12.2 ako cackam po fan curve u AMD Wattmanu, ne radi zero fan speed iako je ukljucena opcija (ventovi se stalno vrte, video sam po netu da je to problem sa ovom verzijom).

Ukratko, ako koristis AMD OSD, nemoj a ako to ne pomogne, probaj novembarske drajvere (i preporucujem brisanje DDU-om ovih poslednjih drajvera).
Ja sam ipak vratio na stare drajvere koje sam do skoro koristio. Cekacu da se pojave neki novi pa cu onda da ih testiram.
uncle_drew je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2019, 0:22   #6
Milan990
Član
 
Član od: 22.8.2016.
Poruke: 71
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 15 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Izašli su 19.1.1 meni rade super sa Rx470 probaj njih ako te ne mrzi.
Milan990 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Milan990 na korisnoj poruci:
uncle_drew (13.1.2019)
Stara 13.1.2019, 1:16   #7
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Vidim da je ova teme otvorena pa i da ja pitam za moj problem
Graficka je pricvrsecna na napaljanje i maticnu lampica na njoj je upaljena(zagreva se) ali ventilatori ne rade.Na drugom kompu rade!
Stavio sam RX 570 na moj komp(ova graficka je pre bila na mome kompu sve je radilo savrseno sa driverima) pa sam je vratio na drugi kompjuter.Problemi nastaju kada sam je ponovo vratio na moj orginalni kompjuter.Istaliram driver(probao sam 5 vrsta od 18.0 do 19.1 zadnjeg) istalacija uspesno se zavrsi, restartujem komp medjutim ne mogu da pokrenem ni jednu igru...U divece menageru mi pise greska 43! kompujter je povezan sa grafickom ali ne moze nista da ocite podatke sa nje.Probao sam cistu instalaciju Driver Unistaler. Advanced system care.Sve po propisu kada instaliram pise da je sve proslo ok,vidim sliku graficka radi ali je ne prepoznaje u drugim programima koliki je cloack ne mogu da otvorim igre.banch mark itd.
https://i.imgur.com/jizI6JH.jpg

Poslednja ispravka: DeCoy (13.1.2019 u 3:21)
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ekiman na korisnoj poruci:
uncle_drew (13.1.2019)
Stara 13.1.2019, 10:51   #8
Filip89x
Starosedelac
 
Član od: 12.2.2012.
Lokacija: Berlin (D), Beograd (RS)
Poruke: 1.927
Zahvalnice: 2.834
Zahvaljeno 1.055 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Skoro sam imao problem sa RX560. Windows 7 je bio out-dated. Posle azuriranja OS, .net, visual c, dx proradio je driver. Ali pre instaliranja drajvera obrisao sam sve stare sa Display Driver Uninstaller DDU (guru3d.com).


Medjutim covek nije bio zadovoljan kako mu radi. U pitanju je Sapphire rx560 4GB. Dogadjali su mu se random freez i crash uz display driver stop working.



Ja sam mu preporucio ne tako popularnu meru, da predje na Windows 10.
Presao je i sve radi kako treba sada. ( mozda i da je podigao cistu up-to-date sedmicu bi sve radilo kako treba, ko zna, ali i ovako je zadovoljan).


^^ Probaj sa Display Driver Uninstaller DDU (obavezno stavi Win u Safe-Mod pa onda brisi)
Filip89x je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Filip89x na korisnoj poruci:
Ekiman (13.1.2019), uncle_drew (13.1.2019)
Stara 13.1.2019, 13:08   #9
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Ovakve sttvari se dešavaju i ako je modovan BIOS na kartici, ali neobično mi je da na drugoj mašini prođe...
Ako je do toga, rešenje je https://www.monitortests.com/forum/T...-Clock-Patcher ili flash originalnog BIOS-a (ko ume)
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Ekiman (13.1.2019)
Stara 13.1.2019, 15:53   #10
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ovakve sttvari se dešavaju i ako je modovan BIOS na kartici, ali neobično mi je da na drugoj mašini prođe...
Ako je do toga, rešenje je https://www.monitortests.com/forum/T...-Clock-Patcher ili flash originalnog BIOS-a (ko ume)
Jeste to je bio problem.Resetovo sam bios

Hvala na pomoci
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2019, 11:50   #11
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Problem sa AMD driverima

Grafička iz rudnika? Njima su masovno modovani Biosi sa povećavanjem frekvencije memorije i utezanjima tajminga.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ogroman problem sa driverima Azotkg Kvarovi 32 24.11.2016 23:29
Problem sa driverima za zvuk... Gandra85 Kvarovi 2 5.11.2012 18:21
Problem sa Maticnom plocom A8M2N-LA Stefan1090_ Osnovne komponente 9 16.9.2012 19:28
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa driverima za grafu! petar 93 Grafika 10 20.2.2009 11:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com