Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2012, 15:25   #1561
Mare!!
Novi član
 
Član od: 4.1.2012.
Poruke: 26
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Evo ovde cu ja da posutujem i moj problem, glupo mi da otvaram novu temu.
U pitanju je BSoD, ocekujem detaljne instrukcije i upustva posto nisam ekspert

Link


Edit: U medjuvermenu jos jedan! Desava se sve cesce.

Link2

Poslednja ispravka: Mare!! (13.7.2012 u 18:00)
Mare!! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2012, 9:44   #1562
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Čini mi se da oboica imate problem sa drajverima.
Probajte ovako nešto http://support.microsoft.com/kb/244617
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
saphire (16.7.2012)
Stara 16.7.2012, 16:59   #1563
saphire
Član
 
Član od: 7.1.2008.
Poruke: 32
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Problem sam resio deinstaliranjem avasta...Izgleda je bilo konflikta sa spybotom.. Zasad sve radi ok nadam se da ce tako i ostati...
saphire je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 22:09   #1564
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Odlično
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2012, 17:54   #1565
vanjuška
Novi član
 
Član od: 18.3.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 11
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Kanta: AMD Sempron 2800+, MB MSI K8MM3 H, 1GB DDR 400, ATI Radeon 9600XT 256MB AGP, HDD WD800JB ATA, PSU Codegen 500W...
Problem:Kada radim i nešto potpuno nezahtevno (npr. internet, Paint, Total Comander), na ekranu se sve osim miša odjednom ukoči. Posle par sekundi koči se i miš, a posle još par sekundi ceo ekran postaje crn uz kratak "bip" na spikeru, dok dioda monitora treperi kao da je komp iskjučen. Ctrl+Alt+Del ne prima, pa mora restart "na dugme". Ovo postaje sve učestalije, sinoć sam celu proceduru ponavljala uzastopno 6-7 puta za 15-ak minuta. Između dva restarta sam pokrenula "Everest" i naponi i temperature su bili OK.
Memorija testirana Mem test-om, hard disk HDD Sentinel-om i sve je OK. Nisam uspela da izmerim temperaturu GPU-a jer koji god softver sam probala (GPU-Z, CPUID HW Monitor, GPU Temp, ATI Tray tools), nijedan je nije pokazivao iako navodno treba da pokažu(?).
Sistem skeniran sa Spybot-om, HiJackThis i Eset Smart Security4, nadjen 1 trojanac, uklonjen, ali problem je i dalje tu.

Napomena: pre mesec dana menjana pasta na CPU i GPU i podignut WinXPSP3, mada problem datira od pre oko 10-ak dana, prvo ređe pa sve učestalije. Čini mi se da su i dva kondenzatora jedva primetno nabubrela. Par puta instalacija drajvera ponavljana (kao nisu odgovarajući) iako su bili legacy drajveri sa sajta proizvođača.
Napomena o napomeni: Primetila sam da se u 50% slučajeva pri uključenju računara ne vidi inicijalni ekran sa podacima o BIOS-u, grafičkoj, CPU, memoriji, diskovima. Jel to normalno ili...?
Ako neko ima slično iskustvo molim za pomoć

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
vanjuška je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2012, 21:14   #1566
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Nabubreli kondenzatori, makar i jedva primetno (ali definitivno) su dovoljan razlog za ovakvo ponašanje mašine. Naročito ako su u CPU VRM sekciji. Zavisno od revizije ploče, stage 1 kondenzatori su Rubycon ili Panasonic, tako da teško da je do njih... Stage 2 su obično OSTor i oni su problematični, mada sam viđao varijante sa Nichicon-om, što bi inače bilo dobro, kada HM serija tih kondika ne bi imala grešku u proizvodnji koja je trajala od 2002. do 2005. Na ostatku ploče su ili OSTor ili Samxon, ni jedni ni drugi nisu poznati po naročitoj dugovečnosti...

U sv. sl., ako ne možeš ići na ploča + cpu + ram zamenu, tražiš ili ASRock K8NF3-VSTA, ili neku pristupačnu integraciju tipa MSI E350IS-E45 + neki IDE -> SATA adapter za taj tvoj WD HDD, nešto tipa Intex SD-SA2IDE-A1 ili Digitus DS-33150 + neki RAM štapić po ličnom izboru i mogućnostima. Postojeće CPU i RAM prodaš kao ispravne i ploču takva kakva je.

Treća varijanta je da ti neko zameni te kondenzatore na ploči, ali to je uvek 50/50 posao, čak i ako imaju adekvatnu zamenu (dakle nešto sa imenom, Rubycon, Nichicon, NCC, Panasonic, itd, a ne neke škljmn kondike za 10 dinara komad)...

Obrati samo pažnju i na taj Codegen PSU. Zavisno od starosti i toga koliko se najeo prašine, kao i da li mu vent uopšte radi i ako radi, kako radi, mogao bi i on imati naduvanih kondenzatora na filter sekciji sekundara... To bi moglo da objasni odakle isti na ploči, jer kad oni u napajanju prestanu da "nose teret" filtriranja struje, oni na matičnoj preuzimaju i taj, dodatni, zadatak. Uvek možeš otvoriti napajanje, očistiti od prašine i pregledati stanje. U slučaju nesigurnosti o tome šta imaš pred sobom, fotke ploče i napajanja bi nam prilično pomogle da ti pomognemo dalje.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
vanjuška (20.7.2012)
Stara 19.7.2012, 21:33   #1567
vanjuška
Novi član
 
Član od: 18.3.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 11
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Moja greška, izvinjavm se, ali u pitanju su kondenzatori na grafičkoj kartici, a ne na matičnoj. Staviću i sliku što pre da bi bilo ilustrativnije. Inače ova ploča ima i integrisanu grafiku, ali je dodat Radeon 9600XT zbog igranja igrica...
vanjuška je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2012, 21:58   #1568
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Pa dobro, probaj onda da koristiš računar samo sa integrušom i vidi da li se šta bitno menja, ako da, onda grafička pravi dovoljno veliki problem.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
vanjuška (20.7.2012)
Stara 20.7.2012, 16:54   #1569
vanjuška
Novi član
 
Član od: 18.3.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 11
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Integrisana je krajnja opcija, ali ja bih, ako mogu da sredim ATI 9600 (ako je do njega, a mislim da jeste). Evo i slika, malo su lošije (slikano mobilnim), ali mislim da se primećuje da su vrhovi dva veća kondenzatora malo nabubreli u odnosu na vrh manjeg pored. Oznaka kondenzatora je ATWB 738A 1000µF 10V 105°C. Proizvodjač grafičke je Club3D oznake CGA-E966R, a memorijski čipovi su elixir. Još me muči što ne mogu ni u jednom probanom softveru za monitoring (prethodni post) da izmerim temperaturu GPU-a, kao da je otišao senzor (ako ga je uopšte imala kartica) ili...
Napomena: probano u jednoj od Hirens boot alatki da se vide informacije u vezi grafičke i tamo pokazuje da ima samo 16.384 KB memorije Jel to zbog starije verzije softvera ili nešto nije redu sa grafom (mada GPU-Z u Win pokazuje normalno 256MB)?

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
vanjuška je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2012, 20:50   #1570
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

To bi bila otprilike ova kartica, ako se ne varam. Kondenzatori na njoj su obično Teapo, ali koliko vidim sa tvoje fotke, a i prema oznaci koju si dala, kod tebe su TK (Toshin Kogyo). I jedni i drugi su tajvanci, s tim da je TK firma registrovana u Japanu, za koju kondenzatore proizvodi tajvanski OSTor. Vidim da je tvoja kartica nešto novija revizija, ne koristi diskretne ispravljačke diode, i fan header je izmešten. U svakom slučaju, ta dva kondenzatora moraju obavezno da se promene, a idealno bi bilo zameniti i treći (onaj manji, pored filter zavojnice), jer ako su dva od tri već "otišla", ni treći nije daleko.

Što se tiče adekvatne zamene, teško. U Srbiji mogu da se nađu, u najboljem slučaju, CapXon, a inače Elna i Jamicon. Svi navedeni spadaju u "isprdak" klasu, i neće te naročito usrećiti. Da ne pričam o no-name "markama" koje valja većina prodavaca. Dovoljno je reći da na komad koštaju po 10-15 dinara, pa da bude jasno da su beskorisni, naročito u VRM filter ulozi.

Mogli bi se naći online, konkretno, ja znam kako doći do Panasonic, Nichicon, Rubycon, Vishay i u manjoj meri Sanyo i NCC kondenzatora (ali nema načina da ti lićno to nabaviš, osim ako radiš u nekoj IT firmi), i to je skupa rabota. Pitanje je koliko stvarno ima smisla popravljati tu karticu, naspram kupovine ili druge vrste nabavke neke polovne u toj klasi...

Što se tiče HBCD-a i pogrešnog prijavljivanja količine grafičkog RAM-a, budi sigurna da je greška u konkretnoj aplikaciji, ne u hardveru.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
vanjuška (21.7.2012)
Stara 21.7.2012, 1:33   #1571
vanjuška
Novi član
 
Član od: 18.3.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 11
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

U pravu si Nepotpisani čitaoče, to je skoro identična kartica (sa neznatnim izmenama koje si pomenuo). Danas je stavljana i druga memorija i problem je i dalje prisutan, tako da se metodom eliminacije krug ipak sužava oko grafičke. Blago šizim i par puta je ruka sama kretala ka bejzbolki Videću šta ću dalje sa njom, obzirom da se ovde u KG-u to teško popravlja (što zbog nedostatka kvalitetnog servisa, a što zbog nedostatka prodavnice sitnih elektronskih komponenti). Možda čak kupim i neku drugu u istom rangu, limundo je neminovan. Tebi svakako veliko HVALA na pomoći i respect za znanje i upućenost!
vanjuška je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.7.2012, 18:24   #1572
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ta kartica,kao ni sve ostale R9550/9600 nema u sebi senzor temperature.Zato nijedan progam istu ne može ni da ti očita.Čisto da se ne maješ dalje oko tog detalja .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2012, 4:28   #1573
vanjuška
Novi član
 
Član od: 18.3.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 11
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Hvala FlavioPO. Googlanjem dodjoh i ja do istog podatka Kartica verovatno sutra ide na zamenu kondenzatora, nema druge...
vanjuška je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.7.2012, 22:07   #1574
Aleksandar 032
Novi član
 
Član od: 5.7.2012.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ljudi treba mi pomoc oko kompa.Moj racunar je: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+,Graficka:ATI Radeon HD 3600,RAM:2,00 GB.Kompjuter mi zakuje i izbaci plavi ekran pa neki put pise BAD_POOL_HEADER , a neki put BAD_POOL_CALLER , ali zakuje mi samo u toku nekih igara kao na primer Sims 3 i Test Drive Unlimited i PES 12 ponekad pa me zanima u cemu je stvar?
Aleksandar 032 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2012, 13:37   #1575
PS mode
Član
 
Član od: 26.3.2012.
Poruke: 335
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 36 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Probaj da ga vratis u predjasnje stanje kad nije bilo problema.
PS mode je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 2:01   #1576
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Question Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Skorije sam došao u posed polovnog lap-topa SONY Vaio VGN-FE11S (donacije su čudo ):
Intel Core Duo T2400 @ 1,83GHz,
Intel i945PM,
1GB DDR2 266MHz,
NVidia GeForce Go 7400,
Fujitsu MHV2160BT 160GB,
Matshita DVD-RAM UJ-841S.

However, ispostavilo se da ipak nije sve tako idealno. Naime, ono što me zabrinjava je da računar čas radi normalno i stabilno, a čas uspori kao da je Pentium I u pitanju. Otvorio sam CPU-Z i zapanjio se kad sam video da se u intervalima od po par sekundi množilac sam od sebe menja u vrednostima od 6 do 11, tako da shodno tome i takt procesora varira od 1828,7MHz do 997,5MHz! WTF?!? Ako iko zna šta bi moglo biti uzrok ovome neka ostavi komentar. `Fala unapred!

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 8:25   #1577
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

To bi trebalo da je OK.Tako radi Intel SpeedStep .
Promeni Power Plan opcije u Win ,stavi na Home/Office ili Presentation (ili na Performance-zavisno koji je OS tu) pa vidi onda kako se ponaša .
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Flavio na korisnoj poruci:
Fatamorgana (27.7.2012)
Stara 27.7.2012, 12:12   #1578
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Question Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Ok, to je onda taj,"Intel SpeedStep", ali ne vidim u cemu je poenta da na svake 2 ili 3 sekunde radi to sto sam opisao u proslom post-u? Masina mi se nekad stvarno stravicno uspori, pa ne znam da li je to razlog? Pomisljao sam cak da je mozda zaprljan kuler od procesora, pa usled njegovog periodicnog zaglavljivanja (i odglavljivanja) komp sam obara mnozilac kako bi izbegao pregrevanje procesora ili nesto slicno. Ok, probacu ovo sto si mi preporucio pa se javljam...
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 14:54   #1579
Flavio
Starosedelac
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: 012
Poruke: 2.195
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 357 puta na 334 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Flavio Slanje poruke preko Skypea korisniku Flavio
Određen forumom Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Poenta je da tako duže traje baterija na lapu a,i manje se greje mašina.Isto važi i za desk mašine.Proc se manje greje ako ne vozi svo vreme na punom gasu.
http://en.wikipedia.org/wiki/SpeedStep
i
http://en.wikipedia.org/wiki/SpeedStep#Versions

E sad,to usporenje lako može biti i nešto drugo.Probaj prvo ovo pa da viidmo ...
Flavio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2012, 18:57   #1580
Fatamorgana
Član
 
Član od: 19.2.2011.
Lokacija: KG
Poruke: 46
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Question Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

U sekciji Power Schemes (sistem je WinXP SP3) mi je već bilo podešeno na "Home/Office Desk". Menjao sam i u mod "Presentation", ali se ništa ne menja. Mada, bode mi oči jedan folder na C: particiji (levo na slici - označen crvenom bojom, a desno je crvenim označen njegov sadržaj). Nisam siguran čemu služi i šta tu ima da traži nešto što se zove AMD64?

Poslednja ispravka: DeCoy (7.2.2019 u 21:16)
Fatamorgana je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kvar, restart


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa pokretanjem računara?!? MG-RAY Kvarovi 686 25.3.2024 6:39
Restartovanje racunara... i jos ponesto :P Mithrandir Kvarovi 10 18.3.2011 22:55
potreban savet za osvežavanje računara Troll Šta da kupim? 6 5.3.2007 0:28
Nadogradnja računara za male pare MaliZmaj Šta da kupim? 3 25.2.2007 11:41
Restartovanje pri diskonektovanju???! tarantula Internet tehnologije 6 29.6.2006 23:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com