Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Pregled rezultata glasanja: Vodeća distribucija ???
Slackware 17 20,99%
SuSe 25 30,86%
Fedora 6 7,41%
Mepis 1 1,23%
Mandriva 9 11,11%
Debian 2 2,47%
Gentoo 2 2,47%
Ubuntu 18 22,22%
Linspire 1 1,23%
Xandros 0 0%
Glasova: 81. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.3.2006, 0:29   #21
brainZ
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: /home/kg/pivara
Poruke: 208
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku brainZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
laserjat kaže:
Ubuntu je trenutno vodeca distribucija u svetu jer se dobija besplatno na kucnu adresu.
Logika kojoj ni sam Aristotel ne bi nasao mane...
brainZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 13:23   #22
laserjat
Novi član
 
Član od: 29.12.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 26
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku laserjat
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Ej aristotelu mozda neko nezna za to.
laserjat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 17:21   #23
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Mislim da treba napraviti razliku izmedju vodeceg i najboljeg
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.3.2006, 19:01   #24
TtuEd
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 157
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko MSN-a korisniku TtuEd Slanje poruke preko Skypea korisniku TtuEd
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Glasao za Slackware
TtuEd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 13:06   #25
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Takodje
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 15:50   #26
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Može li neko da mi pojasni zbog čega je Slackware toliko dobar?
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 16:31   #27
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Zato što je brz i elegantan. Nije opskuran ko Debian, a nije ni šaren i prenatrpan ko Mandrake i Suse.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 17:05   #28
maddox
Novi član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

@diablo_
Koliko si koristio 2006 pa možeš da kažeš da nije bagovita? Koristio sam je od kako se pojavila do 22. Marta, i mogu ti reći da Mandrake nije bio gori od kako postoji. Nadam se da će 2007 da bude bolje urađen.

@Covenant
Slackware? Ozbiljan distro? Šta ostali su neozbiljni? Neću ovde da pljujem ni jedan distro, svaki cenim ( mada nisam baš ljubitelj Gentoo Linuxa, ali ko voli... ), ali možeš li mi ti ( ili neko drugi ) dati objašnjenje ozbiljnog distroa? Ajde objasni mi zašto je SGD ( Slackware, Gentoo i Debian ) ozbiljan u odnosu na FC?
maddox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 17:47   #29
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Maddox kaže:
Koliko si koristio 2006 pa možeš da kažeš da nije bagovita? Koristio sam je od kako se pojavila do 22. Marta, i mogu ti reći da Mandrake nije bio gori od kako postoji. Nadam se da će 2007 da bude bolje urađen.
Slazem se-Mandriva-smoriva radi dobro samo nekoliko dana po instalaciji,posle krenu da se desavaju razne cudne(i ruzne)stvari-i ja sam bio odusevljen Mandrake-om kada sam probao verziju 10.1 Official Powerpack ali samo prvih nekoliko dana,a koliko vidim nista se sem novijeg softvera i kernela nije promenilo...
Naisao sam na glasine na net-u da MDK radi dosta bolje na Intel procesorima-mozda to nije daleko od istine,jer po raznim forumima neki ljudi pljuju MDK do besvesti(verovatno AMD-ovci),a drugi ga,nasuprot neizmerno hvale(Intelovci verovatno)
Meni MDK uopste nije ostao u lepom secanju-em je dosta sporiji od Slacka i Debiana,em je pun bagova,em se na svakoj masini drugacije i nepredvidljivo ponasa,u sto sam se uverio,kada sam ga instalirao kod nekih drugara...
Ukratko receno,po mome skromnom misljenju-krs!
Sve opet za razliku od SuSE-a koji radi ekstra stabilno(kada Nemci rade oni uvek rade dobro i bez pogovora),i bez obzira sto je nesto sporiji uvek i uvek njega preporucujem pocetnicima....

Citat:
Maddox kaže:
Slackware? Ozbiljan distro? Šta ostali su neozbiljni?
Najbolji i najozbiljniji je onaj distro koji koristis u ovom trenutku na svom kompu...
A sto se tice Slack-a Voodoo je vec dao lepo i kratko objasnjenje....
Ja samo mogu da kazem da je to najbrzi i najstabilniji lunux koji sam probao i koji koristim pored FreeBSD-a(brzi i od Debiana)
I koji je bez obzira na nepostojanje fancy GUI-alata veoma jednostavan i jasan,a i dolazi uglavnom sa onim sto coveku zaista i treba(nasuprot nekom ustaljenom misljenju)
Probao sam ja dosta linux distroa(RH,MDK,Gentoo,Knoppix,SuSE,Ubunutu,Vector) ,ali ih je Slack sve potukao po brzini i stabilnosti,a negde rame uz rame mu stoji i sjajni FreeBSD...
U svakom slucaju je brzi i stabilniji od Fedore
PoZ!

Poslednja ispravka: Covenant (26.3.2006 u 20:39)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 18:58   #30
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
maddox kaže:
@Covenant
Slackware? Ozbiljan distro? Šta ostali su neozbiljni? Neću ovde da pljujem ni jedan distro, svaki cenim ( mada nisam baš ljubitelj Gentoo Linuxa, ali ko voli... ), ali možeš li mi ti ( ili neko drugi ) dati objašnjenje ozbiljnog distroa? Ajde objasni mi zašto je SGD ( Slackware, Gentoo i Debian ) ozbiljan u odnosu na FC?
Pa recimo jedan od razloga je sto gore navedeni ne koriste rpm naprimer...ili mozda sto pokusavaju da budu Linux kopija windowsa...a mozda sto nemaju GUI alate koji poblesave ako se usudis nesto rucno da uradis u config fajlovima....ma nadje se...

Poslednja ispravka: AxeZ (26.3.2006 u 20:54)
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 20:50   #31
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
AxeZ kaže:
Pa recimo jedan od razloga je sto gore navedeni ne koriste rpm naprimer...ili mozda sto ne pokusavaju da budu Linux kopija windowsa...a mozda sto nemaju GUI alate koji poblesave ako se usudis nesto rucno da uradis u config fajlovima....ma nadje se...
U pricincipu si u pravu-i mene nervira tendencija kopiranja i ugledanja na Win,a MDK i SuSE(koji,uzgred ima My Computer opciju-hmmm?)prednjace u tome,dok Fedora predstavlja zlatnu sredinu....
A time se,sto mnogi ljude ne vide,ili ne zele da vide,zrtvujuci sve zarad par GUI alata,gubi specificnost i filozofija linuxa kao unix-olikog sistema,koja ga cini tako posebnim,i onim cime je on bolji od Win-a...
Meni savrseno odovara linux kakav je sada-i bas me briga da li ce da unisti MS ili koliko ce ljudi da ga koristi-bolje da ima relativno malu i cvrstu bazu korisnika,nego gomilu bezumnika koji ne vide dalje od sarenih prozora i par ikonica....
PoZ!
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 21:01   #32
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
Covenant kaže:
A time se,sto mnogi ljude ne vide,ili ne zele da vide,zrtvujuci sve zarad par GUI alata,gubi specificnost i filozofija linuxa kao unix-olikog sistema,koja ga cini tako posebnim,i onim cime je on bolji od Win-a...
Meni savrseno odovara linux kakav je sada-i bas me briga da li ce da unisti MS ili koliko ce ljudi da ga koristi-bolje da ima relativno malu i cvrstu bazu korisnika,nego gomilu bezumnika koji ne vide dalje od sarenih prozora i par ikonica....
PoZ!
Upravo tako...koliko puta sam čuo do sada gluposti tipa - "eh, da je Linux malo više userfrendli više bi ga ljudi koristilo" ili "nikada neće Linux srušiti dominaciju windowsa dokle god ne bude <insert feature/bug here>"

Izvinjavam se ali Nije cilj Linuxa da nagomila ogromnu vecinu korisnika, isto tako nije cilj Linuxa da sruši dominaciju bilo koga. Zabole me prilicno sto nekome Linux ili bilo koji Unix nije userfrendly...meni je x puta userfrendliji od bilo kod windowsa...

P.S. Da ne bude zabune Suse, Andrak i ostala sarena pakovanja windowsa sa Linux kernelom ne smatram Linuxom
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 21:15   #33
brainZ
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: /home/kg/pivara
Poruke: 208
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku brainZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Sto se tice Mandraka, verziju 2006 sam instalirao na par (AMD) racunara i mogu reci da radi kao metak, brzo i stabilno i da stvarno tek treba da vidim te probleme o kojima drugi toliko pricaju... Naravno, kao apt-get djanki necu je sebi staviti na masinu, ali samo da jos kazem da barton 3000+, 512 rama i gf 6600 koji su se gusili pod vrlim svapskim Suseom pod Mandrakom lete... 'nuff said. Slackware - nice, but not my cup of tea. Debian/Ubuntu - now we're talkin' ... Sto se tice debate konzola vs. GUI, meni se svidja pristup koji gaji Gnome - puno sitnih grafickih alata koji rade jedan posao i rade ga dobro, u najboljoj *nix tradiciji, nasuprot Yastu koji preuzima kontrolu nad sistemom. Ponekad mi je pomalo smesno kada cujem kako se ljudi koji su juce poceli sa Linuxom kunu u konzolu, i tvrde kako nema boljeg pronalaska posle tocka... ali to je valjda deo ljudske prirode, mozda sam se i ja tako nekada ponasao. Anyhow, mislim da *nix + gui nikako nisu neprirodna kombinacija, stavise.
brainZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 21:15   #34
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???



Citat:
AxeZ kaže:
Da ne bude zabune SuSE,Mandrake i ostala sarena pakovanja windowsa sa Linux kernelom ne smatram Linuxom
Mnogi ljudi u Open Source svetu se takodje kunu da distroi koje si nabrojao vise nemaju mnogo veze sa Open Sourcem,i da su namenjeni Win konvertima koji se plase konzole vise nego djavo krsta....
....a koja je jelte,paradoksalno,srz linuxa-jer se sve ostalo nalazi povrh shell-a.....
Verovatno ce mnoge razljutiti ove izjave,ali ja sam izneo svoje licno misljenje....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 21:16   #35
maddox
Novi član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
AxeZ kaže:
Pa recimo jedan od razloga je sto gore navedeni ne koriste rpm naprimer...ili mozda sto pokusavaju da budu Linux kopija windowsa...a mozda sto nemaju GUI alate koji poblesave ako se usudis nesto rucno da uradis u config fajlovima....ma nadje se...
Ok što se tiče GUI-a i ja ga ne volim, sve pokušavam da sredim iz konzole. Ali protiv rpm-a nemam ništa, čak šta više volim da ga koristim, ali to ne znači da bežim od kompajliranja. Ako nešto mora da se kompajlira ne pretstavlja mi problem. Što se tiče šarenila, nemam pojma na šta se misli. KDE je svuda KDE, Gnome je svuda Gnome, kome se ne sviđa, lepo stavi Fluxbox, ili ne instalira X i rešio je problem. Ako misliš na grafičke alate, opet, niko te ne tera da ih koristiš. No, ove teme su uvek mlaćenje slame, ali kao što neko nekada reče:
"A u ruci Mandušića Vuka, biće svaka puška ubojita."
maddox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 21:37   #36
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
brainZ kaže:
Sto se tice Mandraka, verziju 2006 sam instalirao na par (AMD) racunara i mogu reci da radi kao metak, brzo i stabilno i da stvarno tek treba da vidim te probleme o kojima drugi toliko pricaju...
Pazi,nemam nameru da pljujem bilo sta,ali nije da izmisljam,vec govorim o licnom iskustvu sa MDK koje nije bas prijatno
A da je brz kao metak-e ne stoji bas,mislim,naravno da je brz kod tebe kada imas Bartona i finu kolicinu RAM-a-ja sam ga koristio na Athlon-u 1700 XP+,256MB i nije bas zablistao sto se brzine tice-mozda je za nijansu brzi od SuSE-ta koga sam koristio na toj istoj masini...

Citat:
brainZ kaže:
Naravno, kao apt-get djanki necu je sebi staviti na masinu, ali samo da jos kazem da barton 3000+, 512 rama i gf 6600 koji su se gusili pod vrlim svapskim Suseom pod Mandrakom lete... 'nuff said. Slackware - nice, but not my cup of tea. Debian/Ubuntu - now we're talkin' ...
Zapravo nista od toga,vec Free,Open ili NetBSD-ako budem nastekao wireless,letece linux sa moje masine-jedina stvar koje mi se ne svidja kod BSD kernela je sto nema podrsku za poneko(ali bitno) parce hardvera koje radi pod linux-om-recimo DVB sat kartice
A package managment je jedan od najboljih koje postoje-kao sto rekoh tu su Debian i Gentoo nasli svoj uzor

Citat:
brainZ kaže:
Ponekad mi je pomalo smesno kada cujem kako se ljudi koji su juce poceli sa Linuxom kunu u konzolu, i tvrde kako nema boljeg pronalaska posle tocka... ali to je valjda deo ljudske prirode, mozda sam se i ja tako nekada ponasao.
Ali moras priznati da konzola,koliko god ruzno izgledala pruza daleko vecu kontrolu,ma kako bio dobar GUI alat....

Citat:
brainZ kaže:
Anyhow, mislim da *nix + gui nikako nisu neprirodna kombinacija, stavise.
Naravno.....
Ne kazem ja da muzika,gledanje filmova i rezanje mora da se radi iz konzole,kako neki(kompleksasi)praktikuju-ja eto koristim KDE koji je dosta osudivan od strane neki linuxsasa kao previse fancy i slican Win-u-je ne vidim ni trunke istine u tome,vec samo gomilu kompleksa,jer je KDE daleko bolje graficko okruzenje nego Win u svakom pogledu....
PoZ!

P.S. Konzolu volim i dalje,a linux koristim vec nekoliko godina-nije stvar u tome kada si poceo da koristis linux

Poslednja ispravka: Covenant (27.3.2006 u 0:37)
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2006, 23:39   #37
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
maddox kaže:
Ok što se tiče GUI-a i ja ga ne volim, sve pokušavam da sredim iz konzole. Ali protiv rpm-a nemam ništa, čak šta više volim da ga koristim, ali to ne znači da bežim od kompajliranja. Ako nešto mora da se kompajlira ne pretstavlja mi problem. Što se tiče šarenila, nemam pojma na šta se misli. KDE je svuda KDE, Gnome je svuda Gnome, kome se ne sviđa, lepo stavi Fluxbox, ili ne instalira X i rešio je problem. Ako misliš na grafičke alate, opet, niko te ne tera da ih koristiš. No, ove teme su uvek mlaćenje slame, ali kao što neko nekada reče:
"A u ruci Mandušića Vuka, biće svaka puška ubojita."
Nije problem u GUI-ju vec u nacinu na koji GUI pokusavaju da ucine sto vise windows like.
Takodje nisam ja ni rekao da treba svi iskljucivo da kompajliraju iz sorsa sto je nonsens, vec smatram da je packet management baziran na rpm-u neadekvatan i los za Linux i da postoje bolja resenja kao resimo dpkg / apt-get ili cak emerge. Pa i Slackware tgz arhive su bolje nego rpm.
Apropo grafickih alata.....probaj da uradis nesto mimo yasta u susetu...uradices, ali ces onda dea se kajes...to jednostavno nije u duhu Linuxa, pa ni Unixa i iako mozda olaksa zivot mnogobrojnim pocetnicima, udaljava Linux od onoga sto jeste....OS koji treba da bude najbolji na svetu ( a ne najlaksi )
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 0:08   #38
maddox
Novi član
 
Član od: 2.3.2006.
Poruke: 13
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Pa i Slackware tgz arhive su bolje nego rpm.
A zašto, meni i dalje nije jasno
maddox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 0:23   #39
AxeZ
Banned
 
Član od: 30.12.2005.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 309
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AxeZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
maddox kaže:
Pa i Slackware tgz arhive su bolje nego rpm.
A zašto, meni i dalje nije jasno
Zato sto ne pokusavaju da budu sve i svasta umesto obicnog packet managera, zato sto ne moras da kucas rpm --rebuilddb kad se pobenavi baza, zato sto ne drzi informacije o instaliranim paketima u binarnom fajlu, zato sto ne postoji x distroa koji koriste iste vrste paketa totalno nekompatibilnih jedni sa drugima...
debian pakete koristis i na ubuntuu i na bilo kod drugom debian based distrou, slackware pakete moze da koristi i Vector, ali cik ti pokusaj da koristis Suse pakete na RedHatu...
Dobro, to je vise do disttribucija tako da moze da se preformulise na "zastro ne volim rpm bazirane distroe"
AxeZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2006, 0:34   #40
brainZ
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: /home/kg/pivara
Poruke: 208
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku brainZ
Određen forumom Re: Vodeća distribucija ???

Citat:
AxeZ kaže:
OS koji treba da bude najbolji na svetu ( a ne najlaksi )
Rispekt . Ok, za ovu izjavu mogu da kazem da resava gomilu nesporazuma i postavlja stvari u pravu perspektivu.

Citat:
Ali moras priznati da konzola,koliko god ruzno izgledala pruza daleko vecu kontrolu,ma kako bio dobar GUI alat....
Hm, meni konzola nije ruzna, au contraire, graficki emulatori terminala sa providnom pozadinom su bas fancy Naravno da je konzola pravi i/ili jedini izbor u mnogim situacijama, ali mi generalno ide na nerve stav - ma kakav gui, sve je *****e, konzola je keva... da se razumemo, ne mislim na tebe vec govorim uopsteno. Prava razmera koriscenja guija i konzole je bas ono sto GNU/Linux cini najfleksibilnijim OS-om (ukljucujuci naravno sve ostale prednosti).
brainZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com