Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > Online susreti

Online susreti Zakazivanje okršaja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.8.2012, 19:00   #1
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Halo Combat Evolved

Bungie je izdao apdejt relativno skoro za Halo CE koji omogućava igranje na serverima bez provere CD keyeva ali samo ako primenite određenu metodu. Koga zanima metoda može mi poslati PM da mu objasnim kako.

Dakle, sada je moguće normalno hostovati internet server i igrati bez upotrebe Hamachija ili sličnog softvera bez obzira na to da li imate original igru dok to ranije nije bilo moguće.

Hostovanje nije zahtevno i apload od 512Kbps je dovoljan za 10 igrača. Hostovao sam server i stranci su ulazili i sve je radilo glatko.

Zanima me ima li dovoljno nas zainteresovanih (barem osmoro za normalan CTF ili TDM) da igramo? Igra je žešće zabavna koliko god da je matora ali je potrebno dovoljno igrača za efikasnu timsku igru.

Ako vas ima javite se pa da se dogovorimo
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2012, 3:09   #2
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Combat Evolved

Aaaand not a single "F word" has been given.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2014, 17:58   #3
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Halo Combat Evolved

Pre nekoliko dana nestali su mi svi serveri.Kasnije sam skontao da je podrska za GameSpy u potpunosti okoncana i da zbog toga vise nema servera Postoji li neki drugi nacin da se igra online ova igrica???
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2014, 23:33   #4
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Halo Combat Evolved

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Pre nekoliko dana nestali su mi svi serveri.Kasnije sam skontao da je podrska za GameSpy u potpunosti okoncana i da zbog toga vise nema servera Postoji li neki drugi nacin da se igra online ova igrica???
Gameranger.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sh0m1 na korisnoj poruci:
MasterChief2 (7.2.2016)
Stara 9.6.2017, 4:18   #5
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Halo Combat Evolved

Idemo, thread necromancing.

TLDR verzija:

Imam neku ideju da pokušamo da napravimo mali community na Discord serveru; tipa okupi se desetak-dvadesetak nas iz regiona (zemlje Balkana, recimo) za poneki game night 1-2x mesečno, ja hostujem server po potrebi (ili bilo ko drugi sa okej konekcijom). MP u Halou je odličan i dan danas, čisto krljanje bez perkova, asimetričnosti itd. Ipak, igra je dovoljno "nova" da sadrži vozila i mape raznih veličina tako da kakofonije nikada ne manjka. Mogao bi da se odigra poneki dobar CTF i slično.

Ako ima zainteresovanih postujte ovde a evo i linka do privremenog Discord servera čisto da vidim koliko će nas da se sakupi tamo i da li uopšte ima interesovanja za ovako nešto: https://discord.gg/xVnPdvT
Invite link je trajan tako da možete da ga prosledite bilo kome ko bi mogao biti zainteresovan za ovo.

Dodatne informacije vezane za Halo 2:
Obzirom na to da je Live ugašen i Halo 2 MP zvanično mrtav sakupila se neka grupa ljudi i pokrenuli su Project Cartographer koji je oživeo onlajn komponentu igre preko tunnelinga s tim što je setup maksimalno jednostavan: skineš launcher, instaliraš, napraviš nalog i cepaš.
Evo linka do Reddit posta, tu je i link do njihovog Discord servera sa svim informacijama o tome kako, šta, gde, koliko, ko, koga, čega:
https://www.reddit.com/r/Halo2/comme...d_server_link/

Takođe, hostovaću i H2 server po potrebi jer je objektivno u pitanju bolja igra, je l' te.

Ostatak posta:
Naime, Halo (vanilla verzija ali i besplatni Halo CE koji ne sadrži singleplayer mape) i dalje ima solidno aktivnu MP zajedinicu. Ono što je zanimljivo je da:
1) Halo CE + 1.10 patch za isti možete skinuti za džabe
1.1) Instalirate uz to OpenSauce i Universal UI.
2) Teoretski vam je potreban CD key originalnog Haloa za online igranje ali...
3) Na praktično svim serverima je isključena provera CD keyeva što znači da bilo kakav validan key može da se koristi za igranje igre. Provereno radi.

Ono što je tužno je što kod nas definitivno, čak ni po EU, nema aktivne zajednice koja igra Halo i retko ko igra vanilla modove i mape, uglavnom je neki fragfest sa likovima koji furaju ping od 300+ms.

Čačkao sam malo po netu i video sam da je za hostovanje servera za 16 igrača dovoljan upload od manje od 1Mbit/s. Primenio gomilu napredne matematike i skontao da lagano mogu da hostujem neki server za Halo po potrebi sa mojih skromnih 2Mbit/s uploada. Podigao sam dedicated server u virtuelnoj mašini i isti se pojavio u server browseru i funkcionisao bez problema s tim što bih ipak morao da odradim detaljnije testiranje po pitanju stabilnosti istog kao i stabilnosti konekcije u toku igre.

Poslednja ispravka: doctor (10.6.2017 u 1:58)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Halo - Combat Evolved Inuyasha Akcione igre 108 30.9.2023 22:08
Xbox 360 dodgeme Konzole 2240 9.3.2022 10:05
Combat Wings: The Great Battles of World War II Stranger2 Simulacije vožnje 2 24.8.2012 20:48
Izlazi Halo 2 za PC !! Inuyasha Akcione igre 28 16.1.2008 14:36
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com