Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Pregled rezultata glasanja: Koja je vasa main GW2 profesija?
Mesmer 12 6,09%
Engineer 19 9,64%
Thief 21 10,66%
Guardian 29 14,72%
Necromancer 25 12,69%
Ranger 27 13,71%
Warrior 41 20,81%
Elementalist 23 11,68%
Glasova: 197. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.9.2015, 19:10   #8701
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke

Ako sam uspeo da isteram ovakav nacin ramisljanja iz ovako dobre igre kao sto je ova, drago mi je
Ova igra je bila dobra jer nije imala klince kao sto si ti do sada (ili barem ne u velikom broju). Na zalost sad shvatam da ce ih biti sve vise.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Srki#12 na korisnoj poruci:
Apostrof (8.9.2015), DeCoy (7.9.2015), pentraksil (8.9.2015)
Stara 7.9.2015, 19:13   #8702
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Srki#12 kaže: Pregled poruke
Ova igra je bila dobra jer nije imala klince kao sto si ti do sada (ili barem ne u velikom broju). Na zalost sad shvatam da ce ih biti sve vise.
eh.. mozda je to sto ja imam "samo" 18 godina.. a mozda je to sto si uplasen novog misljenja.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 19:15   #8703
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
eh.. mozda je to sto ja imam "samo" 18 godina.. a mozda je to sto si uplasen novog misljenja.
Priznajem da jesam. Uzasava me to sto ti predlazes.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 19:16   #8704
nicpid
Član
 
Član od: 29.4.2009.
Poruke: 476
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 148 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Ako su doneli ovakvu odluku to znaci da su izracunali da bi im kompletan f2p sa p2w shop-om doneo manje koristi od ovog modela.

Previse je ljudi vec kupilo HoT i previse su daleko otisli sa ovim da bi odjednom presli na kompletan f2p. Verovatno ce za neke dve godine i HoT biti f2p sa nekim ogranicenjima a kupovinom nove ekspanzije koja ce opet biti 49.99 ce ti skinuti ogranicenja za account i imaces novu ekspanziju tj. nov sadrzaj.
nicpid je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 19:19   #8705
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
nicpid kaže: Pregled poruke
Ako su doneli ovakvu odluku to znaci da su izracunali da bi im kompletan f2p sa p2w shop-om doneo manje koristi od ovog modela.

Previse je ljudi vec kupilo HoT i previse su daleko otisli sa ovim da bi odjednom presli na kompletan f2p. Verovatno ce za neke dve godine i HoT biti f2p sa nekim ogranicenjima a kupovinom nove ekspanzije koja ce opet biti 49.99 ce ti skinuti ogranicenja za account i imaces novu ekspanziju tj. nov sadrzaj.
moja poenta ovde, je da mi se ne svidja kad neka igra nije potpuno samo jedan model poslovanja. Ili si f2p, b2p,.. nemoj da ides izmedju.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 19:27   #8706
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
moja poenta ovde, je da mi se ne svidja kad neka igra nije potpuno samo jedan model poslovanja. Ili si f2p, b2p,.. nemoj da ides izmedju.
Jos jednom te molim u ime gw2 zajednice da se naljutis jer nije skroz f2p i da ne igras gw2.
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 19:58   #8707
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
moja poenta ovde, je da mi se ne svidja kad neka igra nije potpuno samo jedan model poslovanja. Ili si f2p, b2p,.. nemoj da ides izmedju.
GW2 je pomalo specifičan jer je jedini B2P MMO. Sve ostale igre tog tipa imaju ili pretplatu (WoW, Eve Online, Little Mermaid 4: Revenge of the Mermaid with Vengeance DLC), ili su potpuno prešli sa pretplatničkog modela na F2P (Tera, Wildstar, ESO) ili su prosto oduvek bile F2P.

Ako ti terminologija baš toliko smeta možeš uvek umesto "F2P" da koristiš termin "neograničeni trial" Činjenica je međutim da je trenutni F2P model, koji ANet tera uporedo sa svojim glavnim modelom, i dalje neverovatno fer u odnosu na druge F2P opcije. Naravno ta "velikodušnost" ima motivaciju koja ide u njihovu korist ali zar je to bitno malom Seferdžanu koji jedva čeka da samelje 5000 sati u novom MMO-u a da ne potroši ni banku
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.9.2015, 20:09   #8708
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

WOW.. stigao sam tek negde do 15 lvl-a... i sad. radim ja tako random neke questove.. naidjem na skoro citav raid ljudi kako ubijaju jednog boss-a (pojma nemam o cemu se radi)...
ali obozavam ovu igru za sad.. j**es to sto sam pricao ranije.. i ovako vredi igrati, pa makar samo levelovao.. vredi.
+ jos nisam ukapirao kako da pokupim nesto iz trading post-a xD

Poslednja ispravka: darkowozzd (8.9.2015 u 16:38)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 16:48   #8709
Montoya
Član
 
Član od: 18.8.2011.
Poruke: 85
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 21 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
WOW.. stigao sam tek negde do 15 lvl-a... i sad. radim ja tako random neke questove.. naidjem na skoro citav raid ljudi kako ubijaju jednog boss-a (pojma nemam o cemu se radi)...
ali obozavam ovu igru za sad.. j**es to sto sam pricao ranije.. i ovako vredi igrati, pa makar samo levelovao.. vredi.
+ jos nisam ukapirao kako da pokupim nesto iz trading post-a xD
Pa tebi kao f2p igracu,iz onog sto sam procitao, skoro nista nije ograniceno.Nisi igrao dovoljno da bi znao kako igra funkcionise i koliko su ta ogranicenja bitna ili nebitno.Gw2 nema nikakve p2w elemente da bi igra mogla da bude f2p i po prvi put neces morati da grindas svaki dan po ceo dan da bi imao opremu i bio konkurentan u pvp/wvw.
Montoya je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 17:02   #8710
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
+ jos nisam ukapirao kako da pokupim nesto iz trading post-a xD
Traži ikonicu terazija () na mapi. Nema je svuda, samo u većim gradovima i tek na ponekoj mapi.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 17:31   #8711
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Traži ikonicu terazija () na mapi. Nema je svuda, samo u većim gradovima i tek na ponekoj mapi.
nasao sam u divinity's reach..(msm da se tako zove) ali kad pridjem (ima na vratima nesto kao portal) kaze no access ili nesto..i izbaci me.
Citat:
Montoya kaže: Pregled poruke
Pa tebi kao f2p igracu,iz onog sto sam procitao, skoro nista nije ograniceno.Nisi igrao dovoljno da bi znao kako igra funkcionise i koliko su ta ogranicenja bitna ili nebitno.Gw2 nema nikakve p2w elemente da bi igra mogla da bude f2p i po prvi put neces morati da grindas svaki dan po ceo dan da bi imao opremu i bio konkurentan u pvp/wvw.
meni je glavno misljenje bilo iz toga da sam useless bez expanzije.. videcu jos
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 18:16   #8712
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
nasao sam u divinity's reach..(msm da se tako zove) ali kad pridjem (ima na vratima nesto kao portal) kaze no access ili nesto..i izbaci me.
To je Crown Pavillion na šta si ti naišao, sramotini pokušaj ANet-a od pre godinu i kusur dana da zaradi novac na prodaji ulaznica za tu zonu kako bi se određeni igrači osećali "elitnije". Naravno to niko živi ne koristi.

Lokaciju svih trading postova možeš naći ovde. Ako imaš pristup sPvP-u ili WvWvW to ti je najbrži način jer se trading post nalazi i u sPvP lobiju odnosno Citadeli tvog WvWvW servera.

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
meni je glavno misljenje bilo iz toga da sam useless bez expanzije.. videcu jos
Igraš sve što su igrali ljudi poslednje tri godine (izuzev prve Living Smory sezone). Dosta ljudi koje znam nastavljaju da igraju ali neće uzimati HoT. Ja sam prestao da igram GW2 kompletno pre tri meseca.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 18:19   #8713
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
To je Crown Pavillion na šta si ti naišao, sramotini pokušaj ANet-a od pre godinu i kusur dana da zaradi novac na prodaji ulaznica za tu zonu kako bi se određeni igrači osećali "elitnije". Naravno to niko živi ne koristi.

Lokaciju svih trading postova možeš naći ovde. Ako imaš pristup sPvP-u ili WvWvW to ti je najbrži način jer se trading post nalazi i u sPvP lobiju odnosno Citadeli tvog WvWvW servera.

Igraš sve što su igrali ljudi poslednje tri godine (izuzev prve Living Smory sezone). Dosta ljudi koje znam nastavljaju da igraju ali neće uzimati HoT. Ja sam prestao da igram GW2 kompletno pre tri meseca.
ok, priznajem, pogresio sam.. donekle , a do nekle jos uvek smatram da sam u pravu.

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
To je Crown Pavillion na šta si ti naišao, sramotini pokušaj ANet-a od pre godinu i kusur dana da zaradi novac na prodaji ulaznica za tu zonu kako bi se određeni igrači osećali "elitnije". Naravno to niko živi ne koristi..
a za ovo mogu samo da napisem jednu stvar : " "
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 18:59   #8714
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
nasao sam u divinity's reach..(msm da se tako zove) ali kad pridjem (ima na vratima nesto kao portal) kaze no access ili nesto..i izbaci me.


meni je glavno misljenje bilo iz toga da sam useless bez expanzije.. videcu jos
Nisi useless posto ekspanzija ne donosi ni vece levele ni jaci gear, samo donosi po jednu novu specijalizaciju, koja nije jaca(bar bi trebalo da nije ako je dobro izbalansirano) nego je samo nova, i neces moci ici na PvE mape iz ekspanzije.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 19:23   #8715
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Nisi useless posto ekspanzija ne donosi ni vece levele ni jaci gear, samo donosi po jednu novu specijalizaciju, koja nije jaca(bar bi trebalo da nije ako je dobro izbalansirano) nego je samo nova, i neces moci ici na PvE mape iz ekspanzije.
welp.. moje misljenje je sad palo na 30% pocetnog.. ostalo je samo par restrikcija (recimo cinjenica da nemogu da whisper skoro nikoga , al kapiram zasto je to :P )
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 19:39   #8716
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
welp.. moje misljenje je sad palo na 30% pocetnog.. ostalo je samo par restrikcija (recimo cinjenica da nemogu da whisper skoro nikoga , al kapiram zasto je to :P )
Mozes wisp svakoga, ali je ograniceno na svakih 30 sekundi.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.9.2015, 19:56   #8717
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Mozes wisp svakoga, ali je ograniceno na svakih 30 sekundi.
mislim da sam pokusao ali nije dalo. cek da probam .
: radi kad kliknem na nekoga koga vidim.. ali ako neko reklamira guild , ja pokusam da ga whisper, kaze me upgrade acc :P
ali... pvp ove igre.. je nesto wow... par gameova dok sam pohvatao sta i kako.. i vec mogu da 1v1 neke sto izgledaju kao da su lvl 80 necro op

Poslednja ispravka: darkowozzd (8.9.2015 u 22:19)
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2015, 15:52   #8718
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
Mozes wisp svakoga, ali je ograniceno na svakih 30 sekundi.


Ne moze sa free acc da whispuje ljude koji mu nisu na friend listi...
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2015, 19:46   #8719
warlock_sm
Veteran
 
Član od: 20.2.2012.
Poruke: 638
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 109 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
zuloom kaže: Pregled poruke
Ne moze sa free acc da whispuje ljude koji mu nisu na friend listi...
"Free players can only start a new whisper conversation every 30 seconds." Nigde nepise da mozes samo onima na friend listi. Takodje mene su whispali neki f2p bez problema, ali moze da whispuje samo one koje vidi pa ih targetuje i na rc pa whisper, ali nemoze da klikne na necije ime u chatu pa da ga whispuje. I naravno moze da whispuje ljude sa friend liste nezavisno gde se nalaze.
warlock_sm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2015, 1:28   #8720
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.580
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Guild Wars 2

Citat:
warlock_sm kaže: Pregled poruke
"Free players can only start a new whisper conversation every 30 seconds." Nigde nepise da mozes samo onima na friend listi. Takodje mene su whispali neki f2p bez problema, ali moze da whispuje samo one koje vidi pa ih targetuje i na rc pa whisper, ali nemoze da klikne na necije ime u chatu pa da ga whispuje. I naravno moze da whispuje ljude sa friend liste nezavisno gde se nalaze.
mozes samo onima koji su na istoj mapi ili u friend listi/guildu .

evo sam sam 43lvl necro.

za sad imam samo jednu OGROMNU zamerku za f2p.. a to je sto 90% stvari na trading postu nemogu da kupim/prodam. weapon i armor naprimer.. nemogu da kupim ili prodam.. ako dobijem nesto sto nemogu da koristim ili imam bolje, mogu samo da rastavim i da prodam materials, a opet, pola od toga sto dobijem opet nemogu da prodam. da ne pominjem svaki moguci weapon/armor/skin/dye koji nemogu da kupim/prodam...

do sad nesto najgore na sta sam naisao.. (mada igrivo je ovako), ali ako se to ne promeni,kako god, neverujem da cu igrati duze od nesto malo posle lvl 80
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
guild wars 2, mmorpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Guild Wars Sale013 MMORPG igre 4095 7.6.2023 18:02
Guild Wars pitanja primeyuri Mrežne igre 288 27.11.2009 17:47
Guild Wars ! !Hand-of-blood! ! Tekstovi u SK 2 19.11.2007 14:09
Guild Wars - Internet konekcija?! eXtreme Role-Play 12 25.9.2006 8:24
neka pitanja o Guild Wars... barjaktar Mrežne igre 6 11.4.2006 18:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com