Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Cvet kompjutera

Cvet kompjutera Vicevi, slike, sajtovi i ostale „zezalice”...
(POSTOVI SE NE BROJE!)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2011, 20:46   #381
SKMEM
Novi član
 
Član od: 13.4.2011.
Poruke: 0
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Problem sa nasom zemljom je mentalitet. Ekspert za racunare se ovde postaje cim znas da prikljucis ADSL i da reinstaliras windows. Znaci ako neko zna da zameni RAM memoriju na racunaru, taj zna i odrzava mreze, a odmah zna i da programira. Nema razlike izmedju programera, servisera, administratora itd.

Takodje se ovde intelektualni rad vrlo malo ceni, kad kazem: "Reinstalacija windowsa 1000 din" odmah podizanje obrva, "Pa ja ceo dan nosim ugalj za 1000 din a ti tamo sedis i klikces". A da ne pricamo kada trazis 1000e za ozbiljan sajt, odmah ide "a po to ce moj mali komsija, maher je on za takve stvari, instalirao mi gomilu igrica, i ocistio komp od virusa, zna on da pravi i web sajt, a uradice mi za 5000 din".

Na zapadu (a sve cesce i na istoku) se ozbiljan rad na racunaru veoma ceni, a posebno se cene usko profilni profesionalci. Znaci nema "majstora" koji sve znaju.
Naravno, ja ne kazem da treba da se plate "eksperti" koji znaju da prikljuce ADSL , reinstaliraju windows itd, ali veoma je zalosno sto ljudi koji stvarno imaju znanje I kapacitet, a placeni su tako bedno. Zato sam ja ogorcen.

Ja ucim programiranje (c++/mysql), html/css/java I sto se tice server administracije ucim po netu (2,3 god) I ako gledamo realno, ja sam niko I nista, cist amater, ali mnogi koji se ne susrecu sa tim stvarima u svakodnevnom zivotu, misle da smo "eksperti". No to laskanje meni (ja smatram I mnogim drugima u slicnoj poziciji) ne znaci ama bas nista. Jer kad ti covek koji samo zna da upali kompjuter I pokrene winamp kaze da si ekspert onda nemoj mnogo da se ponadas.

Sto se tice mog misljenja, ja znam da nije lepo ali je nazalost realno.

Sto se tice sajta VTK...
Zaposliti ljude koji su upali na VTK? Naravno da NE. To sto su neki culi pa sad sire price da Amerikanci zaposljavaju hakere, to mozda jeste tacno, ali tu se govori o PRAVIM hakerima. Upadni ti na MSN ili neki veci sajt, hakuj, posaljes email, ukazes na propuste pa mozda I nesto bude, a ne da se izivljavas po sajtu.

A sto se tice nasih "hakera" globalno gledano, sve je to small fish, no evo vracam se na ono od malo pre. Kod nas covek upao na sajt koji ko zna od kad nije update-ovan, sa toliko glupom sifrom (postoji scenario da je upao, promenio sifru pa poslao dalje, necu da zalazim u to) I on je haker koga se cela Srbija plasi - Novinari epic fail.

Osoblje VTK-a nije razmislilo o tome da vrati sajt, stavi nekog coveka koji ce da radi za ono sto je placen (osigura dedi, stavi latest joomla, updatuje template, stavi secured sifru I lepo azurira software s vremena na vreme) I da lepo precute o tome. Ne, sta su oni uradeli je jos po meni jos smesnije.

Johna nisu uhvatili > John obori par sajta > uhapse 5 coveka > John I dalje blamira sajtove > I opet oni tragaju za onima koji su se ulogovali way way nakon sto je napadac odradeo svoje > where/who is John? Imali tu neke logike?
SKMEM je offline  
Stara 27.4.2011, 21:53   #382
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Kakav blam!

Nemam nameru da branim naše nesumnjivo sposobno i omnipotentno odeljenje VTK, ali samo da kažem da je velika verovatnoća da login nije bio admin:admin, već da je upotrebljen neki od exploita u 2.x.x verzijama Joomle za menjanje administratorskog passworda. Naravno, John the Ripper (jedan od članova je predložio i parafrazu John The Lamer) je promenio u prvu lozinku koja mu je, kao opasnom hakeru od kog pola Srbije zazire, pala na pamet (pogađajte - admin), a onda krenuo da se iživljava. I onda vest odjekne da su imali takvu šifru. Ja lično ne verujem da je neko baš toliko glup, pa sam zato, ovde, samo delimično stao u odbranu dragog nam odeljenja.

LM, da su nesposobni, stoji, i to ne može niko da ospori niti da me ubedi u suprotno.

Poslednja ispravka: Geomaster (27.4.2011 u 22:29) Razlog: reformulisao pošto nije bilo jasno
Geomaster je offline  
Stara 27.4.2011, 22:06   #383
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
SKMEM kaže: Pregled poruke

Johna nisu uhvatili > John obori par sajta > uhapse 5 coveka > John I dalje blamira sajtove > I opet oni tragaju za onima koji su se ulogovali way way nakon sto je napadac odradeo svoje > where/who is John? Imali tu neke logike?
Citat:
Odeljenje VTK kaže: Pregled poruke
Такође, приметили смо и да се на овом Форуму појављује особа која се издаје као особа одговорна за иницијални напад који је отворио безбедносну рупу на веб-сајту Одељења. Ова особа је позната под корисничким именом („надимком“) John The Ripper. Одељење ће посебно обратити пажњу на дотичну особу, и уложити додатне напоре да се дотична особа пронађе и прописно казни.
Ključ leži u forumu SK! Ganjati ga preko IPa, logova provajdera i ostalih gluposti je potpuno amaterski, ovako se registruješ na istom forumu na kome je osumnjičeni, pa se sprijateljiš sa njim kao undercover agent, tražiš mu fejsbuk i nakon 6-8 meseci teškog, policijskog rada, osumnjičeni je spreman da kopa krompire u Zabeli. Serpiko bi vam se divio, policijo Visoko Tehnololološkog Kriminala! Dobar film bi mogao da se snimi. Nastavak bi mogao da bude kako John Ripah beži iz Zabele poput Papijona niz Moravu Ljudi bi platili dobre pare da gledaju ove filmove, verujem da je i to bio cilj VTK odeljenja kada su "pustili da im hakLuju sajt", da se stvori hype oko stvarnog događaja i da se na taj način poveća gledanost...
acaf je offline  
Stara 27.4.2011, 22:13   #384
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

meni i idalje nije jasno zasto vecina ljudi bez ikakvog dokaza what so ever veruje da je "Odeljenje VTK" zaista neko iz doticnog odeljenja...

ili da je ripper zaista ista osoba/organizacija koja drnda sajtove.


ljudi, ne lozite se O_O
dovoljno je sto crno mislimo o doticnom odeljenju na osnovu toga kako je sajt bio zasticen i koga sada hapse, nemojte jos crnje da mislite na osnovu nekoga ko bi da bude malo troll pa je registrovao taj nickname.
irreal je offline  
Stara 27.4.2011, 22:21   #385
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

acaf je offline  
Stara 27.4.2011, 22:51   #386
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Pa odkud znaš da nisu... ukucali su u guugle i ovo im je izašlo, i morali su da se registruju da bi čitali poruke
water wizard je offline  
Stara 27.4.2011, 23:07   #387
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Kakav blam!

Racija na forumu! Na sledeci zlokup idemo uz policijsku pratnju!

uuu jbt tek sad vidim koliko sam zaostao za porukom gospode iz ministarstva...ajd da ne citam, jel bilo neceg interesantnog u prethodne 3,4 strane, jel u'apsise nekog!?
DonCorleone91 je offline  
Stara 27.4.2011, 23:32   #388
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Pa odkud znaš da nisu... ukucali su u guugle i ovo im je izašlo, i morali su da se registruju da bi čitali poruke
ne znam, ali imam tendenciju da ne verujem dok se ne pojavi dokaz koji kaze suprotno. tim pre sagledajuci debilni sadrzaj prve poruke.


inace, isto tako ne verujem da si ti stvarno carobnjak bilo koje vrste
irreal je offline  
Stara 27.4.2011, 23:35   #389
1337
Banned
 
Član od: 3.7.2010.
Lokacija: Nis
Poruke: 1
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

daj bozhe da ih sve poapse,i trebadu to sto su uradili ja jako lose narped!
1337 je offline  
Stara 27.4.2011, 23:36   #390
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Pa odkud znaš da nisu... ukucali su u guugle i ovo im je izašlo, i morali su da se registruju da bi čitali poruke
Nisu morali, samo da bi mogli da odgovore mora da se registruju.
Rasa je offline  
Stara 27.4.2011, 23:45   #391
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Covek je postovao za vreme Vaskrsa i to skoro u ponoc, zar mislite da neko iz MUPa radi u to doba prekovremeno za vreme praznika kad je odmor i to neplaceno, cisto samo da obavesti korisnike sk foruma a ne i bencha, elitesecurity?
el_corona je offline  
Stara 28.4.2011, 0:43   #392
Flamel
Veteran
 
Član od: 22.11.2008.
Poruke: 677
Zahvalnice: 50
Zahvaljeno 310 puta na 115 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Ključ leži u forumu SK! Ganjati ga preko IPa, logova provajdera i ostalih gluposti je potpuno amaterski, ovako se registruješ na istom forumu na kome je osumnjičeni, pa se sprijateljiš sa njim kao undercover agent, tražiš mu fejsbuk i nakon 6-8 meseci teškog, policijskog rada, osumnjičeni je spreman da kopa krompire u Zabeli. Serpiko bi vam se divio, policijo Visoko Tehnololološkog Kriminala! Dobar film bi mogao da se snimi. Nastavak bi mogao da bude kako John Ripah beži iz Zabele poput Papijona niz Moravu Ljudi bi platili dobre pare da gledaju ove filmove, verujem da je i to bio cilj VTK odeljenja kada su "pustili da im hakLuju sajt", da se stvori hype oko stvarnog događaja i da se na taj način poveća gledanost...
Jesteeee... i kad snime film, neko taj film piratuje, i onda jovo nanovo, pocnu da jure pirata. Zatim dodje mrmot i zavije cokoladu u foliju.
Flamel je offline  
Stara 28.4.2011, 13:15   #393
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Šta se primate? John i Osoblje VTK su verovatno jedna ista osoba na ovom forumu. Nego ono što mene interesuje je da obojici piše broj poruka 0 i pored toga što su ostavljali poruke na ovom forumu. Da li sam ja pijan ili meni baguje forum, jer treće ne znam šta bi moglo da bude?
Wolfstain je offline  
Stara 28.4.2011, 13:21   #394
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Kakav blam!

^Po hiljaditi put,ne broje se postovi u cvetu kompjutera...
EpicG je offline  
Stara 28.4.2011, 13:21   #395
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
Wolfstain kaže: Pregled poruke
Šta se primate? John i Osoblje VTK su verovatno jedna ista osoba na ovom forumu. Nego ono što mene interesuje je da obojici piše broj poruka 0 i pored toga što su ostavljali poruke na ovom forumu. Da li sam ja pijan ili meni baguje forum, jer treće ne znam šta bi moglo da bude?
ne broje se postovi u brbljaonici i cvetu napisano je vec OVOLIKIM slovima. i prevrtalo se po forumu 10000 puta.
DavidovicN.S je offline  
Stara 28.4.2011, 13:25   #396
Wolfstain
Član
 
Član od: 13.7.2008.
Poruke: 138
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Ipak sam ja pijan Jbg tek sad sam zapazio to u gornjem levom uglu.
Wolfstain je offline  
Stara 28.4.2011, 14:40   #397
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
Flamel kaže: Pregled poruke
Jesteeee... i kad snime film, neko taj film piratuje, i onda jovo nanovo, pocnu da jure pirata. Zatim dodje mrmot i zavije cokoladu u foliju.
E, vidiš, zato su i uhapsili onog lika koji je ostavljao linkove/uploadovao Montevideo, da niko ne bi smeo da piratuzuje "Sajt Hak: Osveta VTK" i drugi deo "Bekstvo iz Zabele". Odavno su pripremali oni teren...
acaf je offline  
Stara 29.4.2011, 4:27   #398
vazquez
Član
 
Član od: 15.8.2006.
Lokacija: Western Serbia
Poruke: 401
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

Citat:
DavidovicN.S kaže: Pregled poruke
Ako mozete vi da poredite Srbiju sa zapadom mogu i ja da je poredim sa Somalijom, ali istina je da je Srbija daleko i od jednih i od drugih. Zasto mislis da za dobar zivot moras da budes bogat. Iskoristi to sto imas, ako mislis da nisi dovoljno obrazovan, obrazuj se, imas mogucnost. U nekim zemljama ljudi hoce da nauce, a ne mogu, kod nas je to moguce. Ako ti je situacija losa ovde, kupi prnje i idi preko. Negde ljudi to ne mogu da urade. A ako ti je bas stalo da zivis ovde onda moras ili da prihvatis situaciju takvu kakva je ili da se politicki angazujes pa da probas da promenis.
A to sto si ukinuo fejs nije ti automatski podiglo iq za 50 poena, to nije nikakvo merilo.
Uz duzno postovanje, o chemu ti prichas, svega ti? Imas mogucnost da se obrazujes u Srbiji - samo mi reci kako?

1st, nastavni planovi & programi po skolama, od osnovnih, preko srednjih do fakulteta su blago recheno katastrofa (u skoro svim aspektima, ne samo u ICT oblasti)!!!

2nd, u zemlji Srbiji se toliko namnozilo privatnih skola & skolica koje pruzaju, nazalost akreditovano, visoko obrazovanje, gde je jedini faktor dolaska do diplome debljina novchanika roditelja buducih eksperata...

3rd, i ono malo drzavnih fakulteta koji nesto vrede je, sasvim sigurno realno, podiglo skolarine na toliki nivo da prosecan drzavljanin Srbije, sa prosecnom platom, treba da radi 6 meseci da bi svom detetu platio skolarinu na faksu, a preostalih 12 (pod pretpostavkom da godina ima najmanje 18 meseci), da bi mu platio stan u BGdu, hranu, odecu/obucu & ostale elementarne potrebe...

4th, u zemlji Srbiji su budzetska izdvajanja za nauku & prosvetu najmanja na planeti zemlji, odliv mozgova je medju prva 3 na planeti takodje, ali se zato na nasim univerzitetima (konkretno BU), o drzavnom (dakle, konkretno, tvom & mom, kao i nasih roditelja) trosku mogu skolovati drzavljani, recimo, Crne Gore & R. Srpske - iako u Crnoj Gori drzavljanin Republike Srbije ima sva prava kao i drzavljanin pomenute Somalije, Burundija, & bilo cega vec - odnosno mora da plati skolarinu (nemoj misliti da propagiram neku shovinistichku notu vec sam, naprosto, za elementarni reciprocitet - koliko drzavljana Srbije studira u CG, za "dz", neka toliko bude i obratno & reshen problem)!!!

5h, konacno, kao sto neko vec reche, sistem funkcionisanja u ovoj zemlji je apsolutno blesav (npr. neko moze da bude direktor JAT-a sa srednjom skolom, samo zato jer zna sta je finansijski leveridz i da prima platu od pola miliona dinara, jer je, naprosto, pripadnik adekvatne politicke frakcije)... Daleko od toga da u Srbiji nema dovoljno pametnih & obrazovanih ljudi, ali ce isti uvek biti marginalizovani, kako bi politichki podobni (i koji umeju lepo da se izvinjavaju), npr. chlanovi Odeljenja za VTK, radili svoj posao (za koji uopste nisu kompetentni) na dobro svih nas!!! :SARCASM:
vazquez je offline  
Stara 29.4.2011, 8:59   #399
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!

@vazquez
Da samo dodam, da je mogucnost upisa postdiplomskih studija o budzetskom trosku znatno smanjena za studente sa maticnih fakulteta u Srbiji zbog nadprosecnih talenata koji dolaze sa Novo Pazarskog univerziteta sa prosekom 9-10 kojih ima bogami podosta, i tako da student koji je stvarno radio i koji je za svetlosnu godinu ispred tog devetara/desetara mora da plati skolarinu na svom fakultetu da bi ovi mogli da udome outsidera o drzavnom trosku jer jelte ima prosek veci za ceo 1 broj i dolazi iz tako prestizne institucije koja se, kako cujem, od sledece godine pripaja beogradskom univerzitetu . Inace ni ja ne propagiram neki sovinizam ali to su cinjenice, a upravu si za sve.

No da ne oftopicimo vise, dajte neki info u vezi hakeraja Dzona D Ripera xD
el_corona je offline  
Stara 29.4.2011, 11:56   #400
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Kakav blam!


Ja to što rekoste shvatih kao Srbija-perpetuum mobile - u "ruina" školstvu, koji je na nivou opalog lišća, generiše se toliko dobrih mozgova da smo 2, 3 u svetu (u odlivu). Things that makes You go HMMM... Kad bi nam školstvo bilo super, generisali bi po dve tri Tesle mesečno
A niste čak ni pomenuli reforme školstva koje se dešavaju sa svakom iteracijom novih političara i menjaju bez cilja. Darwin je jedva preživeo onu prošlu...
Hakeraj, momci, hakeraj - to je tema...
Dukes je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kakav je zaista brend HTC? strajo Aparati i oprema 243 30.1.2011 15:19
Laptop ACER eMACHINE eME627-202G25Mi --- Kakav je? markonny Prenosni računari 4 6.2.2010 17:07
Pen Tablet - bilo kakav savet veggen ŠDK - Ostale komponente 4 24.3.2008 0:59
Kakav lap top da kupim za 600-700 eura... NoViCaAa ŠDK - Prenosni računari 3 11.1.2007 14:35
Kakav je INNO imx-150 mp3 player ?? apostol7 ŠDK - Foto i audio/video 1 14.3.2006 21:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com