Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2008, 11:16   #1
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Problem sa reprodukcijom DVD materijala

Naime, u poslednje vrijeme mi se desava da mi je kompletan film taman, bukvalno sve boje su zatamnjene tako da tamni uglovi djeluju potpuno crni, boja koze se jedva nazire od crnila, tamno plava i ostale tamne boje su takodje potpuno crne. Kao da su se sve boje poremetile, ali neobicno je sto nije doslo do mjesanja ili zaglupljivanja boja, vec njihovog ekstremnog zatamnjivanja. To je dovelo do toga da vise ne mogu nijedan film da pogledam kao covjek na kompjuteru.

Probao sam sa promjenom softvera za reprodukciju DVD filmova. Koristio sam WinDVD (na kom se pojavio doticni problem), presao sam na Power DVD, problem je ostao. Problem je, vjerujem, nevezan sa softver na desktopu jer, pored ovoga, probao sam i sa laptopom i tu nije bilo nikakvih problema. Ako je problem do samog kompjutera, neobicno mi je da igre rade bez ikakvih smetnji i problema, niti ima bilo sta da odstupa od pravilnog u obicnom radu za racunarom. Ne vidim nacin da ovo rijesim, sem da reinstaliram sistem sto otpada jer niti imam vremena za to, niti volje da sve bekapujem i podesavam nanovo. Takodje, nisam sklon mjenjanju drajvera od graficke karte (Asus 7600GS Silent), jer bi sa tim svakako dobio samo jos vise problema na polju ostalih stvari.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2008, 11:51   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom DVD materijala

Da li se situacija menja ako recimo u Power DVD-u iskljucis hardversku akceleraciju?Da li to vazi samo za DVD kakva je situacija sa divx i ostalim video formatima?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
Dimo (27.4.2008)
Stara 25.4.2008, 12:07   #3
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom DVD materijala

Jel samo DVD ili i AVI filmovi?
To, naravno, može biti problem sa kodecima i/ili drajverom za grafičku.

Možeš za početak da pogledaš Color setovanja za Overlay kanal. Malo je verovatno da je tu problem, ali ako vidiš da kontrole stoje meuobičajeno (sve skroz ulevo), probaj da klikneš da dugme Default pa da vidiš da li se nešto popravilo.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Dimo (27.4.2008)
Stara 25.4.2008, 16:15   #4
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom DVD materijala

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Da li se situacija menja ako recimo u Power DVD-u iskljucis hardversku akceleraciju?Da li to vazi samo za DVD kakva je situacija sa divx i ostalim video formatima?
Maler, ali glupa probna verzija PowerDVD-a koju sam imao mi je istekla, tako da sam morao da se vratim na WinDVD. Da ne znas gdje tu ima da se iskljuci hardverska akceleracija? Ista stvar mi se desava i kod Divx formata, koristim BS Player, slika nije nista bolja, tj. i dalje je nenormalno tamna.
Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
JMožeš za početak da pogledaš Color setovanja za Overlay kanal. Malo je verovatno da je tu problem, ali ako vidiš da kontrole stoje meuobičajeno (sve skroz ulevo), probaj da klikneš da dugme Default pa da vidiš da li se nešto popravilo.
Pogledao sam (u WinDVD-u), sve je bilo namjesteno po defaultu. Ja sam nasvirao Brightness na 100%, situacija se nesto malo poboljsala, ali opet ne toliko da bi se film mogao cestito gledti. Koristim K-Lite Codec Pack za koji kazu da je najbolji i najkompletniji alat ove vrste, tako da ne znam ima li vajde da ga mjenjam nekim slabijim i nepouzdanijim, tim prije sto mi je i ovaj ranije radio dobro?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2008, 16:27   #5
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom DVD materijala

Proveri vrednosti ( i povecaj ako treba ) za Overlay/Brightness u setovanjima kodeka i u kontrolnom panelu drajera za graficku.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nebojsa986 na korisnoj poruci:
Dimo (27.4.2008)
Stara 27.4.2008, 11:25   #6
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom DVD materijala

Stavio sam Brightness na +40 (a normalno je na 0) u podesavanjima K-Lite-a, ali slika je prilicno presvijetla, i boje nisu vjerne ni najmanje. Mozda bi se nekim eksperimentisanjem sa tim slajderom doslo do pravog odnosa svijetlo tamno i popravila situacija, ali tu ce mi trebati dosta vremena. Cak i ako postignem zadovoljavajuce rezultate, ostaje mi cinjenica da nisam locirao i uspjesno sanirao problem, vec ga samo zakamuflirao promjenom vrijednosti u setovanjima tako da se ne vidi? Pravi problem je i dalje tu, i ako vratim sve na default opet necu moci nikud od crnila, a prije je sve radilo normalno?
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2008, 12:43   #7
nebojsa986
Veteran
 
Član od: 12.5.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.039
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 204 puta na 163 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom DVD materijala

Pravi problem je verovatno u monitoru, ako znas da ga otvoris i podesis na njemu, onda to treba da uradis. Takodje probaj graficku u drugom kompu da vidis da nije do nje, i recimo da probas drugu verziju drajvera.
nebojsa986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nebojsa986 na korisnoj poruci:
Dimo (27.4.2008)
Stara 27.4.2008, 16:05   #8
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Problem sa reprodukcijom DVD materijala

Graficku kartu sam eliminisao, jer u igrama, netu i bilo cemu van filmova radi bez problema. Ista stvar je i sa monitorom, tako da sumnjam da je problem u ova dva subjekta. Probacu nove drajvere kada budem imao vremena, sto inace ne preferiram, ali to mi djeluje kao jedina preostala zdravorazumska opcija. Ako neko zna eventualno resenje ovog problema, bio bih mu zahvalan na savjetu; hvala clanovima koji su mi do sada pomogli.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa povezivanjem mp3 playera sa kompom Partybreaker Kvarovi 18 9.4.2008 14:17
problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje djekicen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 6.4.2008 17:08
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
Problem sa MS Office-om dbaja Aplikativni softver 5 19.3.2008 9:32
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com