Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.4.2011, 21:30   #21
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Gledao sam danas prve dve epizode i odusevljen sam.E sad samo me malo nerviraju ucestale erotske scene...
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 14:41   #22
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Što se tiče Game of Thrones #3,

Treća epizoda je odlična. Brian Kirk mnogo bolje vodi priču od Van Pattena, tačno se vidi da zna kako da pristupi materijalu ove vrste - malo je izmenio redosled i neke sitnice, ali sve deluje prirodno, slike vuku jedna drugu... odlično urađeno zaista! Tačno se vidi razlika između nekog ko je režirao za Dextera i Bordžije u odnosu na prve dve epizode, koje je radio "Sex and the City HBO employee".

BTW, ovi što im smetaju erotske scene, bolje da ne čitaju knjige, tamo je sve mnogo brutalnije, opscenije i uopšte.... preterano. Martin je poznat i kao "matori perverznjak" u nekim čitalačkim krugovima. Doduše, istom revnošću pristupa i scenama curenja creva iz rana na stomaku, tako da...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Iris (2.5.2011), Marti Misterija (2.5.2011), miloshbg (11.5.2011), zone2403 (2.5.2011)
Stara 2.5.2011, 17:16   #23
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Jednostavno u GoT sve ide svojim tokom i onako kako bi trebalo. Niceg previse, niceg premalo. Ni nakon trece epizode nisam promenio svoje pozitivno misljenje o seriji, a ocekujem da sa svakom narednom bude sve bolje.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Stara 7.5.2011, 19:52   #24
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Kad smo kod Game of Thrones-a i curenja creva...
to je po meni najveci manjak serije,
fali joj prefinjenosti a to je veliki manjak.

Nisam citao knjige i za sada cuvam na kompu 3-cu epizodu nepogledanu ali sve mi se dopada i solidno je uradjeno i ulozeno naravno dosta para,znaci dobra serija,gluma,scene trtmrt...

Osim tih preteranih scena gde mora da se vidi odsecanje glave,utroba koja ispada ili liptanje krvi iz rane na grkljanu...

Mislim stvarno napravise potresnu scenu ubijanja kucica koja se ni ne vidi i mi treba tu da zaplacemo ili sta
a zato sa druge strane opusteno snimanje isecenih ljudskih ostataka uz lokve krvi...



To je nazalost stanje ljudskog duha i morala danas posebno u americi odakle nam sve dolazi i cija nam se kultura namece.

Nazalost jer bi serija kad bi se malo prefinjenije uradila bila sam vrh.
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 20:25   #25
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Seriju rade upravo onako kako je Martin zamislio i napisao. Ako vec teze da naprave seriju tako da bude dosledna knjigama onda bi trebali verno da prenesu sve detalje pa samim tim i prosipanje creva.
A jos kad dodamo da je Martin, da se tako izrazim, neki vid supervizora tokom snimanja serije...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 20:27   #26
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Gledam odmah seriju kad završim knjigu! Nadam se da su ispratili odlično. Verovatno i jesu kad je Martin neki vid supervizora, joj, moram da vidim likove, da vidim koliko ću da se razočaram...
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 20:33   #27
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Bathoryy kaže: Pregled poruke
da vidim koliko ću da se razočaram...
Optimistično nema šta.
Nemaj brige, serija je odlična, i Martinova vizija je verno prenesena u TV format (uz HBO budžet, naravno).
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 20:44   #28
Bathoryy
Član
 
Član od: 13.10.2010.
Poruke: 492
Zahvalnice: 306
Zahvaljeno 218 puta na 126 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Znam. Optimista ko i uvek.
Ajde da ti verujem da je serija odlična. Olakša mi ti malo.

Skida mi se sad, najbolji kvalitet slike. .. Gledaću seriju sama ipak za svaki slučaj. Ako su ispratili pervezije, na to mislim. Sestra ima običaj da me tuži.

Što se tiče likova, Cersei sam donekle zamišljala tako, -.-, Bren isto dobro, malo mi liči na nekog duha, valjda zbog očiju, al' simpatično dete. xD
Petira nisam tako, ali dobro. Nije ništa strašno. Ahaha, Edarda glumi ovaj što je bio u LoTR. Nije loš izbor, al' nekako sam ga drugačije zamišljala. Robert je dobro izabran. XD Džejmi nikako.. Ali nema veze, nervira me kao lik, a i ovaj me malo nervira. Ketlin nikako... Deneris mi je okej izabrana...Aaaaaa, Džona Snežnog sam mnooogoo drugačije zamišljala. -.- Razočarenjeee.. Sansa je dobra, i Arja ok deluje.

Nije ništa strašno samo mi krivo zbog Džona. XD E, sad gluma je najvažnija, verujem da su svi dobri glumci. A i visoko je ocenjena sestra, mada ne verujem ništa Imdbu.
Bathoryy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 21:31   #29
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Nemaj brige, serija je odlična, i Martinova vizija je verno prenesena u TV format
Diskutabilno, ne bi se bas slozila sa tim. U sustini, http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=540
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 21:33   #30
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Odgledao sam prve tri epizode Game of Thrones...nije lose, samo me nekako podseca na spanske serije, Shona obozavam (komadant Sharp i njegovi strelci su zagorcali zivot Napoleonu ), a na eksplicitne scene nasilja sam navikao (predhodno sam odgledao Spartacus Blood and Sand i Gods of Arena, svaka preporuka za pomenute serije). u sustini odlgedacu do kraja

Poslednja ispravka: Belfegor (7.5.2011 u 21:41)
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 21:39   #31
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Diskutabilno, ne bi se bas slozila sa tim. U sustini, http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=540
Pa dobro, ipak je to subjektivno, kao i sam doživljaj knjige. Meni je recimo Sean Bean pun pogodak za Neda.
Trebao sam da dodam 'IMO', to stoji.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 0:25   #32
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Pa dobro, ipak je to subjektivno, kao i sam doživljaj knjige. Meni je recimo Sean Bean pun pogodak za Neda.
Previse je mator za tu ulogu. Eddard Stark, lik u knjizi, ima svega 30 i nesto godina. Stvar je verovatno u tome da je vecina navikla na sliku Sean Bean-a kao ratnika (Boromir, anyone?), pa vam "lezi".

Richard Armitage
bi mi vise odgovarao.

Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 1:26   #33
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Svi likovi u seriji su malo ''ostarili'' u odnosu na knjige. To je, po Martinovim recima, zato da bi mogli da ubace scene sa seksom u seriju, npr. Deneris u knjizi ima samo 13 godina kada je udata za kala Droga, dok u seriji ima 17.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 1:33   #34
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Razumem da su scenaristi odmah morali da pocnu da jurcaju da predju sto vise materijala, obzirom na gigantsku kolicinu koja ih tek ceka, ali sam ocekivala bar nesto detaljniji prikaz setinga, likova i njihovih odnosa. Ovako imamo utisak da gledamo bilo koju tipicnu srednjevekovnu pricu (cak su i oklopi vojske Winterfella skoro isti kao engleske vojske u 14. veku), a originalna prica je daleko od tipicne. Nadam se da ce se to nadoknaditi u buducim epizodama, inace cemo svi ostati uskraceni za tu specificnost radnje i okolnosti, koja krasi ovo Martinovo delo.
"Originalna" prica nije previse originalna, s obzirom da je zasnovana na Wars of the Roses, odatle i srednjevekovni stil. Cak ni ono preko mora nije cisto Martinovo delo, Dothraki su manje-vise zasnovani na Mongolima. Snaga ASOIAF serijala je u kompleksnosti radnje i dubini i broju likova, sto je tesko oceniti posle odgledanog pilota.

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Sto se likova tice, karakterizacija je uradjena ocajno! Jedino su klinci sjajni, svaka cast, tu su "uboli" bas kako treba... od ostalih, Imp i Daenerys deluju kao da ce imati sta da kazu u buducnosti... Ali je Sean Bean po milioniti put ponovio svoj prikaz turobnog ratnika,
Spoiler za SPOILER ALERT!:
sva sreca pa ce ga ubiti uskoro
Jon Snow-a i njegovo portretisanje je potpuno off-mark,
Spoiler za tjah:
sto rece jos jedan citalac knjiga - pi*kica, a inace je sjajan i dinamican lik
a nekako su tako ispali i likovi Cercei i Jaimea -
Spoiler za spoiler:
znate da treba da ocekujete Pandorinu kutiju, a dobijete kafu sa mlekom umesto toga. Ukoliko ne postanu odvratno podmukli, mrski i opasni uskoro, bas kakve ih i volimo, dizem ruke od serije.
@Sean Bean: hm, nisam gledao Sharpea, ali Boromir i Ned Stark su suste suprotnosti, a Bean ih tako i predstavlja. Uopste, Bean ima tezak posao u ovoj seriji koji za sada obavlja na izuzetno suptilan i prefinjen nacin, uprkos tome sto Addy i mala Williamsova neprestano pokusavaju da mu ukradu scene.

@Jon: Snow je emo tokom cele prve knjige, koliko se ja secam. Seriji su tu tesko ima sta zameriti, bukvalno su preneli ono sto je zapisano na ekran.

@Lannisteri: moras imati na umu da su knjiga i serija dva razlicita pojma. U knjizi smo Lannistere videli samo iz perspektive Starkovih, pa su ispali dve karikature negativaca. S obzirom da su u seriji spadaju u glavne likove, morali su da im dodaju neke scene u kojima su njih dvoje sami (ili sa Joffreyjem), a u takvim scenama svakako nece ispasti onoliko podmukli kakvi su u knjigama.

A to da je Bean mator za Neda... on i ovako izgleda mladje od ove sto glumi Catelyn, Armitage bi mogao sin da joj bude. Deca su morala dobiti par godina vise u odnosu na knjige, sto je prouzrokovalo da i svi ostali likovi ostare koju godinu.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 3:39   #35
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Odgledao prve tri epizode "Igre prestola" i utisci su pozitivni. Ovo pričam kao neko ko nije čitao knjige, niti je veliki fan epske fantastike, dakle - serija mi se poprilično dopala.

Sviđa mi se što je ovo low fantasy setting, dakle nema veštica na metli, karakondžula od dva metra i tako to (s druge strane, otkud znam šta vreba iza Zida? ). U svakoj sceni se oseća HBO budžet, što, kad je reč o ovakvim serijama, ume dosta da znači.

Za sada mi je patuljak (Imp, Tyrol ili kako god), najjači lik, za njim odmah ide ona klinka sa "iglom", a novopečena kraljica onih "mongolskih" jahača je

S jedne strane mi je žao što nisam pročitao knjige, pa ne mogu da palamoodim i ironišem kako seriji fali ovo ili ono, a opet, s druge strane, gotivno je što ću sve obrte doživeti po prvi put... biće mi gotivnije od vas, načitanih.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Pandemonium na korisnoj poruci:
Marko (23.5.2011), Marshall George (15.5.2011), miloshbg (11.5.2011), nixma (20.6.2014), Rainman (10.3.2012)
Stara 8.5.2011, 12:25   #36
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Dio37 kaže: Pregled poruke
A to da je Bean mator za Neda... on i ovako izgleda mladje od ove sto glumi Catelyn, Armitage bi mogao sin da joj bude. Deca su morala dobiti par godina vise u odnosu na knjige, sto je prouzrokovalo da i svi ostali likovi ostare koju godinu.
Pravo u sredu. Kad pogledas koliko godina u seriji imaju "deca" tesko je zamisliti da Ned ima bas nesto preko tridesetak godina.

A nesto mi Lanisterovi ni u seriji ne izgledaju bas beningno.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 12:45   #37
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Kao neko ko takođe nije čitao knjige, sviđa mi se serija; priča, setovi, likovi su fantastični i jedva čekam novu epizodu. U određenim trenucima mi je sve bilo pomalo usporeno, ali to je valjda potrebno da bi se ispratila knjiga i produbila priča.
Spoiler za ups, pa ovo je spoiler... DO NOT READ!:
Kako mi krivo bilo što ubiše direwolfa, đavo da ih nosi...

Poslednja ispravka: Highlander (8.5.2011 u 13:24)
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 13:34   #38
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Treca epizoda malo skrabudzena ali i dalje ok. Procitah prve dve knjige i jos vise sam se napalio.
Littlefinger bi trebao da bude malo vispreniji ali je lik vizuelno ok.
Ali Tirion pobedjuje na svim poljima, uboli su ga s glumcem 101%

Poslednja ispravka: Ocelot (8.5.2011 u 14:10)
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anceloti`85 na korisnoj poruci:
Bathoryy (8.5.2011)
Stara 8.5.2011, 17:00   #39
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
A i Joffrey je kraljevki pederko i isto tolika pus*y - moze se i njemu.
To je jedan od problema. Karakterizacija tog lika uopste nije ubedljiva, niti kompletna.

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Ali Tirion pobedjuje na svim poljima, uboli su ga s glumcem 101%
... i sa glumom!
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 17:08   #40
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Vaša omiljena serija, vol. 2

Najmanji covek a najjaci lik - bar kad je gluma u pitanju.

A kad je Joffrey u pitanju, uopste ne mora da bude ubedljiv po pitanju glume - nekako mi je bljak sam po sebi i sama njegova pojava mi je dovoljna da ga poistovetim sa onim sto uopste ne volim, a to je kao sto sam vec jednom rekao tatin sincic odrastao sa zlatnom kasikom u dup*etu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fantasy, game of thrones, igra prestola, incest, serije

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic 4 - Arcania Robby Role-Play 389 20.7.2016 13:20
A Game of Thrones Jon Snow Role-Play 165 2.11.2013 21:45
A Game of Thrones: Genesis Vulee Strateške igre 41 12.10.2011 10:37
White Knight Story-56k warning donator99 Konzole 11 24.12.2008 22:31
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com