Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2007, 0:48   #1
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Crkla lisica i komandant

Sad skoro mi se nesto sj***o komp, i kad sam ga restartovao pisalo je 'Windows has recovered from a serious error' i skoro nista nije radilo kako treba. I ja uzmem i reinstaliram Windows (XP SP2) ali i dalje puno stvari ne radi:

-Firefox ne radi. Nece da otvara nista. Probao sam da ga deinstaliram, izbrisem folder i instaliram opet, nista. ?

-Total Commander se takodje ponasa cudno. Ponekad kad ga ukljucim, nema nicega, fajlova, buttona, nista. Iskljucim ga i ukljucim ponovo i onda je sve ok. ?

Jos stosta ne radi, ali rekoh prvo da popravljam najbitnije.
(I nemoj da mi predlazete format, znam da je to najbolje resenje ali mi je trenutno nemoguce)

HELP
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 1:26   #2
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Crkla lisica i komandant

Pa, ako si nesto "cackao" i znas da je zbog toga "vrisnuo", probaj System Restore (mozda ce ti pobrisati neke recent fajlove pa, eventualno, uradi backup). Ako to ne uspe, resetuj masinu i udji u boot meni pa izaberi "Last known..." (mene je par puta izvuklo iz bule)... Ako ni to ne uspe, onda si ga rasturio kao bug. skupstinu!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 3:19   #3
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Crkla lisica i komandant

Mozes li malo detaljnije da opises zasto ti se sje8o komp? Mozda uspemo da resimo problem ako imamo vise informacija...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 17:10   #4
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Crkla lisica i komandant

Pa gledao sam nesto na netu i u jednom trenutku su mi se pojavila nekoliko prozora koja nisam mogao da zatvorim. I ja umesto da se machujem sa tim, udarim lepo hardverski reset. I kad se upalio komp sve je bilo poremeceno, a najgore je bilo to da kad sam pokusao da se konektujem na net resetuje mi se komp. I tako nekoliko puta. I onda sam reinstalirao Windows.. ostatak znate.
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 18:56   #5
3*.v1ru5
Član
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Sa druge strane nisana
Poruke: 102
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Crkla lisica i komandant

Da nisi neki virus zakacio? Imas li neki antivirus, ako imas jesi li probao njega da pokrenes? Zbog firefoxa i konektovanja bi moglo biti, a za commander nemam ideju. Jesi li probao njega da reinstaliras?
3*.v1ru5 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 22:19   #6
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Crkla lisica i komandant

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Sad skoro mi se nesto sj***o komp, i kad sam ga restartovao pisalo je 'Windows has recovered from a serious error' i skoro nista nije radilo kako treba. I ja uzmem i reinstaliram Windows (XP SP2) ali i dalje puno stvari ne radi:

-Firefox ne radi. Nece da otvara nista. Probao sam da ga deinstaliram, izbrisem folder i instaliram opet, nista. ?

-Total Commander se takodje ponasa cudno. Ponekad kad ga ukljucim, nema nicega, fajlova, buttona, nista. Iskljucim ga i ukljucim ponovo i onda je sve ok. ?

Jos stosta ne radi, ali rekoh prvo da popravljam najbitnije.
(I nemoj da mi predlazete format, znam da je to najbolje resenje ali mi je trenutno nemoguce)

HELP
TC je musicav program. Licno sam se uverio.
Sta bi moglo biti sa kompom je tesko pitanje.
Mogao bi da se raspitas kako da skeniras komp iz safe moda ili cak pre nego sto windows se podigne. Npr. sa nekih disketa ili boot cd ili ako ti je komp nov pomocu usb flash memorije. Bilo bi dobro da imas najnovije definicije za antivirus koji ces koristi.
Sto se tice renistall windows to cesto samo pravi vise problema jer ne resava problem a nerivira te.Licno sam se uverio.
Ako nije virus, onda je nesto harderski. Mozda nesto sa modemom. Vrlo tesko ce biti da ti je Win pukao iz cista mira ili ga je napao virus(hoce to lako ako ides na net bez zastite) ili je nesto od hardvera vrisnulo.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 22:20   #7
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Crkla lisica i komandant

Citat:
Mean_Machine kaže: Pregled poruke
TC je musicav program. Licno sam se uverio.
Sta bi moglo biti sa kompom je tesko pitanje.
Mogao bi da se raspitas kako da skeniras komp iz safe moda ili cak pre nego sto windows se podigne. Npr. sa nekih disketa ili boot cd ili ako ti je komp nov pomocu usb flash memorije. Bilo bi dobro da imas najnovije definicije za antivirus koji ces koristi.
Sto se tice renistall windows to cesto samo pravi vise problema jer ne resava problem a nerivira te.Licno sam se uverio.
Ako nije virus, onda je nesto harderski. Mozda nesto sa modemom. Vrlo tesko ce biti da ti je Win pukao iz cista mira ili ga je napao virus(hoce to lako ako ides na net bez zastite) ili je nesto od hardvera vrisnulo.
Hardver

Ako si pozitivno prosao antivirus test. Uradi defragment hard diska zatim sledece sto bi trebalo da uradis jeste registry clean neki programom ili da nabavis ceo paket koji sluzi za sredjivanje greski u registry i samoj strukturi win. Ako je ovo proslo, testiraj hardver pocni od modema.Unistaliraj drajver za modem i restartuj komp. Ponovo instaliraj modem ako konektovanje radi verovatno da je komp uredu. Ako ne radi potrazi konflikte u system manageru. Ako ih nema nabavi od nekog modem i probaj da svoj zamenis sa tim. Ako proradi konekcija tvoj modem je najverovatnije pokvaren. Ako ni tada ne mozes na net i restart se desava( ili ako se desava nevezano za modem) idi na sledecu komponentu a to je napajanje. Laksi put je da nabavis neko novije napajanje za koje znas da je ispravno i utaknes ga umesto svog. Pokusaj onda da se konektujes na net. Ako tada pukne onda nije napajanje.
Tezi put jeste da izmeris napone grana i uporedis ih sa nominalnim vrednostima, za ovo ti savetujem ipak neku strucnost (tj. ako si baratao voltmetrom znaces kako a ako nisi nadji nekog ko se razume ja imam neku ideju kako bi moglo jer je sk pisao o napajanjima ali ipak se ne smatram merodavnim da dajem savete).
Ako prodje napajanje test. Evo sta ces sledece.
Testiraj memoriju pomocu programa memtest (ne znam kako radi ali ce ti neko na forumu dati smernice) ako i to prodje, onda kreni dalje.

SVE STO RADIS SA HARDVEROM RADIS NA PC ISKLJUCENOM IZ STRUJE (KABAL IZVADJEN IZ UTICNICE) PRE BILO KAKVOG DIRANJA MODEMA ILI MEMORIJE ILI BILO CEMU STO IMA INTEGRISANA KOLA NA SEBI DODIRNI METAL NA KUCISTU DA NE BI IMAO STATICKI NABOJ.
Na sajtu mikra imas upustvo o nadogradnji pc koje je na srpskom i dosta pomaze pri ceprkanju po kompu.

http://www.mikro.co.yu/ser/casopis/tekst.php?id=6446

P.S. Ako nisi pocetnik u ovim vodama izvini sto sam ovako jednostavno pisao ja to iz najbolje namere.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2007, 23:14   #8
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Crkla lisica i komandant

err.. hvala, ali nisi me razumeo. Taj restart se vise ne dogadja od kad sam reinstalirao Windows. Ostali su mi ti bagovi sa FireFox-om i sa Commanderom, i nekako mi se cini da sve radi usporeno. Sredio sam komp 'Super Utility'-em, i skenirao sam HDD (nije mi javilo nikakve greske). Pokusacu jos i defreg, ali ne sad, predugo traje, mrzi me
Ne znam sta bi jos moglo da bude, jel znate neki dobar program za testiranje RAM memorije?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2007, 13:56   #9
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Crkla lisica i komandant

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
err.. hvala, ali nisi me razumeo. Taj restart se vise ne dogadja od kad sam reinstalirao Windows. Ostali su mi ti bagovi sa FireFox-om i sa Commanderom, i nekako mi se cini da sve radi usporeno. Sredio sam komp 'Super Utility'-em, i skenirao sam HDD (nije mi javilo nikakve greske). Pokusacu jos i defreg, ali ne sad, predugo traje, mrzi me
Ne znam sta bi jos moglo da bude, jel znate neki dobar program za testiranje RAM memorije?
memtest preporucuju za ram. Samo procitaj upustvo jer mora sa diskete ili diska da se pokrene pre windowsa.
Inace test treba da traje dugo mozda i 20sati ako bas hoces da budes siguran.

Hm to za firefox mi lici na neke repove u registry. Ne bi bilo lose da nabavis registry mechanical pa da skeniras registry. Vrlo cesto se desava da usled nekog udara na sistem ostanu repovi u registry windowsa koje ne mozes da sklonis unistallacijom ili reinstalacijom a oni su ti koji prave problem.
Jesi skenirao komp na virus?
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.3.2007, 15:57   #10
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Crkla lisica i komandant

Jesam, pocistio mi NOD gomilu trojanaca i slicnih gamadi. Cistio sam ja registry, ali hmm prvo sam reinstalirao FireFox pa sam onda cistio registry, pokusacu obrnutim redosledom
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com