Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.7.2018, 3:05   #1
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Mala pomoc

Pozdrav svima. Sastavljam novu masinu za programiranje, crtanje, gledanje filmova, slusanje muzike, i igranje igara. E sad posto sam pre puno godina "terao" prvo intel,intel,amd,amd,amd,intel,intel,intel pa sada planiram da predjem na amd Naravno plan je da zelim neku masinu koja prvenstveno nije "furuna" i da sam se navikao da ne klokujem ama bas nista. Hvala intelu na tome Isto tako me je intel naucio na malu potrosnju. E sad kupio sam sledece sa nadogradnjom na umu...:

Amd A6 9500
Msi A320 Grenade
4gb ddr4 2400 mhz
Kingston ssd 120gb
Ms kuciste(koje nameravam da menjam)
Ms 500w napajanje(koje dolazi sa istim)

E sad plasi me napajanje ovo ali valjda ce izdrzati ovu office masinu dok ne sakupim jos para za upgrejd. Molim da neko prokomentarise na to da li ce izdrzati ovo gore?

E sad ja bi na tu plocu nesto sto malo trosi i malo se greje. Ranije sam imao core i3 i pentiuma haswella i bio sam odusevljen termalnim karakteristikama. Sta od amd-a ima a da je na slicnom nivou? Recimo gledao sam ryzen 7 2700 koji trosi "65w"... Mada mi to nije logicno nikako. X verzija trosi 105w a ima bust koji je 200+mhz veci?!

I oko grafike nisam bas siguran. Vega i slicne grejalice me ne interesuju. Cak sta vise razmisljao sam o rx580 ali nisam siguran koliko trosi. Ne znam n rx570 koliko trosi? Ako neko ima predlog koja grafika otprilike ima potrosnju oko 150w bio bih zahvalan da predlozi...(a da je amd...)

Ram imam 4gb i iskreno zeleo bih da dodam jos ili 4gb ili 8gb. Ploca ima 2 slota, pa sta predlazete jer 8gb dovoljno ili je pametnije ici na 12gb? Brzina me ne tangira toliko, jer sam na intelu imao ddr3 1600mhz tako da je ovo za mene sto se brzine tice super...

I na kraju napajanje za koje ne znam sta da radim jer nisam pratio dugo trziste. Ovo ms je tu da drzi vodu dok ne kupim novo ali koje? Verovatno neko da moze da isporuci realnih 500w je dovoljno za taj neki " low power" amd build...

Dajte predloge pretvaram se u uvo
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 8:13   #2
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Bilo koji Ryzen bez X nije veliki potrošač, npr. 2600 je odličan CPU za gaming i sve ostalo što si ti pomenuo a ima potrošnju 65W

RX 570 je najjača AMD karta koje je tu oko 150W, već RX 580 prelazi na 175-200+ u zavisnosti od modela i klokova.

Za konkretne savete se javi kada novac za upgrade bude spreman jer se tržište stalno menja i nema nešto smisla davati savete za CPU/GPU mnogo unapred, pogotovo za GPU gde se i dostupnost modela i cene mogu drastično promeniti dok ti kreneš u upgrade. A kada budeš krenuo to da radiš, napajanje neka ti bude apsolutno prvo na listi, jer na MS Industrial te nove komponente nikako ne valja stavljati, pitanje je da li to napajanje ima 200W uopšte. Pošto AMD karta nije mali potrošač, idealno bi bilo nešto poput Seasonic ili FSP a kao apsolutni minimum kvaliteta bi bio recimo ovaj LC Power koji je po pitanju snage sasvim prikladan (recimo da je to napajanje od solidnih 450W) ali bi sa prva dva imao tiša i hladnija napajanja, kvalitetnije napravljena pa samim tim i trajnija.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
yahhoo (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 8:25   #3
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Bilo koji Ryzen bez X nije veliki potrošač, npr. 2600 je odličan CPU za gaming i sve ostalo što si ti pomenuo a ima potrošnju 65W

RX 570 je najjača AMD karta koje je tu oko 150W, već RX 580 prelazi na 175-200+ u zavisnosti od modela i klokova.

Za konkretne savete se javi kada novac za upgrade bude spreman jer se tržište stalno menja i nema nešto smisla davati savete za CPU/GPU mnogo unapred, pogotovo za GPU gde se i dostupnost modela i cene mogu drastično promeniti dok ti kreneš u upgrade. A kada budeš krenuo to da radiš, napajanje neka ti bude apsolutno prvo na listi, jer na MS Industrial te nove komponente nikako ne valja stavljati, pitanje je da li to napajanje ima 200W uopšte. Pošto AMD karta nije mali potrošač, idealno bi bilo nešto poput Seasonic ili FSP a kao apsolutni minimum kvaliteta bi bio recimo ovaj LC Power koji je po pitanju snage sasvim prikladan (recimo da je to napajanje od solidnih 450W) ali bi sa prva dva imao tiša i hladnija napajanja, kvalitetnije napravljena pa samim tim i trajnija.
Znaci da ovu office masinu ne ukljucujem dok ne kupim napajanje? I nikad nisam cuo za fsp, koja je to firma? Neka prc ili...
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 8:52   #4
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

sa tom integrisanom masinom bez problema mozes da tersa sa tim MS napajanjem,naravno da vodis racuna o potrosnji pojedinih komponenata.
Na priemr ako bi tu stavio neku 1050 ili nesto tog ranga sa 65-95w procesorom bez oc teralo bi to bez problema.
Taj APU koji si tu stavio je samo 65w sto ne prestavlja neki veliku rizik cak mogu reci bilo koje kufu napajanje od cak 400w bi to teralo bez problema.
Ovo ce ti obavljati posao samo ako stavis neku stedljivu graficku sa tim procesorm
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lobanja na korisnoj poruci:
yahhoo (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 9:51   #5
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Citat:
lobanja kaže: Pregled poruke
sa tom integrisanom masinom bez problema mozes da tersa sa tim MS napajanjem,naravno da vodis racuna o potrosnji pojedinih komponenata.
Na priemr ako bi tu stavio neku 1050 ili nesto tog ranga sa 65-95w procesorom bez oc teralo bi to bez problema.
Taj APU koji si tu stavio je samo 65w sto ne prestavlja neki veliku rizik cak mogu reci bilo koje kufu napajanje od cak 400w bi to teralo bez problema.
Ovo ce ti obavljati posao samo ako stavis neku stedljivu graficku sa tim procesorm
Ma taj procesor samo statira dok ne sakupim za ovo sto planiram. Ali pokusavam da se informisem sta i kako. Znaci cpu,psu,gpu se menjaju naravno. Ali posto hocu da konfiguracija bude cela amd, interesovalo me je sta imaju a da ne trosi puno... Pitam se da li rx570 moze da tera igre u 60 fpsa 1080p?
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 12:03   #6
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Može ali ne sve na max. A to zavisi i od procesora.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
yahhoo (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 13:27   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Citat:
yahhoo kaže: Pregled poruke
Znaci da ovu office masinu ne ukljucujem dok ne kupim napajanje? I nikad nisam cuo za fsp, koja je to firma? Neka prc ili...
Tu office mašinu može naravno ali nemoj da radiš te apgrejdove koje pominješ da želiš (Ryzen, RX570 i sl.) pre nego što promeniš napajanje. Znači kada dođe vreme za to pojačavanje, prvo napajanje pa onda sve ostalo.

FSP ili Fortron je jedna od tajvanskih firmi koja ima svoju sopstvenu proizvodnju, uglavnom dobar odnos cena kvalitet. Tek od skoro se uvoze kod nas pa nisu izvikani ali nisu nepoznati u svetu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
yahhoo (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 17:54   #8
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Ma ja sam mislio to djuture posto kad primim platu, primio sam... A sta mislite o Antec napajanjima? Jer su bolja od ovih navedenih? I koju rx580 od marki bi uzeli? Pitam zbog kulera... Imam free sync monitor pa zato amd...
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 19:40   #9
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Ne znam da li Antec pravi sopstvena napajanja. Ali ovo Antec koje ti je kod mene u profilu, konkretno pravi Seasonic, 5 godina garancije (antecova je 7 godina ali nasi daju 5). Moras da proveris ko je OEM za konkretni model napajanja...
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
yahhoo (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 19:58   #10
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Citat:
yahhoo kaže: Pregled poruke
I koju rx580 od marki bi uzeli? Pitam zbog kulera... Imam free sync monitor pa zato amd...
Kupovina RX 580 po trenutnim cenama (45+k) je bacanje para. Karta takvih performansi u ovom trenutku ne sme da kosta ni 300e (pricamo o novim kartama).
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lex987 na korisnoj poruci:
yahhoo (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 21:20   #11
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Jao ljudi moram ovo da podelim sa vama. Ali ova desavanja su samo potvrdila da je ovo jedini forum(moj prvi i poslednji) koji je realan, bez nekih mentalno poremecenih osoba(bez uvrede istim...)koje nisu sposobne na normalnu forumsku polemiku nego na napad bez razloga... Na ovom forumu sam pre jedno dobrih 10+ godina poceo i hvala puno za interesovanju u hardver i softver. Ali bench forum je posebna prica, jer ljudi koji su tamo su ono sto sam naveo u velikoj vecini(ubrajam tu i neku zelenu decurliju koja deli "savete" a da ni ne procita post do kraja). Dobijes neki osecaj kao da se vecina tih ljudi oseca privilegovano ili neki veoma los osecaj... Verovatno zbog "oglasa" koje imaju. Ali svaka cast veteranima ovde koji su NAJREALNIJI ljudi sa foruma, posle onakovog iskustva na gore pomenutom forumu pocinjes sve vise da cenis te clanove ovog foruma. I da napomenem da sam tamo dugo godina takodje jer zelim da cujem razlicita misljenja. Dosta rantovanje vise...

Ne znam onda cu gledati ili neko seasonic ili antec. Posto definitivno zelim kvalitet. (Secam se da sam pre dosta godina nakacio nvidiu 285gtx na neko lc power i bilo je veoma veselo )

A koju grafiku bi preporucili sad?
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 21:48   #12
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Licno mislim da vredi uzeti amd grafiku ako vec imas freesync monitor. Ja takodje imam freesync monitir oko godinu, do pre par meseci sam ga koristio sa nvidia grafikom (960 gtx). Iskoristio sam prvi znacajan pad cena i uzeo xfx rx 580 gts xxx za oko 42000 din. Imale su neke manje poznate marke gtx 1060 za oko 38000, ali mi nisu ulivale poverenje.
Sa freesyncom, nisam verovao koja je razlika u igrama sa rx 580 (glatko k'o staklo, nema input laga kao kod vsynca, nema screen tearinga). Drugim recima, nova dimenzija, bar meni je tako izgledalo.

Ako je razlika izmedju nvidia ekvivalenta i rx do 3000 din, ja bih bez razmisljanja uzeo amd zbog freesynca. Verujem da ce cena da padne jos kad nvidia izbaci novu seriju, ali ne mogu da garantujem (narocito jer su nase prodavnice jako kreativne kad su cene u pitanju).
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
yahhoo (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 22:10   #13
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Citat:
yahhoo kaže: Pregled poruke
Jao ljudi moram ovo da podelim sa vama. Ali ova desavanja su samo potvrdila da je ovo jedini forum(moj prvi i poslednji) koji je realan, bez nekih mentalno poremecenih osoba(bez uvrede istim...)koje nisu sposobne na normalnu forumsku polemiku nego na napad bez razloga... Na ovom forumu sam pre jedno dobrih 10+ godina poceo i hvala puno za interesovanju u hardver i softver. Ali bench forum je posebna prica, jer ljudi koji su tamo su ono sto sam naveo u velikoj vecini(ubrajam tu i neku zelenu decurliju koja deli "savete" a da ni ne procita post do kraja). Dobijes neki osecaj kao da se vecina tih ljudi oseca privilegovano ili neki veoma los osecaj... Verovatno zbog "oglasa" koje imaju. Ali svaka cast veteranima ovde koji su NAJREALNIJI ljudi sa foruma, posle onakovog iskustva na gore pomenutom forumu pocinjes sve vise da cenis te clanove ovog foruma. I da napomenem da sam tamo dugo godina takodje jer zelim da cujem razlicita misljenja. Dosta rantovanje vise...

Ne znam onda cu gledati ili neko seasonic ili antec. Posto definitivno zelim kvalitet. (Secam se da sam pre dosta godina nakacio nvidiu 285gtx na neko lc power i bilo je veoma veselo )

A koju grafiku bi preporucili sad?
Nijednu grafičku sada jer se ne isplati dodavati bilo kakvu na taj APU (2 jezgra i 2 thread-a u 2018. godini ...) . Bolje bi bilo da si se odrekao SSD-a za sada a kupio R3 2200G. Mnogo je pametnije da kasnije prvo kupiš R5 2400G ili njegovog naslednika 3400G (ili kako se već bude zvao) pa da tek onda razmišljaš o grafičkoj karti.

Koliki ti je budžet za napajanje?

Poslednja ispravka: Picard (13.7.2018 u 22:27)
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 23:01   #14
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Nijednu grafičku sada jer se ne isplati dodavati bilo kakvu na taj APU (2 jezgra i 2 thread-a u 2018. godini ...) . Bolje bi bilo da si se odrekao SSD-a za sada a kupio R3 2200G. Mnogo je pametnije da kasnije prvo kupiš R5 2400G ili njegovog naslednika 3400G (ili kako se već bude zvao) pa da tek onda razmišljaš o grafičkoj karti.

Koliki ti je budžet za napajanje?
Pa recimo da mogu da idem do 100e za napajanje...
A sto se tice procesora to ce biti 2700, obican valjda amd ne laze za potrosnju. Jedino me brine kad bustuje da ne presisa tdp... (Nadam se da postoji opcija da se iskljuci bust?)
Grafa moze da bude i rx580. Budzet nece biti problem. Ali do sad nije postojao taj free sync ni g sync. Bar kad sam ja upgrejdovao. E posle provalim da mi monitor to podrzava. Jedan a drugi pomocni ne podrzava. No svi hvale free sync pa zasto da ne... A kad pomenuh sad mislio sam na trenutnu generaciju(moja greska...). Znam da su kad sam bio orjentisan na ati bile one 2900xt verzije koje su trosile ko vega...
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 23:13   #15
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

R7 2700 ne prekoračuje TDP kad bustuje i ne treba isključivati bust jer se smanjuju performanse.

Ako kupuješ napajanje u domaćim radnjama najbolja opcija do te sume su FSP Hexa 85+ 650W (5 godina garancije), Antec NE650M i Seasonic SS-620GM2 (oba sa po 3 god).

Za malo preko 100e - FSP Hydro GE 650 ili Antec HCG650.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
yahhoo (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 23:29   #16
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
R7 2700 ne prekoračuje TDP kad bustuje i ne treba isključivati bust jer se smanjuju performanse.

Ako kupuješ napajanje u domaćim radnjama najbolja opcija do te sume su FSP Hexa 85+ 650W (5 godina garancije), Antec NE650M i Seasonic SS-620GM2 (oba sa po 3 god).

Za malo preko 100e - FSP Hydro GE 650 ili Antec HCG650.
Ok onda smo resili cpu,gpu, i psu. Jedino moram da pitam za memoriju da li je dovoljno 8gb ili da idem na 12gb? Prilicno je skupa pa mi se ne daje toliko jer sam citao nesto da namestaju cene...
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 23:37   #17
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Ipak idi na još 8GB da bi imao 12, značiće u budućnosti, 8GB je danas minimum.

Ili kupi sada još 4 pa kasnije oba zameni za 2 modula od po 8GB da bi imao 16.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
yahhoo (13.7.2018)
Stara 13.7.2018, 23:42   #18
yahhoo
Veteran
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Urmenhaza
Poruke: 1.174
Zahvalnice: 465
Zahvaljeno 43 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Ipak idi na još 8GB da bi imao 12, značiće u budućnosti, 8GB je danas minimum.

Ili kupi sada još 4 pa kasnije oba zameni za 2 modula od po 8GB da bi imao 16.
Idem na 8gb pa kako bude bice na kraju... Javljam sta sam uradio
yahhoo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2018, 23:43   #19
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

8 GB bi danas bio neki minimum da radi manje više ok ali ako imaš budžet za nešto više idi na više. Meni npr. već tesno 8 GB u Adobe paketima. Ti pominješ programiranje i crtanje... ne znam sa čime najviše radiš ali znam da su neka okruženja za programiranje prilično gladna za memorijom.

EDIT: Ha, dok ja pola kucam pola gledam tenis vi već sve rešili.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
yahhoo (14.7.2018)
Stara 14.7.2018, 13:17   #20
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Mala pomoc

Oznaka u W (vatima) kod procesora nije indikator potrosnje. Obicno pise TDP 95W, 65W, itd. TDP je skracenica za thermal dissipation power, sto u nekom slobodnom prevodu znaci kolicina energije kojom procesor zraci, dok prava potrosnja je obicno veca, mada najvise zavisi od kolicine opterecenja i klokova.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
mala pomoc oko C koda zvicko Programiranje 9 8.8.2014 10:55
Mala pomoc... headshot Grafika 3 4.12.2013 4:23
Potrebna mala pomoc MrgudINC Komunikacioni uređaji i umrežavanje 10 22.11.2013 14:38
Mala pomoc karlos Operativni sistemi 0 28.4.2013 14:47
Mala pomoc oko projekta u Delphiju... Daky Programiranje 22 13.6.2007 22:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com